تور طبیعت گردی یکی از اشکال گردشگری است که به قصد سفر به دل طبیعت انجام می پذیرد. این نوع از مسافرت گذراندن اوقات فراغت و به یاد ماندنی ترین سفر ها را در ذهن هر گردشگری تداعی می کند و مبتنی بر مسافرت های هدفمند است که با برداشت های فرهنگی، معنوی و بازدید از جاذبه های طبیعی خدادادی همراه است.

طبیعت گردی یک مسافرت مسئولانه و گروهی به مناطق طبیعی است که محیط زیست را حفظ و با زندگی عادی مردم بومی منطقه آشنا می کند. این گونه سفرها با سفرهای فرهنگی هم چون بازدید از شهرهای تاریخی، کاخ موزه، پارک ملی و هم چنین اقامت در هتل یا مهمان سرا با تمام امکانات داخلی شهر در اختیار گردشگران قرار می گیرد. گردشگران می توانند برای استفاده از هوای پاک و دوری از آلودگی هوا و هم چنین دور ریختن خستگی در طول هفته به دل طبیعت سفری داشته باشند و هفته ای پر انرژی را آغاز کنند. از این رو شما را با برخی از تورهای طبیعت گردی شمال کشور را آشنا خواهیم کرد.

تور طبیعت گردی بندر انزلی

بندر انزلی اولین و بزرگترین بندر ایران است و از نظر جمعیتی دومین شهر پرجمعیت استان گیلان شمرده می شود. بندر انزلی ازشمال به دریای خزر، از جنوب به شهرستان صومعه سرا، از شرق به شهرستان رشت و از غرب به شهر رضوان شهر متصل گردیده است. بندر انزلی دارای آب و هوای مرطوب ساحلی است که تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های ملایم دارد. از جاذبه های طبیعت گردی تور بندر انزلی می توان به اسکله انزلی، تالاب انزلی، پناهگاه حیات وحش سرخانکل، حافظیه انزلی، پل غازیان، کاخ موزه و …. اشاره کرد.

 نمایی بی نظیر از نیلوفرهای تالاب سرخانکل بندر انزلی

تور طبیعت گردی تالش

 نمایی زیبا از پارک جنگلی گیسوم در تالش

تور تالش یکی از منحصر به فردترین تورهای محبوب در بین علاقمندان به طبیعت گردی در استان گیلان است. تالش از شهرهای استان گیلان است که در ناحیه جلگه ای واقع شده است. تالش سراسر از جنگل و شالیزازهای سرسبز پوشیده شده است. خانه باغ ها به صورت پراکنده در اطراف این منطقه ساخته شده است. آب زمین های کشاورزی تالش از طریق سرچشمه رشته کوه های تالش تامین می گردد.

تور طبیعت گردی جواهر دشت

دشت جواهر دشت در ارتفاع 2000 متری از سطح دریا قرار گرفته است و در فاصله 26 کیلومتری روستای سیاهکلرد در شرق استان گیلان واقع شده است. این دشت با شرایط آب و هوایی مطبوع و دشت های سرسبز و بی نظیر گردشگران و طبیعت گران بسیاری به همراه تور جواهر دشت را از سراسر ایران به سوی خود فرا می خواند. مردم این ناحیه به صورت دائمی ساکن نیستند چرا که در فصل زمستان بارش برف سنگین است. بهترین فصل برای به نظارع نشستن جواهردشت فصل بهار و تابستان است.

 نمایی زیبا از دشت جواهر دشت گیلان

تور طبیعت گردی فومن

فومن از شهرهای استان گیلان است که توسط باغ های سرسبز و شالیزارها محصور گشته است. این شهرستان به شهر مجسمه ها نیز مشهور است زیرا مجسمه های فراوانی در این شهر به چشم می خورد. فومن منطقه ای معتدل است و از جاذبه های طبیعت گردی این شهر می توان به غار خون فوشه، پارک فومن و ییلاق زودل سر فومن، چشمه آب معدنی علی زاخونی و زمزمه اشاره کرد. در برنامه تور فومن آثار بی نظیر و برجسته ای از جمله ماسوله و قلعه رود خان گنجانده شده است.

 نمایی زیبا از شهرک کوهستانی ماسوله در فومن نمایی از دژ باصلابت قلعه رود خان در فومن

تور طبیعت گردی کویر مصر

کویر در عین سادگی زیبایی های چشم نواز فراوانی دارد که هر طبیعت گردی را محو تماشای خود می کند. گردشگری در کویر و بیابان در مقایسه با طبیعت گردی در کوهستان و دشت بسیار پر استرس است زیرا زیر بنای ساختاری و فرهنگی مناسبی را ندارد. از اواخر قرن بیستم به بعد طبیعت گردی در بیابان به عنوان نوع خاصی از گردشگری در جهان مطرح گشته است.  تور کویر مصر از برجسته ترین تورهای محبوب در بین طبیعت گران علاقمند به نواحی بکر و دست نخورده استان اصفهان است. شرایط اقلیمی در کویر مصر به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص گرم و خشک است. هوای کویر در روز گرم و در شب به علت کاهش درجه هوا، هوایی سرد بر این منطقه حاکم می شود.

نمایی وصف ناپذیر از کویر مصر اصفهاننمایی زیبا از کویر مصر در اصفهان

منبع tourgardesh.com


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید