قرص دارچین و کاهش وزن

چگونه قرص‌های دارچین به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

قرص دارچین

دارچین یک ادویه معطر است که در پخت و پز و همچنین برای طعم دادن به دسرها، نان‌ها و شیرینی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ادویه از گیاهی گرفته می‌شود که به خانواده Cinnamomum تعلق دارد و بومی هند، نپال و بنگلادش است.

به گزارش آلامتو به نقل از فیتنس مگزین؛ این ادویه باستانی در طب سنتی به عنوان درمانی برای عفونت، التهاب و سایر بیماری‌ها به کار می‌رود. مطالعات خاصی نشان می‌دهد که دارچین به طور مؤثر سطح قند خون را تنظیم کرده و به کاهش وزن کمک می‌کند.

دارچین در واقع از چندین گیاه گرفته می‌شود که رایج‌ترین آن‌ها سیلان یا دارچین واقعی است. پوست درخت سیلان دارای روغن‌هایی از جمله سینامالدئید، اوژنول و اسید ترانس سینامیک است که باعث کاهش وزن می‌شوند.

دارچین،یک منبع غنی از آنتی اکسیدان، تانین، کاتچین، پرو آنتوسیانیدین و همچنین مونوترپن و سسکویی ترپن نیز می‌باشد.

چگونه قرص‌های دارچین به کاهش وزن کمک می‌کنند

سطح انسولین را تنظیم می‌کند

دارچین توانایی منحصربه‌فردی در تقلید از فعالیت انسولین در جریان خون دارد و از افزایش ناگهانی سطح قند خون جلوگیری می‌کند. افزایش و کاهش ناگهانی قند برای افراد دیابتی عواقب جدی سلامتی در پی دارد.

اما حتی افراد غیر دیابتی نیز می‌توانند از توانایی دارچین برای تنظیم سطح انسولین در بدن سود ببرند. هنگامیکه سطح انسولین و سطح قند خون متعادل باشد، شما کمتر دچار هوس‌های غذایی خواهید شد. این امر، احتمال پرخوری را به طور موثری کاهش می‌دهد. همچنین، قند خون متعادل به معنای چربی ذخیره شده کمتر نیز می‌باشد.

سطح قند خون را کاهش می‌دهد

این مزیت، به مورد بالایی مربوط می‌شود. هنگامیکه سطح گلوکز در خون پایین باشد، شما هوس‌های شدید را تجربه نمی‌کنید. این یک فاکتور مهم در کاهش وزن است. با کنترل سطح انسولین، سطح قند خون نیز کاهش می‌یابد.

مطالعات نشان می‌دهد که اضافه کردن دارچین به هر وعده‌ی غذایی می‌تواند شاخص گلیسمی آن را تا ۲۹ درصد پایین بیاورد. خوردن مواد غذایی با شاخص گلیسمی پایین، سطوح نامنظم قند خون در بدن را کاهش می‌دهد و این امر، کلید کاهش وزن است.

سرعت سوخت و ساز را افزایش می‌دهد

بله، مصرف قرص‌های دارچین به افزایش سرعت متابولیسم کمک می‌کند. مصرف قرص‌های دارچین به طور منظم، به بدن امکان می‌دهد که قند و کربوهیدرات‌ها را با سرعت بسیار بیشتری متابولیزه کند. حتی بهتر، قند و کربوهیدرات‌های متابولیزه شده، توسط بدن مصرف می‌شوند بنابراین به چربی ذخیره شده تبدیل نخواهند شد.

عجیب است که مصرف دارچین باعث یک واکنش متابولیکی پیچیده در بدن می‌شود که مشابه خوردن فلفل‌های تند است. از آنجا که دارچین برای متابولیزه شدن به انرژی بسیار کمی نیاز دارد، با سرعت بسیار بیشتری در بدن به گردش در‌می‌آید و به شما امکان می‌دهد که کالری بیشتری بسوزانید.

کلسترول LDL را کاهش می‌دهد

کلسترول بد(LDL) باعث می‌شود که پلاک‌های چربی در داخل شریان‌ها جمع شوند. هنگامیکه پلاک‌های چربی روی هم جمع شوند، بدن بیشتر مستعد ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی می‌گردد.

یک آزمون بالینی نشان داد بیماران دیابتی که به آن‌ها روزانه‌ یک دوز دارچین داده شده بود، سطح LDL پایین‌تری را نسبت به سطح اولیه قبل از آزمون تجربه کردند.

همچنین بخوانید : سوزاندن چربی شکم

چربی شکم را کاهش می‌دهد

مصرف قرص دارچین به طور منظم می‌تواند به چربی شکم، بیشتر از سایر قسمت‌های چاق بدن اثر بگذارد. مطالعات نشان می‌دهد که چربی احشایی دور شکم، از تمام چربی‌های بدن خطرناک‌تر است. چرا؟ چربی احشایی برخلاف انواع دیگر چربی ذخیره شده، اطراف اندام‌ها از جمله قلب و کبد را می‌پوشاند.

هنگامیکه قلب و کبد با چربی احشایی پوشانده شوند، قادر نیستند با حداکثر توانایی‌شان کار کنند. ثابت شده که دارچین چربی شکم را کاهش می‌دهد.هر چه چربی کمتری دور شکم‌تان داشته باشید، برای سلامتی‌تان بهتر است.


نظر خود را بیان کنید