اگر به هر دلیلی مسیرتان به آمریکای مرکزی خورد و اندکی وقت برای دیدن جاذبه های شگفت انگیز داشتید مطمئن شوید از عجایب هفتگانه کاستاریکا دیدن میکنید.

  1. منطقه حفاظت شده مونته ورده

جاهای دیدنی کاستاریکا - منطقه حفاظت شده مونته ورده-Monteverde-Reserve

منطقه حفاظت شده مونته ورده یک زیستگاه کوچک است که در پونتارناس، کاستاریکا واقع شده است. منطقه اطراف آن اکوسیستمی متنوع دارد و جنگل ابر مونته ورده یکی از معروف ترین آن ها است. نشنال جئوگرافیک به این منطقه عنوان “گوهر تاج ذخایر جنگل ابر” را داده است. توریست های زیادی هر ساله از این منطقه بازدید می کنند. این منطقه حفاظت شده در سال 1972 تاسیس شد و حدود 10500 هکتار از جنگل ابر را گرفته است. 2500 گونه گیاهی، 100 گونه پستاندارد، 400 گونه پرنده، 120 گونه دوزیست و خزنده و هزاران گونه حشره در این منطقه یافت می شود.

  1. آتشفشان پواس

جاهای دیدنی کاستاریکا - آتشفشان پواس-Poas-Volcano

آتشفشان پواس در ارتفاع 2708 متری در پارک ملی پواس در کاستاریکا واقع شده است. این آتشفشان از سال 1828، 40 بار فعالیت داشته و آخرین فوران آن در آوریل سال 2017 بود. برای حفظ امنیت آخرین بازدیدها لغو شد. برنامه هایی در جهت تعطیلی پارک ملی وجود دارد زیرا فوران های آینده می تواند زندگی های زیادی را از بین ببرد. آتشفشان پواس در نزدیکی قله دو دریاچه دارد. دریاچه سمت شمال، لاگونا کالینته، یکی از اسیدی ترین دریاچه های دنیا است. pH این دریاچه با بارش و فعالیت آتشفشان تغییر می کند و کمترین مقدار آن 0 است. این منطقه مستعد باران اسیدی و مه اسیدی است که اکوسیستم اطراف را تحت خطر قرار می دهد.

  1. کانال تورتوگورو

جاهای دیدنی کاستاریکا - کانال تورتوگورو-Tortuguero-Canals

پارک ملی تورتوگورو پارک ملی در کاستاریکا می باشد. اگرچه این پارک فقط توسط قایق و هواپیما قابل دسترسی است، اما سومین پارک پر بازدید کننده در کشور است. این پارک میزبان گیاهان و جانوران مختلفی است. از ویژگی های این پارک وجود 11 نوع مختلف از زیستگاه از جمله مرداب ها، مانگرو، جنگل انبوه، سواحل، و تالاب می باشد. این منطقه دارای آب و هوای گرمسیری و گرم و مرطوب است. تالاب رامسر در این منطقه اهمیت بین المللی دارد.

  1. رودخانه سلست

جاهای دیدنی کاستاریکا - رودخانه سلست-Celeste-River

رودخانه سلست قسمتی از پارک ملی آتشفشان تنوریو در کاستاریکا می باشد. این رودخانه به خاطر رنگ فیروزه ای متمایز آن معروف می باشد. این پارک دارای آبشاری بزرگ و چشمه های آب گرم زیادی است. بازدید کنندگان از بالای آبشار به داخل آب می پرند. رنگ رودخانه به خاطر پدیده ای فیزیکی می باشد. سلست توسط دو رودخانه تغذیه می شود: رودخانه بوناویستا و رودخانه سور. رودخانه اول حاوی مقدار زیادی ذرات آلومینیوم سیلیکات می باشد و دومی فوق العاده اسیدی است. هنگامی که دو رودخانه مخلوط می شوند، PH کاهش یافته و باعث تجمع ذرات آلومینوسیلیکات و مه پراکنده می شود که باعث تولید رنگ فیروزه ای رودخانه می شود.

  1. کوه چیریپو

جاهای دیدنی کاستاریکا - کوه چیریپو-Chirripo-Mountain

کوه چیریپو بلندترین کوه کاستاریکا می باشد که در ارتفاع 12533 فوتی واقع است. این کوه در پارک ملی چیریپو واقع است و میزبان جنگل تالاماکان می باشد. در این منطقه تنوع زیستی فراوانی وجود دارد. قله این کوه مانند جزایر آسمان برای گیاهان و جانوران بومی در منطقه عمل می کند. در روزهایی که آسمان صاف است، کوه منظره ای پانورامیک از کل کشور از ساحل آرام تا ساحل دریای کارائیب ارائه می کند. می توان با اجازه ویژه از دفتر پارک ملی به این قله صعود کرد.

  1. آتشفشان آرنال

جاهای دیدنی کاستاریکا - آتشفشان آرنال-Arenal-Volcano

آتشفشان آرنال آتشفشان فعالی واقع در استان الجولا کاستاریکا است. ارتفاع آن 5358 فوت است و قطر آن 460 فوت می باشد. این آتشفشان 7500 سال عمر دارد و به عنوان یکی از آتشفشان های جوان شناخته می شود. این آتشفشان در سال 1968 فوران کرده و شهر تاباکون را از بین برد و سه دهانه دیگر در آن ایجاد شد. این آتشفشان فعلا در خواب به سر می برد. این آتشفشان یکی از ده آتشفشان فعال در سال 2010 بود. آتشفشان آرنال در پارک ملی آرنال واقع است. این آتشفشان به عنوان یک حوزه آبخیز مهم برای دریاچه مخزن آرنال عمل می کند. آب این دریاچه برای تولید برق آبی استفاده می شود.

  1. جزیره کوکوس

جاهای دیدنی کاستاریکا - جزیره کوکوس-Cocos-Island

جزیره کوکوس جزیره ای معروف واقع در سواحل کاستاریکا در اقیانوس آرام است. این جزیره در پارک ملی واقع است و هیچ سکنه ای ندارد. فقط جنگلبان ها می توانند در این جزیره زندگی کنند. این جزیره مستطیل شکل است و محیط آن 85/23 کیلومتر می باشد. آب های اطراف جزیره در میان غواصان بسیار محبوب است. اقیانوس این منطقه دارای گونه های مختلف گیاهی و جانوران مختلف است. کوسه ماهی، دلفین ها و دیگر گونه های دریایی قابل توجه در آب های خارج از ساحل این جزیره زندگی می کنند.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید