بهترین راه از بین بردن زگیل روی صورت، دست و پا

با این محلول ساده زگیل و زائده گوشتی در بدن‌تان را از بین ببرید؛

Skin Tags & Warts

تجربه یک زگیل روی دست یا صورت میتواند بدترین اتفاق ممکن برای زیبایی شما باشد اما زیاد نگران نشوید در این مقاله یاد میگیرید که چگونه زگیل ها را در مدت کوتاهی از بین ببرید.

درمان زگیل

اکثر زگیل های معمولی بدون هیچ گونه درمان خاصی ناپدید می شوند، هر چند ممکن است یک یا دو سال طول بکشد و در این مدت تعداد دیگری از آن ها نیز بر روی پوستتان به وجود آیند. بعضی از مردم می خواهند زگیل هایشان توسط یک پزشک درمان شود، زیرا درمان خانگی برایشان جواب نمی دهد و زگیل ها ناگهان افزایش یافته و حتی به مناطق دیگر بدنشان هم می رسند.

هدف درمان ها این است که  نه تنها زگیل را از بین ببرند، بلکه واکنش سیستم ایمنی بدن را برای مبارزه با این ویروس تحریک کنند.

درمان ممکن است هفته ها یا ماه ها طول بکشد. حتی در هنگام درمان نیز، زگیل ها می توانند افزایش یافته یا بزرگ تر شوند.

پزشکان در درمان كودكان و جوانان، معمولا از روش هایی که درد کمتری دارند، استفاده می کنند.

دکتر شما ممکن است یکی از رویکردهای زیر را بر اساس محل زگیل ها، نشانه های شما و ترجیحاتتان به کار گیرد. این روش ها بعضی اوقات در ترکیب با درمان های خانگی مانند اسید سالیسیلیک استفاده می شوند.

داروهای قوی تر برای پوست ریزی (اسید سالیسیلیک). داروهای ضد درد با داروهای تجویزی دارای اسید سالیسیلیک به مرور زمان لایه های زگیل را حذف می کنند. مطالعات نشان می دهند که اسید سالیسیلیک در ترکیب با انجماد موثرتر است.

انجماد (سرما درمانی). انجماد که معمولا در دفتر پزشک انجام می شود، شامل استفاده از نیتروژن مایع برای فریز کردن زگیل شما می باشد. انجماد با ایجاد یک تاول در زیر و اطراف زگیل کار خود را انجام می دهد. سپس بافت مرده در عرض یک هفته یا بیشتر ریخته می شود. این روش می تواند سیستم ایمنی بدن شما را برای مبارزه با زگیل های ویروسی تحریک کند. البته به احتمال زیاد شما نیاز به تکرار درمان دارید.

عوارض جانبی سرما درمانی شامل درد، تاول پوست و پوست رنگ پریده در منطقه تحت درمان است. از آنجا که این تکنیک می تواند دردناك باشد، معمولا برای درمان زگیل های كودكان استفاده نمی شود

اسیدهای دیگر- اگر اسید سالیسیلیک یا انجماد موثر نبودند، پزشک ممکن است اسید تریکلرو استیک را تست کند. با استفاده از این روش، پزشک ابتدا سطح زگیل را تراشیده و سپس اسید را بر روی زگیل اعمال می کند. این نوع درمان یک هفته یا بیشتر طول می کشد.عوارض جانبی ان نیز سوزش و خارش است.

جراحی.  دکتر شما می تواند بافت های مزاحم را با استفاده از این روش از بین ببرد. چرا که ممکن است در ناحیه تحت درمان اسکار تشکیل شود.

درمان با لیزر. درمان با لیزر رگ های خونی کوچک را می سوزاند. لذا بافت های آلوده می میرند و زگیل می افتد. اثربخشی این روش بیشتر است و درد کمتری دارد.

درمان های خانگی زگیل

درمان های خانگی معمولا برای از بین بردن زگیل های معمولی موثر هستند. مگر این که دچار اختلال سیستم ایمنی یا دیابت شده باشید، پس بهتر است این روش ها را امتحان کنید:

داروهای پوست ریزی (اسید سالیسیلیک). داروهای بدون نسخه مخصوص پوست ریزی مثل اسید سالیسیلیک به عنوان پچ، پماد، پد و محلول در دسترس هستند. برای زگیل های معمولی، از محلول 17 درصد سالیسیلیک اسید استفاده کنید. برای کسب بهترین نتایج، زگیل را چند دقیقه قبل از استفاده از محصول در آب گرم خیس کنید و پوست های مرده را با سنگ سمباده  از زگیل دور نمایید.

اگر پوست شما بیش از حد تحریک شده باشد، بهتر است میزان دفعات استفاده از مواد را برای درمان زگیل کاهش دهید.. اگر باردار هستید قبل از استفاده از محلول اسیدی با پزشک خود صحبت کنید.

نوار چسب. زگیل را با نوار چسب بپوشانید و سپس آن را در آب خیس کرده و بافت مرده را به آرامی با سنگ پا یا سنگ سمباده بردارید. زگیل را در حدود 12 ساعت به حال خود رها کنید و سپس این فرایند را تا زمانی که زگیل از بین برود تکرار نمایید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین

2 دیدگاه

 1. karim

  سلام خیلی خیلی ممنونم بسیار مطالب عالی بود کریم

 2. aboulfazl

  سلام خدمت تمامیه دوستان عزیز و گرامی
  زگیل بیماریه ویروسی ای می باشد که اکثر افراد با ان دست و پنجه نرم میکنند
  در علم پزشکی چندین روش برای از بین بردنش وجود داره:1_تیغ جراحی2_فریز کردن3_لیز
  و چند روش خانگی وجود دارد که مو ثر ترین روشی که خیلی زود جواب میده:1_برای دو سه روز سیر له شده که ابدار شده است را روی زگیل ببندید تا زمینه از بین رفتنش فراهم بشه بعد از این کار چن تا انجیر نرسیده رو از درختش بچینید بعد شیره انجیر رو بصورت قطره کم کم رو قسمت زگیل دار بمالید و اجازه دهید تا توسط خود زگیله جذب شه این کار را مکررا تکرار کنید تا وقتی که ریشه زگیله از جاش کنده شه و خون ازش بیاد بعد با یه دسمال بکنیدش و بعد خونش رو با یه دستمال پاک کننین.
  اگه این روش جواب داد یه دعای خیری هم واسه ما کننین

نظر خود را بیان کنید