چگونه رژ لب تیره بزنیم؟

این نکات را هنگام استفاده از رژ لب تیره رعایت کنید

راهنمای رژ لب تیره زدن

انتخاب رنگ های تیره برای رژ لب کار سختی نیست فقط باید نکات مخصوص آرایشی را رعایت کنید تا بهترین رنگ رژ لب را داشته باشیم.

هوا رو به سردی می رود و رنگ های روشن جای خودشان را به رنگ های تیره تر می دهند. اما پیش از آنکه شما هم در آرایشتان این رنگها را عوض کنید، بایدها و نبایدهای استفاده از رژلب های تیره را رعایت کنید.


۱. رنگهای شرابی یا آلبالویی انتخاب خوبی هستند.

این مشخص است که پیش از انتخاب رنگ مناسب با پوستتان آن را امتحان می کنید، اما بیشتر آرایشگرها معتقدند رنگ های آلبالویی و شرابی از جمله رنگ هایی هستند که به راحتی با رنگ پوست و یا نوع آرایشتان همخوان می شوند.


۲. رنگ خیلی تیره انتخاب نکنید.

درست است که می خواهید رنگ تیره را برای آرایش لبتان انتخاب کنید اما اگر این رنگ خیلی تیره شود به چهره شما حالتی خشن می دهد و گویا از تئاتر بیرون آمده اید بدون اینکه آرایش مخصوص نمایشتان را پاک کنید. رنگی را انتخاب نکنید که آنقدر تیره باشد که به سمت رنگ مشکی برود.


۳. صورتتان را ساده و ملایم آرایش کنید.

اگر می خواهید از رژ لب تیره برای آرایشتان استفاده کنید برای اینکه جلوه بیشتر و زیباتری داشته باشد سایر آرایش صورتتان را همانند خط چشم یا رژ گونه، ملایم و ساده انتخاب کنید.

از کشیدن خط چشم ضخیم و سایه چشم تیره در کنار رژ لب تیره اجتناب کنید. اینطور آرایش چهره شما را شلوغ نشان می دهد و بهتر است هنگام انتخاب آرایش تیره سعی کنید کمی سبک تر آرایش کنید.


۴. رنگی که شما را مسن تر نشان بدهد را انتخاب نکنید.

از رنگ های تیره طبیعی و کمی چرب به جای رنگ های مات استفاده کنید، این کار باعث می شود رژ لب روی لبانتان ماندگاری بیشتری داشته باشد و از خشک شدن لبتان جلوگیری می کند. می توانید از برق لب هم برای براق کردن رنگ تیره لب استفاده کنید، براق تر شدن لب، شما را جوانتر نشان می دهد.


۵. از خط لب استفاده کنید تا آرایشتان تمیزتر به نظر برسد.

رژ لب تیره، نامنظمی را بیشتر نشان می دهند. اما در کنار آنها خط لب ها می توانند به کمکتان بیایند و این نامرتبی را برطرف کنند. همیشه از مداد لبی همرنگ رژ لبتان هنگام انتخاب رنگ تیره رژ لب استفاده کنید تا با کشیدن خط دور لبتان آن را مرتب کرده و شکل زیباتری به لب بدهید.


نظر خود را بیان کنید