مراقبت از موی فر کودکان

داشتن موهای فر میتواند یکی از جذابترین ویژگی های ظاهری شما باشد اما مراقبت از آنها مقداری سخت است مخصوصاً برای کودکان.

به گزارش آلامتو و به نقل از بامیلو؛ برخی افراد با موی فر مشکل دارند، برخی از آن متنفرند و برخی دیگر آرزوی آن را دارند. هر نوعِ مو، بسته به شیوه مراقبت و نگهداری می تواند ظاهر جذاب و متفاوتی ایجاد کند و موی فر یکی از خاص ترین آنهاست. در ادامه به نکاتی اساسی در مراقبت از موی فر کودکان خواهیم پرداخت، که دلبند شما با خیالی آسوده تر به حمام برود.

حفظ حالت مو

موی فر در صورتی یکی از زیباترین انواع موهاست که خوب از آن مراقبت شود. با موهای فر نجنگید، بگذارید به همین شکل بمانند و به خوبی از آنها مراقبت کنید. موهای فر از ریشه پوست سر به همین حالت رشد می کنند و اگر تا آخر عمر هم آنها را اتو بکشید، تفاوتی نخواهد کرد. با اتو کشیدن موهای کودکان فقط آنها را آسیب پذیر و ضعیف می کنید. بهتر است به کودکانتان بیاموزید از موهای خاص و زیبای خود لذت ببرند.

شستشوی کم

استفاده از شامپو یکی از ارکان اساسی محافظت از مو و البته پوست سر بشمار می رود. مشکل اینجاست که استفاده بیش از حد آن، منجر به خشکی موها می شود. موهای کودکان خود را هفته ای ۲ تا ۳ بار شامپو بزنید تا به خوبی حالت بگیرد.

رطوبت کافی

پیچیدن موها با حوله باعث می شود رطوبت آن جذب پوست شده و بهتر حالت بگیرد. در صورتی که دفعات بیشتری در طول هفته از شامپو استفاده می کنید، بهتر است موهای کودک خود را با روغن نارگیل یا روغن جوجوبا (Jojoba) به آرامی ماساژ دهید و سپس اقدام به شستشوی موها کنید. این کار باعث می شود موها نرم و انعطاف پذیر شده و رطوبت آن حفظ شود.

شانه مخصوص

موهای فر به دلیل داشتن موج های زیاد نسبت به سایر موها متفاوت اند. سعی کنید یک شانه مناسب تهیه کنید. شانه هایی که فاصله ی بین دندانه های آنها بیشتر است برای موهای فر مناسب اند. همچنین هیچ وقت گره موها را به زور شانه باز نکنید. آن را به آرامی روی موها بکشید تا کم کم از یکدیگر جدا شوند. همچنین سعی کنید از ریشه، موها را به سمت بیرون شانه کنید.

کش های مناسب

از کش های استاندارد که حالت ارتجاعی مناسبی دارند استفاده کنید. کش های حوله ای گزینه ی مناسبی برای این موها بشمار می روند. هیچ وقت برای موهای فر از کش های معمولی استفاده نکنید، چون به ساقه موها که به هم گره می خورند، آسیب خواهد زد.

سشوار کم

برای حالت دادن موها می توانید از سری‌ های پخش‌کننده (Diffusers) سشوار استفاده کنید. دیفیوزر بخش کوچکی است که به سر سشوار وصل می شود و با پخش حرارت، حالت جذابی به موها می دهد. اما استفاده زیاد از سشوار، اتو و لوازم حالت دهنده، برای کودکان درست نیست. تا جایی که می توانید کمتر از این ابزار استفاده کنید.

نرم کننده مخصوص کودک

پس از حمام و استفاده از شامپو مناسب، رطوبت موها را بگیرید و مقداری نرم کننده روی موها ماساژ دهید. نرم کننده را فقط روی ساقه مو استفاده کنید و برخلاف شامپو نباید پوست سر را با آن ماساژ دهید. برای موهای فر، بگذارید نرم کننده حدود ۵ دقیقه روی موها بماند تا بیشترین تأثیر را داشته باشد.

اگر شما هم جزو کسانی هستید که خود یا کودکتان موهای فر دارند، توصیه های خود را در این خصوص با ما در میان بگذارید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید