infidelity

گند زده اید و حالا گرفتار شده اید. آیا سکوت می کنید یا اعتراف خواهید کرد؟ دو راهی پیچیده ای است که راه حل کلی هم ندارد. قانون جهانی برای شفاف سازی وجود ندارد. برای بعضی زوج ها حقیقت می تواند باعث شود به مرور زمان به روشی باز و صادقانه رابطه شان دوباره التیام پیدا کند. نقطه مقابلی هم وجود دارد که در آن حقیقت باعث می شود جدایی سخت و دردناکی شکل بگیرد.

در ادامه می خواهیم بررسی کنیم که کدام روش را پیش بگیریم بهتر است و چگونه می توان آسیب حاصل از خیانت را تا جای ممکن کاهش داد.

وقتی برای خیانتی که کرده اید باید اعتراف کنید

یک لحظه از خود ضعف نشان دادن یک چیز است. اما اگر رابطه ای بلند مدت ایجاد کرده اید که بین شما و فرد دیگری رابطه ای احساسی برقرار کرده شاید بهتر باشد راجع به آن با شریکتان وارد بحث شوید.

دکتر تامی نلسون درمانگر رابطه و نویسنده می گوید: از خود این سوال ها را بپرسید تا پس از خیانت رابطه خود را دوباره تعریف کنید:

آیا دائما به او ( شخص دیگر ) فکر می کنید و همه چیز را از آخرین باری که دیده ایدش به او گفته اید؟ آیا مخفیانه با او تماس می گیرید یا برایش پیام ارسال می کنید؟ آیا با خود فانتزی هایی از ترک شریکتان به خاطر او دارید؟

اگر جوابتان به این سوالات بله است پس در یک رابطه عاطفی قرار دارید.

اگر روی کسی غیر از شریک خود حساب می کنید پس اعتراف کردن ضروری است.

دلیلش این است که رابطه عاطفی ایجاد شده به دلیل کمبود برخی موارد در رابطه حال حاضرتان مانند صمیمیت جنسی یا دیگر مواردی که دو نفر را به هم نزدیک می کند شکل گرفته.  اگر می خواهید رابطه خود را با شریکتان نجات دهید باید به این موارد اشاره شود و کمبودها در خفا باقی نمانند.

اگر شریکتان بو برده بود و مستقیم در این مورد از شما سوالی پرسید باید حقیقت را بگویید.

دروغ گفتن  باعث می شود از فکر درباره این مسئله دیوانه شوید، خیلی خطرناک تر است. این کار باعث آسیب رسیدن به شریکتان هم می شود چون به خود نیز شک می کند.

اگر این کار را بکنید از خطی عبور کرده اید که شاید بازگشت از آن خیلی سخت باشد.

خبر خوب اینکه، اگر صادق باشید و راستش را بگویید ممکن است برای رابطه تان مزایایی هم داشته باشد: افراد متاهلی که به خیانت خود به همسرشان اعتراف می کنند تا یک سوم کمتر مجبور به طلاق می شوند تا آنهایی که خیانتشان را یک راز باقی می گذارند.

ادامه مقاله در سایت بدونیم: به همسرم بگویم که خیانت کرده ام؟


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید