مجله آلامتو

آنچه که باید درمورد سرطان بدانید!

سرطان مختص قرن 21 نیست!
(1 رای, امتیاز میانگین: 5٫00 از 5)

سرطان cancer

متاسفانه هر روز تعداد زیادی از افراد جهان دچار انواع سرطان می شوند. همه ی ما بارها و بارها دلایل زیادی برای ابتلا به انواع سرطان را شنیده ایم، از تأثیر نوع زندگی و تغذیه گرفته تا سروکار داشتن با مواد شیمیایی! اما آیا همه ی این دلایل که گاه اغراق آمیز هستند، تایید شده اند یا خیر؟

در واقع تنها تعداد محدودی از این عوامل خطرناک توسط پزشکان و محققان مورد تأیید قرار گرفته اند، مانند برنامه غذایی نامناسب، استعمال دخانیات، عدم ورزش منظم ، مصرف مشروبات الکلی و … .

راز اول : سبک زندگی در قرن 21 ام سبب ابتلا به سرطان می گردد

این که ما در چه قرن و در چه شرایطی زندگی می کنیم، صرفا سبب افزایش تعداد مبتلایان به سرطان نمی شود. در گذشته نیز سرطان شیوع زیادی داشته است.

گاهی همین برنزه کردن پوست سبب آفتاب سوختگی و آسیب دیدگی و سوختن سلول های پوست و به تبع آن ابتلا به سرطان می شود

طبق بررسی های صورت گرفته در این زمینه نیز این امر تایید شده که افراد مسن بیش از دیگران در معرض خطر ابتلا به انواع سرطان قرار دارند.

حتی به گفته برخی محققان، میزان ابتلا به سرطان سینه، 30 درصد نسبت به قرون گذشته کاهش یافته است.

راز دوم : مواد ضد تعریق (دئودرانت ها) سبب بروز سرطان پستان می شوند

برخی بر این باورند که استفاده از مواد ضد عرق یا مام ها می تواند سبب بروز سرطان سینه شود. این نگرانی به این دلیل پیش می آید که مواد ضد تعریق حاوی عنصر آلومینیم هستند که ممکن است سبب افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه گردد، اما بررسی ها و مطالعات بزرگ اخیر نشان می دهد که این مواد نمی توانند به عنوان یک عامل خطر جدی برای سرطان محسوب شوند.

همچنین بخوانید: کشنده ترین سرطانها را بشناسید

راز سوم : نگرش منفی و استرس سبب ابتلا به سرطان خواهد شد

استرس بیش از حد می تواند احتمال ابتلا به سرطان و تومورها را افزایش دهد. در عوض مثبت اندیشی (خوش بینی)، از بروز سرطان ها جلوگیری می کند.

بر اساس مطالعات، افراد افسرده بیش از دیگران در اثر دچار شدن به سرطان می میرند و علت هم این است که سیستم ایمنی این افراد تضعیف می گردد و بدن نمی تواند با عوامل سرطان زا مبارزه کند.

همچنین عدم پیگیری درمان توسط این افراد نیز می تواند دلیل دیگر افزایش مرگ و میر در آن ها باشد.

راز چهارم : آفتاب سوختگی منجر به سرطان پوست می گردد

برخی مردم دنیا با قرار گرفتن در مقابل نور آفتاب و با روش های خاص پوست شان را برنزه می کنند و البته علاوه بر جنبه های زیبایی بر این باورند که این کار سبب جلوگیری از بروز آفتاب سوختگی می شود.

اما باید به این توجه کنند که گاهی همین برنزه کردن پوست سبب آفتاب سوختگی و آسیب دیدگی و سوختن سلول های پوست و به تبع آن ابتلا به سرطان پوست می شود.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید