تعبیر خواب سوره حمد

دیدن سوره حمد در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن سوره حمد در خواب چیست؟

تعبیر خواب سوره حمد

تعبیر خواب سوره حمد

خواب یعنی جدا شدن روح از بدن. هنگامی که روح از بدن جدا می شود ممکن از رویا هایی را ببیند. این رویا ها ممکن است در زندگی حقیقی تعابیری داشته باشند. در ادامه این مقاله به بررسی تعبیر خواب سوره حمد و معنای آن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.


تعبیر خواب خواندن سوره حمد در نماز

شرایط و حالت های مختلفی در منابع معتبر در مورد تعبیر خواب سوره حمد ذکر شده است. جابر مغربی می‌گوید: اگر در خواب هر آیه‌ای که خوانده باشی، تفسیر آن آیه، تعبیر خواب تو می‌باشد. پس می‌توان با مطالعه تفاسیر هر سوره به معنا و مفهوم دیدن آن در خواب پی برد.  اگر کسی در خواب بیند قرآن را ختم نمود، دلیل است که مرادها بیابد و بعضی گویند آخر عمر او بود. همچنین اگر بیند که قران را بلند میخواند، دلیل که کارش بلند شود. اگر بیند یک سبع قران بخواند، دلیل که از غم برهد، اگر کسی بیند قرآن می‌خواند ودر بیداری نتوانست خواندن، دلیل که اجلش نزدیک بود.


تعبیر خواب سوره حمد امام صادق

حضرت امام صادق علیه السلام در خواب پنج مورد را  در مورد دیدن کتاب قرآن ذکر کرده اند : علم، امانت ، روزی ، مال و نعمت ، میراث.

سوره حمد و معانی آیات

بِسْمِ اللَّـهِ الرَّ‌حْمَـٰنِ الرَّ‌حِیمِ ﴿١﴾
اَلْحَمْدُ لِلَّـهِ رَ‌بِّ الْعَالَمِینَ ﴿٢﴾ الرَّ‌حْمَـٰنِ الرَّ‌حِیمِ ﴿٣﴾ مَالِکِ یَوْمِ الدِّینِ ﴿۴﴾ إِیَّاکَ نَعْبُدُ وَإِیَّاکَ نَسْتَعِینُ ﴿۵﴾ اهْدِنَا الصِّرَ‌اطَ الْمُسْتَقِیمَ ﴿۶﴾ صِرَ‌اطَ الَّذِینَ أَنْعَمْتَ عَلَیْهِمْ غَیْرِ الْمَغْضُوبِ عَلَیْهِمْ وَلَا الضَّالِّینَ ﴿٧﴾

به نام خداوند رحمتگر مهربان (١)
ستایش خدا را که پروردگار جهانیان، (٢) [خداوند]رحمتگر مهربان، (٣) مالک [و پادشاه‏]روز جزا [است‏]. (۴) تو را مى‏ پرستیم تنها و بس، بجز تو نجوییم یارى ز کس. (۵) به راه راست ما را راهبر باش، (۶) راه آنهایى که برخوردارشان کرده ‏اى، همانان که نه درخور خشم ‏اند و نه گمگشتگان. (٧)

همچنین بخوانید: تعبیر خواب 114 سوره‌ قرآن (حمد، توحید، ناس، قدر، یاسین، فلق و …)

تعبیر خواب سوره حمد امام صادق


تعبیر خواب خواندن سوره حمد برای مرده

ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینی سوره حمد را می‌خوانی، عمر طولانی به دست می‌آوری و کارهایت را باایمان قلبی انجام می‌دهی. اگر در خواب دیدید که بر پیامبر ص صلوات می فرستید معنی خواب شما خوب است و اشاره به موارد زیر دارد. معنی اول خواب شما این است که حاجت روا می شوید و خواسته خود در زندگی می رسید. حمد، اولین سوره قرآن است که به ام الکتاب نیز مشهور است. این سوره در عین اختصار در معنا بزرگ و بنابر روایات اساس قرآن است. سورهٔ فاتحه، در نماز‌های واجب و مستحب خوانده می‌شود و محتوای اصلی آن، توحید و سپاس خداوند است.

☺ تعبیر خواب «سوره حمد» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «سوره حمد» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


نظر خود را بیان کنید