کاهش وزن Weight-loss

تبلیغات محصولات کاهش وزن که به شما قول نتیجه‌گیری سریع را می‌دهند، رسانه‌های اجتماعی را پر کرده‌اند. باور این ادعاها ساده است، مخصوصا وقتی یک جشن عروسی یا یک دیدار برای اولین بار، در راه است. اما خودتان فکر کنید، آیا کاهش وزن می‌تواند اینقدر ساده باشد؟ در عرض سی روز چقدر می‌توانید وزن کم کنید؟

شما می‌توانید نهایتا سه کیلو در ماه آن‌هم با رژیم سخت و ورزش کم کنید. کم کردن نیم کیلو چربی بدن معادل سوزاندن 3500 کالری است. برای کم کردن یک کیلو در ده روز، شما باید حداقل 1000 کالری در روز بسوزانید. لازم است کالری‌های مصرفی‌تان را کاهش داده و همچنین در حین ورزش هم کالری سوزی داشته باشید.

از دست دادن 1000 کالری در یک روز، عددی تشویش برانگیز به‌نظر می‌رسد اما اگر مصرف روزانه، نان، کلوچه، و انواع سس را کمتر کنید، می‌توانید به آسانی به این عدد برسید.

برای سوزاندن 1000کالری در روز، باید هدف‌تان را روی 5 تا 6 بار ورزش در هفته بگذارید. با این وجود، میزان کالری که صرف می‌کنید بستگی به وزن، جنس، و شدت تمرینات‌تان دارد. برای مثال، اگر وزن شما تقریبا 70 کیلو است، در اینجا می‌گوییم که با انجام این فعالیت‌ها چه میزان کالری می‌توانید بسوزانید:

بیست دقیقه آهسته دویدن به شما کمک می‌کند 105 کالری بسوزانید.

با سی دقیقه شنا، می‌توانید 250 کالری بسوزانید.

سی دقیقه زومبا به شما کمک می‌کند 400 کالری بسوزانید.

انجام کارهای خانه مانند رفت و روب، تمیزکردن و گردگیری به شما کمک می‌کند 200 کالری در ساعت بسوزانید.

کسی که ۷۰ کیلوست، با سرعتی حدود ۶ کیلومتر بر ساعت، در حدود ۹۰ دقیقه، و یا راه رفتن با سرعتی حدود ۵ کیلومتر بر ساعت، حدود ۱۰۰ دقیقه، می‌تواند ۵۰۰ کالری بسوزاند.

پس فریب تبلیغات کاذب کاهش وزن را نخورید و همین امروز با رژیم اصولی و ورزش منظم در مسیر کاهش وزن اصولی قرار بگیرید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید