خواص روغن شترمرغ برای پوست

خواص روغن شترمرغ

روغن شترمرغ عصاره ای از استخوان های شترمرغ است که شباهت زیادی به اسیدهای چرب موجود در پوست انسان دارد. روغن شترمرغ چسبناک نبوده و به دلیل سطح دمای ذوب پایین به سرعت جذب پوست انسان شده و موجب مسدود شدن منافذ پوست نمی گردد. روغن شترمرغ سرشار از اسیدهای چرب امگا 3، 6 و 9 است که بدن انسان به طور طبیعی قادر به ساختن آنها نمی باشد و همچنین حاوی مقدار قابل توجهی اکسیژن است که پس از برخورد با هر ناحیه آسیب دیده بدن، گردش جریان خون را افزایش داده و موجب تسریع در بهبود آن ناحیه می گردد.

ترکیب این روغن ارزشمند با روغن های گیاهی نیز تاثیر شگفت انگیزی در بهبود و سلامت پوست و مو خواهد داشت. این مطلب از سایت آلامتو گزیده ای از خواص روغن شترمرغ است که حاصل تلاش تیم سلامت آلامتو می باشد. امید است مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته و مفید و موثر واقع گردد.

خواص روغن شترمرغ برای پوست

خواص روغن شترمرغ برای پوست بسیار فراوان بوده و به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی آن، ترکیباتی نظیر پلی فنول‌ها، فلاون‌ها، توکوفرول، کاروتنوئیدها و فسفولیپیدها در آن موجود است که در صورت استفاده موضعی از آن با رادیکال‌ های آزاد مبارزه نموده و موجب شفافیت و سلامت پوست می گردد. همچنین روغن شتر مرغ در تسریع بهبود سوختگی‌، بریدگی، تاول‌، آفتاب‌سوختگی، اگزما، درماتیت، پوست خشک، زخم بستر و … بسیار موثر واقع شده است.

خواص روغن شترمرغ برای مو

یکی دیگر از خواص روغن شترمرغ برای مو کمک به رشد سریع آن می باشد که با نفوذ سریع به لایه های عمیق پوست موجب تحریک فولیکول های رشد مو می گردد. چنانچه این روغن به روش کاملا استاندارد حاصل شده باشد نیمی از آن ‌را اسیدهای چرب اشباع نشده و نیمی دیگر از آن را اسیدهای چرب اشباع تشکیل خواهند داد. بیشترین بخش اسیدهای چرب غیر اشباع را اسید اولئیک موجود در روغن شترمرغ تشکیل داده است که باعث رشد سریع مو می گردد.

همچنین بخوانید: خواص روغن هسته انگور برای پوست و رشد مو

خواص روغن شترمرغ برای مو

خواص روغن شترمرغ برای لک صورت

خواص روغن شترمرغ برای لک صورت یکی از مهمترین ویژگیهای این روغن ارزشمند است. روغن شتر مرغ برای از بین رفتن لک های پوست بسیار موثر بوده و به بازسازی و پاکسازی پوست می پردازد. البته شایان ذکر است که زمان محو شدن لک ها بسته به قدمت و عمق آنها متغیر بوده و از جمله لک هایی که از طریق روغن شترمرغ از بین می روند؛ لک های آفتاب سوختگی و همچنین ناشی از مشکلات کبدی و هورمونی می باشد.

خواص روغن شترمرغ برای ابرو

خاصیت روغن شترمرغ برای ابرو نیز مانند تاثیر آن بر موهای کف سر می باشد. اولئیک اسید موجود در روغن شترمرغ که به راحتی به لایه های زیرین پوست راه یافته و موجب تحریک فولیکول های مو می گردد؛ در استفاده موضعی در ناحیه ابرو نیز سبب رشد و تقویت موهای ابرو خواهد شد.

خواص روغن شترمرغ برای موخوره

خواص روغن شترمرغ برای موخوره نیز به اثبات رسیده است. بسیاری از متخصصین طب سنتی ماساژ روزانه ریشه و ساقه مو با روغن شترمرغ را توصیه می کنند؛ چرا که این روغن اعجاب انگیز عمل آبرسانی و تغذیه مو را به خوبی انجام داده و به این ترتیب از بروز مشکل موخوره و ریزش مو جلوگیری کرده و سلامتی و شفافیت را به موها باز می گردانند.

همچنین بخوانید: خواص روغن نارگیل برای سفیدی پوست و چروک

خواص روغن شترمرغ برای موخوره

خواص روغن شترمرغ برای واژن

از دیگر خواص روغن شترمرغ برای واژن جلوگیری از خشکی آن است. گاهی استعمال موضعی روغن شترمرغ گزینه بسیار مناسبی برای رفع خشکی حاصل از استفاده مکرر از شوینده و کرم های نامرغوب خواهد بود که موجب خشکی بیش از حد پوست حساس ناحیه واژن شده و سیاهی پوست اطراف ناحیه تناسلی زنان را به همراه خواهد داشت. همچنین روغن شترمرغ در رفع سرد مزاجی بانوان نیز موثر بوده و استفاده از آن میل جنسی آنان را افزایش خواهد داد.

خواص روغن شترمرغ برای دور چشم

مهمترین خواص روغن شترمرغ برای دور چشم رفع پف، سیاهی و چروک تاحیه دور چشم است. سیاهی دور چشم به دلیل خارج شدن موادی از عروق زیر چشم است و بایستی با تقویت  این عروق،  از خارج شدن این مواد جلوگیری شود. بنابراین روغن شترمرغ به عنوان یک روغن طبیعی گزینه بسیار مناسبی برای این منظور خواهد بود.

خواص روغن شترمرغ برای سوختگی

خواص روغن شترمرغ برای سوختگی به دلیل اکسیژن موجود در آن است که با افزایش گردش خون در ناحیه دچار سوختگی موجب ترمیم پوست ناحیه آسیب دیده شده و روند بهبود سوختگی و زخم ها را تسریع می بخشد. این روغن معجزه آسا به عنوان داروی زیبایی و ترمیمی مفید و موثری مورد توجه بسیاری از متخصصین طب سنتی قرار گرفته است.

همچنین بخوانید: خواص پنیرک برای قاعدگی و کیست تخمدان

خواص روغن شترمرغ برای سوختگی

خواص روغن شترمرغ برای آلت تناسلی

خواص روغن شترمرغ برای آلت تناسلی مردان نیز نقش یک محرک جنسی را ایفا خواهد نمود. با استعمال موضعی این روغن طبیعی جریان خون در آلت تناسلی بالا رفته و موجب افزایش تعداد اسپرم در مردان خواهد شد و همچنین در بهبود و درمان انزال زودرس و اختلال نعوظ  نیز بسیار موثر واقع شده است.


نظر خود را بیان کنید