دو کشور ترکیه و قبرس، کشورهای فوق العاده محبوبی از نظر توریسم می‌باشند که در ایران نیز طرفداران خاص خود را دارا می باشند که ما می بینیم که همه ساله و به خصو نزدیک تابستان که دبی غیر قابل تحمل است مردم به این دو کشور که خنک‌تر هستند و از طرفی جاذبه‌های توریستی زیادی دارند روی می آورند و از تفریحات آن استفاده می کنند. حال می خواهیم راجع به ترکیه و قبرس بیشتر بدانیم.

a1

ترکیه

ترکیه کشوری با جاذبه های توریستی فرواوان است و همواره یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی ایرانیان بوده است که در این باره توانسته به یکی از توریستی ترین کشور های مدیترانه تبدیل شود.

a2

ترکیه شهرهای توریستی فراوانی دارد و معروف‌ترین و محبوب‌ترین جایی که ایرانی ها به آن سفر می کنند استانبول و بعد از آن آنتالیا و کوش آداسی می باشد که در این میان جاذبه های گردشگری استانبول بیش از همه طرفدار دارد.

جاذبه های گردشگری استانبول جاذبه های گردشگری استانبول جاذبه های گردشگری استانبول

کشور ترکیه برای توریست های خود امکانات زیادی را فراهم نموده است. هتل های زیبا، تفریح گاه های هیجان انگیز، سواحل دیدنی و انواع رستوران ها و مراکز فرهنگی مختلفی که همه ی این ها را در کنار بناهای تاریخی و معماری شکیل ترکیه که می گذاریم به این نتیجه می رسیم که بی دلیل هم نبوده که تور آنتالیا به این سطح از محبوبیت در میان گردشگران تبدیل شده است.

قبرس

جزیره قبرس یکی از مهمترین و بزرگترین جزایر دریای مدیترانه بوده که طی دهه اخیر موفق شده با جذب سرمایه گذاری های خارجی به رشد و توسعه چشمگیری دست پیدا کند، از آن جایی که قبرس در موقعیت آب و هوایی فوق العاده ای قرار گرفته و دارای آب و هوای مدیترانه ای می باشد تمام توان اقتصادی خود را بر صنعت توریسم گذاشته که البته در این زمینه موفق بوده است.

a6 a8 a7

جزیره قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می شود که بخش شمالی آن به قبرس اروپایی شهرت دارد و دارای جاذبه های گردشگری فراوان می باشد، این جزیره که از دوران باستان مورد توجه امپراطوری های مختلفی چون؛ ایران، یونان، عثمانی و… قرار گرفته است دارای جاذبه های تاریخی بسیار زیادی بوده و سواحل آن با آب های آرام  مدیترانه محیطی بی نظیر را برای گردشگران فراهم آورده است، تور قبرس یکی از بهترین تورهای اروپایی در داخل ایران به شمار می رود.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین