انواع نمونه متن نامه اداری

اگر قصد نوشتن یک نامه اداری را دارید، ابتدا نگاهی به نمونه متن نامه اداری درخواست رفع مشکل، پیگیری، کار، انتقالی و … در ادامه متن بیندازید.

انواع نمونه متن نامه اداری

نوشتن نامه ادارای دارای قواعد و قوانین مخصوصی است که رعایت آن بر اعتبار نامه شما می افزاید. نامه اداری دارای بخش های اصلی است که در هر نامه ای باید وجود داشته باشد تا به آن رسمیت بخشد. در این مطلب از آلامتو ما مجموعه ای از انواع نمونه متن نامه اداری درخواست رفع مشکل، پیگیری، کار، انتقالی و … و فرمت هر یک را ارائه می کنیم تا با الهام از آنها و یادگیری قواعد کلی ویرایش آن بتوانید متن مناسبی تهیه و ارائه کنید.

همچنین بخوانید: انواع نمونه متن درخواست وام از بانک، وام ازدواج، اشتغال زایی و …

متن نامه اداری رسمی

بسمه تعالی

جناب آقای ……/ سرکار خانم ……. مدیر محترم ……./ ریاست محترم …….

 

اگر شما نام شخص مورد نظر را نمی‌دانید، از نوشتن سمت او بعد از بسمه تعالی استفاده نمایید. در سطر بعد از عبارات با سلام و احترام، با سلام و احتراما به استحضار می‌رسانید، استفاده کنید. بعد از نوشتن یکی از موارد ذکر شده شروع نامه تمام می‌شود و به قسمت بدنه نامه می‌رسیم.

متن نامه اداری درخواست رفع مشکل

رفع مشکل آسفالت خیابان

با سلام و احترام

 

بدینوسیله پیرو نامه شماره …….  تاریخ …….   اهالی کوی …….  منطقه …….  در خصوص آسفالت خیابان…….  به استحضار می رساند تا کنون اقدامی از طرف آن اداره محترم برای رفع مشکل انجام نگرفته است. با توجه به در پیش بودن فصل بارندگی و اینکه هر روز اثر این مشکل بیشتر و شدیدتر می شود از آن مقام محترم تقاضا مندیم دستور فرمایید اقدام لازم جهت حل این معضل مبذول فرمایند. رسیدگی هرچه سریعتر جهت جلوگیری از بروز مخاطرات جدی برای ایمنی و بهداشت اهالی موجب کمال امتنان است. پیشاپیش از دستور مساعد و محبتی که مبذول می فرمایید کمال تشکر و سپاس گذاری را داریم.

 

با تشکر و سپاس

ساکنان محله …….

امضاها :

متن نامه اداری درخواست پیگیری

نمونه نامه اداری درخواست پیگیری تجهیز بیمارستان

به نام خدا

جناب آقای/سرکار خانم …..

رییس/مدیر/سرپرست محترم …..

 

با سلام و احترام

به استحضار می­ رساند که به جز مرکز استان کردستان کلیه شهرستان­های استان با کمبود شدید یا نبود پزشک متخصص علی الخصوص (متخصص داخلی، زنان و زایمان، جراح عمومی، اطفال و بیهوشی) که نیاز ضروری و الزامی یک بیمارستان عمومی است، مواجه می­ باشند (1) به طوری که تعداد زیادی از بیماران به علت عدم وجود پزشک متخصص با آمبولانس فرسوده و ناکارآمد به مرکز استان اعزام می­ شوند.(2) این وضعیت علاوه بر اینکه سبب از دست رفتن جان هموطنان می گردد، باعث نارضایتی زیاد عمومی در منطقه شده است.(3) لذا از آن مقام محترم خواهشمند است دستور فرمایید به طریق ممکن نسبت به رفع این معضل (4) که رابطه مستقیم با تأمین سلامت مردم دارد (5) اقدام عاجل مبذول و نتیجه را اعلام فرمایند.

 

پیشاپیش از مساعدت آن مقام محترم کمال سپاسگزاری دارم.

درخواست پیگیری

درخواست پیگیری

متن نامه اداری درخواست تعمیر

نمونه نامه اداری درخواست تعمیر ماشین آلات اداری

دســتگاه ……………… مــدل ………………… شــماره اشــتراك ……………….. ســريال…………………………………………………. شـــماره امـــوال …………….. داراي معايـــب …………………………………………………………………………………………. ميباشد.

خواهشمند است دستور فرمائيد نسبت به تعمير آن اقدام لازم معمول دارند.

نام و نام خانوادگي متقاضي

امضاء

نام و نام خانوادگي

امضاء مسئول

همچنین بخوانید: متن استعفا نامه ادبی، رسمی و اعتراضی از کار در شرکت و اداره

متن نامه اداری درخواست بیمه تکمیلی

به: شرکت خدمات اداری و پشتیبانی …

موضوع: تقاضای برقراری بیمه تکمیلی

سالم علیکم

بدینوسیله اینجانب………………………………………..ازپرسنل این شرکت شاغل دراداره ثبت شرکتها و موسسات

غیرتجاری تقاضا دارم نسبت به برقراری بیمه تکمیلی برای بنده و افراد تحت تکفلم به شرح ذیل اقدام نمایید

اسامی افراد تحت تکفل نسبت

-2

-3

با تشکر

متن نامه اداری درخواست کار

مدیر محترم سامانه کاریابی و استخدام کامپیوتر جابز

جناب آقای …

موضوع: درخواست استخدام

 

باسلام واحترام،

بدینوسیله پیرو درج آگهی استخدام آن شرکت در سایت کاریابی آنلاین کامپیوتر جابز مورخ 1399/7/9 جهت همکاری در بخش فروش و بازاریابی آن شرکت، به پیوست مشخصات و سوابق شغلی خود (رزومه) خود را برای اعلام آمادگی جهت همکاری تقدیم می دارم .

امیدوارم ویژگی های اینجانب از جمله، تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی و گذراندن دوره های بازاریابی، با تسلط کامل به زبان انگلیسی، داشتن مهارت های ارتباطی قوی، اعتماد به نفس بالا و اشتیاق به یادگیری مداوم و به روز نمودن اطلاعات شغلی مورد توجه آن مدیریت محترم قرار گیرد و فرصتی را فراهم سازد تا بتوانم خواست ها و خدمات مورد نظر آن شرکت را برآورده سازم .

ضمن آرزوی توفیق و بهروزی برای جنابعالی، از وقتی که به بررسی رزومه اینجانب اختصاص می دهید تشکر نموده و آمادگی خود را جهت حضور درآن شرکت برای ارائه سایر اطلاعاتی که لازم باشد و آشنایی بیشتر اعلام می دارم .

 

با تشکر

 

نام و نام خانوادگی

نمونه نامه اداری درخواست کار

 

باسلام واحترام

اینجانب ……………….. متولد ……………….. دارای مدرک تحصیلی ……………….. و مهارتهای ……………….. درخواست استخدام در مجموعه تحت مدیریت شمار را دارم.

امید دارم خصوصیات اینجانب مورد تایید مدیریت محترم قرارگیرد و فرصتی را فراهم سازد تا بتوانم خواست ها و خدمات مورد نظر آن شرکت را برآورده سازم.

ضمن آرزوی توفیق وبهروزی برای جنابعالی ، ازوقتی که به بررسی رزومه اینجانب اختصاص می دهید تشکر می نمایم.

 

با تشکر

نام و نام خانوادگی امضاء

متن نامه اداری درخواست انتقالی

نمونه نامه اداری برای انتقال یا مهمان دانشجویان:

جناب آقای …

ریاست محترم دانشگاه ….

موضوع: درخواست انتقالی یا مهمان به دانشگاه …

 

با سلام

 

بدینوسیله اینجانب دانشجوی ورودی مهرماه سال … به علت اینکه پس از قبولی در دانشگاه و شروع دوران دانشجویی متأهل گردیده و محل اشتغال دائم همسرم، در …می باشد تقاضای میهمان به مدت … به دانشگاه …می باشم.

البته مشکلات دیگری از جمله مشکلات مالی، اجتماعی، خانوادگی؛ فوت یکی از اقوام درجه اول از جنابعالی تقاضا دارم دستور فرمایید مساعدت لازم درخصوص دانشجوی میهمان مبذول نمایند.

با تشکر و سپاس…

همچنین بخوانید: انواع نمونه متن لوح تقدیر فرهنگی، هنری، نظامی و ورزشی

متن نامه اداری درخواست وام

درخواست وام

جناب آقای

رییس محترم امور کارکنان

موضوع: درخواست وام یا مساعده حقوق

 

با سلام و احترام

بدین‌وسیله اینجانب …………. کارمند یا کارگر شماره ……… که در قسمت ……. مشغول بکار می‌باشم به دلیل مشکلات مالی و شخصی، تقاضای دریافت مبلغ …. ریال وام / مساعده حقوق دارم که به اقساط ماهیانه … ریال یا در مدت …. ماه توسط قسمت حسابداری از اولین حقوق و دستمزد پس از دریافت کسر گردد.

خواهشمند است دستور فرمایید اقدام لازم مبذول نمایند.

پیشاپیش از دستور مساعد جنابعالی کمال تشکر را دارم.

نامه اداری درخواست وام

جناب آقای / سرکار خانم …

مدیریت محترم امور مالی

موضوع: درخواست وام

با سلام

 

احتراما بدینوسیله به استحضار می رسانم اینجانب … کارمند واحد … به کد پرسنلی … با سابقه … کار در شرکت، به دلیل پاره ای از مشکلات مالی و شخصی، تقاضای دریافت … ریال وام را دارم. ضمناً خاطرنشان می سازم که این مبلغ با اقساط ماهانه … ریال در مدت زمان … ماه توسط کارشناس محترم امور حسابداری و حقوق و دستمزد از حقوق اینجانب به صورت ماهانه پس از دریافت کسر گردد.

خواهشمندم دستور اقدام مقتضی در این زمینه را صادر فرمایید.

پیشاپیش از دستور مساعد آن مدیریت محترم کمال تشکر را دارم.

با تشکر و سپاس فراوان

نام و نام خانوادگی و امضا

متن نامه اداری انگلیسی

یک نمونه نامه اداری انگلیسی از طرف دانشجو به دانشگاه

December 24, 2018

Mr Smith Jackson

2384 Privet Drive

Washington 33111

Dear Mr Jackson

Congratulations! You have been admitted to Washington State University as a WSU Online student for the fall semester of 2019. On behalf of the faculty and staff, I want you to know how pleased we are that you have chosen to become part of the Washington State University community.

At this time, we are holding a space for you in the upcoming class, and you do not need to confirm your attendance with a deposit.

Students admitted to WSU Online must complete an online advising orientation before being allowed to register for classes. Your WSU Online academic advisor will be sending you a welcome packet soon with information about how to access the orientation.

Again, congratulations, and welcome to Washington State University.

Sincerely,

Daniel Clarkson

Director of Admissions

Signature

نمونه نامه اداری انگلیسی

متن نامه اداری انگلیسی

متن نامه اداری به سفارت

موضوع : تقاضای بررسی مجدد مدارک جهت صدور ویزا

با سلام و احترام

ادامه تحصیل در رشته زبان و تقاضای صدور ویزا جهت کشور متبوعتان از تاریخ …………..لغایت …………..می باشم و به پیوست بدینوسیله به استحضار می رساند اینجانب …………. به شماره ملی ……………..به جهت گردشگری و جهانگردی / معالجه بیماری /

لازم به ذکر است اینجانب فارغ التحصیل مدرسه تیزهوشان بوده و رتبه دو رقمی کنکور منطقه را نیز بدست آورده ام و همچنین دارای مقالاتی در ISI و مجلات مدارک تحصیلی خود در رشته …………..و نامه پذیرشدانشگاه داغون را بحضور تقدیم می نمایم. تخصصی و معتبر ایرانی بشرح پوست می باشم.

با عنایت به زمان کم باقی مانده جهت ثبت نام در دانشگاه داغون از جنابعالی تقاضا دارم مدارک اینجانب مجدد مورد بررسی قرار گیرد. توضیح اینکه اینجانب بعلت علاقه مندی به خانواده و شغل فعلی خود متعهد می گردم پساز پایان دوره تحصیلی به وطن خود مراجعت نمایم و متقاضی تمدید ویزای خود نباشم .

با تقدیم احترام

همچنین بخوانید: متن تشکر رسمی کوتاه و اداری از مدیر و همکاران

متن نامه اداری اعتراض

جناب آقای …………..

مدیر محترم …………..

موضوع : جابجایی آقای ……………از سمت ………………

با سلام و احترام

 

بدینوسیله اینجانب …………  به نمایندگی از جمعی از همکاران واحد …………….به دلایل زیر تقاضای ابقای آقای …………..در سمت ……………..را داریم : 1 و 2 و 3 و در پایان از صمیم قلب و خاضعانه از آن مقام محترم تقاضا داریم درخواست اینجانبان با دید مساعد و مثبت مورد بررسی و توجه قرار گیرد.

 

با تشکر

نمونه نامه اعتراض

با نام و یاد خدای مهربان

با سلام

 

لطفا توجه فرمایید که این نامه صرفا  بر اساس گمان و فرض ( اشکالاتی که به ندرت ممکن است رخ دهد ) نوشته شده و فقط بعنوان یک پیشفرض و الگوی نوشتن نامه  جهت کسانی که در نوشتن نامه های اداری مشکل دارند در اینجا قرار داده شده است . لطفا اگر تمام یا برخی موارد اعلامی زیر درخصوص شما صدق نمی کند از نوشتن آن جدا خودداری نمایید . به خداوند توکل و اعتماد نموده و در فرم ها حقیقت ، حقیقت و فقط حقیقت را بنویسید .

و همچنین توجه داشته باشید که ممکن است برای برخی مشاغل حساسیت ویژه ای وجود داشته باشه و رد صلاحیت شما دلیل بر رد صلاحیت و شایستگی شما در مشاغل دیگر نیست. نگران نباشید و با توکل بر خدا تلاشتون رو بیشتر کنید.

در خاتمه به عزیزانی که به مسئولیت خطیر و پر زحمت گزینش، اشتغال دارند خداقوت گفته برایشان در این راه آرزوی موفقیت دارم .

با تشکر حسنی

سخن آخر

امیدواریم این مطلب از آلامتو با موضوع نمونه متن نامه اداری درخواست رفع مشکل، پیگیری، کار، انتقالی و … متن نامه اداری انگلیسی، متن نامه اداری به سفارت و متن نامه اداری اعتراض برای شما همراهان مفید بوده باشد.


نظر خود را بیان کنید