amla-for-hair-loss

یکی از چیزهایی که می‌توان در کنترل ریزش مو از آن استفاده کرد آملا یا گوس‌بری هندی است. آملا با توجه به خاصیت تغذیه و تقویت موی استثنایی‌اش، اغلب یکی از محتویات اصلی شامپوها، نرم‌کننده‌ها و سایر محصولات مربوط به مو است.

این گیاه برای رشد مجدد و شکستگی شدید مو، بسیار مفید است. سایر مزایای آن شامل پیشگیری از شوره سر، موخوره و سفید شدن زودهنگام مو می‌شود.


فواید آملا

  • آملا ویتامین C زیادی دارد که باعث استحکام فولیکول‌های مو و تغذیه مو از ریشه می‌شود.
  • آب آن به موها سیاهی، درخشندگی و حجم می‌بخشد. همچنین از سفید شدن آن پیشگیری می‌کند.
  • آملا درمانی فوق‌العاده برای پیشگیری از خشکی پوست سر است و مصرف منظم آب آن، از جمع شدن شوره روی پوست سر پیشگیری می‌کند.

کاربردهای آملا:

شامپوی آملای خانگی

بهترین راه استفاده از آملا، ساختن شامپوی خانگی آن است. برای این‌کار معمولاً از آملای خشک استفاده می‌شود. آن را به مدت حدود 10 دقیقه با reetha (soapnuts) و شیکاکای در آب خالی بجوشانید و سپس روی مویتان قرار دهید، زیاد کف نمی‌کند اما در رفع کثیفی و چرک موثر است. سپس موها را آبکشی کنید.

آملا و آبلیمو

ترکیبی از آملا و آبلیمو را برای حدود 20 تا 30 دقیقه روی سر بگذارید. سپس با آب گرم به خوبی شتسشو دهید. انجام منظم اینکار به تقویت مو از ریشه کمک کرده و درخشندگی طبیعی به موها می‌بخشد.

بسته ترکیبی حنا و آملا

کمی آب آملا را با حنا مخلوط کنید و روی موهایتان بگذارید. اینکار نه تنها باعث نرم شدن موها می‌شود بلکه، لطافت و درخشندگی بیشتری به موهای شما می‌بخشد. هر دو آنها در پیشگیری از ریزش مو و تغذیه مو موثر هستند.


نظر خود را بیان کنید