چگونه در ماه رمضان چاق نشویم؟

راه های کنترل وزن در ماه مبارک رمضان

weight

روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان می تواند باعث افزایش وزن در برخی از افراد شود و اگر شما یکی از آن افراد هستید، تنظیم مصرف مواد غذایی در شب می تواند به شما کمک کند که وزن خود را کنترل کنید. مصرف مواد غذایی کمتر و به نوبه خود کاهش کالری مصرفی، به شما امکان حفظ یا کاهش وزن خود را در طول این ماه مبارک می دهد.


دلایل افزایش وزن در ماه رمضان چیست؟

 • خوردن به طور مداوم در بین افطار و سحر، که گاهی با احساس پری و سیری و همچنین خستگی همراه است.
 • غیرفعال بودن و بی حالی بعد از افطار.
 • خوردن بیش از حد معمول غذای سرخ کردنی و پرچرب و پر کالری ، به ویژه در شب
 • خوردن افطار در بیرون و یا دعوت از مهمانان و مواجهه با مقادیر متنوع و فراوان غذا

راه هایی برای کمک به بهبود عادات غذایی و کنترل اضافه وزن

 1. اجتناب از پرخوری: یک افطار سبک بخورید که شامل بخش های معقول و مناسب مواد غذایی باشد، همچنین غذای خود را برای جلوگیری از سوء هاضمه به آرامی بجوید.
 2. افطار خود را با سوپ و سالاد شروع کنید؛ این غذاها دارای کالری کم هستند و به شما احساس سیری می دهند.
 3. در ساعاتی که روزه نیستید حداقل هشت لیوان آب بنوشید.
 4. به جای آبمیوه های آماده که ممکن است دارای مقادیر بالایی قند باشند، میوه های تازه و آب میوه های تازه و بدون شکر مصرف کنید.
 5. محصولات لبنی کم چرب و گوشت بدون چربی را انتخاب کنید.
 6. به جای شیرینی سالاد میوه بخورید.
 7. هر روز به مدت حداقل نیم تا یک ساعت به خاطر سوزاندن کالری اضافی پیاده روی کنید.

پخت و پز سالم نیز نقش مهمی در مدیریت وزن بازی می کند!

هنگام پخت و پز، دستور العمل سالم رمضان مورد علاقه خود را بسازید، تا جایی که ممکن است با کاهش غذاهای سرخ کردنی همراه باشد. در عوض، برای کاهش میزان چربی، وعده های غذایی خود را با پخت و پز با کمی روغن نباتی، پختن، برشته کردن، بخار پز کردن و یا کباب کردن انجام دهید. به خاطر داشته باشید که کاهش چربی در پخت و پز خود لزوما به معنی کاهش عطر و طعم آن نیست. شما می توانید غذاهای خود را با استفاده از سبزیجات تازه، ادویه جات و ترشی جات خوشمزه و چاشنی دار کنید، که طعم غذا را بدون اضافه کردن کالری بالا ببرد.

بکار گیری راهنمایی های بالا به شما در کنترل آنچه می خورید و مقاومت در برابر وسوسه و زیاده روی کمک میکند، شما می توانید که در این فصل شاد شاد، سالم و پر از انرژی باشید.

علاوه بر این، خوردن در حد متعادل، به آرامی و معقول، یک راه عالی برای اجتناب از بی حالی ، فعال ماندن و گذراندن وقت با خانواده و دوستان خود است. یک وعده‌ی غذایی سالم باعث خواهد شد که ماه مبارک رمضان با خاطرات دوست داشتنی و زیبا شود.


نظر خود را بیان کنید