برای هر مسیری در هر فصل، ویژگی‌های وجود دارد، که ارزش سفر به آن را بالا می‌برد، آگاهی داشتن از این مشخصه‌ها، کمک می‌کند تا در زمان تصمیم‌گیری برای سفر، انتخاب دقیق‌تری داشت.

اگر تابستان ۹۸ به سفری نرفتید و منتظر بودید تا در یک فرصت مناسب، سفری ویژه بروید، وقت آن فرا رسیده که زودتر تصمیم بگیرید، چرا که با فرا رسیدن زمستان، یا آب و هوا برای شما و همراهان‌تان آزارنده خواهد شد یا در برخی مسیرها، فصل پرمسافر فرا می‌رسد و باعث می‌شود که قیمت‌ها به شدت رشد کند. آژانس مقتدرسیر یکی از برگزارکنندگان تورهای خارجی در ایران است که در سال‌های اخیر، تلاش کرده تا اطلاعات کامل و جامعی برای مسافران ایرانی در مسیرهای مختلف ارائه کند. در این مطلب می‌کوشیم، تا دو مسیر کاملاً متفاوت از نظر آب و هوایی و جاذبه‌ای را برای شما بررسی کنیم، تا به تبع شرایط خود، هر کدام که علاقمند بودید را انتخاب کنید. برای آگاهی از سایر مسیرهای گردشگری که از مبدأ ایران برگزار می‌شود نیز، می‌توانید با مشاوران سفر آژانس ما به شماره 02175212 تماس گرفته و اطلاعات لازم خود را دریافت نمایید.

تور باکو؛ از سفر کاری تا گردش تفریحی

تور باکو در میان همسایگان ایران، اقبال کمتری را داشته است. اگر چه افرادی که در همسایگی ایران به شهرهایی نظیر استانبول، آنتالیا و گرجستان سفر کرده‌اند، برای دیدن مسیری جدید، ممکن است به این کشور هم سفر کنند، اما فقط بخش خاصی از افراد هستند که ممکن است اولین سفرشان، به این شهر جهت انجام پیگیری امور کنسولی‌شان در سفارت‌خانه‌ها باشد. پس از تعطیل شدن سفارت کانادا در ایران، افرادی که برای هر نوع از ویزای کانادا قصد اقدام داشته باشند، می‌بایست در سفارت این کشور در یکی از کشورهای همسایه حضور یابند. بخشی از متقاضیان، این کشور را از این جهت بر می‌گزینند که امکان دریافت ویزای لیبل‌دار که قابلیت درج در پاسپورت را دارد و این امر جهت تقویت تاریخچه سفر آن‌ها می‌شود.

جدای از کسانی که جهت پیگیری امور اداری خود به این شهر سفر می‌کنند، جاذبه‌های دیدنی این کشور هم کم نیست و به نظر هنوز آن‌طور که باید برای مسافران ایرانی شناخته نشده است. همجواری با سواحل غربی دریای خزر، قرار گرفتن در منطقه‌ای تاریخی، وجود محله‌های زیبای تاریخی سنتی با کوچه‌های سنگ‌فرش شده و آماده شده برای توریست‌ها و همچنین معماری‌های نوینی که در این شهر وجود دارد، همگی از عواملی هستند که برای مسافران حتماً جذاب خواهد بود.

برای سفر به این کشور، پروازهای ایران ایر، ماهان و آزال وجود دارد که آژانس مقتدرسیر در ارائه تمامی آن‌ها امکان فروش دارد، ولی معمولاً قیمت تور باکو با پروازهای چارتری ایران ایر رقمی مناسب‌تری برای مسافران خواهد داشت. شما هم می‌توانید هر ایرلاین دیگری را جایگزین این پرواز کنید.

تور باکو

باید در نظر داشته باشید که اگر چه باکو در پاییز هوای گرمی ندارد و در برخی روزها سرد هم هست، اما میزان حضور توریست‌ها در این مقصد کم است و همین امر، در درجه‌ی اول باعث می‌شود تا تور ارزان باکو با راحتی بیشتری یافت شود و هم هزینه‌های خرید در مقصد هم، به شکل محسوسی کاهش داشته باشد. پس اگر تصمیم گرفتید که در پاییز یک سفر ارزان و به صرفه با یک تور خارجی داشته باشید، باکو یک انتخاب هوشمندانه خواهد بود. با مشاوران سفر ما تماس بگیرید و بهترین را برای خود انتخاب کنید.

تور هند؛ غرق شدن در تاریخ و فرهنگ و زیبایی

شاید بتوان گفت یکی از رویایی‌ترین مقصدها برای گردشگری فرهنگی، هند باشد. یک سرزمین پهناور که جذاب‌ترین جاذبه‌ها را در خود جای داده است. اکثر جهانیان با سمبل‌های این کشور، از جمله فیل‌ها و تاج محل آن آشنا هستند، اما در هند هر کجا که سر بگردانید، یک اثر تاریخی و هنری خواهید دید که شما را مسحور خود خواهد کرد.

پاییز یک فصل ایده‌آل برای سفر به هند است. هوا کم کم دارد به دمای بهتری می‌رسد و نکته‌ی مهم‌تر آن که از باران‌های سیل آسا خبر کمتری است و مسافران با راحتی بیشتری می‌توانند در مراکز توریستی و دیدنی گردش کنند. قیمت‌ها هم در تعادل مناسبی قرار دارند چرا که هنوز زمستان رویایی هندوستان فرا نرسیده است.

برای بازدید تاج محل، شما باید تور مثلث طلایی که شامل ۳ شهر دهلی، آگرا و جیپور است دیدن کنید، تورهای این مسیر با پرواز ماهان برگزار می‌شود، در یکی دو سال اخیر مسیر دهلی، گوا نیز راه اندازی شده که این مسیر هم با پروازهای ماهان برگزار می‌شود. در گذشته تور بمبئی و همچنین بمبئی، گوا وجود داشت که کمتر در این روزها به صورت عمومی برگزار می‌شود.

اگر می‌خواهید در پاییز ۹۸ یک مسیر رویایی، که هر لحظه‌اش، می‌تواند برای شما جاذبه‌ای بی‌نظیر و شگفت‌انگیز، که تجربه‌ی آن در کمتر جایی امکان‌پذیر است را، امتحان کنید، پیشنهاد ما بدون ذره‌ای شک، سفر به هند است. مطمئناً خاطرات این سفر هیچ‌گاه از ذهن شما ترک نخواهد شد و می‌توانید تا پایان زندگی خود، از شگفتی‌هایی که در این کشور بی‌نظیر دیده‌اید، صحبت کنید. پس اگر تصمیم خود را گرفتید به صفحه تور هند در سایت مقتدرسیر بروید، لیست تورها و هتل‌ها و قیمت‌های آن‌ها را ببینید و نهایتاً با مشورت با مشاوران سفر ما انتخاب خود را نهایی کنید.

تور هند