در مقاله آموزش ثبت نام لاتاری، یک سامانه قدرتمند و با پشتیبانی فوق العاده برای شما معرفی می کنیم. اما بگذارید کمی در مورد لاتاری براتان بگوییم.

آموزش ثبت نام لاتاری برترمهاجر

در سال 1990 میلادی وزارت امور خارجه آمریکا بنا به سیاست های خود تصمیم به راه اندازی سیستم عرقه کشی لاتاری گرفت. سالانه از سراسر دنیا تعداد 55.000 نفر در لاتاری برنده می شوند. در سال های گذشته سهمیه ایران برای برندگان لاتاری 4.500 نفر بود ولی در سال های اخیر به دلیل حذف کشور بنگلاش و اختصاص سهمیه این کشور به ایران این تعداد به 5.500 رسیده. این سهمیه بندی توسط مشاوره امنیت ملی  آمریکا تعیین می شود و ملاک این موضوع تعداد مهاجرت های هر کشور است. هر مهاجر کشور کمتر باشد سهمیه آن ها بیشتر می شود. آن کشور هایی که در پنج سال گذشته بیشتر از 55 هزار نفر مهاجر به آمریکا داشته نمی توانند در این قرعه کشی شرکت کنند.

روش ها متفاوتی برای مهاجرت به آمریکا وجود دارد. به طور کلی مهاجرت به آمریکا برای شهروندان تمامی کشور ها کمی سخت است. این سختی به دلیل وجود روابط ناپایدار بین ایران و آمریکا برای شهروندان ایرانی دو چندان شده.

روش ها مهاجرت به آمریکا به شرح زیر است:

 • مهاجرت از روش سرمایه گذاری
 • مهاجرت از روش تحصیلی
 • مهاجرت از روش کاری
 • مهاجرت از روش ازدواج
 • مهاجرت از روش لاتاری
 • مهاجرت از روش پناهندگی

در دولت آقای ترامپ به طور کلی تمامی روش های ذکر شده به جز روش های و لاتاری و تحصیلی، همه آن برای ایرانیان مسدود شده. از بین این دو روش، در حال حاضر روش مهاجرت از طریق لاتاری یکی از ساده ترین و سریع ترین روش ها برای مهاجرت به ایالات متحده می باشد.

دولت ترامپ در سال ها اخیر تلاش ها فروانی نمود تا روش مهاجرت با لاتاری را برای ایرانیان مسدود کند اما قوانین تصویب شده در آمریکا سلطه بیشتری نسبت به بیانیه های دولت کنونی آمریکا دارد. ثبت نام لاتاری از حساسیت ها خاص خود برخوردار است تا جایی که کوچک ترین اشتباه باعث حذف شرکت کننده از آن دوره لاتاری می شود.

مزایای شرکت درلاتاری

افراد خوش شانسی که در این قرعه کشی برنده می شوند می توانند گرین کارت آمریکا را دریافت نموده و با هزینه و دردسر کمتری به ایالات متحده آمریکا سفر کنند. شاید این سوال برایتان به وجود آید که

گرین کارت آمریکا چیه و به دردی می خوره؟

افرادی که موفق به دریافت این کارت می شوند می توانند به صورت دائمی و بدون هیچ مشکلی در آمریکا اقامت داشته باشند. دارندگان این کارت از تمامی حقوق شهروندی مثل تحصیلات عالیه، استخدام در مشاغل رسمی، تشکیل زندگی با بالاترین سطح استاندارد ها بین المللی و همچنین سرمایه گذاری در تمامی موارد می توانند استفاده نمایند ولی نمی توانند به هیچ عنوان در انتخابات رای دهند.

وضعیت ثبت نام لاتاری برای شرکت کنندگان

در این قسمت از مقاله آموزش ثبت نام لاتاری اساسی ترین شروطی که فرد شرکت کننده باید داشته باشد را مطرح می کنیم

 • داشتن حداقل 18 سال سن؛ این مورد برای افرادی است که می خواهند به صورت مستقل نام نویسی نمایند. افراد زیر 18 سال حتما باید به همراه خانواده ثبت نام نمایید.
 • داشتن مدرک دیپلم دوازده ساله؛ افرادی که مدرک دیپلم خود را از فنی و حرفه یا کار و دانش دریافت نمودند نمی توانند در این قرعه کشی ثبت نام کنند.
  اما راه حل چیست؟
  برای رفع این مانع دو راه وجود دارد. اول این که فرد دوباره اقدام به دریافت دیپلم در رشته ها نظری کند و دوم اینکه در همان رشته خود ادامه تحصیل دهد و دانشگاه برود. پس از گذاراندن یک سال تحصیل می توانند ریز نمرات خود را به افسر سفارتخانه ارائه دهد. البته افرادی که مدارک کاردانی به بالا دارند نیازی به ارائه مدرک دیپلم خود نیستند. و اما افرادی به شرط دیپلم دوازده ساله را ندارد نگران نباشند زیرا شرط دیگری برای افراد پیش بینی شده.
 • داشتن دو سال سابقه کاری در 5 سال اخیر؛ این شرط را می توانید جایگزین شرط قبلی کنید. نکته ای که در این شرط وجود دارد این است که کار و حرفه ای در آن سابقه دارید باید امتیازی بیشتر از 7 داشته باشد.

حالا از کجا بفهمیم کاری که در آن سابقه داریم چه امتیازی دارد؟

برای سنجش امتیاز خود می توایند در گوگل کلمه onetonline   جستجو و وارد سایت آن شوید. در این سایت اکثریت مشاغل امتیاز دهی شدند. اگر قادر به یافتن شغل خود در این سایت نشدید می توانید از کارشناسان مهاجرتی سایت برتر مهاجر کمک بگیرید.

مدارک ثبت نام لاتاری

برای ثبت نام در لاتاری نیاز به مدارک عجیب و غیرب ندارید. در ادامه مقاله آموزش ثبت نام لاتاری برای شما این مدارک را مطرح می کنیم

 • اطلاعات شناسایی خود
 • اطلاعات خانواده؛ در صورتی که قصد همراه کردن آن ها با خود در لاتاری دارید
 • عکس مخصوص لاتاری
 • پاسپورت معتبر؛ تاریخ انقضای پاسپورت شما نباید گذشته باشد.

مراحل نام نویسی برای لاتاری

آموزش ثبت نام لاتاری برترمهاجر

و اما این این بخش از مقاله می خواهیم برای شما سامانه ای قدرتمند با پشتیبانی فوق العاده مطرح کنیم که محیطی کاملا فارسی و ساده ای برخودار است.

سامانه ثبت نام لاتاری برتر مهاجر ارائه شده توسط مجموعه برتر مهاجر می باشد.

اولین مرحله ثبت نام ورود سامانه به آدرس https://bartarmohajer.com/dv-lottery-register/ است.

سادگی این سامانه باعث شده تا نیازی به هیچ آموزش، برای ثبت نام لاتاری در آن نباشد. اما کسانی که علاقه به ثبت نام دقیق تری هستند، پیشنهاد ما مطالعه مقاله آموزش ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا 2022 است.

اطلاعاتی که در سامانه ثبت نام لاتاری برتر مهاجر باید ثبت کنید به چهار بخش زیر تقسیم می شود.

 1. مشخصات فردی
 2. مشخصات خانواده
 3. اطلاعات محل سکونت
 4. اطلاعات پاسپورت

نکات مهم لاتاری هر بخش

 1. مشخصات فردی

باید نام و نام خانوادگی خود را به صورت انگلیسی و از روی پاسپورت خود وارد نمایید.

در قسمت آخرین مدرک تحصیلی خود باید به طور دقیق وضعیت تحصیلات خود را وارد نمایید. به طور مثال اگر دانشجوی ترم آخر لیسانس هستید باید گزینه ی « دانشجوی لیسانس» را انتخاب نمایید. در صورتی که برنده لاتاری شوید برای مصاحبه باید تاریخ دریافت مدرک تحصیلی خود را ارائه دهید. پس این مورد را حتما جدی بگیرید تا در مصاحبه به مشکل برنخورید.

در قسمت تاریخ تولد شما باید تاریخ تولد خود را به میلادی ثبت نمایید. اما اگر تاریخ تولد میلادیتان را نمی دانید، می توانید بر روی گزینه «تاریخ شمسی» کلیک کنید و سپس تاریخ تولد شمسی خود را وارد نمایید.

در قسمت عکس مخصوص لاتاری که یکی از حساس ترین بخش ها است، در صورتی عکس مخصوص لاتاری ندارید، عکس دیگر آپلود نکیند. شما می توانید گزینه «عکسم آماده نیست بعدا میفرستم» کلیک کرده و بعد از تهیه عکس مخصوص لاتاریتان به کاربری خود مراجعه و عکس خود را برای سامانه ثبت نام لاتاری برتر مهاجر ارسال کنید. در انتهای مقاله آموزش ثبت نام لاتاری برای شما درباره عکس مخصوص لاتاری کاملا بحث خواهیم نمود.

 1. مشخصات خانواده

نکته ای که در این بخش حائز اهمیت است، تعداد فرزندانتان است. شما می توانید تنها فرزندانی که حداکثر 21 سال دارند را در این فرم قید نمایید.

بعد از وارد کردن مشخصات همسر خود گزینه ای با عنوان « ثبت نام دو شانسه میخواهم، همسر باید پاسپورت داشته باشد ، البته میتوانید بعدا ارسال کنید» وجود دارد که به صورت خودکار فعال می باشد. افرادی که می خواهد دو شانس برای خود در لاتاری ثبت کنند، دیگر نیازی به دوبار ثبت نام در این سامانه ندارند. اگر این گزینه فعال باشد کارشناسان برتر مهاجر با همان یک بار ثبت نام برای شما فراینده دو ثبت نام را انجام می دهند. توجه نمایید در صورتی که می خواهید این گزینه فعال باشد حتما حتما باید همسرتان نیز دارای پاسپورت باشد.

 1. اطلاعات محل سکونت

در این بخش بهتر است در قسمت های «شهر» و «آدرس» به صورت انگلیسی وارد نمایید. اما اگر قادر به این کار نیستید می توانید به صورت فارسی وارد نموده تا کارشناسان برتر مهاجر این موارد به انگلیسی تبدیل نمایند.

نکته ریزی که در این بخش وجود دارد گزینه های «کد پستی همراهم نیست یا نداریم» و «آدرس ایمیل یادم نیست یا ندارم» است. اگر این اطلاعات را نیز به همراه دارید، بهتر است بر روی آن ها کلیک نموده و آن ها تکمیل نمایید.

 1. اطلاعات پاسپورت

نکته ای که در این بخش فوق العاده مهم می باشد معتبر بودن پاسپورت شماست. وزارت امورخارجه آمریکا اعلام نموده برای ثبت نام لاتاری 2022 باید پاسپورت معتبر داشته باشید. حتی اگر برنده شده باشید، در صورتی اطلاعات پاسپورت شما نامعتبر باشد، از آن دوره لاتاری حذف خواهید شد. اگر هنگام ثبت نام در این سامانه متوجه شدید که پاسپورتتان معتبر نیست ( تاریخ انقضای آن گذشته) می توانید گزینه« اطلاعات پاسپورت اکنون همراهم نیست ولی بعدا در پنل کاربری اعلام خواهم کرد» را انتخاب نمایید و پس از تمدید پاسپورت خود، اطلاعات آن را در کاربری خود در سایت برتر مهاجر وارد نمایید.

نکته مهم

عکس مخصوص لاتاری

آموزش ثبت نام لاتاری برترمهاجر

در بخش انتهایی نکات مهم در برای گرفتن عکس لاتاری را مطرح می کنم. کسانی که دوست دارند این موضوع را به صورت دقیق و کامل مطرح نمایید می توانند مقاله عکس مخصوص لاتاری  را مطالعه نمایند.

همان طور که می دانید عکس لاتاری یکی از موارد اساسی در ثبت نام لاتاری می باشد. برای گرفتن عکس لاتاری باید پس زمینه عکاسی رنگ روشن یا سفید و دارای هیچ گونه طرحی نباشد. اندازه حاشیه دوره سوژه باید مقدار استاندارد باشد و سر و شانه فرد کاملا واضح در عکس باشد. برای رعایت این اندازه باید فاصله بین فرد و دوربین 1.25 متر باشد.

سر و نگاه فرد مورد عکاسی باید کاملا روبه روی دوربین قرار گیرد و هیچ حالتی مثل خنده، گریه و … در صورت آن نباشد. تا حد امکان از گذاشتن عینک پرهیز شود و همچین از هیچ گونه زیورآلات استفاده نشود. داشتن آرایش ها غلیظ و سنیگین باعث رد شدن عکس شما در لاتاری می شود.

داشتن حجاب برای خانم ها در صورتی که قرص کامل صورت به وضوح پیدا باشد هیچ مانعی ندارد.

از اینکه تا پایان مقاله آموزش ثبت نام لاتاری ما را همراهی گردید، سپاسگذاریم. در صورتی که سوال یا ابهامی در مورد مقاله آموزش ثبت نام لاتاری دارید می توانید در بخش نظرات اعلام نمایید.