مجارستان ، کشوری زیبا و حاصلخیز واقع در اروپای مرکزی است که توسط رود دانوب به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم میشود. آب و هوای مجارستان معتدل میباشد ، تابستانهایی گرم و مرطوب و زمستانهایی بسیار سرد همراه با بارندگی دارد. پایتخت این کشور بوداپست  و واحد پولشان فورینت میباشد و با اسلواکی ، اوکراین ، رومانی ، یوگوسلاوی  و اتریش هم مرز میباشد. شهرهای بوداپست ، دبرسن ، میشکولتس ، سگد ، پچ و گیور جزو شهرهای مهم مجارستان محسوب میشوند.
شرایط اقتصادی
نیمی از صادرات مجارستان را ماشین آلات کشاورزی ، ابزار مهندسی ، ماشینهای صنعتی و غلات تشکیل میدهند که هر ساله به کشورهایی از جمله آلمان ، ایتالیا ، فرانسه و اتریش صادر میگردد.

Budapest-a truly capital city tourism destinations
ویژگیهای فرهنگی

مردم مجارستان بسیار مهربان و مهمان نواز هستند و فرهنگشان یکی از معروفترین فرهنگهای اروپا است. موسیقی و سوارکاری دو بخش مهم فرهنگشان را تشکیل میدهد. یکی از اصیلترین معماریها متعلق به کشور مجارستان میباشد. شهر بوداپست ،  مرکز علمی و فرهنگی اروپا به حساب می آید. شما با سفر به این کشور میتوانید سنت و مدرنیته را کنار هم احساس نمایید.

تحصیل در مجارستان تحصیل در قلب اروپا میباشد ادامه تحصیل در مجارستان با وجود شرایط ویژه ای که این کشور برای دانشجویان خارجی دارد تحصیل در مجارستان را یکی از بزرگترین مقاصد دانشجویی تبدیل کرده است سالانه هزاران متقاضی برای ادامه تحصیل در مجارستان وارد این کشور میشوند و شرایط ویژه ادامه تحصیل در مجارستان برخوردار میگردند

دانشگاههای مجارستان جزو معتبرترین دانشگاههای جهان میباشد ، سبک تدریس و برگذاری دوره های عملی در دانشگاههای این کشور مور توجه بسیاری از دانشجویان قرار گرفته و باعث شده هرساله دانشجویان بسیاری از سراسر جهان به این کشور مهاجرت کنند. شما در حین تحصیل با پرداخت حق عضویت کم میتوانید از امکانات ورزشی ، کتابخانه ، اینترنت ، مراکز فرهنگی و… دانشگاه بهره ببرید. از دیگر مزیت های مهم تحصیل در مجارستان ، امکان تحصیل به زبان انگلیسی در اکثر رشته ها به خصوص گروه پزشکی برای دانشجویان خارجی است.

www.hungary-study.com