چگونه شخصیت کاریزماتیک داشته باشیم؟

10 روشی که به شما کمک می کند فرد کاریزماتیکی باشید:

داشتن شخصیتی کاریزماتیکی

موارد و نکات زیادی در مورد افراد کاریزماتیک وجود دارد. افراد از انرژی آن ها استفاده می کنند و شخصیت آن ها را تحسین می نمایند. آن‌ها جذاب هستند.

حتما از خودتان می پرسید این افراد چرا چنین جذابیتی دارند؟ زیرا کاریزماتیک بودن باعث می‌شود فرد دوست داشتنی شود. خوشبختانه خاصیت کاریزمایی چیزی نیست که افراد در بدو تولد به همراه خود داشته باشند.

همانند سایر مهارت‌ها می‌توانید این مهارت را نیز از طریق تمرینات روزانه بهبود ببخشید و توسعه دهید.

در این مقاله قصد داریم نکاتی را بیان کنیم که به کمک آن می‌توانید یک شخصیت کاریزمایی داشته باشید. پس همراه ما باشید.


  1. اعصاب خود را کنترل کنید:

زمانی که افراد کاریزماتیک صحبت می کنند، متوجه خواهید شد که آن ها اصلا عصبی نیستند. مدیریت اعصاب چیز اسانی نیست اما برخی ترفندها و نکات اصلی وجود دارد که می تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد و به یک فرد کاریزمایی تبدیل نماید.


  1. با قصد و نیت گوش دهید:

در حالیکه بیشتر مردم به افراد کاریزمایی فکر می کنند، آن ها به توانایی های خود برای صحبت کردن یا تعامل با سایرین می اندیشند. چیزی که شما را تحت تاثیر قرار می دهد فرد شنونده است. من فکر می کنم به دست اوردن مهارت در این زمینه کمی دشوار است. برای من یک فرد کاریزمایی فردی است که بتواند با قصد و نیت به صحبت های سایر افراد گوش دهد و حس ارزشمند بودن را در شما ایجاد کند.


  1. بازگو پذیر باشید:

مکالمات و گفتگوهای خود را به افرادی که برایشان صحبت می کنید مرتبط سازید. از داستان هایی استفاده کنید که شما را به عنوان یک فرد متوسط قرار می دهد.

از تکنیک های مختلف همچون استفاده از کلمات و واژه هایی که سایرین استفاده می کنند بهره ببرید و سعی کنید وجه تشابهی با افرادی که برایشان صحبت می کنید پیدا نمایید.


  1. در مورد احساسات خود صحبت کنید:

موضوع صحیح و مناسب می تواند قدرت خاصی به صحبت‌های شما ببخشد. زمانی که فکر می کنید موضوعی خسته کننده است سطح انرژی خود شما نیز پایین تر می اید.

هنگامی که در مورد احساس صحبت می کنید انرژی شما نیز افزایش پیدا می کند. احساسات شما حس عصبی بودن یا ترس را از بین می برد و به صدای شما حس متقاعدکنندگی می بخشد و افراد را به حمایت از شما تشویق می کند.


  1. بیشتر از چیزی که می گیرید بدهید:

افراد کاریزمایی زندگی افرادی که در اطراف آن ها قرار دارند را بهبود می بخشند و غنی می سازند. زمانی که خالصانه به فردی کمک می کنید یا پیشنهاد کمک به او می دهید آن ها نیز به دنبال حمایت و پشتیبانی از شما خواهند بود.

همه ماها از افرادی که تنها به فکر خودشان هستند فراری هستیم و دوست نداریم با افراد مغرور و خودبین معاشرت داشته باشیم.

بیشتر از آن چیزی که از افراد می گیرید به آن‌ها ببخشید و بعد از مدتی متوجه خواهید شد که به یک فرد کاریزمایی تبدیل شده اید.


  1. حس شوخ طبعی را در خود داشته باشید.

اگر اعتماد به نفس و قدرت کافی برای خنداندن افراد دارید از این توانایی استفاده کنید. ویژگی شوخ طبعی و کاریزمایی بودن به همراه یکدیگر حرکت می کنند. پس شوخی کردن را فراموش نکنید.


  1. خود را با موقعیت‌های مختلف وفق دهید:

بیشتر افراد بر این باورند که اعتماد به نفس باعث می شود ویژگی کاریزمایی بودن در فردی ایجاد شود اما من بر این باور هستم که توانایی وفق دادن خود با هر شرایطی می‌تواند متمایز کننده باشد.

حتما از خود می پرسید چگونه چنین چیزی امکان پذیر است؟ خود را با اخبار و گرایش های صنعت خود به روز سازید و اگر چیزی را نمی دانستید حتما سوال کنید. در بیشتر مواقع افراد دوست دارند تخصص‌های خود را برای شما شرح دهند.


  1. نام های افراد را به خاطر بسپارید:

به خاطرسپری نام افراد می‌تواند توجه آن ها را به سمت شما جذب کند. این موضوع باعث می شود آن‌ها حس مهم بودن داشته باشند و به شما کمک می کند بیشتر از قبل دوست داشتنی باشید. نام یک فرد شیرین ترین صدا در جهان برای آن فرد است.

اینکه شما در موقعیت تجاری هستید یا در موقعیت شخصی زیاد فرقی نمی کند. تلاش کنید نام افرادی که ملاقات می کنید را به خاطر داشته باشید.

همچنین بخوانید: چگونه نام افراد را به خاطر بسپاریم

  1. علاقه خالصانه ای داشته باشید:

افراد کاریزماتیک خالصانه به سایر افراد علاقه نشان می دهند. آن ها سایر افراد را همانند یک آهنربا به خود جذب می کنند.

نکته کلیدی این است که به طور فعال علاقه و اشتیاق خود را به سایر افرادی که با آن ها تعامل دارید و در حال صحبت کردن هستید نشان دهید.

به حرف هایی که می زنند به دقت گوش کنید و سپس در صورت نیاز از آن ها سوال‌هایی را بپرسید. اگر این کار را به درستی و به طور خالصانه انجام دهید فاکتور کاریزمایی را افزایش خواهید داد.


  1. سوالات بیشتری بپرسید:

افراد دوست دارند در مورد خودشان صحبت کنند. بنابراین اگر سوالات زیادی بپرسید و به طور فعال به سخنان آن ها گوش دهید بیشتر از قبل به یک شخصیت کاریزماتیک تبدیل خواهید شد.

توصیه می‌کنم در ذهن خود یک بازی سرگرم کننده انجام دهید. سعی کنید سوالاتی را بپرسید و منتظر جواب افراد بمانید. محدوده واژگان خود را گسترش دهید و از کلمات جذاب استفاده نمایید.


نظر خود را بیان کنید