همه چیز در مورد قرص های لاغری !

آیا قرص لاغری موثر است؟

این روزها بیشترین معضل بسیاری از افراد مسئله چاقی است‌، بعضی از افراد ترجیح می‌دهند به جای تلاش برای بهتر زندگی‌كردن و از راه‌های منطقی به نتیجه رسیدن ره صد ساله را یك شبه طی كنند و هستند كسانی كه از این افراد به راحتی سوءاستفاده می‌كنند اما برای سود بیشتر آن‌ها اجازه ندهید تا از شما سوءاستفاده شود.


«لاغری سریع»، «بدون عارضه لاغر شوید»، راهی بسیار ساده برای آن‌كه خیلی ساده لاغر شوید، قرص‌های معجزه‌آسای لاغری، قرص‌هایی كه بدون هیچ عارضه‌ای شما را لاغر می‌كنند و… این تبلیغات در فضای مجازی و ماهواره‌ای بیداد می‌كنند و مشخص است كه طرفداران بسیاری هم دارند اما متاسفانه چون نظارتی بر این تبلیغات وجود ندارد‌ در آن‌ها واقعیت بیان نمی‌شود. بسیاری از این داروها كه به صورت قاچاق وارد می‌شوند عوارض خطرناكی دارند و حتی عرضه و فروش آن‌ها در بسیاری از نقاط جهان ممنوع است.

جرقه این مطلب را یكی از همكاران بخش ویراستاری مجله زد، دختر خانم جوانی كه می‌خواست طی یك‌ماه چند كیلوگرم از وزن خودش بكاهد. او برای مشاوره نزد من آمده بود با مجموعه‌ای از پرینت‌ها در مورد قرص‌های لاغری كه مدعی شده بودند لاغری سریع، بدون بازگشت و بدون عارضه را به ارمغان می‌آورند اما آیا این یك واقعیت است؟ این مطلب نتیجه گشت‌و‌گذاری اینترنتی در مورد چند قرص مشهور شده در این روزها و بررسی صحت و سقم آن‌ها و البته نظر 2 متخصص تغذیه مشهور كشور در این مورد است.


قرص آمریكایی كه در آمریكا ممنوع است

اولین داروی مورد بررسی دارویی است به نام «ریلاكر» كه با عنوان قرص لاغری آمریكایی كه با عنوان: «طی یك ماه 12 كیلوگرم از وزن شما كم می‌كند»، تبلیغ می‌شود. در ادامه تبلیغ این دارو آمده است: «ریلاكر یك محصول كاملا موثر و پیشرفته است كه كاهش‌دهنده قوی اشتها‌، افزایش دهنده انرژی و چربی‌سوز قوی و سوزاننده كالری است. همین‌طور 8 نوع ویتامین و مواد معدنی برای شادابی‌، سفت شدن پوست و جلوگیری از افتادگی پوست پس از لاغری دارد.» در بخش دیگری از تبلیغ این دارو آمده: «این قرص كاملا گیاهی و بدون عوارض بوده و تاثیر بسیار زیادی روی چربی‌های شكم، پهلو و ران دارد. در ضمن این دارو اثرگذاری دائمی دارد به طوری كه بعد از دوره درمان با كمترین درصد بازگشت و 10 الی 12كیلو كاهش وزن در هر دوره تضمینی و… در تبلیغ دیگری در سایتی دیگر در مورد داروی «ریلاكر» آمده است: «ریلاكر یك قرص لاغری خیلی قوی است كه اشتها را تا حد صفر كاهش می‌دهد و چربی‌سوز قوی‌ای نیز هست. این قرص فعالیت‌های متابولیك مولكول‌های چربی را افزایش داده و باعث می‌شود تا مولكول‌های چربی سریع‌تر به انرژی تبدیل شوند در واقع حالتی را به وجود می‌آورد مثل این‌كه شما در حال انجام یك فعالیت ورزشی هستید. این قرص لاغری تبدیل قند به چربی را مسدود كرده و از جذب چربی اضافه جدید جلوگیری می‌كند.» اما شاید جالب‌ترین جمله در تبلیغ دیگری باشد كه در آن آمده: «آیا می‌دانید كم نكردن وزن شما نتیجه این است كه فقط می‌‌خواهید با رژیم غذایی و ورزش كاهش وزن داشته باشید؟»


داروی لاغری كه چاق‌تان می‌كند

اما ریلاكر چه عوارضی دارد كه مصرف آن ممنوع شده است؟ در گزارش سازمان بهداشت كانادا آمده است: «شاید خطرناك‌ترین عارضه جانبی ریلاكر افزایش فشار خون است كه در بسیاری از مصرف‌كننده‌ها گزارش شده؛ در ضمن نوسان میزان فشار خون در مصرف‌كننده‌ها گزارش شده است كه می‌تواند بسیار خطرناك باشد. در مورد سایر عوارض هم باید گفت تپش قلب در افراد مصرف‌كننده بسیار شایع است و در مواردی نیاز به درمان اورژانس برای این تپش‌های قلب وجود دارد. تهوع و استفراغ هم از عوارض شایع آن است. در ضمن بروز واكنش‌های حساسیتی چه از نوع پوستی و چه از نوع گوارشی هم عارضه شایعی است. در خانم‌های مصرف‌كننده داروی ریلاكر نامنظمی در دوره قاعدگی و دردهای بسیار شدید در زمان دوره قاعدگی دیده شده است. آخرین عارضه مهم این دارو هم در نوع خود جالب است؛ در میان عوارض ریلاكر اضافه‌وزن در بسیاری از افراد دیده شده است و افرادی كه این دارو را برای كاهش وزن یا كم‌كردن استرس مصرف می‌كنند در بسیاری از موارد دچار چاقی موضعی یا منتشر شده‌اند! در انتهای گزارش سازمان بهداشت كانادا آمده است متاسفانه روی جعبه‌های داروی ریلاكر هیچ اشاره‌ای به عوارض جانبی احتمالی این دارو نشده است و صرفا اشاره شده كه این دارو طبیعی است؛ این تبلیغ ممكن است این تصور را ایجاد كند كه این دارو فاقد عوارض است اما واقعیت این است كه دارو عوارض جانبی بسیاری دارد كه برخی از آن‌ها بسیار خطرناك هستند.

قرص لاغری ادیوس adios


کاملا خطرناک

اما این تبلیغات چقدر واقعیت دارند؟ كافی است نام «ریلاكر» را در اینترنت جست‌وجو كنید تا به نتایج جالبی برسید، در یك جست‌وجوی ساده به این نتیجه خواهید رسید كه فروش این دارو در كانادا ممنوع اعلام شده است و سازمان FDA هم به تمام مصرف‌كنندگان این دارو هشدار داده مصرف این دارو می‌تواند عوارض جدی روی سلامت آن‌ها داشته باشد و نباید آن را مصرف كنند. سازمان بهداشت و سلامت كانادا در بیانیه‌ای در 5 مارس 2009 اعلام كرده داروی ریلاكر كه به عنوان یك مكمل غذایی كاهش‌دهنده اضطراب و برطرف كننده چاقی شكمی به بازار عرضه شده، دارویی بسیار خطرناك بوده و عرضه و فروش آن در این كشور ممنوع است.


گول تبلیغات را نخورید

ابتدا باید در مورد داروهای مدعی لاغری چند مسئله را روشن كرد، نكته اول این‌كه در روش استاندارد، روش‌های اصلی لاغری اول از همه الگوی غذایی سالم یا رژیم درمانی به علاوه ورزش است. آنچه در جوامع تبلیغ می‌شود، بدین‌ترتیب است كه برخی از افراد از ناآگاهی‌ها و ‌دانش‌نداشتن كافی مردم سوءاستفاده می‌كنند. بدین‌ترتیب كه بعضی از داروها را به‌عنوان داروهای چربی سوز معرفی می‌كنند، این واژه به طور مطلق از لحاظ پزشكی قابل‌قبول نیست، وقتی یك فرد عادی كلمه چربی‌سوز را می‌شنود تصورش از آن دارو این است كه با مصرف آن دارو حتما چربی‌های ناحیه شكم‌، نشیمنگاه و بالای پا، خودبه‌خود می‌سوزند، از بین می‌روند و او به اندام ایده‌آل خواهد رسید.


بافت‌ها از بین می‌روند

مكانیسم این داروها اصلا به منظور سوزاندن چربی ها نیست و ممكن است مركز اشتها و سیری را در مغز تحریك كنند و فرد به‌صورت طبیعی اشتها برای غذا خوردن نداشته باشد یا با تغییر بعضی هورمون‌ها و عملكرد آن‌ها‌، دستكاری‌هایی در بدن انجام می‌دهند و تا آن موقع كه این دارو مصرف می‌شود به‌دلیل تغییراتی كه به‌صورت غیرطبیعی در بدن به‌وجود آمده است، دریافت كالری مختل شده و در مدت طولانی كه غذا نمی‌خورد و كالری دریافت نمی‌شود فرد لاغر شده و بافت‌های ماهیچه‌ای درگیر می‌شود و این برای سلامت بسیار خطرناك است.


به جای لاغر شدن یویو می‌شوید

به محض كنار گذاشتن این دارو به‌دلیل حالات روحی و روانی كه این دارو روی فرد گذاشته است بعد از اتمام مصرف، اشتهایی كاذب و بسیار پیدا می‌شود و خیلی بیشتر از قبل غذا می‌خورد و این اشتها مدام به‌اصطلاح مثل یویو بالا و پایین می‌شود و هر چقدر در فرد این حالت یویو بیشتر ایجاد شود بیشتر سلامت را به خطر انداخته و به‌شدت تركیب بدن را به هم می‌زند. این دارو‌ها به هیچ وجه به هیچ فردی توصیه نمی‌شوند. این داروها به‌دلیل اختلالات فیزیولوژی كه ایجاد می‌كنند بسیار عوارض خطرناكی برای بدن دارند و در برخی افراد ممكن است حتی موجب كاهش وزن شوند اما به دلیل اختلالات بعدی این وزن برگشته و بدن دوباره به حالت قبلی برمی‌گردد.


گول تبلیغات را نخورید

این داروها تنوع زیادی دارند كه اكثر آن‌ها مانع اشتهای افراد می‌شوند و معمولا تركیباتی كه در این داروها وجود دارد همان تركیبی است كه در برخی از قرص‌های روانگردان نیز وجود دارد كه باعث اختلالات روانی در فرد می‌شود و در برخی از افراد دچار مشكلات گوارشی شده و بدتر از همه این‌ها فرد دچار مشكلات روانی زیادی می‌شود‌. بیشترین دلیل استفاده مردم از این محصولات به‌دلیل تبلیغات بیش از حد این مواد است كه مردم به‌دلیل نداشتن آگاهی لازم و اشتیاق برای به دست آوردن وزن مناسب در كمترین زمان به سمت این محصولات می‌روند.


هیچ معجزه‌ای در كار نیست

داروی دیگری كه این روزها در اینترنت و شبكه‌های ماهواره‌ای بسیار تبلیغ می‌شود دارویی موسوم به «مجیك اسلیم» است. در تبلیغ این دارو آمده است: كمپانی East pioneer كه یكی از موفق‌ترین تولیدكننده‌ها در تولید محصولات لاغری است این محصول را با نام مجیك اسلیم به فروش می‌رساند؛ با این دارو دیگر لاغری سریع و بدون دردسر افسانه نیست. به جرات می‌توان گفت این تنها كپسول یا مكمل غذایی در دنیاست كه كاملا بی‌خطر و بدون عوارض است. كاهش وزن حداقل 8 كیلوگرم در یك ماه و با مصرف یك دوره 2 ماهه كاهش وزن حداقل 15 كیلوگرمی ‌خواهید داشت. تركیبات این كپسول به‌گونه‌ای است كه با تنظیم كردن ترشحات داخل بدن و كاهش جذب انرژی دریافتی از ایجاد چربی اضافی جلوگیری كرده و با دفع زوائد سوخت و ساز بدن به شكل معجزه‌آسایی باعث كاهش وزن می‌شود و در نهایت اندامی مناسب، پوستی لطیف، صاف، سفت و وزن متعادل را برای شما به ارمغان می‌آورد.جالب این‌كه در مورد تركیبات این كپسول لاغری هم در تبلیغات نوشته شده حاوی افشره زنبور عسل، سیب‌زمینی شیرین چینی، جلبك دریایی، دانه سدر و فیبرهای رژیمی و… است.


سرطان در كمین شماست

اما واقعیت در مورد قرص مجیك اسلیم چیست؟ سازمان نFDA در تحقیقات خود در مورد مجیك اسلیم به نتایج جالبی رسیده است: اگرچه تركیبات تشكیل‌دهنده این دارو كاملا مشخص نشده است اما تحقیقات نشان داده این قرص‌ها 2 ماده شیمیایی دارد؛ اولی ماده‌ای است به نام سیبوترامین كه تا حدودی اشتها را كاهش می‌دهد اما در مجیك اسلیم این ماده با دوز بسیار بالا استفاده شده و این در حالی است كه میزان بالای این دارو بسیار خطرناك است. عوارض دوز بالای این ماده عبارت است از خشكی دهان، یبوست، افزایش فشار خون، نامنظمی ضربان قلب و ایجاد واكنش‌های كبدی و كلیوی. ماده دوم هم فنل فتالین است،‌ دارویی كه در واقع یك مسهل است اما ثابت شده كه این ماده اثرات سرطان‌زایی دارد و مصرف آن در تمام كشورهای اروپایی و آمریكایی ممنوع است. این ماده حتی روی DNA هم تاثیر می‌گذارد و می‌تواند اثرات سرطان‌زایی خود را به نسل‌های بعدی انتقال دهد.در این گزارش آمده است شاید قرص‌های مجیك اسلیم بتوانند وزن را كاهش دهند اما مسئله این است كه این دارو بسیار خطرناك نبوده و نباید مصرف شود.بر اساس اعلام FDA عرضه داروی مجیك اسلیم در ایالات متحده ممنوع است و در واقع فروش آن جرم محسوب می‌شود.


دارویی كه ادعا می‌شود كاملا طبیعی است اما…

داروی دیگری كه هم در شبكه‌های ماهواره‌ای و هم اینترنت به شدت تبلیغ می‌شود دارویی است كه با نام‌های «كپسول‌ لاغری اسلیم» یا «كپسول اسلیم كوئیك» به بازار عرضه می‌شود. در تبلیغ این دارو آمده است: «این كپسول‌های لاغری توسط آخرین تكنولوژی فرآوری و استخراج از گیاهان طبیعی، میوه و سبزی‌های آسیایی مورد استفاده برای هزاران سال در طب سنتی آسیایی تولید می‌شود. این كپسول حاوی سیب‌زمینی ترش، جاكو، فیبر سیب‌زمینی شیرین، عصاره Konjak، صمغ كوار و دیگر اجزای طبیعی است كه باعث مهار اشتها و احساس بی‌نیازی به غذا می‌شود. شما می‌توانید با اعتماد به نفس سوپر اسلیم را بدون رژیم غذایی استفاده كنید. این مواد به سرعت چربی‌های انباشته شده در بدن انسان را حل كرده و سوخت‌و‌ساز چربی‌های سفت‌ و سخت شده را سرعت می‌بخشد و از جذب چربی‌ها بعد از خوردن غذا جلوگیری می‌كند. در تبلیغ دیگری در مصرف داروی اسلیم كوئیك آمده است یام چینی یا یام‌كوچك همراه با مواد دیگر باعث مهار اشتها، احساس سیری،‌ كاهش چربی خون، از دست دادن وزن بدن، اجتناب از درد معده و عوارض جانبی شایع می‌شود. تركیبات گیاهی دیگری مانند فیبر مانان ـ سلولز سیب‌زمینی شیرین- پودر گارگوم و‌… در این محصول موجود است كه این مواد می‌توانند جلوی اشتها را گرفته و آن را مهار كنند تا شخص احساس سیری داشته باشد.


مشكلات فراوانی در كمین شماست

کاهش وزن سریع با گیاهان دارویی یکی دیگر از ترفندهای فروش است؛ واقعا آیا داروی اسلیم كوئیك دارویی است كه از مواد طبیعی تشكیل شده و هیچ عارضه‌ای ندارد؟ در سایت‌های معتبری چون «اطلاعات دارویی تخصصی» و «هلثی‌دراگ» می‌توانید اطلاعات جالبی در مورد این دارو پیدا كنید از جمله اسلیم كوئیك دارویی است كه تركیبات آن جلوی اشتها را می‌گیرد، احتمال تجمع چربی در بدن را كاهش می‌دهد و از احتباس آب در بدن جلوگیری می‌كند اما نكته جالب این است؛ سازندگان دارو مدعی هستند این دارو در كنار داشتن یك رژیم غذایی و برنامه ورزشی اثر می‌كند (این نكته‌ای است كه در تبلیغات فارسی به آن اشاره نشده است) اگرچه سازندگان دارو مدعی هستند این دارو فقط از مواد طبیعی تشكیل شده است اما مواد تشكیل‌دهنده این دارو ممكن است اثرات برعكس و نامناسبی در برخی افراد داشته باشد، عوارضی مانند بی‌قراری، اضطراب،‌ عصبانیت، بی‌خوابی، تشنگی و اشتهای شدید پس از قطع مصرف دارو از جمله این عوارض هستند كه در درصدی از افراد دیده می‌شوند و البته آنچه در بالا آمده عوارض جانبی دارو نیستند در بخش عوارض جانبی این دارو آمده است: «اسلیم كوئیك از موادی تشكیل شده‌ كه باعث افزایش ضربان قلب، افزایش احتمالی فشار خون، دفع آب از بدن و كاهش اشتها و همین‌طور اختلالات خواب و… می‌شود. مواد تشكیل‌ دهنده این دارو به‌گونه‌ای است كه در افراد دارای مشكلات قلبی یا عروقی، سابقه فشار خون، افراد دچار مشكلات كلیوی یا افرادی كه داروهای دیگر مصرف می‌كنند نباید مصرف شود البته هشداری كه در انتها آمده است هم در نوع خود جالب است، مواد موجود در این دارو به‌گونه‌ای است كه باعث دفع آب از بدن می‌شود؛ دفع آب از بدن می‌تواند عوارض خطرناكی را ایجاد كند و همین‌طور باعث كمبود مواد غذایی و ویتامین‌های مهم و ضروری برای بدن شود.»


كاهش وزن: فقط 2 تا 4 كیلو در ماه

چاقی یك معضل و یك بیماری است كه عوامل متعددی در به‌وجود آمدن آن دخالت دارد كه این عوامل شامل بیماری‌ها، عوامل اجتماعی و عوامل ژنتیك هستند كه دست به دست هم می‌دهند تا یك فرد نرمال به افزایش وزن یا چاقی برسد. بنابراین برخورد با این مسئله فقط با نگاه پزشكی (درمان با قرص) راه‌گشا نیست، یعنی نمی‌توان فقط با خوردن یك قرص درمان شد. این‌كه در تبلیغات این محصولات گفته می‌شود، 10تا 15كیلو در ماه وزن كم خواهید كرد بسیار دور از ذهن است زیرا كاهش وزن بی‌خطر به‌طور معمول بین نیم تا یك كیلو در هفته یعنی در ماه 2الی4 كیلو است. كاهش وزن بیش از این مقدار و با شتاب بیشتر بی‌شك عوارضی را در‌پی خواهد داشت.


بافت ماهیچه‌تان از بین می‌رود

كمترین عارضه‌ای كه این محصولات می‌تواند به مصرف‌كننده وارد كند از بین رفتن بافت ماهیچه‌هاست، بدین‌ترتیب كه توده‌های ماهیچه‌ای از بین می‌روند كه در افراد مسن‌تر ممكن است با از بین رفتن توده‌های استخوانی نیز همراه باشد. كاهش وزن یك فرد در كمترین زمان ممكن را نمی‌توان مزیت نامید، مگر در شرایط و موارد خاص مثل افرادی كه برای كاهش وزن عمل‌های متعدد جراحی انجام می‌دهند اما به‌طور عادی و چاقی‌های معمول، این روش‌ها كاملا غیرعلمی به حساب می‌آیند.


فقط با خوردن یك قرص؟!

وقتی از چاقی به‌عنوان یك بیماری یاد می‌شود كه عوامل زیادی در ایجاد آن دست دارند به این معناست كه درمان آن به آسانی صورت نمی‌گیرد. اگر قرار باشد با خوردن یك قرص به سادگی وزن را كاهش داد دیگر در هیچ جای دنیا هیچ پزشكی در این مورد تحقیق نمی‌كرد. طی تحقیقاتی كه انجام شده مشخص شده است، محصولاتی را كه به‌عنوان داروهای گیاهی عرضه می‌كنند در اصل مواد شیمیایی دارند كه باعث كاهش اشتها می‌شوند كه این مواد اگر در داروهای مجاز به مقدار كمی تجویز می‌شود در این داروها گاها تا 10 برابر استفاده می‌شود.


دارویی به‌عنوان چربی سوز نداریم

صرف این‌كه یك تركیب دارو گیاهی است دلیل بر بی‌خطر بودن آن دارو و صرف این‌كه یك دارو شیمیایی است به معنای بد‌بودن و خطرناك بودن آن نیست. بسیاری از داروهای غربی از گیاهان درست می‌شوند اما همین داروها در دوز بالا بسیار خطرناك است. بسیاری از داروهای شیمیایی نیز وجود دارد كه در دوزهای بسیار زیاد هم مصرف‌كننده را دچار مشكل نمی‌كند. چیزی كه مشخص است این است كه با اطمینان می‌شود گفت؛ تا این لحظه هیچ دارویی تحت عنوان چربی سوز در دنیای پزشكی و داروسازی كشف نشده است. هیچ راه میان‌بر و معجزه‌ای برای كاهش وزن وجود ندارد و تنها روش و مناسب‌ترین روش برای كاهش وزن تغییر دادن شیوه زندگی و تغذیه مناسب به همراه فعالیت‌های بدنی است و قابل ذكر است كه تغذیه بسیار مهم‌تر و موثرتر از حركات ورزشی است. فرد چاق یك شبه چاق نشده است كه بتواند یك شبه آن را از بین ببرد.

در نهایت توصیه من این است كه: « ره صد‌ساله را نمی‌توان در یك شب طی كرد» پس شكیبا باشید.


54 دیدگاه

 1. الی

  سلام من پارسال یه دوره ادیوس مصرف کردم علاوه بر تپش قلب وفشار خون و سردرد وبیخوابی پرکاری شدید تیرویید گرفتم که خداروشکر سریع دنبال درمان رفتم و بهتر شدم امسال باز برا چند کیلو اضافه وزن تحریک شدم بخورم امروز روز دوم مصرفم بود که عصرش تپش قلب شدید گرفتم و فشارم بشدت بالا رفت سریع به دکتر مراجعه کردم دکتری که سابقه ی منو میدونست خیلی تعجب کرد البته من بهش نگفتم این قرصو استفاده کردم که باعث شد تشخیص حمله پنیک بده و ارجاعم داد به متخصص مغز و اعصاب که حتما بررسی بشم البته خودم ۹۰ درصد میدونم بخاطر مصرف ادیوسه…. خواهش میکنم با ورزش و تغذیه سالم وزن کم کنید نه با مصرف این قرصای پرعوارض

 2. سمیه

  سلام من ده روز پیش همراه با دوستم ادیوس تهیه کردیم رو بدن ایشون فورا تاثیر گذاشت و شروع کردن به کم خوری و لاغر شدن،که البته کم خوابی هم داشتن،من دوروز مصرف کردم اما تاثیری نداشت،تماس گرفتم با مشاورشون گفتن متابولیسم بدن تون پایین بخاطر همین بدنتون مقاومت میکنه،روزی دوتا بخورید وعده ای غذایی تونم حذف نکنید دو روز خوردم باز بی فایده بود،باز تماس گرفتم گفتند که بدنت مقاومت نشود میده یه رژیم دوروزه بهم دادن که به بدنم شوک وارد شه،انجام دادم باز شروع کردم به مصرفش،روزاول سرگیجه داشتم و بعدش اوکی شدم،بصورت چشمگیری دارم وزن و سایز کم میکنم

 3. eli

  لطفا اونایی که از ادیوس اصل استفاده کردند وجواب گرفتند شمارشو بذارید تا منم بتونم بخرم.چون ایقد جنساسشون فیک شده ادم نمیدونه ب کی اعتماد کنه.
  سایت خوبی دارید.ممنون بابت زحماتتون

 4. مهران

  خواهشا این رو مصرف نکنید همسر من یک هفته قرص ادیوس را مصرف کرد الان دو سه روزه معده درد شدید گرفته پولش به جهنم , الان چند روزه خودم نگرانم تو رو خدا نخورید اگر خدا پیغمبر میشناسی یا نه وجدان داری نظر من رو تائید کنید (مدیر سایت)

 5. بهاره

  منم ادیوس مصرف میکنم چندروزه تپش قلب و داره وفشار پایین میاره ولی کاملا بی اشتها میکنه برای لاغر شدن باید سختی هارو تحمل کرد فقط آب باید زیاد خورد

 6. سما

  ایزی اسلیم easy slim تقلبیه نخرید من روز اول راهی بیمارستان شدم بردم آزمایشگاه بیمارستان گفتن داخلش چند مدل سم داره شانس اوردی نمردی

 7. tabasom

  سلام منم امروز قرص ادیوس که سفارش داده بودم به دستم رسید از فردا صبح میخوام استفاده کنم٬خدا کنه به نتیجه دلخواهم برسم

 8. یاسمن

  سلام‌من دو روز ادیوس میخورم سر درد دارم تنم مور مور میشه حالت تهوع دارم ایا اینا طبیعی؟کسایی ک ادیوس مصرف کردن جواب بدن لطفا

 9. خاطره

  امروز روز ٥ كه اديوس مصرف كردم بدنم قويه چون ورزشكارم منه احمق فكر كردم امتحان مي كنم اگه اوكي نبود مي زارم كنار فقط مي خواستم ٤ كيلو بيام زير وزن استانداردم اما امروز مرگ جلو چشمام ديدم …قلبم داشت مي يومد تو دهنم سرم گيج مي رفت تار مي ديدم تو جلسه صداي همكارامى دو تا مي شنيدم نمي دونيد چطور خودمو رسوندم خونه خودمو بستم به اب تا دفع كنم بعد از چند باز دستشويي رفتن بهتر شدم اگه تا يه ساعت ديگه سردردم اوكي نشه مي رم دكتر…نخوريد بچه ها نه اديوس نه هيچ قرص ديگه اي من خودم مربي هستم هميشه به شاگردام مي گفتم قرص دردي دوا نمي كنه فقط ورزش قكرشم نمي كردم خودم تو دام اين قرصا بيفتم..با جونتون بازي نكنيد با ده اكانت فيك مي يان تبليغ مي كنن كه وزن كم كردن اما هيچ كدوم واقعيت نداره…يه سري جمله هاي تكراري به خوردتون مي دن وسوسه مي شيد من چهار شبه نخوابيدم متاسفم واسه خودم حماقت كردم راستي اديوس من اصل بود خواستم بگم اصل و تقلبي نداره قرصي كه خيلي زود وزن شما رو كم كنه همونقدرهم صدمه مي زنه

 10. نازنین یاری

  من و دوتا از خواهرام از عطاری قرص ادیوس رو خریدیم .دقیقا دوساعت بعداز مصرف افت فشار شدید پیدا کردم فکر کردم غذا نخوردم فشارم افتاده بعدش سررم انگار خواب رفته باشه یکم بعد بحد مرگ تکرر ادرار پیدا کردم طوری ک توی یک ساعت سه بار دستشویی رفتم قشنگ آب بدنم تموم شد.فکر کردم طبیعیه دوباره فرداش ازش استفاده کردم تپش قلب و سردرد شدید به حدی ک احساس میکردم تو سرم شنلنگ خوب بافشار زیاد بازه اصلا عجیب غریب بود. مسئله خییلی جالب این بود ک جفت خواهرامم دقیقا مو به مو علائم منو داشتن نظرات دوستان رو ک میخوندم همشون با من یکی بود. رفتیم دکتر گفت ک یه دونه دیگه میخوردین یا سکته قلبی میکردین یا مغزی. ما فقط دوتا خوردیم به این حال و روز افتادیم. تورووووووو خدااااااا نخرید ادیوس مزخرف و شدیدا مدگ آوره .به هر چی میپرستین با جون خودتون بازی نکنین واقعا خطرناکه.

 11. مینا

  سلام به همه
  من اسلمینگ قرمز خوردم عالی بود پنج کیلو کم کردم اما اصلش با کد امریکا خریدم 280
  عوارض بی خوابی داشت اما خیلی راضی بودم کلا اشتها رو کم کرد من ابی رو از ایران خریدم120کاملا فیک بود یه هفته خوردم همه اون عوارض که میگین رو داشت حرفم اینه که ممکنه شما اصلشو نخریده باشید کد محصول رو چک کنید مال چین نباشه البته من پولمو پس گرفتم سعی کنید محصولتون فیک نباشه اگه اصل باشه هیچکدوم این عوارض رو ندارن از من به شما نصیحت تو ایران نخرید

  • فاطمه

   سلام عزیزم از کجا اصلشو تهیه کنم

  • فاطمه

   سلام مینا جان اصلشو از کجا بخرم

 12. لاله

  من الان ۷ روزه که قرص ادیوس استفاده میکنم از روز اول سردرد شدید تپش قلب سیاهی رفتن چشمام و داغ شدن سرم و درد شدید مفاصل داره عذابم میده ولی از همه بدتر لرزش شدید بدن و دستمه تووی این یک هفته کلی وسیله های خونه رو شکوندم هرشب که میخوام بخوابم میگم از فردا دیگه این قرص نمیخورم اما دوباره میرم میخورمش نمیدونم اعتیاده چیه اما از فردا دیگه لب به این قرص مزخرف نمیزنم چون دقیقا متوجه شدم کارش چیه
  قرص ادیوس از آمفتامین درست شده و آمفتامین دقیقا روی پیام رسانهای مغر تاثیر میزاره دلیل بی اشتهایی هم همینه این قرص و اصلا امتحان نکنید خواهش میکنم

 13. زهرا

  سلام
  يكي از بستگان ما وزن زيادي داشت و الان بدون هيچ عوارضي وزنش خيلي اومده پايين و از قرص اديوس استفاده كرده،من هم دارم استفاده ميكنم .فكر نميكنم بد باشه تنها عوارضي ك براي من داشت سر درد بود اون هم بخاطر اين بود ك غذام كم شده و بدنم ضعيف شده،علائم ديگه اي نداشت براي من

 14. محبوبه

  راستی من از عطاری گرفتم ومطمعن بود وتقلبی نیست حتی خود کپسول رو باز کردم و مواد داخلش رو دیدم.تیره بود واصل والان بسته دومه که گرفتم

  • سحر

   سلام میشه بگید شما از کجا خریدید منم میخوام بخرم ولی تقلبیش خیلی زیاد شده.شمارشو دارید اون عطاری

 15. محبوبه

  من از قرص ادیوس ۲۰ روز استفاده کردم۸کیلوکم کردم راضیم عوارضم نداشت،مشکل شما اینه که وقتی میخورید قرص رو جوگیرمیشید وچون اشتها ندارید هیچی استفاده نمیکنید درصورت اینکه من اب فراوان مصرف کردم وعده های غذایی رو هم به زور خوردم اما کم مثلا صبح ۱تخم مرغ اب پز ظهر ۵تاقاشق برنج با یه تیکه سینه مرغ اب پز وشب هم یه کف دست نون بربری با ۱عدد گوجه ویه قوطی کبریت پنیر.میان وعده هم سیب وهویج وخیار خیلی مصرف کردم البته از روز ۱۱هم تا ۲۰وزنم ثابت بود.خواهرمم استفاده میکنه وهیچ مشکلی پیش نیومده.

 16. elina

  سلام من حدود دوماه به طورنامنظم ادیوس خوردم همیشه ازچاقی قسمت پایین تنه درعذاب بودم همه جوره هم رژیم داشتم وانواع اسلیم هارو امتحان کردم وتنها چیزی که باعث شد سایزم رواز44 به 38 برسونه ادیوس هست که ازیک عطاری گرفته بودم الانم که یه ماهه قطع کردم مثل قبل پرخوری نمیکنم به نظرم برای من که خوب جواب داده.خداروشکر

  • سحر

   سلام میشه بگید شما از کجا خریدید منم میخوام بخرم ولی تقلبیش خیلی زیاد شده.شمارشو دارید به من بدید

 17. شیما

  کسی نیس جواب بده

 18. شیما

  سلام من الان 10 روزه قرص لاعری ادیوس استفاده میکنم ولی امروز شدید بدنم گرم شده اذیتم میکنه 4 کیلو کم کردم به نظرتون استفاده کنم یا نه

  • ماهرخ

   سلام,منم این دارو رو پنج روز استفاده کردم و دچار همین علایم شدم و مبتلا به تپش قلب و تنگی نفس, رفتم دکتر گفت این قرص حاوی آمفتامین یعنی ماده مخره و اگر عوا ض رفع نشد باید به متخصص قلب مراجعه کنم

  • براو بابیش

   آفرین براژن

  • hori

   اخرش چي شد؟ بازم دچار گرماي بدن شديد،”؟ مصرف كردين ياز؟

  • fatemeh

   سلام منم قرص ایزی اسلیم 4روز مصرف کردم تا حد مرگ رفتم و بیمارستان بستری شدم هنوز بعد از 1ماه خوب نشدم خدا ازشون نگذره که با جون مردم بازی میکنن تمام بدنم ضعف داره افت فشار دارم من 27 ساله و قبلا اصلا مشکل نداشتم از این قرصا نخورید اصلا

 19. راد

  سلام من یک هفته است که قرص آدیوس مصرف می کنم، هیچی که نمی تونم بخورم ولی دیشب تا صبح بیدار بودم، ترسیدم آیا شما می دونید مواد تشکیل دهنده این قرص چیه ؟ به دلیل مخدر این جوریه یا کافیین بالا، بی اشتهاییم هم نرمال نیست اصلا نمی تونم هیچی بخورم خواهش می کنم اگر کسی تجربه ای داره بگه

  • سحر

   سلام من هم همین قرص آدیوس رد خوردم 6 روز و عوارضی مثل : بی خواب .بی قراری. عصبانیت.استرس.ترس زیر چشمانم گود رفتن .و بعد 6 روز قطع آن تپش قلب شدید در کل روز و تپش در معده سر گلو و کل بدن دارم سر درد و افسردگی هم گرفتم بستری هم شدم گفتن چیزی نیست استرس داری بازم میخوام برم دکتر چون مدام لرزش در کل بدن و تپش دارم نخورید این چیزها رو ممکنه حتی بمیرید من الان خوب نمیشم دیگه هر آن ممکنه یه چیزیم شه
   سلام من الان بعد 6 روز مصرف این دارو بیمار شدم مشکل تپش قلب مدام دارم افسردگی شدید گرفتم در خانه ما همه متوجه افسردگی و تیک های عصبی مثل پلک زدن سریع چشم در مدت 5 دیدیه پشت هم و تپش و لرزش بدن و خیلی چیزها دیگه دکترم خالم بد شد رفتم گفت استرسه نفهمیدم حالا مودم چه کنم تا سلامت شم

   • حدیث

    سلام من هم از قرص آدیوس استفاده کردم الان 12 روز است همین مشکلات شما رو دارم و چشمانم همش سیاهی میره و تمام بدنم میلرزه و صورت و گوشهایم داغ میشود و تپش قلب شدیدی دارم
    خواستم ببینم شما با قطع دارو بهتر شدید

  • الی

   سلام بیداری واس کافیینه منم دارم استفاده میکنم . اگ گل گاو زبان بخوری برطرف میشه. از هفته دوم بهتر میشی

 20. فاطمه

  سلام سال قبل از قرص ريلاكسيز استفاده كردم و ٧ كيلو وزن كم كردم خيلي راضي بودم و عوارضي هم نداشت اما بعدش خيلي پرخوري كردم و دوباره وزنم زياد شد الان ١٠ روزه كه دارم از قرص ريلاكر استفاده ميكنم اما مثل قبل نيست يعني نه اشتهامو كم كرده نه وزنم چرا؟؟

 21. امير

  من تهيه كردم ولي 28كيلو بيشتر نتونستم كم كنم ديگه بدنم روي همين وزن قفل كرده چه كنم??

  • Mahan

   ٢٨كيلو تو چند دوره مصرف بسيار عاليه اين رقم!استپ نداشتين؟؟؟

 22. هومن k

  سلام
  بچه ها شاید این قرصها تو کشور خودشون خوب باشه . ولی تو ایران ما که میاد تقلبی میشه . درد از کشور خودمونه . در ضمن در کل نخورید و صبور باشید تا لاغر شوید . ممنون از سایت خوبتون

  • سحر

   این قرص ها تو آمریکا بوده fda تو آمریکا ممنوع اعلام شده و کلی عوارض داره که بهت نمیگن بعد ها این مشکلات حل نشدنی میشن من الان تپش قلب دارم و اصلا خوب نمیشم مطالبم که نوشتم رو بخون من 6 روز خوردم الان گوشم تپش داره همه جا از نه پا تا بالا اونم یه سره افسرده شدم دکترم میگه چیزی نیست تا 72 ساعت دیگه میره ولی فکر نکنم دارم دیوونه میشم .

 23. سمیه

  سلام خواهرم دوسال پیش توسط یکی از دوستانش که در آمریکا زندگی میکرد برای سه ماه قرص ریلاکر تهیه کرد و با مصرف سه ماهه نزدیک به 20 کیلو هم کم کرد.برعکس داروهای دیگه ای که اونو پرخاشگر و عصبی کرده بودن با مصرف این دارو به مش لی هم برخورد نکرد. ولی بعد از اتمام بسته قرص بعدی رو از همین ایران با همون قیمت هم تهیه کرد که هیچگونه تاثیر خوبی نداشت و اذیتش کرد که قرصها رو قطع کرد.الان بعد از بیش از دوسال هیچ اضافه وزنی نداره.متاسفانه وقت ورزش نداره اما همچنان از میزان غذای مناسبی استفاده میکنه البته بهتره بگم خیلی کم غذا شده.من خودم تصمیم داشتم بگیرم اما الان دو دل شدم.با این چیزایی که گفتید آدم میترسه ولی خوب تجربه خواهرم چیز دیگه ای بوده

 24. مریم

  سلام دوستان
  تو رو خدا هیچ قرصی رو نخورید
  من ۲۰ روز پیش قرص اسلیمینگ خریدم ولی روز دهم حالم بد شد تپش قلب.سردرد شدید ک دکتر گفت نزدیک بوده سکته کنم و مواد شیشه توش داشته
  خواهش منیکنم نخورین

 25. فیضی

  سلام دوستان
  من امروز روز دومی بود که از قرص اسلیمینگ قرمز استفاده کردم و از همون روز اول احساس درد عجیبی در کمرم داشتم و فرداش اینقدر شدید شد که مجبور شدم برم دکتر برام ازمایش نوشته و با توجه به علائمم دکتر تشخیص احتمالیه بیماری نارسایی کلیه رو داده
  خیلی نگرانم
  خیلی احمقم واقعا حماقت کردم
  عوارض این داروها خیلی شدیده
  توروخدا استفاده نکنید یکی مثل من بدنش ضعیفه زود واکنش نشون میده ولی بعضیا هم ممکنه مدتها طول بکشه و معلوم نشه….
  من اشتباه کردم سلامتی در اولویته بخدا گول این تبلیغارو خوردم 🙁

 26. جلالی

  قرص اسلیم کوئیک در عین ساده گی و عملکرد ضعیف عوارض بدی مثل پرخاشگری،بداخلاقی,افسردگی و کاهش میل جنسی دارد. یک هفته استفاده کردم از امروز ذیگه نمیخورم. خیلی حس بدیه…

 27. mahsa

  سلام شما درباره ریلاکور گفتید من تصمیم داشتم سفارش بدم
  میشه لطفا راحع به قرصهای cla هم توضیح بدید ؟
  توقع کاهش وزن و سایز خارق العاده تنها با این قرص رو ندارم ولی میشه روش به عنوان یه کمک کندده برای لاغری حساب کرد یا اونم عوارض داره ؟

  راجع به کاتینگ ژل هم اگر توضیح بدید ممنون میشم

 28. رز

  من ریلاکر رو مصرف کردم اصلا اشتهامو کم نکرد در طول یک ماه مصرفش یک کیلو کم کردم و بعد از اون مکرر دچار افت قند خون میشم

 29. سونیا

  توضیحات خیلی جالبی دادین فردا میخواستم سفارش بدم ولی این مطالب استخونمو لرزوند خیلی وحشتناکه

 30. امید

  به نام خدا
  ضمن تشکر از مطالب جالبی که فرمودید. آیا مطلبی که راجع به اسلیم کوییک گفتید در خصوص مجیک اسلیم هم صادق است. دو هفته است که از مجیک اسلیم استفاده می کنم و واقعا اشتها به غذا ندارم. آیا باید مصرف آن را قطع کنم؟

 31. شری

  ممنون من اومدم تو این سایت که ریلاکر بخرم ولی الان به کل پشیمون شدم متشکرم

 32. Danial

  khaile mamnun az rahnamaee haye shoma.manam mikhastam sefaresh bedam ke hala monsaref shodam.

 33. یاس

  وقتی قرص رو سفارش دادی فروشنده ها دیگه جوابگو نیستن عملا وارد لیست سیاه میشید همین نشاندهنده اینه که یه ایرادی تو کارشون هست همشون کلاه بردارن باور کنید

 34. یاس

  اسلیم می که در داروخانه ها موجود هست بعد از چند دوره مصرف جواب میده ولی ریلاکر واقعا خطرناکه

 35. یاس

  سلام ممنون از توضیهات جامع و کاملتون من قرص ریلاکر رو خریدم ولی بعد از خوندن این مطالب فهمیدم اشتباه کردم

 36. فرنوش

  از راهنمایی خوبتون ممنونم

 37. mahsa

  خیلی خوب بود. . . واقعاً کمکم کرد. مرسی

 38. توحید

  سلام ممنون از اطلاع رسانیتون منم داشتم اینترنت رو سرچ میکردم برای خرید قرص لاغری اما منصرف شدم…

 39. راضیه

  با سلام و تشکر فراوان بخاطر مطالب مفیدتون.

 40. مجید

  ممنون از مطالبتون .نزدیک بود قرص رو بخرم. خوب شد نخریدم. همون ورزش پیاده روی و رژیم کم شیرین و کم نشاسته و کم نمک همراه با مصرف سبزیجات بهترینه.

 41. بهاره

  سلام واقعا ممنونم چون خیلی چیزها برام معلوم شد من خواستم فردا سفارش ریلاکر بدم که این مطلب شما رو خواندم صرف نظر کردم بازهم ممنونم

نظر خود را بیان کنید