چگونه دوام بوی عطر را بیشتر کنیم؟

چگونه تمام روز خوشبو باشیم؟

خوشبو بودن smell-good

آیا رایحه عطرتان وقتی به محل کارتان می‌رسید، کم‌تر می‌شود؟ حتی گران‌ترین عطرها هم اگر به درستی استفاده نشوند، دوام چندانی ندارند. به گفته کارشناسان، اگر می‌خواهید عطرتان تمام روز دوام داشته باشد، کافیست پوست‌تان را مرطوب کرده و عطر را لایه لایه استفاده کنید.

چند راز برای دوام بیشتر عطر:

بوی عرق‌تان را از بین ببرید

این کار زمان‌بر است. بیشتر افراد به‌دلیل غذاهای چرب و پرادویه‌ای که مصرف می‌کنند، از بوی بد بدن‌شان رنج می‌برند. در رژیم غذایی‌تان از مرکبات، ماست و جعفری بیشتر استفاده کنید چون این مواد ویژگی‌هایی دارند که در خنثی کردن بوی بدن کمک می‌کنند.

دوش آب گرم بگیرید

آب گرم به باز کردن حفره‌های پوست‌تان کمک می‌کند. گرفتن دوش آب گرم هر روز صبح با استفاده از یک صابون خوشبو، به شما کمک می‌کند هر بوی بدی را که از روز قبل مانده از بدن‌تان پاک کنید. به‌علاوه، عطر هم به‌خوبی توسط حفره‌های باز پوست جذب شده و به دوام بیشتری خواهدداشت.

بدن‌تان را مرطوب کنید

مرطوب کردن ضروری است، چون رایحه خوش از پوست خشک سریعتر پراکنده می‌شود. بعد از دوش گرفتن، تمام بدن‌تان را به‌خوبی با یک لوسیون مناسب بدن، مرطوب کنید. برای دوام هرچه بیشتر عطر، بهترین کار این است، لوسیون بدن یا مرطوب‌کننده‌ای را انتخاب نمایید که رایحه‌اش مشابه رایحه عطرتان باشد. اگر رایحه‌های متفاوتی را هر روز استفاده می‌کنید، بهتر است لوسیون‌تان بدون بو باشد. ترکیب رایحه‌ها، عطری که انتظار دارید را نخواهدداشت.

عطر را درست استفاده کنید

اگر سعی دارید در مصرف عطر صرفه‌جویی کنید، شیوه درستی نیست که فقط یک یا دو اسپری بزنید،. باعطر دوش هم نگیرید، کلید ماندگاری این است که در نواحی بیشتری آن را اسپری کنید نه فقط یک اسپری روی گردن و مچ. همچنین باید حداقل از فاصله 15 تا 20 سانتیمتری اسپری کنید. با این روش، عطر ناحیه بزرگتری را می‌پوشاند تا این‌که روی یک قسمت کوچک اسپری شود. حتی می‌توانید کمی هم روی لباس‌تان اسپری کنید مخصوصا در طول تابستان و زمستان.

عطر و دمای بدن

می‌دانید چرا کارشناسان توصیه می‌کنند عطر روی گردن، مچ‌ها یا داخل آرنج اسپری شود؟ به این دلیل که در این نقاط ضربان‌هایی وجود دارد که در مقایسه با سایر قسمت‌های بدن گرم‌تر هستند. وقتی عطر با این نواحی گرم واکنش نشان می‌دهد، رایحه‌اش بیشتر می‌شود. نوسانات دمای بدن، موجب بیشتر شدن یا فرونشاندن رایحه شده و به همین دلیل است که در بعضی از ساعات روز، خوشبوتر هستید. به گفته Rajiv Sheth، مدیرعامل و سرپرست perfume house All Good Scents، شما هرگز نباید به قسمتی که اسپری کرده‌اید، دست بزنید. هچنین ماساژ مچ‌ها بعد از اسپری کردن عطر، ابدا ایده خوبی نیست، چون رایحه عطر مختل شده و درعرض چند ساعت دیگر نخواهد بود.

همیشه عطرتان را در جای خنک نگهداری کنید. گرما و نورشدید می‌تواند موجب ازدست رفتن کیفیت عطر شود. عطر را در حمام نگهداری نکنید چون رطوبت هم کیفیت عطر را خراب می‌کند. اگر عطرتان کیفیتش را از دست بدهد، نکات گفته شده، فایده‌ای نخواهند داشت.


نظر خود را بیان کنید