بدیهی است که هر چه در مورد یک کالا بیشتر اطلاعات داشته باشیم، به هنگام خرید آن بهتر می توانیم عمل کنیم. این قاعده برای تمامی کالاها، از لوازم خانگی گرفته تا خودرو، صادق است. در همین راستا، برآن شده ایم تا با ذکر چند اصل و نکته در مورد یکی از لوازم خانگی، یعنی ماشین لباسشویی، اطلاعات شما را در مورد آن افزایش دهیم تا در هنگام خرید مشکل کمتری داشته باشید.

اگر قصد خرید ماشین لباسشویی دارید، بهتر است اندکی درنگ کنید و این نوشتار را تا به انتها مطالعه نمایید. ‌ در ادامه به فاکتورهایی که بایستی برای خرید ماشین لباسشویی مد نظر داشته باشید خواهیم پرداخت. فاکتورهایی که اگر به هنگام خرید آن ها را در نظر داشته باشید، خریدی بهتر و اصولی تر را تجربه خواهید کرد. اما پیش از آن که به این نکات بپردازیم، ذکر چند نکته لازم می نماید.

نخست آنکه فاکتورهایی که در ادامه می آیند، مهم ترین فاکتورها هستند و نه همه ی فاکتورها.

دوم آن که سعی کنید از یک فروشگاه اینترنتی خرید کنید و از میان فروشگاه های اینترنتی، فروشگاهی معتبر را انتخاب نمایید. فروشگاه های معتبر عموماً اجناس اصلی و با کیفیت را ارائه می دهند. به عنوان مثال، فروشگاه اینترنتی یکنام یکی از معتبرترین فروشگاه های لوازم خانگی است و تمامی اجناس آن اصیل و با کیفیت هستند. این فروشگاه تمرکزش تنها بر روی لوازم خانگی و صوتی تصویری می باشد و همچنین از تجربه ای بالا در عرضه ی لوازم خانگی، و صوتی تصویری و خصوصاً ماشین لباسشویی برخوردار است. کارشناسان این فروشگاه از زبردست ترین کارشناسان لوازم خانگی هستند و خبر خوب این است که اگر اطلاعات کاملی هم در مورد خرید ماشین لباسشویی نداشته باشید خیلی راحت می توانید با یک تماس یک مدل بسیار عالی را با قیمت خوب خرید نمایید.ضمنا در کنار کیفیت بالای محصولات، قیمت هر یک از آن ها نیز به نسبت سایر فروشگاه ها قیمتی مناسب تر بوده و نتیجتاً کاربر خریدِ مقرون به صرفه ای را تجربه خواهد کرد . دوستان عزیز نیز توجه داشته باشند که قیمت های فروشگاه اینترنتی یکنام به جرات یکی از پایین ترین قیمت های بازار می باشد و شاید خیلی از بینندگان فروشگاه از قیمت های پایین ما کاملا متعجب شوند که این موضوع را با وارد شدن در داخل سایت ما می توانید مشاهده کنید.

حال نوبت آن است که به فاکتورهای مهم برای خرید ماشین لباسشویی بپردازیم.

فاکتورهای مهم برای خرید ماشین لباسشویی

۱- موتورماشین لباسشویی

موتوری که در ماشین لباسشویی مورد استفاده قرار می گیرد تأثیر بسیاری بر قیمت ماشین لباسشویی دارد و‌ افزون بر این بر نوع شستشو نیز مستقیماً تأثیرگذار است. موتور شستشوی ماشین لباسشویی یا تسمه دار است و یا یدون تسمه. در ماشین لباسشویی های جدید عمدتاً از موتور تسمه دار استفاده می شود.در میان انواع موتور تسمه دار نیز سعی کنید بیشتر به دنبال موتور اینورتر باشید. این نوع موتور صدای کم، لرزش کم و از همه مهم تر مصرف انرژی کمی را در پی خواهد داشت.

۲- ظرفیت:

به ظرفیت نیز حتماً باید دقت کنید. اگر خانواده ای کم جمعیت هستید یک ماشین لباسشویی ۵ تا ۷ کیلویی هم مناسب است. در غیر این صورت به دنبال ماشین لباسشویی های ۸ الی ۱۲ کیلویی باشید. انتخاب ماشین لباسشویی با ظرفیت مناسب در صرفه جویی در زمان و انرژی نقشی مؤثر دارد.

۳- صدا:

عمده ی ماشین لباسشویی های جدید از صدایی اندک برخوردارند. اما بهتر است به هنگام خرید اینترنتی به دسیبلی که برای محصول ذکر شده دقت کنید.

۴-دور موتور:

دور موتور عمدتاً در سرعت خشک کن مؤثر است. بهتر است ماشین لباسشویی انتخابی شما از دور موتور ۱۲۰۰ تا ۱۶۰۰ دور در دقیقه برخوردار باشد.

۵- ورودی آب:

بهتر است ماشینی را انتخاب کنید که از ورودی آب گرم و سرد برخوردار باشد تا دیگر نیازی به گرم کردن آب توسط ماشین نباشد. این مورد در صرفه جویی در انرژی بسیار مؤثر می باشد.

6- برنامه ‌های شستشو:

اکثر ماشین لباسشویی های موجود انواع برنامه های شستشو را در اختیار کاربر قرار می دهند تا هر نوع لباسی را با برنامه ی خاص آن لباس شستشو دهد. اما قابلیت خوبی که صرفاً برخی از ماشین لباسشویی ها از آن برخوردار اند امکان تنظیم یک برنامه و ذخیره ی آن برای شستشوهای بعدی است. لذا اگر فکر می کنید که این قابلیت می تواند به درد شما بخورد، حتماً به این مورد نیز به هنگام خرید ماشین لباسشویی توجه داشته باشید.

7- درب ماشین لباسشویی:

سعی کنید ماشین لباسشویی انتخابیتان از نوع درب از جلو باشد. این نوع ماشین لباسشویی ها در عین آن که کار با آن ها راحت است، مصرف آبِ کمتری را نیز در پی دارند و به همین سبب برای صرفه جویی در مصرف انرژی نیز مفیدند.

8- رده انرژی:

از جمله مهم ترین فاکتورهایی که به هنگام خرید ماشین لباسشویی بایستی مد نظر داشت، رده انرژی است. این رده نشان از میزان مصرف انرژی توسط ماشین لباسشویی مورد نظر دارد و عموماً با A، A+ ،A++  و A+++ نشان داده می شود. سعی کنید ماشین لباسشویی انتخابی تان از رده انرژی A+++ برخوردار باشد. این امر در صرفه جویی در انرژی و در کل هزینه استهلاک ماشین لباسشویی تأثیری فراوان دارد.

به یاد داشته باشید که با وجودی که برخی ماشین لباسشویی ها از قیمت پایین تری به نسبت سایر ماشین لباسشویی ها برخوردار اند، اما به سبب مصرف انرژی بالا، دست آخر موجب صرف هزینه ای بسیار زیاد می شوند. لذا بهتر است در ابتدا، در صورت امکان، هزینه ی بیشتری صرف کنید تا در آینده هزینه ی استهلاک کمتری پرداخت شود.

بهترین تولید کننده های ماشین لباسشویی

برخی شرکت ها به عنوان بهترین تولید کننده های ماشین لباسشویی شناخته می شوند و بهتر است ماشین لباسشویی انتخابی شما یکی از محصولات این تولید کننده ها باشد:

محصولات این شرکت ها از پربازدیدترین و پرفروش ترین محصولات فروشگاه اینترنتی یکنام بوده اند. برای خرید هر یک از آن ها می توانید از طریق فروشگاه یکنام اقدام کنید. فروشگاه یکنام از معتبرترین فروشگاه های اینترنتی بوده و تمامی محصولات خود را به همراه گارانتی عرضه می کند. به خاطر داشته باشید که گارانتی و همچنین خدمات پس از فروش برای هر یک از لوازم خانگی برقی از جمله مواردی هستند که می بایست در هنگام خرید لوازم خانگی به آن ها توجه کنید. خوشبختانه، همانطور که گفته شد، تمامی محصولات ارائه شده توسط فروشگاه یکنام از گارانتی برخوردار می باشند و افزون بر این هر یک از ماشین های لباسشویی نیز دارای خدمات پس از فروش هستند. از طریق فروشگاه اینترنتی یکنام می توانید خریدی مقرون به صرفه، ایمن و راحت را تجربه کنید.