مجله آلامتو

همه چیز در مورد قرص های لاغری !

آیا قرص لاغری موثر است؟
(8 رای, امتیاز میانگین: 3٫50 از 5)

اين روزها بيشترين معضل بسياري از افراد مسئله چاقي است‌، بعضي از افراد ترجيح مي‌دهند به جاي تلاش براي بهتر زندگي‌كردن و از راه‌هاي منطقي به نتيجه رسيدن ره صد ساله را يك شبه طي كنند و هستند كساني كه از اين افراد به راحتي سوءاستفاده مي‌كنند اما براي سود بيشتر آن‌ها اجازه ندهيد تا از شما سوءاستفاده شود.


«لاغري سريع»، «بدون عارضه لاغر شويد»، راهي بسيار ساده براي آن‌كه خيلي ساده لاغر شويد، قرص‌هاي معجزه‌آساي لاغري، قرص‌هايي كه بدون هيچ عارضه‌اي شما را لاغر مي‌كنند و… اين تبليغات در فضاي مجازي و ماهواره‌اي بيداد مي‌كنند و مشخص است كه طرفداران بسياري هم دارند اما متاسفانه چون نظارتي بر اين تبليغات وجود ندارد‌ در آن‌ها واقعيت بيان نمي‌شود. بسياري از اين داروها كه به صورت قاچاق وارد مي‌شوند عوارض خطرناكي دارند و حتي عرضه و فروش آن‌ها در بسياري از نقاط جهان ممنوع است.

جرقه اين مطلب را يكي از همكاران بخش ويراستاري مجله زد، دختر خانم جواني كه مي‌خواست طي يك‌ماه چند كيلوگرم از وزن خودش بكاهد. او براي مشاوره نزد من آمده بود با مجموعه‌اي از پرينت‌ها در مورد قرص‌هاي لاغري كه مدعي شده بودند لاغري سريع، بدون بازگشت و بدون عارضه را به ارمغان مي‌آورند اما آيا اين يك واقعيت است؟ اين مطلب نتيجه گشت‌و‌گذاري اينترنتي در مورد چند قرص مشهور شده در اين روزها و بررسي صحت و سقم آن‌ها و البته نظر 2 متخصص تغذيه مشهور كشور در اين مورد است.


قرص آمريكايي كه در آمريكا ممنوع است

اولين داروي مورد بررسي دارويي است به نام «ريلاكر» كه با عنوان قرص لاغري آمريكايي كه با عنوان: «طي يك ماه 12 كيلوگرم از وزن شما كم مي‌كند»، تبليغ مي‌شود. در ادامه تبليغ اين دارو آمده است: «ريلاكر يك محصول كاملا موثر و پيشرفته است كه كاهش‌دهنده قوي اشتها‌، افزايش دهنده انرژي و چربي‌سوز قوي و سوزاننده كالري است. همين‌طور 8 نوع ويتامين و مواد معدني براي شادابي‌، سفت شدن پوست و جلوگيري از افتادگي پوست پس از لاغري دارد.» در بخش ديگري از تبليغ اين دارو آمده: «اين قرص كاملا گياهي و بدون عوارض بوده و تاثير بسيار زيادي روي چربي‌هاي شكم، پهلو و ران دارد. در ضمن اين دارو اثرگذاري دائمي دارد به طوري كه بعد از دوره درمان با كمترين درصد بازگشت و 10 الي 12كيلو كاهش وزن در هر دوره تضميني و… در تبليغ ديگري در سايتي ديگر در مورد داروي «ريلاكر» آمده است: «ريلاكر يك قرص لاغري خيلي قوي است كه اشتها را تا حد صفر كاهش مي‌دهد و چربي‌سوز قوي‌اي نيز هست. اين قرص فعاليت‌هاي متابوليك مولكول‌هاي چربي را افزايش داده و باعث مي‌شود تا مولكول‌هاي چربي سريع‌تر به انرژي تبديل شوند در واقع حالتي را به وجود مي‌آورد مثل اين‌كه شما در حال انجام يك فعاليت ورزشي هستيد. اين قرص لاغري تبديل قند به چربي را مسدود كرده و از جذب چربي اضافه جديد جلوگيري مي‌كند.» اما شايد جالب‌ترين جمله در تبليغ ديگري باشد كه در آن آمده: «آيا مي‌دانيد كم نكردن وزن شما نتيجه اين است كه فقط مي‌‌خواهيد با رژيم غذايي و ورزش كاهش وزن داشته باشيد؟»


داروي لاغري كه چاق‌تان مي‌كند

اما ريلاكر چه عوارضي دارد كه مصرف آن ممنوع شده است؟ در گزارش سازمان بهداشت كانادا آمده است: «شايد خطرناك‌ترين عارضه جانبي ريلاكر افزايش فشار خون است كه در بسياري از مصرف‌كننده‌ها گزارش شده؛ در ضمن نوسان ميزان فشار خون در مصرف‌كننده‌ها گزارش شده است كه مي‌تواند بسيار خطرناك باشد. در مورد ساير عوارض هم بايد گفت تپش قلب در افراد مصرف‌كننده بسيار شايع است و در مواردي نياز به درمان اورژانس براي اين تپش‌هاي قلب وجود دارد. تهوع و استفراغ هم از عوارض شايع آن است. در ضمن بروز واكنش‌هاي حساسيتي چه از نوع پوستي و چه از نوع گوارشي هم عارضه شايعي است. در خانم‌هاي مصرف‌كننده داروي ريلاكر نامنظمي در دوره قاعدگي و دردهاي بسيار شديد در زمان دوره قاعدگي ديده شده است. آخرين عارضه مهم اين دارو هم در نوع خود جالب است؛ در ميان عوارض ريلاكر اضافه‌وزن در بسياري از افراد ديده شده است و افرادي كه اين دارو را براي كاهش وزن يا كم‌كردن استرس مصرف مي‌كنند در بسياري از موارد دچار چاقي موضعي يا منتشر شده‌اند! در انتهاي گزارش سازمان بهداشت كانادا آمده است متاسفانه روي جعبه‌هاي داروي ريلاكر هيچ اشاره‌اي به عوارض جانبي احتمالي اين دارو نشده است و صرفا اشاره شده كه اين دارو طبيعي است؛ اين تبليغ ممكن است اين تصور را ايجاد كند كه اين دارو فاقد عوارض است اما واقعيت اين است كه دارو عوارض جانبي بسياري دارد كه برخي از آن‌ها بسيار خطرناك هستند.

قرص لاغری ادیوس adios


کاملا خطرناک

اما اين تبليغات چقدر واقعيت دارند؟ كافي است نام «ريلاكر» را در اينترنت جست‌وجو كنيد تا به نتايج جالبي برسيد، در يك جست‌وجوي ساده به اين نتيجه خواهيد رسيد كه فروش اين دارو در كانادا ممنوع اعلام شده است و سازمان FDA هم به تمام مصرف‌كنندگان اين دارو هشدار داده مصرف اين دارو مي‌تواند عوارض جدي روي سلامت آن‌ها داشته باشد و نبايد آن را مصرف كنند. سازمان بهداشت و سلامت كانادا در بيانيه‌اي در 5 مارس 2009 اعلام كرده داروي ريلاكر كه به عنوان يك مكمل غذايي كاهش‌دهنده اضطراب و برطرف كننده چاقي شكمي به بازار عرضه شده، دارويي بسيار خطرناك بوده و عرضه و فروش آن در اين كشور ممنوع است.


گول تبليغات را نخوريد

ابتدا بايد در مورد داروهاي مدعي لاغري چند مسئله را روشن كرد، نكته اول اين‌كه در روش استاندارد، روش‌هاي اصلي لاغري اول از همه الگوي غذايي سالم يا رژيم درماني به علاوه ورزش است. آنچه در جوامع تبليغ مي‌شود، بدين‌ترتيب است كه برخي از افراد از ناآگاهي‌ها و ‌دانش‌نداشتن كافي مردم سوءاستفاده مي‌كنند. بدين‌ترتيب كه بعضي از داروها را به‌عنوان داروهاي چربي سوز معرفي مي‌كنند، اين واژه به طور مطلق از لحاظ پزشكي قابل‌قبول نيست، وقتي يك فرد عادي كلمه چربي‌سوز را مي‌شنود تصورش از آن دارو اين است كه با مصرف آن دارو حتما چربي‌هاي ناحيه شكم‌، نشيمنگاه و بالاي پا، خودبه‌خود مي‌سوزند، از بين مي‌روند و او به اندام ايده‌آل خواهد رسيد.


بافت‌ها از بين مي‌روند

مكانيسم اين داروها اصلا به منظور سوزاندن چربی ها نيست و ممكن است مركز اشتها و سيري را در مغز تحريك كنند و فرد به‌صورت طبيعي اشتها براي غذا خوردن نداشته باشد يا با تغيير بعضي هورمون‌ها و عملكرد آن‌ها‌، دستكاري‌هايي در بدن انجام مي‌دهند و تا آن موقع كه اين دارو مصرف مي‌شود به‌دليل تغييراتي كه به‌صورت غيرطبيعي در بدن به‌وجود آمده است، دريافت كالری مختل شده و در مدت طولاني كه غذا نمي‌خورد و كالري دريافت نمي‌شود فرد لاغر شده و بافت‌هاي ماهيچه‌اي درگير مي‌شود و اين براي سلامت بسيار خطرناك است.


به جاي لاغر شدن يويو مي‌شويد

به محض كنار گذاشتن اين دارو به‌دليل حالات روحي و رواني كه اين دارو روي فرد گذاشته است بعد از اتمام مصرف، اشتهايي كاذب و بسيار پيدا مي‌شود و خيلي بيشتر از قبل غذا مي‌خورد و اين اشتها مدام به‌اصطلاح مثل يويو بالا و پايين مي‌شود و هر چقدر در فرد اين حالت يويو بيشتر ايجاد شود بيشتر سلامت را به خطر انداخته و به‌شدت تركيب بدن را به هم مي‌زند. اين دارو‌ها به هيچ وجه به هيچ فردي توصيه نمي‌شوند. اين داروها به‌دليل اختلالات فيزيولوژي كه ايجاد مي‌كنند بسيار عوارض خطرناكي براي بدن دارند و در برخي افراد ممكن است حتي موجب كاهش وزن شوند اما به دليل اختلالات بعدي اين وزن برگشته و بدن دوباره به حالت قبلي برمي‌گردد.


گول تبليغات را نخوريد

اين داروها تنوع زيادي دارند كه اكثر آن‌ها مانع اشتهاي افراد مي‌شوند و معمولا تركيباتي كه در اين داروها وجود دارد همان تركيبي است كه در برخي از قرص‌هاي روانگردان نيز وجود دارد كه باعث اختلالات رواني در فرد مي‌شود و در برخي از افراد دچار مشكلات گوارشي شده و بدتر از همه اين‌ها فرد دچار مشكلات رواني زيادي مي‌شود‌. بيشترين دليل استفاده مردم از اين محصولات به‌دليل تبليغات بيش از حد اين مواد است كه مردم به‌دليل نداشتن آگاهي لازم و اشتياق براي به دست آوردن وزن مناسب در كمترين زمان به سمت اين محصولات مي‌روند.


هيچ معجزه‌اي در كار نيست

داروي ديگري كه اين روزها در اينترنت و شبكه‌هاي ماهواره‌اي بسيار تبليغ مي‌شود دارويي موسوم به «مجيك اسليم» است. در تبليغ اين دارو آمده است: كمپاني East pioneer كه يكي از موفق‌ترين توليدكننده‌ها در توليد محصولات لاغري است اين محصول را با نام مجيك اسليم به فروش مي‌رساند؛ با اين دارو ديگر لاغري سريع و بدون دردسر افسانه نيست. به جرات مي‌توان گفت اين تنها كپسول يا مكمل غذايي در دنياست كه كاملا بي‌خطر و بدون عوارض است. كاهش وزن حداقل 8 كيلوگرم در يك ماه و با مصرف يك دوره 2 ماهه كاهش وزن حداقل 15 كيلوگرمي ‌خواهيد داشت. تركيبات اين كپسول به‌گونه‌اي است كه با تنظيم كردن ترشحات داخل بدن و كاهش جذب انرژي دريافتي از ايجاد چربي اضافي جلوگيري كرده و با دفع زوائد سوخت و ساز بدن به شكل معجزه‌آسايي باعث كاهش وزن مي‌شود و در نهايت اندامي مناسب، پوستي لطيف، صاف، سفت و وزن متعادل را براي شما به ارمغان مي‌آورد.جالب اين‌كه در مورد تركيبات اين كپسول لاغري هم در تبليغات نوشته شده حاوي افشره زنبور عسل، سيب‌زميني شيرين چيني، جلبك دريايي، دانه سدر و فيبرهاي رژيمي و… است.


سرطان در كمين شماست

اما واقعيت در مورد قرص مجيك اسليم چيست؟ سازمان نFDA در تحقيقات خود در مورد مجيك اسليم به نتايج جالبي رسيده است: اگرچه تركيبات تشكيل‌دهنده اين دارو كاملا مشخص نشده است اما تحقيقات نشان داده اين قرص‌ها 2 ماده شيميايي دارد؛ اولي ماده‌اي است به نام سيبوترامين كه تا حدودي اشتها را كاهش مي‌دهد اما در مجيك اسليم اين ماده با دوز بسيار بالا استفاده شده و اين در حالي است كه ميزان بالاي اين دارو بسيار خطرناك است. عوارض دوز بالاي اين ماده عبارت است از خشكي دهان، يبوست، افزايش فشار خون، نامنظمي ضربان قلب و ايجاد واكنش‌هاي كبدي و كليوي. ماده دوم هم فنل فتالين است،‌ دارويي كه در واقع يك مسهل است اما ثابت شده كه اين ماده اثرات سرطان‌زايي دارد و مصرف آن در تمام كشورهاي اروپايي و آمريكايي ممنوع است. اين ماده حتي روي DNA هم تاثير مي‌گذارد و مي‌تواند اثرات سرطان‌زايي خود را به نسل‌هاي بعدي انتقال دهد.در اين گزارش آمده است شايد قرص‌هاي مجيك اسليم بتوانند وزن را كاهش دهند اما مسئله اين است كه اين دارو بسيار خطرناك نبوده و نبايد مصرف شود.بر اساس اعلام FDA عرضه داروي مجيك اسليم در ايالات متحده ممنوع است و در واقع فروش آن جرم محسوب مي‌شود.


دارويي كه ادعا مي‌شود كاملا طبيعي است اما…

داروي ديگري كه هم در شبكه‌هاي ماهواره‌اي و هم اينترنت به شدت تبليغ مي‌شود دارويي است كه با نام‌هاي «كپسول‌ لاغري اسليم» يا «كپسول اسليم كوئيك» به بازار عرضه مي‌شود. در تبليغ اين دارو آمده است: «اين كپسول‌هاي لاغري توسط آخرين تكنولوژي فرآوري و استخراج از گياهان طبيعي، ميوه و سبزي‌هاي آسيايي مورد استفاده براي هزاران سال در طب سنتي آسيايي توليد مي‌شود. اين كپسول حاوي سيب‌زميني ترش، جاكو، فيبر سيب‌زميني شيرين، عصاره Konjak، صمغ كوار و ديگر اجزاي طبيعي است كه باعث مهار اشتها و احساس بي‌نيازي به غذا مي‌شود. شما مي‌توانيد با اعتماد به نفس سوپر اسليم را بدون رژيم غذايي استفاده كنيد. اين مواد به سرعت چربي‌هاي انباشته شده در بدن انسان را حل كرده و سوخت‌و‌ساز چربي‌هاي سفت‌ و سخت شده را سرعت مي‌بخشد و از جذب چربي‌ها بعد از خوردن غذا جلوگيري مي‌كند. در تبليغ ديگري در مصرف داروي اسليم كوئيك آمده است يام چيني يا يام‌كوچك همراه با مواد ديگر باعث مهار اشتها، احساس سيري،‌ كاهش چربي خون، از دست دادن وزن بدن، اجتناب از درد معده و عوارض جانبي شايع مي‌شود. تركيبات گياهي ديگري مانند فيبر مانان ـ سلولز سيب‌زميني شيرين- پودر گارگوم و‌… در اين محصول موجود است كه اين مواد مي‌توانند جلوي اشتها را گرفته و آن را مهار كنند تا شخص احساس سيري داشته باشد.


مشكلات فراواني در كمين شماست

کاهش وزن سریع با گیاهان دارویی یکی دیگر از ترفندهای فروش است؛ واقعا آيا داروي اسليم كوئيك دارويي است كه از مواد طبيعي تشكيل شده و هيچ عارضه‌اي ندارد؟ در سايت‌هاي معتبري چون «اطلاعات دارويي تخصصي» و «هلثي‌دراگ» مي‌توانيد اطلاعات جالبي در مورد اين دارو پيدا كنيد از جمله اسليم كوئيك دارويي است كه تركيبات آن جلوي اشتها را مي‌گيرد، احتمال تجمع چربي در بدن را كاهش مي‌دهد و از احتباس آب در بدن جلوگيري مي‌كند اما نكته جالب اين است؛ سازندگان دارو مدعي هستند اين دارو در كنار داشتن يك رژيم غذايي و برنامه ورزشي اثر مي‌كند (اين نكته‌اي است كه در تبليغات فارسي به آن اشاره نشده است) اگرچه سازندگان دارو مدعي هستند اين دارو فقط از مواد طبيعي تشكيل شده است اما مواد تشكيل‌دهنده اين دارو ممكن است اثرات برعكس و نامناسبي در برخي افراد داشته باشد، عوارضي مانند بي‌قراري، اضطراب،‌ عصبانيت، بي‌خوابي، تشنگي و اشتهاي شديد پس از قطع مصرف دارو از جمله اين عوارض هستند كه در درصدي از افراد ديده مي‌شوند و البته آنچه در بالا آمده عوارض جانبي دارو نيستند در بخش عوارض جانبي اين دارو آمده است: «اسليم كوئيك از موادي تشكيل شده‌ كه باعث افزايش ضربان قلب، افزايش احتمالي فشار خون، دفع آب از بدن و كاهش اشتها و همين‌طور اختلالات خواب و… مي‌شود. مواد تشكيل‌ دهنده اين دارو به‌گونه‌اي است كه در افراد داراي مشكلات قلبي يا عروقي، سابقه فشار خون، افراد دچار مشكلات كليوي يا افرادي كه داروهاي ديگر مصرف مي‌كنند نبايد مصرف شود البته هشداري كه در انتها آمده است هم در نوع خود جالب است، مواد موجود در اين دارو به‌گونه‌اي است كه باعث دفع آب از بدن مي‌شود؛ دفع آب از بدن مي‌تواند عوارض خطرناكي را ايجاد كند و همين‌طور باعث كمبود مواد غذايي و ويتامين‌هاي مهم و ضروري براي بدن شود.»


كاهش وزن: فقط 2 تا 4 كيلو در ماه

چاقي يك معضل و يك بيماري است كه عوامل متعددي در به‌وجود آمدن آن دخالت دارد كه اين عوامل شامل بيماري‌ها، عوامل اجتماعي و عوامل ژنتيك هستند كه دست به دست هم مي‌دهند تا يك فرد نرمال به افزايش وزن يا چاقي برسد. بنابراين برخورد با اين مسئله فقط با نگاه پزشكي (درمان با قرص) راه‌گشا نيست، يعني نمي‌توان فقط با خوردن يك قرص درمان شد. اين‌كه در تبليغات اين محصولات گفته مي‌شود، 10تا 15كيلو در ماه وزن كم خواهيد كرد بسيار دور از ذهن است زيرا كاهش وزن بي‌خطر به‌طور معمول بين نيم تا يك كيلو در هفته يعني در ماه 2الي4 كيلو است. كاهش وزن بيش از اين مقدار و با شتاب بيشتر بي‌شك عوارضي را در‌پي خواهد داشت.


بافت ماهيچه‌تان از بين مي‌رود

كمترين عارضه‌اي كه اين محصولات مي‌تواند به مصرف‌كننده وارد كند از بين رفتن بافت ماهيچه‌هاست، بدين‌ترتيب كه توده‌هاي ماهيچه‌اي از بين مي‌روند كه در افراد مسن‌تر ممكن است با از بين رفتن توده‌هاي استخواني نيز همراه باشد. كاهش وزن يك فرد در كمترين زمان ممكن را نمي‌توان مزيت ناميد، مگر در شرايط و موارد خاص مثل افرادي كه براي كاهش وزن عمل‌هاي متعدد جراحي انجام مي‌دهند اما به‌طور عادي و چاقي‌هاي معمول، اين روش‌ها كاملا غيرعلمي به حساب مي‌آيند.


فقط با خوردن يك قرص؟!

وقتي از چاقي به‌عنوان يك بيماري ياد مي‌شود كه عوامل زيادي در ايجاد آن دست دارند به اين معناست كه درمان آن به آساني صورت نمي‌گيرد. اگر قرار باشد با خوردن يك قرص به سادگي وزن را كاهش داد ديگر در هيچ جاي دنيا هيچ پزشكي در اين مورد تحقيق نمي‌كرد. طي تحقيقاتي كه انجام شده مشخص شده است، محصولاتي را كه به‌عنوان داروهاي گياهي عرضه مي‌كنند در اصل مواد شيميايي دارند كه باعث كاهش اشتها مي‌شوند كه اين مواد اگر در داروهاي مجاز به مقدار كمي تجويز مي‌شود در اين داروها گاها تا 10 برابر استفاده مي‌شود.


دارويي به‌عنوان چربي سوز نداريم

صرف اين‌كه يك تركيب دارو گياهي است دليل بر بي‌خطر بودن آن دارو و صرف اين‌كه يك دارو شيميايي است به معناي بد‌بودن و خطرناك بودن آن نيست. بسياري از داروهاي غربي از گياهان درست مي‌شوند اما همين داروها در دوز بالا بسيار خطرناك است. بسياري از داروهاي شيميايي نيز وجود دارد كه در دوزهاي بسيار زياد هم مصرف‌كننده را دچار مشكل نمي‌كند. چيزي كه مشخص است اين است كه با اطمينان مي‌شود گفت؛ تا اين لحظه هيچ دارويي تحت عنوان چربي سوز در دنياي پزشكي و داروسازي كشف نشده است. هيچ راه ميان‌بر و معجزه‌اي براي كاهش وزن وجود ندارد و تنها روش و مناسب‌ترين روش براي كاهش وزن تغيير دادن شيوه زندگي و تغذيه مناسب به همراه فعاليت‌هاي بدني است و قابل ذكر است كه تغذيه بسيار مهم‌تر و موثرتر از حركات ورزشي است. فرد چاق يك شبه چاق نشده است كه بتواند يك شبه آن را از بين ببرد.

در نهايت توصيه من اين است كه: « ره صد‌ساله را نمي‌توان در يك شب طي كرد» پس شكيبا باشيد.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین

51 دیدگاه

 1. سلام من ده روز پیش همراه با دوستم ادیوس تهیه کردیم رو بدن ایشون فورا تاثیر گذاشت و شروع کردن به کم خوری و لاغر شدن،که البته کم خوابی هم داشتن،من دوروز مصرف کردم اما تاثیری نداشت،تماس گرفتم با مشاورشون گفتن متابولیسم بدن تون پایین بخاطر همین بدنتون مقاومت میکنه،روزی دوتا بخورید وعده ای غذایی تونم حذف نکنید دو روز خوردم باز بی فایده بود،باز تماس گرفتم گفتند که بدنت مقاومت نشود میده یه رژیم دوروزه بهم دادن که به بدنم شوک وارد شه،انجام دادم باز شروع کردم به مصرفش،روزاول سرگیجه داشتم و بعدش اوکی شدم،بصورت چشمگیری دارم وزن و سایز کم میکنم

 2. لطفا اونایی که از ادیوس اصل استفاده کردند وجواب گرفتند شمارشو بذارید تا منم بتونم بخرم.چون ایقد جنساسشون فیک شده ادم نمیدونه ب کی اعتماد کنه.
  سایت خوبی دارید.ممنون بابت زحماتتون

 3. بهاره در

  منم ادیوس مصرف میکنم چندروزه تپش قلب و داره وفشار پایین میاره ولی کاملا بی اشتها میکنه برای لاغر شدن باید سختی هارو تحمل کرد فقط آب باید زیاد خورد

 4. ایزی اسلیم easy slim تقلبیه نخرید من روز اول راهی بیمارستان شدم بردم آزمایشگاه بیمارستان گفتن داخلش چند مدل سم داره شانس اوردی نمردی

 5. سلام منم امروز قرص ادیوس که سفارش داده بودم به دستم رسید از فردا صبح میخوام استفاده کنم٬خدا کنه به نتیجه دلخواهم برسم

 6. یاسمن در

  سلام‌من دو روز ادیوس میخورم سر درد دارم تنم مور مور میشه حالت تهوع دارم ایا اینا طبیعی؟کسایی ک ادیوس مصرف کردن جواب بدن لطفا

 7. نازنین یاری در

  من و دوتا از خواهرام از عطاری قرص ادیوس رو خریدیم .دقیقا دوساعت بعداز مصرف افت فشار شدید پیدا کردم فکر کردم غذا نخوردم فشارم افتاده بعدش سررم انگار خواب رفته باشه یکم بعد بحد مرگ تکرر ادرار پیدا کردم طوری ک توی یک ساعت سه بار دستشویی رفتم قشنگ آب بدنم تموم شد.فکر کردم طبیعیه دوباره فرداش ازش استفاده کردم تپش قلب و سردرد شدید به حدی ک احساس میکردم تو سرم شنلنگ خوب بافشار زیاد بازه اصلا عجیب غریب بود. مسئله خییلی جالب این بود ک جفت خواهرامم دقیقا مو به مو علائم منو داشتن نظرات دوستان رو ک میخوندم همشون با من یکی بود. رفتیم دکتر گفت ک یه دونه دیگه میخوردین یا سکته قلبی میکردین یا مغزی. ما فقط دوتا خوردیم به این حال و روز افتادیم. تورووووووو خدااااااا نخرید ادیوس مزخرف و شدیدا مدگ آوره .به هر چی میپرستین با جون خودتون بازی نکنین واقعا خطرناکه.

 8. سلام به همه
  من اسلمینگ قرمز خوردم عالی بود پنج کیلو کم کردم اما اصلش با کد امریکا خریدم 280
  عوارض بی خوابی داشت اما خیلی راضی بودم کلا اشتها رو کم کرد من ابی رو از ایران خریدم120کاملا فیک بود یه هفته خوردم همه اون عوارض که میگین رو داشت حرفم اینه که ممکنه شما اصلشو نخریده باشید کد محصول رو چک کنید مال چین نباشه البته من پولمو پس گرفتم سعی کنید محصولتون فیک نباشه اگه اصل باشه هیچکدوم این عوارض رو ندارن از من به شما نصیحت تو ایران نخرید

 9. من الان ۷ روزه که قرص ادیوس استفاده میکنم از روز اول سردرد شدید تپش قلب سیاهی رفتن چشمام و داغ شدن سرم و درد شدید مفاصل داره عذابم میده ولی از همه بدتر لرزش شدید بدن و دستمه تووی این یک هفته کلی وسیله های خونه رو شکوندم هرشب که میخوام بخوابم میگم از فردا دیگه این قرص نمیخورم اما دوباره میرم میخورمش نمیدونم اعتیاده چیه اما از فردا دیگه لب به این قرص مزخرف نمیزنم چون دقیقا متوجه شدم کارش چیه
  قرص ادیوس از آمفتامین درست شده و آمفتامین دقیقا روی پیام رسانهای مغر تاثیر میزاره دلیل بی اشتهایی هم همینه این قرص و اصلا امتحان نکنید خواهش میکنم

 10. سلام
  يكي از بستگان ما وزن زيادي داشت و الان بدون هيچ عوارضي وزنش خيلي اومده پايين و از قرص اديوس استفاده كرده،من هم دارم استفاده ميكنم .فكر نميكنم بد باشه تنها عوارضي ك براي من داشت سر درد بود اون هم بخاطر اين بود ك غذام كم شده و بدنم ضعيف شده،علائم ديگه اي نداشت براي من

 11. محبوبه در

  راستی من از عطاری گرفتم ومطمعن بود وتقلبی نیست حتی خود کپسول رو باز کردم و مواد داخلش رو دیدم.تیره بود واصل والان بسته دومه که گرفتم

  • سلام میشه بگید شما از کجا خریدید منم میخوام بخرم ولی تقلبیش خیلی زیاد شده.شمارشو دارید اون عطاری

 12. محبوبه در

  من از قرص ادیوس ۲۰ روز استفاده کردم۸کیلوکم کردم راضیم عوارضم نداشت،مشکل شما اینه که وقتی میخورید قرص رو جوگیرمیشید وچون اشتها ندارید هیچی استفاده نمیکنید درصورت اینکه من اب فراوان مصرف کردم وعده های غذایی رو هم به زور خوردم اما کم مثلا صبح ۱تخم مرغ اب پز ظهر ۵تاقاشق برنج با یه تیکه سینه مرغ اب پز وشب هم یه کف دست نون بربری با ۱عدد گوجه ویه قوطی کبریت پنیر.میان وعده هم سیب وهویج وخیار خیلی مصرف کردم البته از روز ۱۱هم تا ۲۰وزنم ثابت بود.خواهرمم استفاده میکنه وهیچ مشکلی پیش نیومده.

 13. سلام من حدود دوماه به طورنامنظم ادیوس خوردم همیشه ازچاقی قسمت پایین تنه درعذاب بودم همه جوره هم رژیم داشتم وانواع اسلیم هارو امتحان کردم وتنها چیزی که باعث شد سایزم رواز44 به 38 برسونه ادیوس هست که ازیک عطاری گرفته بودم الانم که یه ماهه قطع کردم مثل قبل پرخوری نمیکنم به نظرم برای من که خوب جواب داده.خداروشکر

  • سلام میشه بگید شما از کجا خریدید منم میخوام بخرم ولی تقلبیش خیلی زیاد شده.شمارشو دارید به من بدید

 14. سلام من الان 10 روزه قرص لاعری ادیوس استفاده میکنم ولی امروز شدید بدنم گرم شده اذیتم میکنه 4 کیلو کم کردم به نظرتون استفاده کنم یا نه

  • ماهرخ در

   سلام,منم این دارو رو پنج روز استفاده کردم و دچار همین علایم شدم و مبتلا به تپش قلب و تنگی نفس, رفتم دکتر گفت این قرص حاوی آمفتامین یعنی ماده مخره و اگر عوا ض رفع نشد باید به متخصص قلب مراجعه کنم

  • سلام منم قرص ایزی اسلیم 4روز مصرف کردم تا حد مرگ رفتم و بیمارستان بستری شدم هنوز بعد از 1ماه خوب نشدم خدا ازشون نگذره که با جون مردم بازی میکنن تمام بدنم ضعف داره افت فشار دارم من 27 ساله و قبلا اصلا مشکل نداشتم از این قرصا نخورید اصلا

 15. سلام من یک هفته است که قرص آدیوس مصرف می کنم، هیچی که نمی تونم بخورم ولی دیشب تا صبح بیدار بودم، ترسیدم آیا شما می دونید مواد تشکیل دهنده این قرص چیه ؟ به دلیل مخدر این جوریه یا کافیین بالا، بی اشتهاییم هم نرمال نیست اصلا نمی تونم هیچی بخورم خواهش می کنم اگر کسی تجربه ای داره بگه

  • سلام من هم همین قرص آدیوس رد خوردم 6 روز و عوارضی مثل : بی خواب .بی قراری. عصبانیت.استرس.ترس زیر چشمانم گود رفتن .و بعد 6 روز قطع آن تپش قلب شدید در کل روز و تپش در معده سر گلو و کل بدن دارم سر درد و افسردگی هم گرفتم بستری هم شدم گفتن چیزی نیست استرس داری بازم میخوام برم دکتر چون مدام لرزش در کل بدن و تپش دارم نخورید این چیزها رو ممکنه حتی بمیرید من الان خوب نمیشم دیگه هر آن ممکنه یه چیزیم شه
   سلام من الان بعد 6 روز مصرف این دارو بیمار شدم مشکل تپش قلب مدام دارم افسردگی شدید گرفتم در خانه ما همه متوجه افسردگی و تیک های عصبی مثل پلک زدن سریع چشم در مدت 5 دیدیه پشت هم و تپش و لرزش بدن و خیلی چیزها دیگه دکترم خالم بد شد رفتم گفت استرسه نفهمیدم حالا مودم چه کنم تا سلامت شم

   • سلام من هم از قرص آدیوس استفاده کردم الان 12 روز است همین مشکلات شما رو دارم و چشمانم همش سیاهی میره و تمام بدنم میلرزه و صورت و گوشهایم داغ میشود و تپش قلب شدیدی دارم
    خواستم ببینم شما با قطع دارو بهتر شدید

  • سلام بیداری واس کافیینه منم دارم استفاده میکنم . اگ گل گاو زبان بخوری برطرف میشه. از هفته دوم بهتر میشی

 16. فاطمه در

  سلام سال قبل از قرص ريلاكسيز استفاده كردم و ٧ كيلو وزن كم كردم خيلي راضي بودم و عوارضي هم نداشت اما بعدش خيلي پرخوري كردم و دوباره وزنم زياد شد الان ١٠ روزه كه دارم از قرص ريلاكر استفاده ميكنم اما مثل قبل نيست يعني نه اشتهامو كم كرده نه وزنم چرا؟؟

 17. من تهيه كردم ولي 28كيلو بيشتر نتونستم كم كنم ديگه بدنم روي همين وزن قفل كرده چه كنم??

 18. هومن k در

  سلام
  بچه ها شاید این قرصها تو کشور خودشون خوب باشه . ولی تو ایران ما که میاد تقلبی میشه . درد از کشور خودمونه . در ضمن در کل نخورید و صبور باشید تا لاغر شوید . ممنون از سایت خوبتون

  • این قرص ها تو آمریکا بوده fda تو آمریکا ممنوع اعلام شده و کلی عوارض داره که بهت نمیگن بعد ها این مشکلات حل نشدنی میشن من الان تپش قلب دارم و اصلا خوب نمیشم مطالبم که نوشتم رو بخون من 6 روز خوردم الان گوشم تپش داره همه جا از نه پا تا بالا اونم یه سره افسرده شدم دکترم میگه چیزی نیست تا 72 ساعت دیگه میره ولی فکر نکنم دارم دیوونه میشم .

 19. سلام خواهرم دوسال پیش توسط یکی از دوستانش که در آمریکا زندگی میکرد برای سه ماه قرص ریلاکر تهیه کرد و با مصرف سه ماهه نزدیک به 20 کیلو هم کم کرد.برعکس داروهای دیگه ای که اونو پرخاشگر و عصبی کرده بودن با مصرف این دارو به مش لی هم برخورد نکرد. ولی بعد از اتمام بسته قرص بعدی رو از همین ایران با همون قیمت هم تهیه کرد که هیچگونه تاثیر خوبی نداشت و اذیتش کرد که قرصها رو قطع کرد.الان بعد از بیش از دوسال هیچ اضافه وزنی نداره.متاسفانه وقت ورزش نداره اما همچنان از میزان غذای مناسبی استفاده میکنه البته بهتره بگم خیلی کم غذا شده.من خودم تصمیم داشتم بگیرم اما الان دو دل شدم.با این چیزایی که گفتید آدم میترسه ولی خوب تجربه خواهرم چیز دیگه ای بوده

 20. سلام دوستان
  تو رو خدا هیچ قرصی رو نخورید
  من ۲۰ روز پیش قرص اسلیمینگ خریدم ولی روز دهم حالم بد شد تپش قلب.سردرد شدید ک دکتر گفت نزدیک بوده سکته کنم و مواد شیشه توش داشته
  خواهش منیکنم نخورین

 21. سلام دوستان
  من امروز روز دومی بود که از قرص اسلیمینگ قرمز استفاده کردم و از همون روز اول احساس درد عجیبی در کمرم داشتم و فرداش اینقدر شدید شد که مجبور شدم برم دکتر برام ازمایش نوشته و با توجه به علائمم دکتر تشخیص احتمالیه بیماری نارسایی کلیه رو داده
  خیلی نگرانم
  خیلی احمقم واقعا حماقت کردم
  عوارض این داروها خیلی شدیده
  توروخدا استفاده نکنید یکی مثل من بدنش ضعیفه زود واکنش نشون میده ولی بعضیا هم ممکنه مدتها طول بکشه و معلوم نشه….
  من اشتباه کردم سلامتی در اولویته بخدا گول این تبلیغارو خوردم 🙁

 22. جلالی در

  قرص اسلیم کوئیک در عین ساده گی و عملکرد ضعیف عوارض بدی مثل پرخاشگری،بداخلاقی,افسردگی و کاهش میل جنسی دارد. یک هفته استفاده کردم از امروز ذیگه نمیخورم. خیلی حس بدیه…

 23. سلام شما درباره ریلاکور گفتید من تصمیم داشتم سفارش بدم
  میشه لطفا راحع به قرصهای cla هم توضیح بدید ؟
  توقع کاهش وزن و سایز خارق العاده تنها با این قرص رو ندارم ولی میشه روش به عنوان یه کمک کندده برای لاغری حساب کرد یا اونم عوارض داره ؟

  راجع به کاتینگ ژل هم اگر توضیح بدید ممنون میشم

 24. من ریلاکر رو مصرف کردم اصلا اشتهامو کم نکرد در طول یک ماه مصرفش یک کیلو کم کردم و بعد از اون مکرر دچار افت قند خون میشم

 25. سونیا در

  توضیحات خیلی جالبی دادین فردا میخواستم سفارش بدم ولی این مطالب استخونمو لرزوند خیلی وحشتناکه

 26. به نام خدا
  ضمن تشکر از مطالب جالبی که فرمودید. آیا مطلبی که راجع به اسلیم کوییک گفتید در خصوص مجیک اسلیم هم صادق است. دو هفته است که از مجیک اسلیم استفاده می کنم و واقعا اشتها به غذا ندارم. آیا باید مصرف آن را قطع کنم؟

 27. ممنون من اومدم تو این سایت که ریلاکر بخرم ولی الان به کل پشیمون شدم متشکرم

 28. وقتی قرص رو سفارش دادی فروشنده ها دیگه جوابگو نیستن عملا وارد لیست سیاه میشید همین نشاندهنده اینه که یه ایرادی تو کارشون هست همشون کلاه بردارن باور کنید

 29. اسلیم می که در داروخانه ها موجود هست بعد از چند دوره مصرف جواب میده ولی ریلاکر واقعا خطرناکه

 30. سلام ممنون از توضیهات جامع و کاملتون من قرص ریلاکر رو خریدم ولی بعد از خوندن این مطالب فهمیدم اشتباه کردم

 31. توحید در

  سلام ممنون از اطلاع رسانیتون منم داشتم اینترنت رو سرچ میکردم برای خرید قرص لاغری اما منصرف شدم…

 32. ممنون از مطالبتون .نزدیک بود قرص رو بخرم. خوب شد نخریدم. همون ورزش پیاده روی و رژیم کم شیرین و کم نشاسته و کم نمک همراه با مصرف سبزیجات بهترینه.

 33. بهاره در

  سلام واقعا ممنونم چون خیلی چیزها برام معلوم شد من خواستم فردا سفارش ریلاکر بدم که این مطلب شما رو خواندم صرف نظر کردم بازهم ممنونم

نظر خود را بیان کنید