تعبیر خواب خواستگار آمدن

دیدن خواستگار آمدن در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن خواستگار آمدن در خواب چیست؟

خواب خواستگار یکی از خواب‌های رایج بین دختران است. در اینجا به تعبیر خواب خواستگار آمدن برای دختر مجرد، زن متاهل، مطلقه و … می‌پردازیم.

تعبیر خواب خواستگار آمدن

خواستگار آمدن یا به خواستگاری رفتن در هر فرهنگی از اتفاقات خوب و شیرین به حساب می‌آید. خواب خواستگاری چیزی است که ممکن است هر کسی آن را تجربه کند، به خصوص دختران مجرد. تعبیر خواب خواستگار آمدن با توجه به وضعیت بیننده خواب می‌تواند متفاوت باشد. مثلا تعبیر خواب خواستگار آمدن برای دختر مجرد با زن متاهل متفاوت است. خواستگار در خواب دلالت بر دنیا، لذت بردن از خوشی های آن، لذت بردن از خوشی های آن، میل به آن، بهره مندی از آن و رسیدن به لذت ها و اهداف بسیار دارد.

اما به طور کلی خواب خواستگار آمدن و خواستگاری کردن می‌تواند نشان دهنده حالات روحی شما در روابط عشقی شما باشد. شاید شما در مورد پیدا کردن شریک عاطفی خود دچار احساس فشار شده اید. تعبیر خواب خواستگار آمدن حتی می‌تواند نشان دهنده احساسات شما نسبت به افرادی باشد که در زندگی خصوص شما مداخله می‌کنند. یا از طرف دیگر، نشان دهنده دخالت شما در زندگی خصوصی دیگران و تحمیل نظرات خود به آنها باشد.

شاید بتوان خواب خواستگار را نماد قرار گرفتن در قرار گرفتن در موقعیتی خاص و بروز احساسات ناخوشایند دانست. البته خواستگاری می‌تواند اشاره زمینه‌های غیر عاطفی از جمله پیشنهادات شغلی یا ایده‌های جدید باشد. اگر در خواب خواستگار آمدن دیدید، توجه کنید که آن فرد چه موقعیت جدید چه ویژگی‌هایی دارد که در زندگی این روزهای خود تجربه کرده‌اید.


تعبیر خواب خواستگار آمدن برای دختر مجرد

تعبیر خواب خواستگار آمدن برای دختر مجرد، نشانه ازدواج زودهنگام، تغییر شرایط او به سمت بهتر شدن و دستیابی به بسیاری از اهدافی است که با دقت برنامه ریزی شده است. دیدن خواستگار در خواب برای دختر مجرد، بیانگر این است که او می‌خواهد به لذت‌های دنیوی بیشتری دست یابد. اگر دختر مجردی در خواب خواستگاری ببیند که او چهره‌ای زیبا داشته باشد، نشان دهنده شادی و لذت و اینکه در آینده خبرهای خوشی در زندگی خود خواهد شنید و همچنین نشان دهنده رسیدن به آرزوها و رسیدن به اهداف است. این بینش حکایت از تلاش دختر برای برداشت حلال و گسترش شادی و آرامش در دل او دارد.

دیدن خواستگار در خواب یک دختر مجرد که او را نمی‌شناسد، بیانگر نزدیک شدن به تاریخ نامزدی اوست. در حاليكه اگر دختر مجرد خواستگار را ببيند و او از خويشاوندان او باشد، اين خواب حاكي از رفع غم و اندوه و زوال نگراني است كه دختر در آينده نزديك به آن دچار شده بود.


تعبیر خواب خواستگار آمدن برای خودم

همچنین بخوانید: تعبیرخواب آنلاین با پاسخگویی سریع

تعبیر خواب خواستگار آمدن برای خودم

در تعبیر خواب خواستگار آمدن برای خودم، اگر فرد خواستگار را نمی‌شناسید، او نمادی از ابعاد پنهان از شخصیت شما است. اگر دیدگاه مثبتی به این خواستگار دارید یا حس می‌کنید او به شما علاقه دارد، به این معناست که انگیزه‌های تازه شکل گرفته در ذهن شما مثبت است و خیلی زود در زمینه‌های مختلف زندگی کمکتان می‌کند. به طور کلی دریافت پیشنهاد ازدواج نشانه‌ی خوشبختی در زندگی است.

از طرف دیگر اگر احساس خوبی نسبت به این خواستگار دارید، نشان دهنده این است که در زندگی با موقعیت‌های جدیدی روبرو می‌شوید که با معیارهای و خواسته‌های قلبی شما تناسب ندارد و تمایلی به پذیرش آن ندارید.


تعبیر خواب خواستگار آمدن برای زن متاهل

تعبیر خواب خواستگار آمدن برای زن متاهل، اگر مراسم عروسی را نبیند به زیاد شدن مال و بالا رفتن شرف و آبرو معنا می‌شود. اگر زن متاهل خواب ببیند که خواستگاری دارد که او را نمی شناسد، نشان دهنده نامزدی واقعی یکی از فرزندانش در صورت داشتن فرزند در سن ازدواج است، اما در صورت نبود فرزند، این خواب ممکن است نشان دهنده فراوانی باشد. معیشت و خیر فراوانی که در آینده بر او غالب خواهد شد.


تعبیر خواب خواستگار آمدن ابن سیرین

ابن سیرین معتقد است که دیدن خواستگار در خواب دختر مجرد، در صورت ازدواج، بیانگر عزت، حیثیت و سیادت است. دیدن خواستگار یا خواستگاری بیانگر پیوند عاطفی او و شخصی که دوستش دارد و آرامش و خلوص رابطه بین آنهاست.

و اگر خواستگار کسی است که در واقعیت دوستش دارید، این نشان دهنده خبر خوشحال کننده‌ای است که در آینده نزدیک دریافت خواهید کرد و خوشحالی فوق العاده‌ای که پس از یک دوره سختی و جنگ به دست خواهید آورد.


تعبیر خواب خواستگار آمدن برای زن مطلقه

تعبیر خواب خواستگار آمدن برای زن مطلقه که در حال حاضر بی شوهر است، نماد یک فرصت یا شانس تازه است که به زودی در زندگی تجربه می‌کند. اگر زن مطلقه‌ای در خواب ببیند برایش خواستگار آمده است نشان می‌دهد که در چند ماه یا چند سال آینده در نتیجه اتفاقات تازه‌ای که رخ می‌دهد غافلگیر شده و احساسات خوبی پیدا می‌کند.


تعبیر خواب خواستگار آمدن امام صادق

تعبیر خواب خواستگار آمدن امام صادق (ع) به چهار چیز معنا شده است. اولین معنای آن بدست آوردن عزت و بزرگی است. دومین معنای آن افزایش مال و ثروت است. سومین معنای خواستگار بهبود سلامت و سرحالی شخص است. و در نهایت چهارمین تعبیر خواب خواستگار از امام صادق شادی و خوشی است.


سخن آخر

در این مطلب به تعبیر خواب خواستگار آمدن برای دختر مجرد، تعبیر خواب خواستگار آمدن برای خودم، تعبیر خواب خواستگار آمدن برای زن متاهل، تعبیر خواب خواستگار آمدن امام صادق و … پرداختیم. اگر این مطلب را مفید می‌دانید می‌توانید آن را در دیگر شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید تا دیگران نیز از آن بهره مند شوند.

☺ تعبیر خواب «خواستگار آمدن» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «خواستگار آمدن» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


33 دیدگاه

 1. M&m

  سلام.من دختر مجردم و به یه پسر علاقه دارم و باهاش در ارتباطم
  مادرم در جریانه و با این فکر خوابیده که خواب دیده برای خودش خواستگار اومده و شخصی که اومده خاستگاریش هم یه مرد متاهل از آشناهامون بوده و توی خواب داشته به این فکر میکرده که بابام کجاس و اصلا همسر اون آقا کجاست که اومده خاستگاری
  تعبیرش چی هست ؟ممنونم

 2. مهتاب

  سلام من خواب دیدم پدر و مادر یکی از پسرای فامیل منو برای پسرشون خاستگاری کردن و گفتن که به این قضیه فکر کنم بعدا نظرمو بگم این خواب تعبیری داره؟

 3. ستاره

  سلام
  من خواب دیدم یکی از همسایه ها از طرف همسایه دیگه ای دخترم رو خواستگاری میکنه و میگه دو نفر پیشنهاد ازدواج دارن و من از بابت این موضوع خیلی خوشحال میشم و خداروشکر میکنم و میگم بالاخره برای دخترم خواستگار اومد. ( دخترم ۱۹ سالشه و تا حالا خواستگار نداشته)
  میشه خوابم رو تعبیر کنین ،ممنون

 4. ستاره

  با سلام
  من خواب دیدم یکی از همسایه ها از طرف همسایه دیگه ای دخترم رو خواستگاری میکنه و میگه دو نفر پیشنهاد ازدواج دارن و من از بابت این موضوع خیلی خوشحال میشم و خداروشکر میکنم و میگم بالاخره برای دخترم خواستگار اومد. ( دخترم ۱۹ سالشه و تا حالا خواستگار نداشته)

 5. سالی

  سلام و وقت بخیر
  خواب دیدم یکی از آشنایان ( مرد طلاق گرفته که قبلا از طریق یکی دیگر از آشنایان پیغام خواستگاری فرستاده بود و ما جواب منفی داده بودیم ) به همراه مادرش آمده بودن خواستگاری من که دختر مجرد هستم. مادر اون آقا مهریه رو هم تعیین کرد و گفت مهریه یک کیلو عسل. ولی نه من و نه هیچ کدام از خانواده ما در مقابل این مادر و آقا حاضر نشدیم و اونها به تنهایی مهریه هم تعیین کر دند.
  میخواستم تعبیر این خواب رو بدانم
  متشکرم

 6. ز

  سلام . خواب دیدم خونه مادر بزرگ ام بودم که یهو پسر دایی مامانم وارد شد و من متوجه شدم برای خواستگاری از من اومده اما در ادامه یهو دیدم بچه دار شدم . میشه تعبیرش رو بگید ؟ ممنون

 7. پارسا

  سلام ، دختر مجردی خواب دیده که من به همراه مادرم رفتیم منزلشون زمانی که از منزلشون داشتیم خارج میشیدم ما رو دیده و از مادرش پرسیده که خبری من برای چه کاری اومده بودن که مادرش گفته برای خواستگاری اومدن ، دختر خانم هم منو میشناسه ، تعبیری داره این خواب ؟

 8. فاطمه

  سلام من خواب دیدم ک دوست پسرم((ک ازمن خیلی دوراست وما تقریبا کات کردیم)) ب خاستگاری من امده وخیلی خوشحال بود.لطفا راهنمایی کنید.مرسی

 9. ناشناس

  سلام
  ببخشید من خواب دیدم خونه پدربزرگم بودم و برای عمم که مجرده خواستگار اومده و بعد فهمیدم برای منم اومده و من وقتی فهمیدم خیلی خجالت کشیدم و مضطرب و داشتم با عمم نماز میخوندم ک
  ابجیم اومد و گفت نگران نباش،بابا بهشون جواب منفی میده

  ممنون میشم تعبیر شو بگین

 10. سمیرا

  با سلام. دیشب مادرم خواب دیده برام خواستگار اومده. خواستگارم در واقعیت کسی بوده که من بهش علاقه دارم. اما توی خواب با خاله اش اومده بوده خواستگاری من. مثل اینکه مادر مخالف بوده و همراهش نیومده بوده و همراه با خاله اومده بوده. و یه جعبه شیرینی بزرگ دستشون بوده که اومدن

 11. Rozhan

  سلام من خواب دیدم که فردی ناشناس البته در خواب خانواده میشناختن قراره بیاد به خاستگاری من و بسیار زیبا و با چشمای سبز یا خاکستری و من فرد رو فقط یک لحظه دیدم وقتی که وارد خونه شد و من سریع رفتم تا ارایشم رو کامل کنم و بعد از خواب بیدار شدم میخواستم تعبیر خواب رو بدونم مجرد هستم

 12. فاطمه

  ادامه خوابو نگفتم
  بعدش دیدم همون آقا گلدان طلایی رنگ با پارچه ابریشمی طلایی واسه ما فرستاده بود من یکیشو دیدم اما انگار 4تا گلدان بود

 13. فاطمه

  من خواب دیدم یه آقایی به خونه ما زنگ زد با مادرم قرار خواستگاری گذاشت و به مادرم گفته بود خیلی وقت قصد داشته بیاد خواستگاری اما خانوادش مخالفت کردن و الان راضی شدن میخواد بیاد مامانم خیلی خوشحال شده بود تو خواب
  و بعد صحنه خواب عوض شد و همون آقا رو دیدم که اسممو با لفظ خانم صدا زد داشت میرفت تو خونه ای که کفشش رو دراورد و من کفشاشو جفت کردم

 14. آتش

  خواب دیدم که توی مجلس خواستگاریم خوشحال بودم چون فکر میکردم اون شخصی که اومده همون شخص مورد نظرم بود ولی موقعه حرف زدن دیدم یه شخص دیگه رو به رومه اون شخصو میشناختم و آدم متاهلی هم هست توی خواب میگفت اون شخص موردنظر من منو گول زده بعد دیدن این صحنه توی خواب به شدت عصبی شده بودم

 15. مستانه

  سلام من زنی متاهل هستم خواب دیدم برای خواهرزادم خواستگار اومده به ما نگفته بعد ما به عمم که باهاش قهریم زنگ میزنیم میگیم به هدفت رسیدی برای بهار خواستگار اومده به ما نگفته میگه چرا رفتاراتون دوباره با ما تغییر کرده به من چه حالا که فعلا خواستگاری بهم خورده قراره یکی دیگه بیاد شاید اونو بهتون بگه بعد ما زنگ میزنیم به خواهرم اونم جواب نمیده میریم خونش میبینیم خونشم قفل زده تعبیرش چیه؟

 16. جعفر

  سلام
  من مردی متاهل هستم خواب دیدم به خواستگاری میرم و مراسمی هم بر پا است.لطفا راهنمایی فرمایید.باتشکر

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر این خواب بدانید که وقتی در خواب عروسی را نبینید معنایی برای شما ندارد و بهتر است که صدقه ای دهید که اگر مشکلی باشد رفع شود.
   سربلند و پیروز باشید

 17. گیسو

  سلام من خواب دیدم در روز چهارشنبه پدرم قراره خواستگاری را گذاشته و من نمیشناختمش روز سه شنبه که داییم اینا خونمون بودن آجیم از پدرم درباره خواستگارم پرسید داییم که حرف آجیم شنید از پدرم او هم پرسید( ولی من پسر داییم دوست دارم در واقعیت) که پسرداییمم در روز سه شنبه پیشمون بود و شنید جواب داییم داد حتما کسی که میخوادش خلاصه اینکه قرار شد چهارشنبه اون کسی که من نمیشماسمش بیاد خواستگاری البته اینم بگم آجیمم مجرد بود و با اینکه از من بزرگتر بود داشت برای من خواستگار می‌آمد تعبیر این خواب چیه؟

 18. ستایش

  سلام من خواب دیدم که برام خواستگاری میاد خواهرم میگه تو برو من نمیرم به خواستگاره من خواستگاری رو نمیشناسم فقط میدونم که از طرف فامیل هایم آمده خواستگاره با خوشحالی دست من رو میگیره و میگه من تو رو می خوام معنی این خوابم چیه ؟؟

 19. ستایش

  من خواب دیدم که چند تا زن به خوابم میاد که از طرف یکی از فامیل هایتان میایم و خواهرم می گوید من نمیروم و تو برو به پسره
  من پسر را نمی‌شناسم چند تا سوال ازش می پرسم و پسر داد می‌زند و می گوید من تو را می خواهم و دستم رامیگیرد میشه بگید تعبیر این خواب چیه ؟‌؟

 20. زهرا

  سلام دیشب خواب میدم مادرم که فوت ‌کرده بهمراه پدرم که باهم مشکل داریم همراه با دایی ودوتا از خاله هام همراه من که مجردم به خونه ی یکی از خاله هام که درشهر دیگه ای هست میان انگار که برام خواستگار اومده بود وقرار خواستگاری رو اونجا گذاشته بودیم وبجزمن ۳نفر از افراد مجرد فامیل هم انگار خواستگاریشون بود همون شب وهمونجا قبل از اومدن خواستگار وارد اتاق شدم تا نمازم رو بخونم دیدم پدرم نمازش تموم شده ومادرم درحال نماز خوندن هستن به منم گفتن بیا بعد از من نمازت رو بخون که وقتی اومدن نمازت رو خونده باشی

 21. Fati

  ببخشید کِی جواب میدهید و اینکه همین جا تعبیر رو میفرستید؟!؟

 22. Fati

  سلام من خواب دیدم که در خانه مادر بزرگم هستم و همه فامیل هم آمده اند اما پدر و مادرم حضور نداشتند و خواستگار برایم می اید که او را نمیشناسم اما همراه زن داییم است و فردی که بهش علاقه دارم(در واقعیت ) روبه روی من نشسته و به من لبخند میزند (درواقع از امدن خواستگار برایم خنده میکرد ) بعد در خواب میددیم که یه چادر سفید گلدار به دختر خاله ام دادم و سر کرد و خودم هم چادر مشکی سرم بود بعدش در خانه مادر بزرگم برنج و خورشت سبزی خوردیم و در ان هنگام خواستگار قبلیم در واقعیت که پسر داییم بود و بهش جواب رد هم دادم امد اما خیلی عوض شده بود و هرچه میگفتم برنج میخواهم او به من نگاه میکر و برنج ندادکه در اخر میدیدم زن داییم انگار کفش منو که مشکی بود پا کرد و رفت و من خودم هنوز یه کفش صورتی داشتم فک کنم پا کردم یادم نیست درست ،بعد رفتم رستوران و فردی که بهش علاقه داشتم انجا بود و به صاحب. رستوران میگفت به عروس خانم غذا بده صاحب رستوران هم در یک سینی بزرگ که چند غذا بود جلوی من گرفت و من یکی از برنج و خورشت سبزی ها را برداشتم

  لطفا تعبیرش رو بگید

 23. Fati

  سلام الان خوابی که من فرستادم اومده ایا؟!؟

 24. Fati

  سلام من خواب دیدم که برایم در خانه مادر بزرگم خواستگار اماده و نمیشناختمش و همه فامیل در خانه مادر بزرگم جمع بودند و در خواستگاری حضور داشتند اما مامان و بابای خودم حضور نداشتند و فردی هم که بهش علاقه دارم در خواستگاری من بود و روبه رو ی من نشسته بود و بهم لبخند میزد (یعنی در وقع از امدن خواستگار خنده میکرد)بعد از اتمام خواستگاری فردی که بهش علاقه داشتم رو در رستوران دیدم که بهم میگفت عروس خانم(در خوابم برنج و خورشت سبزی و خواستگار قبلیم که در واقعیت اومده بود خواستگاریم و جواب رد بهش دادم هم بود ،چادر مشکی هم سرم بود و یه چادر گلدار سفید به دختر خالم دادم و سر کرد و اخرش هم خانمی که همراه خواستگار بود که زن داییم میشه کفش منو انگار پا کرد و رفت کفشه مشکی بود اما خودم هنوز یه کفش صورتی داشتم نمیدونم کدومشو اما یکی از کفش ها رو پا کردم )

  میشه تعبیرش رو بگید لطفا

 25. آتنا

  سلام
  دیشب خواب دیدم کسی که درحال حاضر دوستش دارم با خانوادش خواستگاری من امده اند اما مادرم حضور ندارد و هرچه تماس میکیرم نمی آید…
  جلسه خواستگاری و صحبت راجب جلسات بعد تمام میشود و فردی که داماد است به من اطلاع میدهد که با وجود برخی مخالفت ها اما درکل خانواده ام خوششان امده است…
  یک دسته گل بنفش و مشکی و قرمز هم برای خواستگاری اورده اند…
  ممنون میشم تعبیرش کنید…

 26. تینا

  سلام وقت بخیر بنده متاهل هستم ولی خواب دیدم که در حضور همسرم و خانواده ام برام خواستگار اومده و همسرم هم مخالفتی نداره و من کلی گریه و زاری کردم همسرم رو میزدم و میگفتم تو چرا انقد بیخیالی
  همسرم هم دیشب خواب دیده برای من خواستگار اومده ولی ایشون میگفت تو خواب عصبی شده و خانواده من رو دعوا کرده و کتک کاری شده
  خواب هامون شبیه همه ولی تعبیرش چی میتونه باشه

 27. مریم

  و همچنین، من اصلا اون خواستگار رو ندیدم

 28. مریم

  سلام، دختری ۱۷ ساله ام. توی خوابم(که نزدیک صبح دیدمش) دیدم که مادرم برام خواستگار پیدا کرده و خیلی خوشحال بود و داشت برام جهیزیه میخرید، اما من خیلی بابت این موضوع عصبانی و ناراحت بودم و گریه میکردم

  تعبیر این خواب چیست؟

 29. زحل

  سلام من خواب دیدم که پدره پسری پیش بابام برای خواستگاری اومده ولی من بعدش خبر دار میشم ولی من اصلا اونو نمی‌شناختم بعد مامانو بابام درباره این موضوع باهم صحبت میکنن بابام به مامانم میگه پسر خوبیه چطوره قبول کنیم مامانم هم موافق بود و بعد دیدم که به پسره پیام میدم ولی نمیگم که کی هستم اما هرچی ازش میپرسم جواب میداد میشه تعبیرشو بگید ممنون

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب بر اساس انچه که فرمایش کرده اید احتمال زیاد دارای تعبیر نیست و فقط به این صورت دیده اید که شرایطی را که ممکن است در خواب برای شما پیش بیاید را دیده اید که دارای تعبیر نیست.
   سربلند و پیروز باشید

 30. رایحه

  دیشب خواب دیدم که با لباسی زیبا و روسری سبز و بسیار خوشرنگ همراه با مادروپدرم در حرم حضرت شاهچراغ مشغول زیارت هستیم و خانواده ای از من خوششون میاد و ظاهرا خواستگار من هستن ولی من باوجود اینکه متوجه شخصیت خوب و شایستگی اون ها هستم با کمی خجالت از نزدیک شدنشون به خودم دوری می کنم ؛ من قبلا یک بار ازدواج و جدایی داشتم ؛ در حال حاضر هم از مردی موجه و محترم هم خوشم میاد ممنون میشم برام تعبیرش کنید.

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب در تعابیر خواب بسیار به خیر امده است و نشان از ان می تواند باشد که در اینده برای شما خبر های خیری خواهد رسید که بسیار خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید