فست فود و ریزش مو

خوردن زیاد فست فود باعث ریزش مو میشود!

fastfood-hair-loss

با اینكه هیچ ماده غذایی‌ای مستقیم باعث ریزش مو نمی‌شود، برخی مواد‌غذایی مثل فست‌فود‌ها و سرخ‌کردنی‌ها ‌به‌طور غیر‌مستقیم عامل ریزش مو هستند.

فست فودها از نظر ریز‌مغذی‌ها ‌فقیرند و مصرف مداوم آنها باعث به هم ریختن تناسب ریز‌مغذی‌های ضروری در بدن و به‌تدریج باعث ریزش مو می‌شود.

این مواد غذایی از ویتامین‌ها ‌مخصوصا ویتامینهای گروه B و عناصر گوگرددار و عناصری مثل روی، آهن و سلنیوم که در ساختمان مو نقش مهمی دارند، تهی هستند.

آنچه در الگوی تغذیه مطرح و مهم است، تناسب در مصرف گروه‌های غذایی است. سلول‌های مو هم مثل هر سلول بدن به مجموعه‌ای از عناصر نیاز دارند و با به هم ریختن تناسب گروه‌های غذایی به آنها دست پیدا نمی‌کنند.

مصرف زیاد خوراكی‌های یک گروه غذایی و کاهش مصرف گروهی دیگر می‌تواند بر سلامت مو و ناخن اثر منفی بگذارد. مثلا اگر میوه و سبزی کمتری مصرف کنید و میزان مصرف نان و غلات را بالا ببرید، مطمئنا دچار کاهش ریزمغذی‌های مورد نیاز رشد مو و ریزش آن خواهید شد.

اغلب كسانی كه رژیم غذایی سالم ندارند و غذاهای آماده و فست‌فود می‌خورند، سعی می‌كنند با مصرف خودسرانه مکمل‌ها كمبودهای بدن را جبران كنند اما این كار باعث ریزش مو می‌شود. مثلا مصرف زیاد روی می‌تواند باعث کمبود آهن شود و این مساله خود عامل ریزش مو است. سرخ‌کردنی‌ها که از روغن‌های ناسالم تهیه می‌شوند، برای سلامت مو خطر دارند.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

2 دیدگاه

  1. Mahdi در 1399/06/04در4:45 ب.ظ

    دقیقا موافقم اصلا باعث میشه آدم سرطانی شفا پیدا کنه چی میگن اینا!!

  2. roshana در 1393/09/15در11:52 ب.ظ

    خیلی هم خوشمزه هست.باعث رشد مو هم میشه!

نظر خود را بیان کنید