آموزش ساخت کارت پستال

آموزش ساخت کارت پستال می‌تواند در کنار نشان دادن هنر و خلاقیت شما، یک هدیه منحصر به فرد نیز به شخص مورد علاقه‌تان باشد. شما با این هدیه با او نشان می‌دهید که جایگاه ویژه‌ای برایتان دارد. در این پست روش ساده آموزش ساخت کارت پستال ولنتاین با مقوا، کاغذ، کارت پستال جادویی و … را برای شما آورده‌ایم.

آموزش ساخت کارت پستال با مقوا

هدیه گرفتن یک کارت پستال دست ساز و مختص به خود می‌تواند برای بسیاری از افراد هیجان انگیز باشد. به همین علت ما در اینجا آموزش ساخت کارت پستال با مقوا به ساده‌ترین و زیباترین شکل برای شما آورده‌ایم. شما می‌توانید با کمی سلیقه و خلاقیت کارت پستال منحصر به فرد خود را تهیه کنید. به ترتیب زیر پیش بروید:

 • من از یک پد آبرنگ 9×12 اینچی 180 گرمی استفاده می‌کنم. برای داشتن ظاهری قدیمی از کارت پستال، من از مقوای سفید استفاده نکردم، بلکه از مقوای عاج طبیعی موجود در انبارم استفاده کردم.
 • آن را به چهار قسمت برش می‌دهم. من از قیچی استفاده نکردم زیرا پارگی لبه‌ها دست‌سازتر و قدیمی‌تر به نظر می‌رسد. بافت مات آبرنگ نیز به آن حس می بخشد.
 • هر قلمی که با آن راحت هستید را بردارید. می‌توانیم از روان نویس یا خودنویس برای این کار استفاده کنید. زیرا به راحتی خطوط ضخیم و نازک رسم می‌کند.
 • از آنجایی که من نقاشی سیاه و سفید و ساده از گیاهان را دوست دارم، این چیزی است که من کشیدم.
 • حالا می‌توانید فضایی را برای اضافه کردن متن اختصاص دهید
 • آیا این یک راه ساده برای ساخت کارت پستال مخصوص خودتان نیست؟ اگر با آبرنگ، مداد رنگی یا پاستل راحت تر هستید این کار را انجام دهید.
همچنین بخوانید: آموزش ساخت کاردستی با فوم ساده و اکلیلی به شکل کیف، گل و پروانه

آموزش ساخت کارت پستال با مقوا

آموزش ساخت کارت پستال با کاغذ

 • ساخت کارت پستال با کاغذ یکی دیگر از ایده‌های درست کردن کارت پستال دست ساز است. شما می‌توانید با صرف کمترین زمان یک هدیه ویژه تهیه کنید. به این ترتیب عمل کنید:
 • مقدار کاغذ رنگی و یک مقوا به ابعاد 15*5 سانتی‌متر آماده کنید
 • آن را از طول به سه قسمت مساوی تا کنید. حالا بخش میانی را از بالا تا پایین با فاصله 3 میلی‌متر از هم برش بزنید.
 • حالا نوبت استفاده از کاغذ رنگی‌هاست. شما باید نوارهایی با عرض 3 میلی‌متر از آنها تهیه کنید. برای زیباتر شدن کار از طیف رنگی مشابه انتخاب کنید.
 • وقتی همه نوارها را در جای خود قرار دادید بخش‌های اضافی را ببرید و لبه‌های اضافی را در پشت مقوا با چسب ثابت کنید.
 • حالا دو لبه دیگر را روی کارت برگردانید. شما می‌توانید متن مورد نظر خود را در این لبه‌ها بنویسید.

آموزش ساخت کارت پستال با کاغذ

آموزش ساخت کارت پستال جادویی

در این قسمت آموزش ساخت کارت پستال جادویی را برای علاقمندان به هدیه‌های خاص ارائه می‌دهیم. با دنبال کردن آموزش شما یک کارت پستال بی رنگ را در چشم بهم زدنی رنگی می‌کنید. با ما همراه باشید:

وسایل لازم را تهیه کنید: مقوا، یک طلق نازک و بی‌رنگ، قیچی، چسب ماتیکی

همچنین بخوانید: آموزش ساخت کاردستی برای روز پدر با کاغذ رنگی و بطری به شکل قلب

آموزش ساخت کارت پستال جادویی

 • طرح مورد نظر را روی یک مقوای سفید بکشید.

آموزش ساخت کارت پستال جادویی

 • وقتی طرح آماده شد یک طلق شفاف را روی آن بگذارید و به دقت طرح را روی طلق کپی کنید.

آموزش ساخت کارت پستال جادویی

 • طرح اولیه خود را به شکل دلخواه رنگ آمیزی کنید.
 • مقوایی به اندازه مورد نظر خود تهیه کنید و قسمت داخلی آن را متناسب با مقوای دیگری که طرح رنگی و طلق روی آن کشیده شده بود برش زده و خارج کنید. حالا شما چیزی شبیه به یک قاب دارید. توجه کنید که طرح اصلی شما باید از این محل دیده شود.

آموزش ساخت کارت پستال جادویی

 • طلق نقاشی شده باید به پشت این قاب چسبانده شود.
 • پشت طلق شفاف باید یک کاغذ سفید روی کارت ثابت شود. این کارت نباید همراه با کارتی که طرح رنگی دارد از پاکت خارج شود.

آموزش ساخت کارت پستال جادویی

 • نوبت به طرح رنگی شما می‌رسد که باید پشت کاغذ سفید قرار دهید.

آموزش ساخت کارت پستال جادویی

 • حالا باید دو زبانه تهیه کنید. این زبانه برای بیرون کشیدن کارت از پاکت هستند. یکی از زبانه‌ها به طلق شفاف و دیگری به طرح رنگی چسبانده می‌شود. توجه کنید که هر دو دقیقا باید در یک نقطه چسبانده شوند. سپس دو زبانه را به هم بچسبانید.

آموزش ساخت کارت پستال جادویی

 • زمانیکه شما زبانه را بیرون می‌کشید طلق شفاف شما به همراه طرح رنگی از پاکت خارج می‌شود. در میانه پاکت کاغذ سفید باقی می‌ماند و اینطور به نظر می‌رسد که طرح سیاه و سفید ناگهان رنگی شده است.

آموزش ساخت کارت پستال متحرک

با ساخت کارت پستال متحرک ما زمانیکه کارت را باز کنید یک قلب در میان آن ظاهر شود. برای این کار باید به ترتیب زیر پیش بروید:

آموزش ساخت کارت پستال متحرک

 • وسایل لازم را تهیه کنید: دو رنگ متضاد از مقوا، کاتر یا تیغ، ریسمان یا روبان کنفی، نوار چسب یا چسب دو طرفه و قیچی.
 • الگوی قلب را را روی مقوای رنگی خود چاپ کنید یا با دقت بکشید.

آموزش ساخت کارت پستال متحرک

 • تمام خطوط پیوسته روی الگو را برش دهید. خطوط شکسته خطوط چین هستند، نباید آنها را برش ندهید.

آموزش ساخت کارت پستال متحرک

 • دور طرح کلی کارت را برش دهید.
 • روی خطوط تا کنید تا قلب بالا بیاید.
 • یک مقوا با رنگ متضاد به آن بچسبانید تا آن را زیباتر کنید.

آموزش ساخت کارت پستال متحرک

 • یک پیام شیرین عاشقانه برای ولنتاین خود بنویسید.

آموزش ساخت کارت پستال ولنتاین

گاهی با ساده‌ترین ایده‌ها می‌توان یک کارت پستال ولنتاین پر معنا و به یاد ماندنی تهیه کرد. در ادامه ما چند نمونه از این ایده‌ها و معنای هر کدام را به شما می‌گوییم.

با تو کامل می‌شوم

ممکن است سالها طول بکشد تا فردی را پیدا کنید که واقعاً با او جور شوید. وقتی یکی را پیدا کردید، به او نشان دهید که چقدر با این کارت هوشمندانه روز ولنتاین اهمیت می دهید. دو تکه از یک پازل قدیمی که با هم هماهنگ شوند تهیه کنید! سپس، هر کدام را به یک تکه مقوای تا شده (یا یک کارت یادداشت خالی، اگر دارید) بچسبانید. برای بهترین اثر، قطعات پازل را طوری قرار دهید که کاملا لمس نشوند. هنگامی که قطعات پازل در جای خود قرار گرفتند، عبارت “ما فقط مناسب هستیم” را بنویسید. این جمله می‌تواند عشق شما را به خوبی نشان دهد.

همچنین بخوانید: ساخت اسلایم خانگی با شامپو و شکر، مایع ظرفشویی و تاید و خمیر دندان

آموزش ساخت کارت پستال ولنتاین

تو همتای بی نظیر منی

وقتی همتای کامل خود را پیدا کردید، با تبدیل این احساسات به این کارت دست ساز روز ولنتاین، به او بگویید دقیقا چه احساسی دارید. با یک کارت یادداشت خالی و دو کبریت استفاده کنید. سپس از چسب کاردستی سفید برای چسباندن آن به کاغذ استفاده کنید. پیام صمیمانه خود را در داخل کارت بنویسید و سپس قبل از ارائه کارت دست ساز در 14 فوریه، آن را در پاکت قرار دهید. با خارج کارت از پاکت و باز کردن آن پیام شما ظاهر می‌شود.

آموزش ساخت کارت پستال ولنتاین

تو باعث هیجان قلب من می‌شوی

برای کسی که قلب شما را به تپش می اندازد، یک کارت روز ولنتاین درست کنید که نشان دهد برایتان چقدر هیجان انگیز است. شما به یک ماشین اسباب‌بازی، مقداری چسب و یک مداد رنگی نیاز دارید. کلمات “تو باعث تپش قلب من می‌شوی” را چاپ یا بنویسید. سپس ماشین را با چسب حرارتی وصل کنید. شاهکار خود را با چند لغزش از لاستیک های ماشین به پایان برسانید.

آموزش ساخت کارت پستال ولنتاین

تو به زندگی من جهت دادی

نمی‌دانید در جهان پیش از ورود همسرتان چطور پیش می‌رفته‌اید؟ خوب، شاید این کمی دراماتیک باشد. حتما امروز خوشحالید که شما دو نفر در این دنیای دیوانه با هم هستید. با این کارت‌های هوشمندانه روز ولنتاین به عشق خود بگویید چه احساسی دارید. به سادگی یک قطب نما کوچک را به یک کارت یادداشت بچسبانید و بنویسید: “من بدون تو گم می شدم. شاید به نظر خیلی ساده باشد، اما بد نیست امتحان کنید.

آموزش ساخت کارت پستال ولنتاین

سخن آخر

همیشه لازم نیست هزینه زیادی برای تهیه یک کارت پستال زیبا صرف کنیم. شاید ساخت کارت پستال توسط خودمان بتواند به شکل بهتری احساسات ما را نشان دهد. چیزی که بتوان آن را برای همیشه با یادگار نگه داشت. اگر شما هم ایده و نظری برای ساخت کارت پستال دارید، می‌توانید آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.


نظر خود را بیان کنید