متقاضیان ویزای انگلیس به خوبی می‌دانند که اخذ وقت سفارت از آنکارا، به معنی تسریع در روند انجام مراحل متعدد اخذ این ویزاست. شهر آنکارا به جهت آن که جاذبه‌های طبیعی و تفریحی کمتری به نسبت سایر شهرهای ترکیه دارد، معمولاً خلوت‌تر از سایر شهرهای ترکیه و همین طور شهرهایی است که امکان اخذ وقت سفارت از آن‌ها وجود دارد، اما همین ویژگی سبب بروز مشکلی بزرگ‌تر شده است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت؛

پروازهای آنکارا بزرگ‌ترین مشکلی هستند که برخی از متقاضیان ویزا را از اخذ وقت سفارت انگلیس در این شهر ناامید می‌کنند. علت اصلی این مشکل، پراکندگی این پروازها هستند.

اکر با روال اخذ ویزای انگلیس آشنا باشید، می‌دانید که در مرحله اول باید اقدام به تکمیل مدارک و مشاوره با کارشناسان ویزا کرد. مرحله دوم به ثبت‌نام آنلاین در سایت یکی از سفارت‌خانه‌های انگلیس و پرداخت هزینه‌ها اختصاص دارد. اینجاست که باید سفارت‌خانه موردنظرتان را برای بررسی مدارک و انگشت‌نگاری انتخاب کنید.اگر در این مرحله شهر آنکارا را به عنوان مقصد انگشت‌نگاری انتخاب کنید، می‌توانید کمتر از 1 هفته بعد برای انجام انگشت نگاری به ترکیه سفر کنید؛ اما به دلیل پراکندگی پروازهای آنکارا، ممکن است که مجبور به اقامت 2 یا 3 روزه در این شهر شوید و عدم وجود پرواز روزانه، شما را به دردسر بیندازد.

دقیقاً همین مشکل است که برنامه‌ریزی برای تور آنکارا را سخت می‌کند. این در حالی‌ست که مثلاً اگر شهر استانبول را برای اخذ وقت انتخاب کنید، می‌توانید از مواهب 2 نوبت پرواز در روز بهرمند شوید و صبح تهران و یا سایر شهرهای بزرگ را به مقصد ترکیه ترک کنید و پس از انجام انگشت‌نگاری، در ساعات پایانی همان روز به ایران باز گردید. در این صورت از پرداخت هزینه برای اقامت در هتل معاف خواهید شد و آن دسته از مراحل اخذ ویزا که باید در کشور مقصد انجام شوند، یکروزه به پایان می‌رسند.

البته همان‌طور که گفته شد، گرفتن وقت سفارت انگلیس در آنکارا مزیت‌هایی هم دارد که بسیاری از متقاضیان ویزا، به شرایط پرواز‌های آنکارا تن می‌دهند. سالیان سفر که یکی از کارگزاران اصلی ویزا و وقت سفارت انگلیس است، در مورد این مزیت می‌گوید:

نکته دیگر در مورد وقت سفارت انگلیس در آنکارا، استفاده از سرویس priority است که پاسخگویی سریعتر این سفارت‌خانه را امکان‌پذیر می‌سازد (تقریباً ۱ تا ۲ هفته زمان می‌برد). این به آن معنی‌ست که تمام مراحل کار در آنکارا با سرعت بیشتری صورت خواهد پذیرفت. گرفتن وقت سفارت در بازه‌ای یک هفته‌ای و پاسخگویی سریع سفارت انگلیس، امتیازهای بزرگی هستند که متقاضیان فقط با گرفتن وقت سفارت انگلیس در آنکارا، از آن‌ها بهره می‌برند.