فرشته ای از جنس چاقو

رپورتاژ آگهی؛

در انگلستان مجسمه ای به نام فرشته چاقو وجود دارد که متشکل از 100 هزار چاقو می باشد. نکته جالبی که وجود دارد این است که تمامی چاقوهای به کار رفته در این مجسمه 8 متری، دورانداخته شده بودند و در واقع بلا استفاده محسوب می شدند اما هنرمندان بریتانیایی دست به این ابتکار جالب زدند و همچین مجسمه بزرگی را ساختند. حتی برخی از چاقوهای به کار رفته در مجسمه، به طور کامل زنگ زده هستند و از نزدیک قابل مشاهده است؛ این چاقوها که به رنگ زرد هستند، اغلب در بال فرشته به کار رفته به گونه ای که رنگ بال با تنه کمی فرق دارد. البته وجود چاقوهای رنگارنگ هم در این سازه کاملا مشهود می باشد.

فرشته ای از جنس چاقو

گردشگران تور لحظه آخری برای بازدید از این فرشته قدرتمند، باید به شهر میدلزبورو سفر کنند تا از نزدیک این مجسمه را ببینند.

فرشته ای از جنس چاقو

اما داستان خلق این مجسمه چه بود؟

در پی اوج گرفتنِ استفاده ناصحیح از چاقو، مجسمه ساز معروف “الفی برادلی” که با مواد نامرئی مجسمه های فوق العاده خلق می کند، چالشی به نام “ذخیره یک زندگی، تسلیم چاقوی شما” راه انداخت و از مردم انگلستان خواست تا چاقوهای خود را به نزدیک ترین ایستگاه پلیس تحویل دهند. استقبال بی نظیری از این چالش صورت گرفت و 43 ایستگاه پلیس در سراسر کشور انگلستان حدود 100 هزار چاقو را تحویل گرفتند.

فرشته ای از جنس چاقو فرشته ای از جنس چاقو

برادلی تقریبا 18 ماه زمان گذاشت تا در مرکز کارخانه بریتانیا این مجسمه عجیب را بسازد و هم اکنون مشاهده می شود که این سازه تا چه حد مورد استقبال قرار گرفته است.

فرشته ای از جنس چاقو

مجسمه ها و سازه های زیادی در کشور ارمنستان هم وجود دارد که نشان دهنده فرشته ها می باشد، البته این مجسمه ها همچون فرشته چاقو خشن نیستند و با لطافت خود توجه گردشگران تور ارمنستان را جلب کرده اند.

اگر تمایل دارید مجسمه هایی از جنس خشم را مشاهده کنید، بهتر است که با تور گرجستان به این کشور سفر نمایید.