ماریسا میر؛ بیوگرافی و دانستنی های خواندنی

10 چیزی که درباره مدیرعامل جوان یاهو نمیدانید

ماریسا میر به عنوان زن بلوندی که مدیر عامل شرکت یاهو در سیلیکون ولی است توجه خیلی ها را به خود جلب نموده است.آیادوست دارید بیشتر در مورد موفق ترین بانوی گیگ در جهان بدانید؟ بانویی که لیست بلندبالای موفقیتش حتی اورا از زندگی خانوادگی اش هم باز نداشته است !!!

ماریسا میر متولد ۳۰ مه ۱۹۷۵- مدیر تجاری و مدیرعامل یاهو! است. او در گذشته برای مدت زیادی از مدیران و سخنگوهای اصلی گوگل بود و سال‌ها در پروژه‌های مختلف “گوگل” مسئولیت داشته و اولین مهندس زنی است که به استخدام گوگل درآمد. ماریسا مایر فارغ‌التحصیل رشتهٔ هوش مصنوعی از دانشگاه استنفورد آمریکا است و به عنوان یک طرفدار پروپاقرص دنیای مد مشهور است.

این خانم 38 ساله، ملکه گوگل لقب گرفته و از سوی مجله نیوزویک به عنوان یکی از 10 شخصیت آینده ساز در حوزه فناوری اطلاعات معرفی شده، و مجله فورچون هم او را جزء 50 زن جوان و مهم در آینده قلمداد کرده؛ مجله بیزینس ویک او را کارخانه ایده پردازی گوگل لقب داده است و حالا هم مریسا میر را بی شک می توان یکی از تاثیر گذار ترین مدیرعامل ها در بین شرکت های فناوری دانست.

خانم میر کنترل یاهو را در شرایطی در دست گرفت که این شرکت اوضاع خوبی نداشت، اما اکنون در وضعیتی به سر می برد که خرید های کلان و آینده نگرانه انجام می دهد و حتی ترافیکی بیشتر از گوگل را به سمت سایت خود جذب می کند.درآمد کلی یاهو در سال ۲۰۱۲ بیش از 4.46 میلیارد دلار بوده است و سود هر سهم آن هم به 1.17 دلار می رسد.

ماریسا مایر

هفته گذشته Business Insider یک مقاله 22000 کلمه ای از زندگی نامه غیر رسمی مدیرعامل شرکت یاهو به چاپ رسانیده بود. که توسط خبرنگار ارشد ، نیکلاس کارلسون منتشر شده است. از نظر کارلسون پیشرفت های مایر بعد از مطلبی که در هفته نامه ووگ درباره بیوگرافی اش به چاپ رسیده بود بیشتر و بیشتر شده است(عکس زیر از او در مجله ووگ به چاپ رسیده ). هر دو مطلب نگرش جدیدی را درباره زندگی گذشته مایر به ما می دهد. در ادامه 10 چیزی که درباره زندگی مایر نمی دانستید را می خوانید:

  1. او هرگز از کار جدا نمی شود :

در مقاله به نقل از همسر مایر نوشته شده :” ما تا شب به کار ادامه می دهیم. هرگز خط مشخصی بین خانه و کار وجود ندارد. شغل ماریسا با او اخت شده است. در پایان روز او چیزی برای رها کردن ندارد.”

  1. او در موقعیتهای اجتماعی خجالتی است.

مایر به هفته نامه ووگ گفته بود که برای ماندن در جشن ها مجبورم با خودم صحبت کنم حتی اگر خودم آن جشن را برگزار کرده باشم. ” من معمولا به ساعتم نگاه می کنم و به خود می گویم تو می توانی تا ساعت x اینجا را ترک کنی واگر تا آن زمان همچنان به تو خوش نگذشت ، می توانی زودتر ترک کنی.” و بارها پیش آمده که او ناگهان جشن را ترک کرده است !!!

ماریسا مایر روی جلد مجله فوچون

  1. او عاشق مد است

او یکی از طرفداران پرو پا قرص مد است و لباس های زیبایی دارد که هرکدام حداقل 900 دلار قیمت دارند.میر کلکسیونی گران قیمت از لباس ها را در اختیار دارد که اکثرا از آن ها در سر کار استفاده می کند. او رنگ هایی همچون قرمز، آبی، سیاه، صورتی پر رنگ و… را دوست دارد.

  1. شانس موفقیت پایین در گوگل

اما با اینحال تصمیم گرفته بود در آنجا کار کند. او به کارلسون گفته بود ” کار کردن در آنجا نقطه عطفی برایم بود و فهمیدم که در شرکت گوگل خیلی چیزها یاد خواهم گرفت ، تا اینکه شرکت خودم را داشته باشم ،بدون درنظر گرفتن امکان شکست یا موفقیت ، می توانستم در هر شرکت دیگری که پیشنهاداتی داشتم کار کنم. “

ماریسا مایر در یاهو

  1. بازیهای مورد علاقه ماریسا

او بازی های گوشی ” candy crush saga ” و ” Bejeweled Blitz ” را دوست دارد.

  1. او ” office hours ” را در گوگل برپا می کرد.

به گزارش نیکلاس کارلسون در طول سالهایی که برای شرکت گوگل کار می کرد، او یک جلسه آنلاین 5 دقیقه ای برگزار می کرد و از زیر دستان خود می خواست تا هر سوالی دارند از او بپرسند. به گفته کارلسون تعدای از همکاران مایر از این طرح او خوششان نمی آمد اما این روش ، ایده جالبی برای ارتباط با کارمندان بود.

  1. او رقاص باله و کاپیتان تیم تشویق کننده ها بود.

کارلسون با یکی از همکلاسیهای قدیمی او به نام ابیگیل گاروی ویلسون صحبت کرده و او گفته بود مایر کاپیتان با استعدادی بود سخت کوش ، عادل و همیشه برنده بود. او می توانست برنامه ریزی های بزرگی را انجام دهد. او توانایی انجام کارهای مختلف را به شکل عالی داشت.

ماریسا مایر در مجله ووگ

  1. علاقه به کار در شب یا سخت کوشی وصف ناپذیر؟

در 5 سال کار در شرکت گوگل 250 بار شب کاری گذرانده بود. با توجه به اسناد مجله نیویورک در سال 2012.

  1. او یک کیک به شکل پوشک بچه برای تولد نوزاد دوستش تهیه کرده بود.

به توصیف کارلسون ، سه ردیف کیک به شکل سه سایزمختلف پوشک بچه در حالی که اطرافش را با اسباب بازی تزیین کرده بودند به همراه لوازم نوزاد را برای دوستش فرستاده بود.

همکار سابق مایر ( کریگ سیلورستین) می گوید : یک هدیه فوق العاده جالب برای تولد بچه بود. او همواره ایده های خلاقانه ای برای هه چیز دارد !

  1. او نسبت به جنسیت بی توجه بود

به گزارش ووگ : وقتی که او روزنامه استانفورد را می خواند با دیدن مطالب اصلی ، خنده اش گرفته بود. تیترهایی وجود داشتند” مردی کولی که از رهگذران سوءاستفاده می کند”،” ساندویچ فروشی که همیشه سفارشات را اشتباه انجام می دهد” و زیرش با فاصله یک خط نوشته بودند.

“زن بلوند در بالاترین رتبه کلاسهای علوم کامپیوتر “. او می گوید :” من اینطور بودم، یک زن که در کلاس های کامپیوتر بالاتر از بقیه بود!!! من این شخص را می شناسم. من نسبت به جنسیت بی توجه بودم و هنوز هم هستم. “


نظر خود را بیان کنید