10 زیباترین جزیره اندونزی

جزایر دیدنی در کنار جزیره بالی؛

بالی که به عنوان جزیره خدایان نیز شناخته شده است یکی از مقاصد برتر توریستی در اندونزی است. بالی با ترکیب تاریخ باورنکردنی و فرهنگ معنوی چیزهای زیادی برای ارائه کردن دارد.

یکی از موارد زیبایی که در این ناحیه یافت می‌شود جزیره زیبا و چشم نوازی است که جنگل‌های سرسبز ،کوه‌های زیبا و سواحل شنی سفید را در خود دارد.

اگرچه بالی یکی از مقاصد توریستی برتر در این ناحیه است اما زمانی که به این کشور سفر می‌کنید سایر جزایر زیبایی که در نزدیکی بالی قرار دارد را فراموش نکنید. این جزایر نیز به اندازه بالی هیجان انگیز و خوش منظره هستند.


  1. جزیره مویو

زیباترین جزایر بالی

در 280 کیلومتری جزیره بالی یک جزیره زیبا به نام مویو واقع شده است که درست در شمال جزیره ای به نام Sumbawa قرار گرفته است. جزیره مویو دور از دسترس است و بیشتر قسمت‌های آن توسعه نیافته باقی مانده است. در نتیجه جزیره مویو برای افرادی که دوست دارند از شلوغی فرار کنند و بخش طبیعی اندونزی را ببینند بسیار عالی است.

بیشتر قسمت‌های جزیره با پارک شکار پوشیده است که در آن هیچ ساختمانی وجود ندارد و حیات وحش زیادی دیده می‌شود. خط ساحلی این جزیره یک منطقه حفاظت شده دریایی است و افراد می‌توانند از غواصی در آن لذت ببرند.


  1. Nusa Ceningan

زیباترین جزایر بالی

یکی از جزایری که در جنوب بالی قرار دارد با نام Nusa Ceningan شناخته شده است. این جزیره از طریق پل کوچکی از دو جزیره همسایه قابل دسترس است و مساحت اندکی دارد اما واقعا ارزش بازدید را خواهد داشت.

بیشتر ساکنان محلی این منطقه مشغول مزرعه داری هستند. بیشتر، جلبک دریایی در آن دیده می‌شود. زمانی که در این جزیره به سر می‌برید می توانید سری به این مزارع بزنید.

اگر به دنبال مناظر چشم نواز و زیبا می گردید، بهتر است به Blue Lagoon بروید که یک مقصد زیبا برای عکاسی محسوب می شود. برای افرادی که به دنبال هیجان و افزایش آدرنالین هستند، بازدید از ماهانا یک ضرورت است.


  1. جاوا

زیباترین جزایر بالی

جزیره بزرگی در غرب بالی قرار دارد که به آن بالی می‌گویند. در این ناحیه می‌توانید شهرهای بزرگی همچون جاکارتا را پیدا کنید. اگر می‌خواهید تاریخ فرهنگی غنی و میراث‌های اندونزی را از نزدیک مشاهده کنید جاوا یک مکان فراموش نشدنی و با ارزش برای رسیدن به چنین هدفی است.

بیشتر تورهای راهنما از بالی می‌توانند شما را در یک سفر یک یا دو روزه همراهی کنند. ممکن است بخواهید معابد هندوی باستانی همچون Borobudur را کاوش کنید یا ساختارهای شگفت انگیزی همچون کاخ سلطان را بگردید. آتشفشان ها، معابد و سواحل تنها چند مورد از جاذبه‌های زیبا و چشم نواز در جاواست.


  1. جزیره کومودو

زیباترین جزایر بالی

در غرب بالی جزیره ای به نام جزیره کومودو واقع شده است. همانطور که از نامش پیداست این جزیره میزبان مارمولک کومدوست که بزرگترین مارمولک جهان است.

بیشتر قسمت‌های جزیره پارک ملی است که در آن جزایر رینکا و پادار قرار دارد و منطقه محافظت شده ای برای حیات وحش محلی است. شما می‌توانید از طریق قایق به جزیره کومودو دسترسی داشته باشید.

بیشتر بازدید کنندگان از طریق تور گردشگری به این ناحیه سفر می‌کنند. اگرچه حیوانات جزیره یکی از جاذبه‌های اصلی آن به شمار می اید اما دریای احاطه کننده آن در میان غواصان و بازدیدکنندگان بسیار محبوب است. به طور خاص، صخره‌های قرار گرفته در جزایر کومودو میزبان کوسه‌هاست.


  1. Nusa Penida

زیباترین جزایر بالی

در سواحل جنوبی بالی جزیره ای به نام Nusa Penida قرار گرفته است. قایق‌ها به صورت روزانه از بالی به این ناحیه سفر می‌کنند و بیشتر بازدید کنندگان از همین طریق به این جزیره می رسند.

خلیج کریستال با سواحل شنی سفید و آب‌های شفاف یک منطقه عالی برای غواصی است و همین امر باعث شده است یکی از شلوغ ترین سواحل در Nusa Penida باشد. اگر به دنبال ناحیه ای آرام و منزوی هستید، سری به غار Goa Giri Putri بزنید یا به تماشای پرندگان در جنگل Tembeling بپردازید.


  1. Nusa Lembongan

زیباترین جزایر بالی

یک سوم جزیره Nusa در نزدیکی بالی Nusa Lembongan است. این مقصد توریستی شهرت خود را مدیون مناظر زیبا و چشم نوازی است که در آن وجود دارد. Jungut Batu یکی از شلوغ ترین سواحل در این ناحیه است که مقصد محبوب گردشگران است.

حریم خصوصی که در جنوب این جزیره یافت می‌شود در مکان‌هایی همچون Devil’s Tear است که صخره‌های کوتاه آن ، نمای زیبایی به آب‌های اطراف فراهم می‌کنند. علاوه بر سواحل زیادی که در این ناحیه وجود دارد، Nusa Lembongan میزبان مزارع جلبک دریایی ، جنگل‌های مانگرو و معبد زیبا و چشم نواز Puncak Sari است.


  1. Gili Air

زیباترین جزایر بالی

در سواحل لومبوک مجموعه ای از جزایر شناخته شده وجود دارد که در کنار هم با نام جزایر گیلی خوانده می‌شوند. یکی از این مکان‌های زیبا گیلی ایر است که جزیره ای در نزدیکی لومبوک می‌باشد. این جزیره مکانی برای انجام فعالیت‌های فضای باز است. غواصی یکی از محبوب ترین فعالیت‌هایی است که در این ناحیه دنبال می‌شود.

زندگی دریایی غنی و صخره‌های مرجانی زیبا موارد زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد. غذاهای محلی در برگیرنده غذاهای دریایی تازه‌ی گریل شده و سایر موارد است. همیشه کافه‌های بازی در این ناحیه دیده می‌شود و افراد می‌توانند از موسیقی زنده لذت ببرند.


  1. Gili Meno

زیباترین جزایر بالی

Gili Meno جزیره وسطی در Gilis است که یک منطقه عاشقانه و رمانتیک در اندونزی محسوب می‌شود. به همین خاطر است که بیشتر بازدید کنندگان این ناحیه جزو زوج‌های جوان هستند و این ناحیه یک مقصد عالی برای ماه عسل است.

این ناحیه علاوه بر مواردی که بیان کردیم برای دوستداران حیات وحش و حیوانات نیز یک مقصد عالی محسوب می‌شود. Taman Burung منطقه ای برای دیدن حیوانات است و شما می‌توانید حیوانات زیبایی را در آن مشاهده کنید.


  1. Gili Trawangan

زیباترین جزایر بالی

Gili Trawangan برای افرادی عالی است که به دنبال زندگی شبانه هستند و دوست دارند در مهمانی‌های موجود شرکت کنند. Trawangan بزرگترین و محبوب ترین مقصد در جزایر گیلی است و همیشه مورد توجه افراد بوده است.

در طول روز می‌توانید از کلاس‌های آموزش یوگا استفاده کنید یا به غواصی بپردازید. به هنگام غروب خورشید، جزیره واقعا جان تازه ای می گیرد.


  1. لومبوک

زیباترین جزایر بالی

لومبوک یک جزیره بزرگ در شرق بالی است و یک منطقه عالی و دیدنی برای کاوش در تعطیلات است. در جنوب جزیره، می‌توانید شهر ساحلی کوتا را پیدا کنید که برای بازدیدکنندگان بسیار جذاب است. کوتا سواحل جذاب و خاصی را ارائه می‌کند و اتمسفر بسیار آرامی دارد.

در شمال لومبوک، که بخش کمتر دیده شده در جزیره است، شما می‌توانید به کوه Rinjani صعود کنید و ابشارهای موجود در این ناحیه را تحسین نمایید. اگر به دنبال ناحیه شلوغ و شهری هستید سری به Mataram بزنید که بزرگترین شهر جزیره است.

در این شهر می‌توانید کاخی را مشاهده کنید که متعلق به قرن هجدهم است. زمانی که در این ناحیه به سر می‌برید، می توانید از غذاهای خیابانی لذت ببرید.


نظر خود را بیان کنید