چگونه یک قرار عاشقانه عالی داشته باشیم؟

چگونه یک قرار عاشقانه خوب داشته باشیم؟

قرار عاشقانه

داشتن یک قرار عاشقانه عالی چیزی است که باید برای آن تمرین کنید و تمام نکات مهم را به خاطر بسپارسید.

آماده شدن برای قرار ملاقات در کنار اینکه بسیار هیجان انگیز است، می تواند برای برخی سخت و یا استرس آور هم باشد.

نگرانی در مورد اینکه باید چه چیزهایی بگویید یا چگونه رفتار کنید کاملاً طبیعی است، اما نکات و ترفندهایی وجود دارد که می توانید با استفاده از آن ها، به جای استرس درمورد چیزهای کوچک، روی شناخت بهتر فردی که با او قرار دارید تمرکز کنید.

در این مطلب از مجله آلامتو به 13 مورد از این ترفندها می پردازیم، لطفا تا انتها با ما همراه باشید.


 1. سعی کنید جذاب به نظر برسید

پیش از اینکه شروع به صحبت کنید ظاهر شما دیده می شود و قطعا زمانی که خوب به نظربرسید احساس بهتری خواهید داشت. لباس مورد علاقه تان را انتخاب کنید، بسته به جایی که قرار دارید می توانید تیپ اسپورت یا رسمی بزنید.

اگر دوست دارید یک آرایش ملایم کنید و کمی هم عطر بزنید. به این صورت با ظاهری جذاب و موجه در قرارتان حاضر خواهید شد.


 1. به موقع به قرار برسید

دیر رسیدن و تاخیر هیچ وقت نشانه خوبی برای کسی که منتظر شماست نخواهد بود.

سعی کنید به طرف مقابل احترام بگذارید و سر وقت در محل قرار حاضر شوید. در صورتی که با مشکلی مواجه شدید و مجبور شدید چندین دقیقه دیر کنید، حتما با او تماس بگیرید و او را در جریان بگذارید.

اگر محل قرار جایی است که تاکنون نرفته اید، سعی کنید آن را روی نقشه پیدا کنید و مدت زمان رسیدن به آنجا را تخمین زده و حتی چند دقیقه زودتر حرکت کنید.


 1. با لبخند وارد شوید

لبخند و سلام و احوال پرسی گرم شما نقطه شروع بسیار خوبی برای این قرار ملاقات خواهد بود.

اگر احساس می کنید طرف مقابل معذب است یا جو حاکم بر فضا جو خوبی نیست، سعی کنید با شوخی کمی فضا را صمیمی تر کنید. به عنوان مثال از او بپرسید که “آیا لباسی که پوشیدم رو دوست داری؟ سه بار عوضش کردم” با یک شوخی ساده مثل این خود به خود گرم صحبت خواهید شد.


 1. اجازه بدهید شخصیت واقعی شما بدرخشد

قرار ملاقات یعنی شناخت بیشتر یکدیگر. زمانی که در حال صحبت هستید سعی نکنید طوری رفتار کنید که توجه او جلب شود، بلکه کافیست خودتان باشید و با شخصیت خودتان او را شگفت زده کنید.

نکته دیگری که باید توجه کنید این است که سعی کنید خیلی منفی نگر نباشید. شکایت زیاد در اولین قرار، خواه در مورد ترافیک، خواه در مورد خانواده و یا هر چیز دیگر، می تواند قرار ملاقات شما را به سمت و سویی ناخوشایند بکشاند.

همچنین بخوانید: سوالات برای آشنایی دختر و پسر

 1. ادب و نزاکت تان را نشان بدهید

قطعا ادب و نزاکت شما به خوبی گویای این خواهد بود که فرد خوبی هستید. در رفتار با گارسون، افراد رستوران یا هر فرد دیگر سعی کنید با احترام برخورد کنید. جالب است بدانید که برخی فکر می کنند با رفتار مغرورانه یا بی اعتنایی به دیگران، جذاب تر به نظر می رسند، حال آن که واقعا این طور نیست و این رفتارها نشانه شخصیت و ادب نیست.


 1. سوالات سرگرم کننده بپرسید

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فردی که با او قرار دارید، مکالمه ای سرگرم کننده ترتیب دهید. سعی کنید سوالاتی را از او بپرسید که برای جواب دادن به آن لازم باشد چند دقیقه در مورد خودش صحبت کند.

سوالاتی مانند موارد زیر می توانند مناسب باشند: “شغل شما چیست؟” یا “مکان مورد علاقه شما برای سفر کجاست؟”


 1. وارد یک گفتگوی عمیق شوید

زمانی که از موضوعات و سوالات سطحی عبور کردید، سعی کنید کمی عمیق تر یکدیگر را بشناسید. از او در مورد خانواده، گذشته یا حتی معنای زندگی اش سوال کنید تا بتواند عمیق تر با شما ارتباط برقرار کند.

منظور از سوالات عمقی موارد زیر است:

“آیا تا به حال یک بشقاب پرنده دیده اید؟”

“آیا دوست داشتید در یک شهر کوچک بزرگ شوید؟”

“چه خاطره ای از کودکی شما را به خنده می اندازد؟”

همچنین بخوانید: در قرار اول چگونه باشیم

 1. با دقت به حرف هایی که می زند گوش کنید

سعی کنید بدون هیچ گونه حواس پرتی کاملا به حرف هایی که می زند گوش کنید، از کار کردن با موبایل زمانی که در حال صحبت کردن است جلوگیری کنید و سعی کنید تماس چشمی را با او برقرار کنید.

برای اینکه نشان دهید واقعاً گوش می دهید، سر خود را تکان دهید و خودتان را مشتاق شنیدن ادامه بحث نشان دهید.


 1. از خودتان بگویید

سوال پرسیدن بیش از حد می تواند حالتی مانند مصاحبه ایجاد کند و فضای این قرار عاشقانه را به سمت دیگری بکشاند. همانطور که با هم صحبت می کنید، سعی کنید کمی هم از خودتان بگویید یا به سوالاتی که از شما می پرسد جواب دهید، به این صورت مکالمه جذاب تری خواهید داشت.

اگر فکر می کنید زیاد درباره خودتان صحبت کرده اید، بگویید ” خب حرف زدن در مورد من کافی است، بیا کمی در مورد تو صحبت کنیم!”


 1. از موضوعات بحث برانگیز فاصله بگیرید

سعی کنید مکالمه را حول مسائل سرگرم کننده ادامه دهید و از صحبت در مورد سیاست، مذهب یا هر چیزی که ممکن است بحث و جدل بین تان ایجاد کند، بپرهیزید. اگر شما دو نفر یکدیگر را دوست داشته باشید، وقت کافی برای صحبت در مورد این موارد در آینده وجود خواهد داشت.

اگر این گونه سوالات به طور طبیعی مطرح شد، آزادانه نظرات خود را بیان کنید و سعی کنید به عقاید و نظرات او نیز احترام بگذارید و بحث نکنید.

همچنین بخوانید: سوالات مهم قبل از ازدواج

 1. از صحبت در مورد رابطه قبلی تان پرهیز کنید

این می تواند یک موضوع سنگین برای قرار اول باشد. حتی اگر فقط چیزهای خوبی در مورد همسر یا نامزد سابق خود بگویید، احتمالاً طرف مقابل تمایلی به شنیدن آن نخواهد داشت.


 1. پرداخت صورتحساب میز را تقسیم کنید

پیشنهاد تقسیم صورتحساب بین هر دو نفر حرکت خوبی است. در مورد اینکه چه کسی باید در اولین قرار ملاقات صورتحساب میز را پرداخت کند، اختلاف نظرات زیادی وجود دارد.

بعضی از افراد فکر می کنند هرکسی که پیشنهاد قرار ملاقات را داده خودش نیز باید پرداخت کند، در حالی که دیگران نقش سنتی تر پرداخت صورتحساب توسط مرد را بیشتر می پسندند. هیچ راه درست یا غلطی برای این کار وجود ندارد، بنابراین هر کاری که برایتان راحت تر است انجام دهید.


 1. اگر به او علاقه مند شدید، نظر او را برای قرار بعدی بپرسید

اگر احساس خوبی به این ملاقات داشتید و تا حدودی به او علاقه مند شدید، درخواست یک قرار ملاقات دیگر به او می فهماند که او را دوست دارید. به این ترتیب، او می تواند انتخاب کند که آیا می خواهد رابطه را ادامه بدهد یا نه.

از پارتنر خود بپرسید که آیا او هفته دیگر وقت دارد که دوباره همدیگر را ببینید؟ یا اینکه بعد از قرار ملاقات خود به او پیام بدهید تا ببینید آیا علاقه دارد دوباره شما را ببیند.


1 دیدگاه

 1. عسل

  این فاطی های محترم گشت ارشاد که برای انسان آرامش نمیگذارند‌.

نظر خود را بیان کنید