ساخت اسلایم خانگی با شامپو و شکر، مایع ظرفشویی و تاید و خمیر دندان

ساخت اسلایم خانگی با شامپو بدون چسب و بوراکس

ساخت اسلایم با شامپو

اسلایم یک وسیله سرگرمی جذاب است که می توانید آن را بخرید یا خودتان در منزل بسازید. ساخت اسلایم با شامپو یا چند ماده ی خانگی دیگر روشی آسان و ارزان است. اسلایم یک ماده خمیری است که حالتی ژله ای دارد و در رنگ ها و طرح های جذاب مختلفی در بازار عرضه می شود. این ماده خمیری شکل که به خمیر اسلایم یا به خمیر جادویی معروف است کاربردهای فراوانی دارد از جمله کاربردهای آن کاهش استرس، سرگرم کردن کودکان و حتی افزایش ذهنیت باز آنها است. ویژگی های جالب اسلایم ممکن است شما را به استفاده از اسلایم علاقه مند کند.

اسلایم ها بر پایه پلمیرهای شیمیایی تولید می شوند و در رنگ های متنوعی وارد بازار می شوند. گاهی نیز خوشبو کننده های طبیعی و یا اسانس هایی را به آنها می افزایند که حس خوشایندتری هنگام استفاده از آنها را به ما می رسانند. ما در این مقاله می خواهیم روش هاس ساخت اسلایم با شامپو و شکر، خمیر دندان، مایع ظرفشویی و تاید و نمک و آرد را بدون چسب و بوراکس به شما آموزش دهیم پس با ما همراه باشید.

کاربردهای اسلایم

خمیر اسلایم یک وسیله بازی جذاب برای کودکان است که موجب پرورش خلاقیت کودکان، آزاد سازی ذهنشان و افزایش هوش انها می شود. علاوه بر این کودکان میتوانند بدون اینکه جایی کثیف شود با آن بازی کنند و شکل های متنوعی بسازند. البته اسلایم فقط برای کودکان نیست و در بزرگسالان برای تسکین استرس بکار میرود و حتی گاهی مشاوران نیز آن را توصیه میکنند.

همه افراد میتوانند با فشردن و له کردن ان در دستان خود بدون آنکه به دست هایشان بچسبد به کاهش استرس خود کمک کنند. اسلایم حتی میتواند در نظافت هم کمک کننده باشد. شما میتوانید برای تمیز کردن هر فضایی که دسترسی به آن برای تمیز کردن آسان نیست و کوچک است از اسلایم استفاده کنید. مانند فضای بین دکمه های کیبورد یا ریموت ها، دریچه های کولر یا اسپیلت یا تهویه ی ماشین، گاز آشپزخانه یا … اسلایم را پهن کرده و روی آن فضا قرار دهید. سپس مقداری با دست خود فشار آورید تا آلودگی و آشغال ها را به خود بگیرد و سپس اسلایم را جدا کنید.

ویژگی های اسلایم سالم

ساخت اسلایم با شامپو فوق العاده ساده است. شما می توانید اسلایم را در خانه بسازید. اما اگز قصد خرید دارید می توانید از مراکز معتبر آن را تهیه کنید . فقط باید به نکاتی درباره ی مشخصات آن دقت کنید. بطور مثال در بسیاری از اسلایم ها بوراکس که یک پاک کننده است به عنوان ماده فعال کننده بکار می رود. در بوراکس احتمال اینکه موجب حساسیت پوستی شود وجود دارد. پس بهتر است اسلایمی که بدون بوراکس باشد را خریداری کنید یا حداقل بوراکس موجود در آن تا حد امکان کم باشد. زیرا حداکثر مقدار مجاز بوراکس برای بکار رفتن در ساخت اسلایم چهار دهم است.

اگر اسلایم در یک ظرف پلاستیکی بود و برچسب توضیحات نداشت آن را نخرید. اگر برچسب هم داشت اما حاوی توضیحات لازم در مورد مواد سازنده نبود نخرید. به پروانه سلامت و علامت استانداردهای بهداشتی آن دقت کنید. هیچ ماده ای که این مشخصات بهداشتی و توضیحی را ندارد تهیه نکنید. مخصوصا اسلایم که در تماس مستقیم با فرزندانتان است.

اگر باز هم نگران این موضوع هستید میتوانید با روش های خانگی بسیار آسان و سریع خودتان اسلایم بسازید. ساخت اسلایم با شامپو و مواد دیگری که  احتمالا بیشتر آنها را در خانه دارید اسلایمی سالم تر را در اختیارتان قرار می دهد. در ادامه به بررسی چند روش ساخت اسلایم با شامپو می پردازیم.

همچنین بخوانید: اسباب بازی های مناسب نوزاد تا کودک یک ساله

ساخت اسلایم با شامپو

ساخت اسلایم با شامپو

برای ساخت اسلایم با شامپو به یک قاشق غذا خوری شکر و پنجاه گرم شامپو نیاز دارید.

ابتدا نصف قاشق شکر را با شامپو ترکیب کنید و خوب هم بزنید. سپس نصف دیگر قاشق شکر به آن افزوده و مجدد هم بزنید. مخلوط بدست آمده را به مدت دو ساعت در فریزر قرار دهید. بعد از آن خمیر اسلایم آماده است و هیچ ماده ی خطرناکی هم ندارد. حالا شما یک اسلایم خانگی بدون بوراکس دارید.

ساخت اسلایم با شامپو و شکر

برای ساخت اسلایم با شامپو و شکر به یک قاشق مربا خوری و نصف یک فنجان متوسط شامپو نیاز دارید.

ابتدا مقداری شامپو را داخل ظرفی ریخته و کمی هم بزنید. سپس مقدار کمی شکر به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید. دوباره مقداری شامپو ریخته و خوب هم بزنید. مجدد شکر اضافه کنید و تا جایی هم بزنید که خودش را مثل ژله یا ماست بگیرد.

اگر احساس کردید هنوز شل است مقدار کمی شکر دوباره اضافه کنید. خوب هم بزنید تا خودش را بگیرد و کش بیاید و بعد داخل ظرفی بدون در بریزید. به مدت سه روز در یخچال قرار دهید بعد از آن آماده استفاده است. می توانید بجای شکر از جوش شیرین هم استفاده کنید.

ساخت اسلایم با شامپو و نمک

برای ساخت اسلایم با شامپو و نمک نصف فنجان شامپو را در ظرفی بریزید و نصف قاشق مربا خوری نمک را به آن بیافزایید. بعد خوب هم بزنید تا جایی که خودش را بگیرد و تقریبا سفت و ژله ای شود .سپس آن را به مدت پانزده دقیقه در فریزر قرار دهید و بعد از آن آماده ی استفاده می باشد.

ساخت اسلایم با شامپو و خمیر دندان

برای ساخت اسلایم با شامپو و خمیر دندان ابتدا 34 گرم از خمیر دندان را داخل ظرفی بریزید و کمی هم بزنید تا باز شود. سپس به همان میزان شامپو به آن اضافه کنید و هم بزنید تا خودش را بگیرد. بعد به مدت یک ساعت داخل فریزر قرار دهید تا آماده استفاده شود.

همچنین بخوانید: کاردستی با شلوار لی کهنه چی بسازیم؟

ساخت اسلایم با شامپو و خمیر دندان

ساخت اسلایم با شامپو نرم کننده

برای ساخت اسلایم با شامپو نرم کننده دو روش را به شما معرفی می کنیم:

روش اول: مواد لازم: شامپوی نرم کننده، آب، جوش شیرین

مقداری آب را به نرم کننده اضافه کنید تا یک مخلوط خامه ای مانند بدست آورید. البته نباید بگذارید رقیق شود .سپس در ظرفی دیگر جوش شیرین و آب را مخلوط کنید تا باز هم محلولی نسبتاً رقیق بدست آید.

سپس در ظرفی که محلول جوش شیرین و آب بود مخلوط آب و نرم کننده را کم کم اضافه کنید. به محض اضافه شدن کمی سفت می شود و خودش را می گیرد. با ادامه دادن به هم زدن کمی شل می شود و حالت خامه ای به خود می گیرد. بیست دقیقه در یخچال قرار بدهید و بعد آماده است.

روش دوم : مواد لازم :مایع لنز، صابون، نرم کننده

روشی دیگر برای ساخت اسلایم با شامپو نرم کننده استفاده از صابون و مایع لنز می باشد. ابتدا صابون را با رنده یا قیچی یا هر وسیله ای که دارید ریز خورد کنید. سپس آب اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوطی ماست مانند یا خامه ای ایجاد شود. بعد مایع لنز را کمی به آن اضافه کنید. خوب هم بزنید تا تقریبا سفت شود و بعد به مدت ده دقیقه در یخچال قرار بدهید. خمیر اسلایم شما آماده است.

ساخت اسلایم با شامپو و مایع ظرفشویی

ابتدا مقداری مایع ظرفشویی را در ظرفی ریخته و هم بزنید و سپس نصف مقدار مایع ظرفشویی، شامپو اضافه کنید و هم بزنید. سپس کمی نمک به آن اضافه کنید و هم بزنید تا حالتی خامه ای به خود بگیرد. اگر شل شد و لازم بود می توانید هنگام هم زدن مقدار دیگری نمک هم اضافه کنید و دوباره خوب هم بزنید. سپس در یخچال گذاشته و یک ساعت بعد خمیر اسلایم شما آماده است.

همچنین بخوانید: موضوع و ایده سخت، جذاب و خنده دار برای پانتومیم خوراکی، ورزشی و …

ساخت اسلایم با شامپو و مایع ظرفشویی

ساخت اسلایم با شامپو و تاید

مقداری تاید را با سه قاشق اب مخلوط کنید و خوب هم بزنید. بعد شامپو را به آن اضافه کنید و باز هم هم بزنید تا حالتی خامه ای و ماستی شکل بگیرد. سپس مقداری نمک به آن اضافه کنید و بعد باز هم هم بزنید. به مخلوط بدست آمده مقدار بسیار کمی وازلین اضافه کنید و آن را بیست دقیقه در یخچال قرار دهید. بعد از آن خمیر اسلایم خانگی شما آماده است.

ساخت اسلایم با شامپو و آرد

یک روش خوب دیگری ساختن اسلایم با شامپو، آرد و روغن می باشد. برای این کار مقداری آرد را داخل ظرفی بریزید و بعد نصف مقدار آرد به آن شامپو اضافه کنید. حالا خوب هم بزنید تا مخلوط شوند و اگر درست و به اندازه کافی هم بزنید مخلوطی شبیه اسلایم بدست می آید. سپس با اضافه کردن سه قطره روغن به آن و دوباره هم زدن به خمیر اسلایم خامه ای و نرم تبدیل می شود.

می توانید برای ساخت اسلایم با شامپو یکی از روش های بالا را انتخاب کنید. رنگ موادی که انتخاب می کنید رنگ اسلایم شما را می سازد. اما اگر دوست دارید اسلایم جذابتری بسازید میتوانید در هر کدام از این روشها به مخلوط قبل از انکه در یخچال یا فریزر قرار بدهید مقداری رنگ خوراکی، یا لاک، یا اکلیل و یا … بیافزایید.

در تمامی روش هایی که گفتیم از بوراکس یا چسب یا هیچ نوع ماده ی این مدلی ای استفاده نکردیم. همه ی مواد بکار برده شده همان چیزایی هستن که در زندگی روزانه استفاده ی زیادی از آنها می کنیم و با دست و پوستتان تماس دارد.


نظر خود را بیان کنید