7 راه رفع خواب آلودگی در محل کار

وقتی خسته هستید چه‌طور هشیاری‌تان را در محل کار حفظ کنید

ساعت دو بعدازظهر است و اثرات بی‌خوابی شب گذشته را کم کم احساس می‌کنید. زمانی که پلک‌های‌تان سنگین می‌شود ، به این فکر می‌کنید که هیچ‌چیزی بهتر از یک چرت کوتاه نیست و البته چرت زدن چه پشت میز کارتان و چه در وسط جلسه می‌تواند برای‌تان گران تمام شود. اما چه‌کار می‌توانید بکنید وقتی بدن‌تان همکاری نمی‌کند؟

چرت زدن در محل کار

به گزارش آلامتو به نقل از businessinsider؛ این‌بار که وسط تایم کاری‌تان احساس خواب و خستگی کردید، این تکنیک‌ها را امتحان کنید:

  1. چیزی بنوشید

مطالعات نشان داده یکی از تاثیرات جانبی کم‌آبی بدن ، احساس خستگی است. پیش از جلسه ، یک بطری آب تهیه کنید و با خود داشته باشید ، و هروقت که احساس خواب آلودگی کردید یک جرعه بزرگ بنوشید.

می‌توانید به آشپزخانه یا محل استراحت بروید و به اندازه کافی قهوه بنوشید تا تمام بعدازظهر از کسالت دور باشید ، حداقل رفت و آمدهای مکرر شما به محل استراحت جلوی خواب‌تان را می‌تواند بگیرد !

  1. قدم بزنید

یک پیاده روی تند و تیز باعث افزایش آدرنالین خون‌تان شده و اندورفین‌هایی را که احساس انرژی و هشیاری را در شما برانگیخته می‌سازد در خون‌تان رها می‌کند. هر وقت دیدید پشت میزتان کم کم به خواب می‌روید ، یک پیاده روی تند اطراف ساختمان ، حال‌تان را عوض خواهد کرد.

رئیس‌تان احتمالا نسبت به یک استراحت کوتاه در بیرون بخشش بیشتری نشان خواهد داد تا اینکه پشت میزتان چرت بزنید. اگر هوای بیرون مناسب پیاده روی نیست ، داخل ساختمان هم می‌توانید راه بروید یا چندبار پله‌ها را بالا و پایین کنید.

همچنین بخوانید: مزایای چرت زدن روزانه
  1. از آن فضا بیرون بروید

حتی اگر نمی‌توانید پیاده روی کنید ، چند دقیقه بیرون آمدن از محیط کار هم می‌تواند برای بیدار و هشیار کردن مغزتان عالی باشد. نور خورشید به بدن شما یادآوری می‌کند که روز است.

پردازش طبیعی بدن برای این است که درطول روز هشیار و در طول شب خواب باشید. اگر هوا مناسب باشد می‌توانید در هوای بیرون کمی هم ورزش کنید تا از فوایدش هم بهره‌مند شوید.

  1. نفس بکشید

اگر در جلسه هستید و خواب به سراغ‌تان آمد ، تکنیک‌های بالا کاربردی ندارند. تا جایی که می‌توانید نفس‌های آرام و عمیق بکشید. همکاران‌تان هم نخواهند فهمید که چه‌کار می‌کنید ، تمرین تنفس به اکسیژن گیری بدن‌تان کمک کرده و خواب آلودگی را برطرف می‌کند.

  1. موزیک گوش دهید

همه ما آهنگ‌هایی را در لیست علاقه‌مندی‌های خود داریم که سرحال‌مان کرده و باعث تحرک‌مان می‌شود. هروقت خواب آلوده شدید آن آهنگ را پیدا کنید و با هدفون به آن گوش دهید.

اگر احساس خواب و کسالت در طول روز اغلب برای‌تان رخ می‌دهد ، لیستی از آهنگ‌هایی را که نشاط‌ آورند در دسترس‌تان داشته باشید. اگر دفتر کارتان خصوصی است ، می‌توانید کمی هم برقصید ! این تحرک ، آدرنالین مورد نیازتان را تامین خواهد کرد.

  1. یخ بجوید

به سختی می‌توانید در حالی‌که یخ می‌جوید به خواب بروید. سرمای زیاد ، حواس و ادراک‌تان را برانگیخته کرده و آن‌قدر مشغول می‌شوید که نمی‌توانید چرت بزنید. اگر در محل‌کارتان یخ‌ساز یا کافه تریا دارید، یک فنجان داشته باشید که هروقت لازم شد آن‌را پر از یخ کنید.

  1. یک خوراکی کوچک بخورید

خوراکی‌های سالمی وجود دارد که می‌توانید در دسترس خود نگه دارید و با آنها به جنگ خواب بعد از ظهر بروید بدون آن‌که به قهوه و شکر نیاز داشته باشید. میوه برای بیدار نگه داشتن‌تان فوق العاده است و دورکمرتان را هم زیاد نمی‌کند.

بهترین روش مقابله با چرت و خواب آلودگی در طول روز ، خواب خوب شبانه است. اما اگر نتوانستید شب به اندازه کافی و خوب بخوابید ، این تکنیک‌ها شوک لازم برای بیدار ماندن در طول روز را به شما وارد می‌کنند.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید