نکات قبل از خرید گوشت مرغ

برای خرید گوشت مرغ چند امر را باید رعایت فرمایید

  1. گوشت مرغ را حتماً از فروشگاههای پروتئین معتبر تهیه کنید تا هم از کیفیت آنها مطمئن باشید و  هم از تازه بودن آن ها.
  2. سعی کنید همیشه در هنگام خرید گوشت مرغ مرغ هایی که جثه کوچک‌تری دارد خریداری کنید
  3. سعی کنید  خرد کردن مرغ خودتان در خانه انجام دهید تا بتوان وسایل  تمیزتری برای کردن قطعه قطعه مرغ استفاده کنید
  4. تا حد امکان از مرغ های یخ زده استفاده نکنید
  5. حتماً به قیمت گوشت مرغ که روی تابلو نوشته شده است و همینطور قیمتی که روی ترازو زده می شود دقت کنید
  6. گوشت مرغ را انتخاب کنید که سفید کمی مایل به صورتی میباشد.

نکته: یکی از فروشگاه های اینترنتی که در سطح تهران به فروش محصولات پروتئینی مشغول می باشد فروشگاه با رنج می باشد که شما می توانید با خیال راحت محصولات خود را از این فروشگاه خریداری کنید.

خواص گوشت مرغ و نکات قبل از خرید گوشت مرغ

خواص باورنکردنی گوشت مرغ

گوشت مرغ سرشار از پروتئین و مواد لازم برای بدن می باشد ۱۵۰ گرم آن حدود ۸۰ درصد نیاز پروتئین بدن یک انسان بالغ را تامین می نماید و از این رو می توان  مرغ را یک منبع و یا یک بمب پروتئین نامید. آگاه هستید که بخش عمده ای از بدن یک انسان را پروتئین تشکیل می دهد. اگر بخواهیم شب تخصصی تر در این باره صحبت کنیم پروتئین ها از اسید آمینه تشکیل می شود گیاهان و جانوران و حیوانات منبع بسیار پروتئینی بسیار خوبی برای تشکیل این نوع بافت ها می باشد.

جلوگیری از پوکی استخوان در انسان های سالمند و بزرگسال

طبق تحقیقاتی که به عمل آمده است نشان می دهد که حدود ۷۰ درصد از سالمندان پروتئین لازم برای بدنشان را تامین میکند پروتئین بخش عمده‌ای از استخوان های بدن یک انسان را تشکیل می دهد و اگر پروتئین لازم به بدن نرسد افراد سالمند دچار پوکی استخوان می شوند البته این را باید در نظر گرفت که نباید رژیم های پر پروتئین رابه یک بار انجام دهید زیرا که خود این کار باعث تشدید پوکی استخوان می شود.

خواص گوشت مرغ و نکات قبل از خرید گوشت مرغ

درمان بیماری کم خونی

در گوشت مرغ موادی وجود دارد که باعث رشد و ایجاد هموگلوبین های بیشتری در بدن میشود که از این رو برای کم خونی بسیار مفید است

یکی دیگر از فواید مصرف گوشت مرغ جلوگیری از آلزایمر در افراد بزرگسال است

طبق تحقیقات گسترده ای که توسط تیم های تحقیقاتی و همینطور مجلات مختلف پزشکی و مقالات علمی ثبت شده است دریافت ویتامین هایی همچون B3 که در گوشت مرغ به مقدار زیاد یافت می‌شود از بروز بیماری هایی همچون آلزایمر و همچون سایر بیماری ها جلوگیری می کند.

آیا باورتان می شود مصرف مرغ برای قلب و عروق مناسب است

ویتامین B۶ به مقدار زیاد در گوشی یافت می شود باعث ساخت مولکول های فعال زیادی در بدن می شود البته زمانی که سطح B6 سلول های بدن به مقدار لازم نباشد تواناییهای گروهی از بدن به نام متین کاهش می یابد یکی از عمده‌ترین دلایل کمبود متیل بدن را می‌توان این دانست که مولکول هایی که باید به طور طبیعی و منظم به شکل مولکول دیگری تبدیل شوند نه تنها تبدیل نمی شوند بلکه انقدر روی هم اضافه می شوند.و باعث آسیب رسیدن به بخش‌های مختلف دیوارای رگی می‌شود

کلسترول بسیارمناسب

همانطور که میدانید گوشت قرمز دارای کلسترول و چربی بسیاری است و گوشت های سفید مانند گوشت ماهی و گوشت مرغ دارای چربی بسیار کمتری نسبت به گوشت قرمز می باشد از همین رو به شما عزیزان توصیه می شود که در مصرف گوشت بیشتر از گوشت های سفید استفاده نمایید.

خواص گوشت مرغ و نکات قبل از خرید گوشت مرغ

ترمیم  خشکی پوست لب و پوست بدن

بعضی از افراد با توجه به حساسیت هایی که به فصل های مختلف دارند پوست لب آن ها دچار خشکی می شود ولی مواد موجود یا همان ریبوفلاوین موجود در مرغ باعث می شود که پوست خشک نشود.

تاثیر فوق العاده در بینایی

گوشت مرغ با داشتن ترکیبات بسیار زیادی از ویتامین آ که شامل آلفا ، لیکوپن ، بتاکاروتن ، رتینول که برای سلامتی بینایی بسیار مناسب است.

آیا می دانید گوشت مرغ دشمن سرسخت سرطان است ؟

گوشت مرغ با داشتن بسیار زیاد نیاز سین که برای مبارزه با و جنگ بیماری های ژنتیکی و همینطور بیماری‌های سرطانی بسیار مفید می باشد و از این رو مصرف گوشت مرغ برای جلوگیری از گرفتن سرطان توصیه میشود.

انرژی زا بسیار قوی

همانطور که در متن های بالا به شما عزیزان گفتیم گوشت و مرغ دارای ویتامین  B6  بسیار می باشد تامین b۶ یکی از ویتامین‌های فعال در بدن می باشد که انسان برای فعالیت و سوخت و ساز از آن در بدن خود استفاده می‌کند اما با داشتن این ویتامین یکی از با ارزش ترین مواد غذایی در زمینه انرژی زا می باشد.