6 زیباترین قلعه های پراگ، جمهوری چک

راهنمای سفر به شهر پراگ در جمهوری چک؛

اگر به دیدن قلعه ها علاقه مند هستید، اولین جایی که به ذهن شما می رسد انگلستان یا آلمان است. اما به سفر به جمهوری چک نیز توجه کنید.

این کشور کوچک بیشترین قلعه جهان را دارد؛ دارای بیش از دو هزار قلعه است. بهترین نقطه شروع برای دیدن قلعه ها در جمهوری چک پراگ است. برخی از قلعه های جالب کشور در حومه این شهر زیبا یافت می شود.


  1. قلعه کاست

قلعه کاست-kost_castle

برخلاف سایر قلعه های نزدیک پراگ، کاست در بالای یک تپه قرار ندارد. این قلعه در وسط یک جنگل پرتراکم ساخته شده است تا در برابر دشمنان بالقوه محافظت کند.

نام قلعه به معنی استخوان است و اعتقاد بر این است که اشاره به دیوارهای سنگی آن دارد که گفته می شود مانند استخوان سخت هستند.

قلعه کاست که بعدها پس از سال 1370 ساخته شد، به عنوان بهترین قلعه گوتیک در جمهوری چک محسوب می شود. و امروزه می توانید قسمت های مختلف قلعه از جمله اتاق شکنجه قلعه کاست را ببینید.

قلعه در طول سال میزبان تعدادی از رویدادهای فرهنگی، مانند مسابقات قرون وسطایی است.


  1. قلعه Kokorin

قلعه Kokorin

این قلعه در بالای تپه قرار دارد و از دره Kokorin دیده می شود. این قلعه ابتدا در سال 1320 به دستور هینک برکا دوب ساخته شد. سال های زیادی، این قلعه قرون وسطایی میزبان نجیب زاده ها بود، اما در قرن شانزدهم، قلعه نابود شد.

در واقع، امپراتور فردیناند سوم، پس از جنگ سی ساله، قلعه کوکورین را در فهرست “لعنت” یا “نفرین” قرار داد. این گونه قلعه ها دیگر حفظ نمی شدند. در نتیجه، تخریب کوکورین افزایش یافت.

خوشبختانه، در سال 1894، Vaclav Spacek تصمیم به بازسازی آنچه از قلعه Kokorin باقی مانده بود، کرد.

امروز می توانید از تورهای هدایت شده به این قلعه لذت ببرید؛ این تورها شامل پیاده روی در امتداد تپه های قلعه است. با هزینه اضافی، می توانید از برج قلعه بالا بروید و از طبیعت اطراف قلعه لذت ببرید.


  1. قلعه Cesky Sternberk

قلعه Cesky Sternberk

این قلعه اعظم، که بنای بزرگی مشرف به رودخانه Sazava و روستایی با همان نام است، به عنوان یکی از بهترین قلعه های قرون وسطی حفظ شده در جمهوری چک محسوب می شود.

در طول سالها، مالکیت قلعه Cesky Sternberk که در سال 1241 ساخته شد، چندین بار تغییر کرده است. اما امروزه، این قلعه بار دیگر در دست افرادی است که آن را در زمانی که برای اولین بار تاسیس شد، در دست داشتند House Sternberg.

اگر تصمیم دارید از این قلعه بازدید کنید مطمئن شوید که به دنبال مجموعه ای از حکاکی های مس نادر و غیر معمول هستید که تاریخچه جنگ سی ساله را نشان می دهند.

  1. قلعه Zvikov

قلعه Zvikov

از آنجا که قلعه Zvikov در بالای یک قبرستان مشرف به رودخانه اوتاوا و Vltava است منظره آن فوق العاده با شکوه است. این قلعه جواهرات طلایی در اختیار داشت. متاسفانه،

این قلعه، که در نیمه اول قرن سیزدهم تاسیس شد، در دوره نامناسبی قرار گرفت. و در دهه 1840 تقریبا ویرانه شد.

خوشبختانه، قلعه توسط خانواده شوارتزنبرگ که در دهه 1880 وقت و پول لازم برای بازگرداندن قلعه صرف کردند، به شکوه سابق خود بازگشت. علاوه بر تورهای “منظم” ، قلعه Zvikov تور ارواح را نیز ارائه می کند.


  1. قلعه Krivoklat

قلعه Krivoklat

همانطور که به قلعه Krivoklat برخورد می کنید، به نظر می آید که به یک منطقه افسانه ای وارد می شوید. این قلعه گوتیک، در واقع، بسیار جذاب است و در فیلم های مختلف استفاده شده است.

قلعه Krivoklat، که با جنگل Krivoklatsko احاطه شده است، در اواخر قرن 13 ساخته شد؛ زمانی که پادشاه سلطنتی Charles IV بود.

امروزه این قلعه یکی از قدیمی ترین و مهم ترین قلعه های جمهوری چک است. این قلعه دومین قلعه پر بازدید کننده در کشور است. در میان قسمت های جالب توجه، سیاهچال، ابزار شکنجه، و کتابخانه ای که حاوی بیش از 52،000 جلد کتاب است، مورد توجه هستند.

این قلعه همچنین حاوی مجموعه ای عالی از نقاشی ها و مجسمه های گوتیک است. قلعه Krivoklat از آوریل تا اکتبر باز است، به جز روزهای دوشنبه.


  1. قلعه کارلستین

قلعه کارلستین

قلعه کارلستین در سال 1348 تأسیس شد. با یک نگاه متوجه می شوید چرا این قلعه پر بازدیدترین قلعه در جمهوری چک است. این قلعه بزرگ گوتیک توسط امپراتور شاه و امپراتور چارلز IV بر روی یک تپه با مشرف به رودخانه Berounka به شکلی شگفت انگیز ساخته شده است.

این قلعه به عنوان خزانه سلطنتی ساخته شد؛ جایی که جواهرات تاج امپراطوری روم مقدس نگهداری می شدند.

گنجینه های دیگر، از قبیل جواهرات طلائی بوهم / چک و اقلام مقدس نیز در اینجا ذخیره می شوند.

این قلعه زیبا، که به قلمرو قرون وسطایی خود بازگشته است، در حدود 29 کیلومتری جنوب غربی پراگ واقع شده است و شامل چندین ناحیه مهم برای بازدید است از جمله کلیسای مقدس روود، که معروف به دیوارهای تزئینی است.


نظر خود را بیان کنید