جاهای رو باز برای گردش در تهران

بسیاری از مردم پایتخت، تهران را با برج میلاد، دریاچه چیتگر و بام تهران می‌شناسند. امروزه تهران‌گردی میان مردم تهران بسیار باب شده است و مردم دوست دارند بیشتر با جاهای دیدنی تهران آشنا شوند. اگر شما هم از آن دسته از افراد هستید که در فضای بسته دلتان می‌گیرد و بیشتر به فضای های روباز علاقه دارید، با ما همراه باشید. شاید دوست دارید بدانید رستوران‌های روباز تهران کجا هستند؛ دراین‌صورت این مطلب را ازدست ندهید تا با این مکان‌ها بیشتر آشنا شوید.

برج میلاد

برج میلاد یا نماد تهران سومین برج بلند خاورمیانه و ششمین برج مرتفع مخابراتی جهان است. در این برج امکانات رفاهی زیادی وجود دارد. علاوه‌بر تاسیسات مخابراتی در این برج مراکز تجاری، رستوران‌ها، خدمات پذیرایی، مرکز همایش‌ها، موزه‌ها و خدمات گردشگری و تفریحی و… هم وجود دارد. فضای بالای برج را به نمای برج هم می‌شناسند.

راس برج 12 طبقه بوده که دو طبقه اول آن تاسیسات مخابراتی هستند و از طبقه سوم بخش‌های مختلف تفریحی، رستوران‌ها و موزه‌های برج قرار گرفته‌اند. یکی از زیباترین قسمت‌های این برج، سکوی دید باز برج است که از این سکو می‌توانید همه تهران را زیر پاهای خود ببنید. این سکو در ارتفاع 280 متری به وسعت 3000 متر مربع ساخته شده است.

دریاچه چیتگر

دریاچه چیتگر یا دریاچه شهدای خلیج فارس، بزرگ‌ترین دریاچه مصنوعی ایران است. این دریاچه برای پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، قرارهای عاشقانه و… بسیار مناسب به‌نظر می‌رسد. دریاچه چیتگر به‌دلیل نزدیکی به جاذبه‌های گردشگری تهران بازدید روزانه زیادی دارد؛ ازهمین‌رو خدمات و امکانات رفاهی زیادی در آن ساخته شده تا بتواند پاسخ‌گوی نیاز همه بازدیدکنندگان باشد.

اگر دوست ندارید از وسایل ورزشی و خدمات رفاهی این مجموعه استفاده کنید، تمشای دریچاه چیتگر هیچ هزینه برای شما ندارد. می‌توانید ساعت‌ها کنار آب بنشینید و از آب‌نمای موزیکال و هوای عالی این مجموعه لذت ببرید.

بام تهران

وقتی صحبت از جاهای دیدنی تهران می‌شود، بی‌شک بام تهران یکی از گزینه‌های است که تهران‌گردان پیشنهاد می‌کنند. این مجموعه تفریحی با بیشترشدن شمار بازدیدکنندگان، امکانات رفاهی خود را افزایش داده و باعث محبوبیت دوچندان خود شده است. بام تهران یکی از جاهای دیدنی پایتخت است که عاشقان آدرنالین و هیجان به آنجا می‌روند.

جاهای رو باز برای گردش در تهران

در بام تهران شما می‌توانید بازی بگ جامپینگ و بانجی جامپینگ را انجام دهید و از هیجان تا مرز سکته بروید! اگر ترسی از ارتفاع ندارید و عاشق هیجان هستید، این بازی‌ها را امتحان کنید. شما می‌توانید کوه‌نوردی و صخره‌نوردی را هم در بام تجربه کنید و روزی به‌یادماندنی را برای خود رقم بزنید.

رستوران رو باز باغ بهشت فشم

سرو غذا در رستوران روباز تجربه متفاوتی در غذاخوردن است. شما می‌توانید از هوا و منظره لذت ببرید و شبی به‌یادماندنی را برای خود و خانواده‌تان رقم بزنید. در این رستوران انواع غذاهای ایرانی، دریایی، فرنگی و… سرو می‌شود که می‌تواند هر کس با هر سلیقه‌ای را راضی کند.

پرسنل مجرب این رستوران در بی‌نقص بودن برنامه‌ها به شما کمک می‌کنند؛ از پیشنهاد برای غذا تا راهنمایی برای پارک ماشین. اگر دوست دارید به این رستوران بروید، به‌یاد داشته باشید حتما میزرزرو کنید؛ وگرنه باید مدت زیادی منتظر بمانید.

کافه رستوران خانه هنرمندان

کافه رستوران خانه هنرمندان در خیابان ایران شهر قرار گرفته که با محیطی روباز و عالی محبوبیت زیادی میان مردم تهران دارد.  منوی کافه با انواع دمنوش‌ها، نوشیدنی‌ها، عرقیات سنتی و گیاهی همراه شده و همین خصوصیتش باعث محبوبیت آن شده است.

اگر شما گیاه‌خوار هستید و دوست دارید در رستوران روباز غذای گیاهی میل کنید، کافه رستوران خانه هنرمندان یکی از بهترین گزینه‌های پیشنهادی برای شما است. در این کافه رستوران منوی جذاب و متنوعی برای گیاه‌خوران وجود دارد که می‌تواند با روان شما بازی کند. اگر فقط یک بار امتحان کنید، بی‌شک باغ رستوران موردعلاقه شما می‌شود.

جاهای رو باز برای گردش در تهران

رستوران ایوان برج زیبای میلاد

رستوران ایوان یکی از بهترین‌های رستوران روباز تهران است که چشم‌انداز فوق‌العاده‌ای دارد. قیمت غذاهای این رستوران با قیمت غذای دیگر رستوران‌ها فرق زیادی نمی‌کند و زیاد دور از دسترس نیست. شما می‌توانید یک‌بار سرو غذا در رستوران ایوان را امتحان کنید تا به رستوران‌های دیگر نروید!

منوی غذای این رستوران ایرانی و فرنگی بوده و به‌قدری متنوع است که شما را میان چند گزینه گیر می‌اندازد. همین اتفاق برای شما در انتخاب نوشیدنی گرم و سرد هم می‌افتد و شما نمی‌دانید کدام را انتخاب کنید. منظره این رستوران بسیار متفاوت و چشم‌نواز است.

شاید بعضی از مردم با خود فکر کنند که تهران از لحاظ آثار تاریخی زیاد قدمتی ندارد؛ ولی این طور نیست. باید گفت این طرز فکر اشتباه است و فقط کافی است جست‌وجویی در اینترنت داشته باشند تا قدمت تهران را درک کنند. این شهر قدیمی به‌دلیل پایتخت بودن در زمان شاهان قدیمی کاخ‌ها و آثار تاریخی زیادی دارد که از دیدن آن‌ها سیر نمی‌شوید و می‌توانید روزها به تماشای این آثار تاریخی بنشینید و لذت ببرید.