10 مکان دیدنی در استانبول

راهنمای سفر به استانبول؛

شهر زیبا و تاریخی استانبول دارای بناهای تاریخی ، بازارها، پارک‌ها و معبدها‌ی چشمگیری است. دراین مقاله درمورد 10 انتخابی که شما می‌توانید هنگام بازدید از استانبول داشته باشید، صحبت خواهیم کرد.

1.کاخ توپکاپی:

Top-Istanbul-Topkapi-کاخ توپکاپی استانبول ترکیه

این عمارت خانه‌ی اصلی برای نسل سلاطین بزرگ بود. این سلاطین دارای همسران متعددی بودند که هر کدام از آن‌ها در اتاق‌هایی از این کاخ اقامت داشتند. این اتاق‌ها در مجموع حرم‌های عمارت را تشکیل می‌دادند. این کاخ نماد زیبایی از معماری اسلامی است. تزیینات، باغ‌های سرسبز و حمام ترکی امروزه به عنوان یک موزه به کار می‌رود.

چرا باید به آن‌جا سفر کنیم؟

شما می‌توانید در این مکان نگاهی به فرهنگ و تاریخ ترکیه و سلطان‌های آن داشته باشید.

2.بازدید از کلیسای مخزن:

کلیسای مخزن استانبول ترکیه

کلیسای مخزن یک مخزن بزرگ باستانی است که به خوبی حفظ شده است. این مکان بین قرن‌های سوم تا چهارم بعد از میلاد ساخته شده است. از آن به عنوان یک منبع تامین آب در شهر استفاده می‌شد.نحوه‌ی ساخت آن بسیار زیبا و قابل تحسین است.

چگونه می‌توان از آن دیدن کرد؟

این مکان در قلب شهر قرار گرفته و تنها 150 متر از مسجد ایاصوفیه فاصله دارد.

3.مسجد ایاصوفیه:

 Top-Istanbul-Hagia مسجد ایاصوفیه

یکی از قابل تشخیص‌ترین معابد در جهان، مسجد ایاصوفیه است و می‌توان به جرات گفت که این بنا اصلی‌ترین مکان دیدنی در این شهر می‌باشد. مسجد ایاصوفیه همچنین دارای زیباترین نوع معماری است. این بنا به عنوان معبد اصلی برای کاتولیک‌ها، ارتودکس‌هاس یونانی و مسلمانان بوده است. امروزه از این بنا به عنوان موزه استفاده می‌شود.

چرا باید از این مکان دیدن کنیم؟

این بنا یکی از جاهایی است که باید در سفر استانبول خود سری به آن بزنید. این معبد دارای تاریخ ومعماری بسیار مهم وغنی است.

4.بازدید از حمام‌ها:

حمام‌های استانبول ترکیه

حمام‌های ترکی، در جهان بسیار مشهور و معروف می‌باشد. همچنین این حمام‌ها برای قرن‌هاست که در این شهر توسعه و گسترش یافته‌اند. بنابراین شما می‌توانید انتظار بهترین تجربه را در این حمام‌ها داشته باشید. اصلی‌ترین هدف این حمام‌ها ایجاد حس آرامش در مشتریان بوده‌ است.

چرا باید از این مکان دیدن کنیم؟

یکی از لذت بخش‌ترین، تازه‌ترین و آرامش بخش ترین تجربه‌ها از این مکان به بازدید کننده انتقال می‌یابد.

5.پیاده روی در پارک امیرگان:

پارک امیرگان استانبول ترکیه

این پارک تاریخی بخشی از املاک بسیار مهم از قرن هفدهم بوده است. در سال 1940 این مکان به شهر داده شد و سپس تبدیل به یک پارک زیبا برای بازدید عموم گردید. بازدیدکنندگان می‌توانند از سرسبزی با شکوه، باغبانی بی عیب و نقص، آبشارها و استخرهای زیبای آن لذت ببرند.

چرا باید از این مکان دیدن کرد؟

این پارک یک مکان بسیار عالی برای سرگرمی و تفریح بوده و می‌تواند نمایانگر هزاران گونه از گیاهان باشد. شما می‌توانید از پیاده روی در این پارک لذت ببرید.

6.بازدید از موزه‌های باستان‌شناسی استانبول:

موزه‌های باستان‌شناسی استانبول

این موزه تقریبا در زمان ساخت کاخ توپکاپی یافت شده و دارای مجموعه‌ی باستانی قابل توجهی است. یکی از مهم‌ترین قطعات در آن، تابوت قابل توجه از اسکندر کبیر است. همچنین این موزه‌، دارای مجموعه گسترده‌ای از سرامیک، کاشی باستانی، تصاویر کاشی از دروازه ایشتار بابل، سایر موارد باقی‌مانده از یونان باستان و امپراتوری عثمانی است.

چرا باید از این مکان دیدن کرد؟

این مکان یکی از مهم‌ترین موزه‌های تاریخی در آسیای شرقی است.

7.بازار بزرگ قدیمی:

 بازار بزرگ قدیمی استانبول

 این بازار یکی از قدیمی‌ترین بازارهای سرپوشیده در جهان است که در سال 1455 توسعه و گسترش یافته است. بیش از 3000 مغازه می تواند 400000 بازدیدکننده را در طول روز به خود جذب کند. افراد می‌توانند محصولات نادر و منحصر به فردی همچون ادویه‌جات، چای، صنایع دستی، فرش، روغن‌ها و سایر موارد را خریداری کنند.

چرا باید از این مکان دیدن کرد؟

برخی از محصولات اصلی و هدیه‌های مورد نیاز برای خود را می‌توانید در این بازار تاریخی پیدا کنید.

8. کاخ دولما باغچه:

کاخ دولما باغچه

این کاخ مرکز اصلی حکومت برای امپراطوری عثمان بین سال‌های 1856 و 1922 بوده است. این مکان بزرگ‌ترین کاخ در کل ترکیه است. علاوه بر معماری سنتی اسلامی، این بنا ترکیبی از سبک باروک، روکوکو و دوره نئوکلاسیک می‌باشد.

چرا باید از این مکان دیدن کرد؟

این بنا واقعا زیبا است. بازدید از آن می‌تواند برای شما الهام بخش باشد.

9. مسجد سلیمانیه:

 مسجد سلیمانیه استانبول ترکیه

 در حالیکه در اروپا شما تنها می توانید یک معبد به این بزرگی پیدا کنید، در ترکیه تعداد چنین معابدی بسیار زیاد است. این بنا در قرن شانزدهم توسط معمار مشهور عثمانی به نام سنان برای سلیمان طراحی شد.

چرا باید از این مکان دیدن کنیم؟

 این بنا یک منطقه‌ی خوب برای پیک نیک است. شما می‌توانید از غذاهای محلی نیز استفاده کنید.

10.مسجد آبی:

مسجد آبی استانبول ترکیه

یکی دیگر از مهم‌ترین و قابل توجه‌ترین معابد در این شهر ، مسجد آبی است. این بنا دارای شش مناره است که در جهان بسیار نادر می‌باشد. این مسجد در قرن هفدهم ساخته شده است و از روی آب بسیار زیبا دیده می‌شود.

چرا باید از این مکان دیدن کنیم؟

این بنا نیز یکی از مکان‌هایی است که باید از آن دیدن کرد. یک پارک زیبا در جلوی آن به شما اجازه می‌دهد یک پیاده روی هیجان انگیز داشته باشید و بتوانید از غذاهای آن نیز بهره مند شوید.


نظر خود را بیان کنید