ترتیب صحیح آرایش صورت چگونه است؟

ترتیب صحیح آرایش را یاد بگیرید

ترتیب آرایش صورت makeup-application

تقریبا برای انجام هر کاری در زندگی، یک ترتیب طبیعی وجود دارد. مثلا موهاتو بشور، آب بکش، دوباره بشور. یا عاشق شو، ازدواج کن، بچه‌دار شو. یا مدرسه برو، بعد دانشگاه و بعد کار (البته اگر خوش شانس باشی!). اما با اینحال، انجام برخی کارها مثل آرایش یک صورت تر و تازه، کمی پیچیده تر است.

به گزارش آلامتو به نقل از سرخاب سفیداب؛ اول چه کار می کنید؟ رژ لب می‌زنید یا اینکه روی چشم‌هایتان تمرکز می‌کنید؟ چه زمانی به سراغ رژ گونه می‌روید؟ آیا می‌توانید بعد از اینکه ریمل زدید از خط چشم استفاده کنید؟

ما با کریستینا بارتلوچی، مدیر خلاق برند آرایشی NYX و بنیانگذار DuWop، در این رابطه صحبتی داشته‌ایم. کریستینا فرمول خودش برای آرایش کامل صورتی عالی را با ما در میان گذاشته است.

قطعا شاید همه نیازی به انجام تمام این مراحل نداشته باشند، اما حتی اگر پودر یا گونه‌هایتان را نایده بگیرید، این ترتیب، هنوز هم روش خوبی برای پیروی است.


۱. پرایمر یا مرطوب کننده

بارتلوچی می‌گوید: یکی را انتخاب کنید، نه هر دو. مرطوب کننده هر چقدر هم که روشن باشد، بهرحال در عملکرد پرایمر خلل ایجاد می‌کند.

همچنین همیشه به یاد داشته باشید که همیشه ضد آفتاب هم استفاده کنید، همیشه! ضد آفتاب می‌تواند درون پرایمر، مرطوب کننده و یا فونداسیون شما هم وجود داشته باشد و الزاما نیازی به استفاده از یک ضد آفتاب جدا نیست.


۲. فونداسیون

بارتلوچی می‌گوید: من اعتقاد ندارم که اول باید به سراغ چشم‌ها رفت تا از ریزش‌اش جلوگیری شود. هنگامی که از سایه چشم استفاده می‌کنید ریزشی اتفاق نخواهد افتاد. اگر محصولات آرایشی مستقیما روی پوست تمیز بنشینند، پاک کردنشان سخت‌تر خواهد شد.

پس بهتر است با فونداسیون بوم نقاشی‌مان را آماده کنیم و سپس روی بوممان سعی و خطا کنیم و آرایشمان را تکمیل نماییم.


۳. کانسیلر

بارتلوچی می‌گوید: اینجا مرحله‌ایست که با چشم منتقدانه به صورتتان نگاه می‌کنید و در استفاده از کانسیلر کم نمی‌گذارید! اما وی پیشنهاد می‌کند که تنها روی نقاط سیاه و جوش‌ها را بپوشانید.

او ادامه می‌دهد که: برای استفاده از کانسیلر باید تا اتمام پوشاندن صورتتان با فونداسیون صبر کنید، فونداسیون قسمت بزرگی از کار را برایتان انجام خواهد داد.


مراحل آرایش

۴. پودر

مقدار خیلی کمی پودر روشن کننده به صورتتان بزنید. این کار کمک می‌کند تا اگر سایه چشمتان ریخت، پاک کردنش راحت‌تر باشد. همچنین زمان مورد نیاز برای انجام باقی آرایشتان را برای شما فراهم خواهد ساخت.


۵. چشم‌ها یا لب‌ها

بارتلوچی می‌گوید من معمولا دوست دارم هم چشم‌ها و هم لب‌هایم را آرایش کنم. پس از اینکه کار صورتم تمام شد، معمولا اول به سراغ چشم‌هایم می‌روم، اما برخی مواقع هم، اول لب‌هایم را آرایش می‌کنم تا کمی وقت برای فکر کردن به این داشته باشم که می خواهم با چشم‌هایم چه کنم.

برای چشم ها: سایه چشم، خط چشم، و سپس ریمل. این ترتیبی است که بارتلوچی برای آرایش چشم پیروی می‌کند. اما او پیشنهاد می‌کند که همیشه برگردید و لایه‌های قبلی آرایشتان را تکمیل کنید. کمی دیگر در امتداد خط مژه خط چشم بکشید، کمی بیشتر سایه چشم براق در وسط پلکتان بزنید و غیره.

برای لب‌ها: نرم کننده لب، خط لب، رژ لب، و سپس برق لب. بارتلوچی پیشنهاد می‌کند قبل از اینکه رژ لب بزنید، روی تمام لبتان را با خط لب بکشید و با نوک انگشتتان آنرا ماساژ دهید. و البته فقط اگر می‌خواهید، برق لب بزنید.


۶. گونه‌ها

من به دو دلیل، در آخرین مرحله به سراغ گونه‌ها می‌روم. اول اینکه چشمان و لب‌ها را بهم پیوند می‌دهد. دو اینکه اگر از پودر استفاده کرده باشید، پس از آرایش چشمتان می‌توانید آنرا به سمت پلکتان وسعت دهید تا گونه‌هایتان بیشتر جلوه کند.


آموزش آرایش فوری صورت

۱۰ روش برای یک آرایش سریع روزانه


دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است وقت کافی برای آرایشی جذاب نداشته باشید اما به این معنی نیست که باید بدون آرایش خانه را ترک کنید.

به گزارش آلامتو به نقل از بانوی شهر؛ چرا باید آرایش کردن وقت گیر باشد؟ اگر زمان کافی برای دقت و انجام تمام مراحل زمان بر آرایشی ندارید اما در عین حال می خواهید خیلی سریع یک آرایش روزانه و جذاب داشته باشید ، این نکات می توانند برای شما مفید باشند.


 1. پف زیر چشمانتان را پنهان کنید.

خواب کافی نداشته اید؟ نیازی نیست کسی این مساله را متوجه شود. با یک سایه روشن تر از پوستتان زیر چشمتان را بپوشانید و با استفاده از یک سایه تیره تر بین چشم و سایه روشنی که زدید را کمی تیره کنید تا چشمانتان بیدارتر و بدون پف دیده شود.

آرایش فوری در خانه


 1. روی آرایش لب ها تمرکز کنید.

اگر فرصت کافی ندارید و با عجله می خواهید برای رفتن آماده شوید روی آرایش لبتان تمرکز کنید. به راحتی با یک برق لب یا یک رژ لب می توانید برقی به روی لبتان بیندازید و چهره تان را تغییر دهید.

اگر لبتان را با یک مسواک کوچک کمی بسابید باعث می شود تا رژلبی که می زنید بیشتر روی لبتان بماند. از رنگی استفاده کنید که با رنگ پوستتان همخوان باشد.


 1. خط چشم باریک بکشید.

خط چشمتان را باریک و روی مژه ها و داخل پلکتان بکشید. این مدل خط چشم به شما چهره ای طبیعی تر نسبت به کشیدن خط چشم ضخیم، پشت پلک می دهد، در عین حال با اینکه ممکن است خیلی مشهود نباشد اما نظمی به چهره تان خواهد داد.

چگونه سریع آرایش کنیم؟

چگونه سریع آرایش کنیم؟


 1. مژه هایتان را فر کنید.

اگر از ریمل استفاده نمی کنید، فرکردن و حالت دادن مژه هایتان با یک فرموژه خوب می تواند همان کار را برایتان انجام دهد.

برای اینکه مژه هایتان حالتی ثابت بگیرد می توانید حین فرموژه کشیدن ۳ ثانیه نیز آن را در معرض سشوار قرار دهید. دقت کنید که حرارت سشوار طوری نباشد که به چشمانتان آسیبی برساند.


 1. لکه های روی پوستتان را پنهان کنید.

اگر چند لکه روی پوستتان دارید می توانید به جای اینکه کانسیلر یا کرم پودر به کل صورتتان بزنید با استفاده از یک براش روی لکه ها را مستقیما بپوشانید.

توجه داشته باشید که این کار را نباید طوری انجام دهید که مشخص شود و باید بسیار کمرنگ انجام شود تا فقط لکه ها پوشیده شوند و در پوستتان تغییری ایجاد نشود.


 1. اشتباهات آرایشی را پاک کنید.

اگر در حین رفتن و با عجله رژ لب زدید یا مداد در چشمانتان کشیدید و قسمتی از آن پخش شد با مقداری کانسیلر به آرامی این پخش شدگی را ترمیم کنید تا مرتب تر به نظر برسید.

آموزش آرایش فوری صورت

آموزش آرایش فوری صورت


 1. فقط از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

می توانید از کرم ضد آفتاب یا مرطوب کننده رنگی استفاده کنید به جای اینکه روی کرمی که می زنید از یک پنکیک یا کرم پودر دیگر استفاده کنید. با این کار به پوستتان فرصت تنفس می دهید.


 1. آرایش کمی برای لبتان در نظر بگیرید.

اگر طرفدار استفاده از رژ لب نیستید فقط کافیست از یک برق لب رنگی استفاده کنید حتی اگر رنگ روشن و خیلی کمرنگی داشته باشد. با این کار لبتان براق و صاف دیده می شود.


راهنمای آرایش سریع

راهنمای آرایش سریع

 1. خط چشم بالدار بکشید.

اگر بخواهید آرایش چشم جذاب تر و متفاوت تری داشته باشید، خط چشم بالدار می تواند بسیار زیبا باشد، اما به شرطی که آن را درست بکشید. برای راحت تر کشیدن این نوع خط چشم می توانید از یک قاشق استفاده کنید.

آن را به آرامی روی چشمتان قرار دهید و از آن برای مشخص کردن محدوده ای که باید با مداد بکشید استفاده کنید.


 1. آرایش سریع دودی روی چشم داشته باشید.

آرایش دودی چشم برای مبتدی ها بسیار دشوار خواهد بود. باید رنگ های مختلفی را روی چشم بزنید تا جذاب و زیبا شود. برای اینکه این کار را بدون دردسر و سریع تر انجام دهید می توانید با استفاده از سایه چشم رنگ تیره قسمتی از بیرون پلکتان را خطی اریب بکشید و سپس با استفاده از براش یا هر وسیله آرایشی دیگری آن را به داخل محو کنید تا پشت چشمتان رنگی تیره بگیرد.


1 دیدگاه

 1. طراحی لوگو

  ممنون از مطلب جالبتون

نظر خود را بیان کنید