چگونه دستانی زیبا داشته باشیم؟

۵ روش برای داشتن دستانی زیباتر

زیبایی پوست دست

دستان شما بیشتر از بقیه نقاط بدن در معرض دید است پس سعی کنید برای مراقبت از دستان‌تان کوتاهی نکنید.

گاهی ممکن است به دلیل مشغله زیاد فرصتی برای رفتن پیش مانیکوریست نداشته باشیم. ما با دستانمان تایپ می کنیم، غذا درست می کنیم و با کودکانمان بازی می کنیم.

به نظر می رسد دستانمان فرصت استراحت کردن ندارند. اما نگران نباشید، حتی اگر فرصت نکردید برای درست کردن ناخنها پیش مانیکوریست بروید، هنوز هم کارهایی هست که می توانید درخانه انجام دهید تا زیبایی دستانتان را تثبیت کنید.


  1. به طور مداوم دستتان را لایه برداری کنید.

این کار را می توانید با اسکراب های مخصوص دست انجام دهید یا خودتان با استفاده از عسل و شکر، یک اسکراب خوب برای دست تهیه کنید. یک یا دو بار در هفته از آن استفاده کنید تا از نتیجه آن شگفت زده شوید.


  1. پس از شستشوی دستان به آنها کرم بزنید.

ترکیب آب داغ و صابون باعث می شود پوست خشک شود و اگر جلوی این خشکی را نگیرید به مرور زمان می بینید که تغییراتی در پوست ایجاد شده و پوست دستتان حالت شکنندگی پیدا کرده است.

هر بار که دستانتان را می شویید یا به هر طریقی دستتان با آب برخورد دارد ، حتما پس از آن از لوسین های مرطوب کننده استفاده کنید. با استفاده از کرم، دستانتان را کمی چرب کنید. بهتر است یک کرم کوچک همیشه در کیفتان داشته باشید.


  1. ناخن هایتان را کوتاه نگه دارید.

ناخن های بلند همیشه زیبایی خودشان را دارند اما مراقبتی که نیاز دارند بیشتر است و آلودگی بیشتری نیز جذب می کنند. بنابراین اگر فرصت این را ندارید که دائم به ناخن هایتان برسید بهتر است با ناخن های کوتاه و یک لاک مناسب ناخن کوتاه، دستتان را زیباتر کنید.


  1. از برق ناخن یا رنگ های پایه استفاده کنید.

اگر زمان کافی ندارید و هنوز رنگ دلخواهتان را انتخاب نکرده اید از رنگ پایه فرنچ یا رنگهای کمرنگ استفاده کنید. حتی شما میتوانید فقط یک لایه برق ناخن روی ناخن هایتان بزنید تا آن را براق و درخشان کند. بعلاوه برخی از این برق ناخن ها باعث می شوند ناخن ها مستحکم شوند و از شکستن آنها جلوگیری می کنند.


  1. در صورت خطا در لاک زدن، فقط گوشه های ناخن را پاک کنید.

اگر عجله داشتید و هنگام لاک زدن کمی از آن به گوشه و کناره های ناخن پخش شد، بهتر است کل ناخن را پاک نکنید و با یک پنبه و مقداری لاک پاک کن به آرامی فقط قسمت هایی که پخش شده را پاک کنید. این کار بهتر است تا کل ناخنتان را پاک کنید و از اول لاک بزنید. با این روش دستان زیبا و ناخنهای مرتبی دارید.


نظر خود را بیان کنید