سفر انفرادی

تمام افرادي كه به تنهايي مسافرت مي كنند، از اين خصوصيات قابل تحسين برخوردار هستند

هيچ چيز دلپذيرتر از يك سفر ماجراجويانه به يك منطقه ناشناخته بدون همسفر نيست؛ سفري كه در آن به جز جستجو و كشف ناشناخته ها، هيچ كار ديگري نداريد. صادقانه بگويم، اينگونه مسافرت كمي دلهره آور و در عين حال دلگرم كننده است. اما جوانب ترسناك مسافرت انفرادي دقيقاً همان چيزي است كه آن را جالب و روحيه بخش مي نمايد و با وجود مواجهه با تمام چالش هاي اجتناب ناپذير، تنهايي سفر كردن منجر به رشد عقلانيت و پرورش اعتماد بنفس و انعطاف پذيري ذهني مي شود.

قدرت ذهني افزايش يافته: بهترين سود بدست آمده از تنهايي سفر كردن

سفر انفرادی

يكي از نكات مثبت تنهايي سفر كردن، قدرتي است كه رشد رواني را تحريك مي نمايد. پس از بازگشت از يك مسافرت انفرادي طولاني، احساس بهبود زندگيتان را خواهيد داشت. نه تنها با كوله باري از تجربه و دوستان فراواني كه پيدا كرده ايد، به خانه بازمي گرديد، بلكه باهوش تر، خردمندتر و از نظر ذهني قوي تر هم شده ايد. اینکه به تنهایی اقدام به رزرو هتل در کیش کنید، از آرامش دریا و ساحل آن بیشترین لذت را ببرید، هم صحبتان زیادی در زمان بازدید از کشتی یونانی یا دیدن پارک دلفین ها پیدا کنید و تجربه های بسیار دیگر، همه و همه پس از سفر بر قدرت ذهنی شما تاثیر بسیاری خواهد داشت.

تمام كساني كه تنهايي به مسافرت مي روند، داراي يك ويژگي مشترك هستند – از قدرت ذهني بالايي برخوردارند، اما چرا اين مسافران، قدرت ذهني بالاتري دارند؟ در ادامه مطلب خواهيد فهميد.

آنها مي توانند بدون اينكه كسي همراهشان باشد،‌ از زمان خود لذت ببرند

شما به شدت قدرتمند خواهيد شد، بطوريكه به يكباره متوجه مي شويد كه توانايي برخورداري از سفري با كيفيت و عالي را داريد، بدون وابستگي به كسي ديگر براي تأييد گرفتن در مورد انتخاب هايي همچون  كه انجام مي دهيد و يا نظرخواهي در مورد فعاليت هاي دلخواهي كه انجام مي دهيد. در حقيقت، ممكن است حتي ترجيح دهيد كه زمان بيشتري را براي خودتان صرف كنيد تا اينكه بخواهيد زمان متعلق به خودتان را در اختيار همراهان خود قرار دهيد. در نهايت بايد گفت كه كساني كه تنها به مسافرت مي روند، براي لذت بردن از زمانشان، به هيچ كسي وابسته نيستند.

مسافرت انفرادي، باعث پرورش و رشد روشنفكري مي شود

مسافرت انفرادي اين امكان را براي شما فراهم مي كند كه شيوه سفر خودتان را تعيين نماييد. اینکه میخواهید رزرو هتل را انتخاب کنید یا اقامت در یک پانسیون را ترجیح میدهید، اینکه ترجیح می دهید سفرتان هوایی باشد یا زمینی و بسیاری از چیزهای ریز و درشت دیگر. مجبوريد كه خودتان برنامه هايتان را تعيين كرده و برنامه زمانبندي سفرتان را خودتان اعلام نماييد. بدون اينكه كسي شما را تحت نظر داشته، تنها خودتان مسئول امنيت خودتان هستيد. و درنتيجه، حس ششم و غريزه تان،‌ بهترين دوست و راهنمايتان خواهد بود.

زمانيكه به تنهايي مبادرت به قدم گذاشتن در مسيري ناشناخته مي كنيد، احساسات شما به سرعت وارد عمل مي شوند. عموماً انسان ها هرگز هوش و ذكاوتشان فعال نمي گردد مگر اينكه عميقاً با ناشناخته ها درگير شوند – اين يك مكانيزم براي بقاء است.

بنابراين، سفر انفرادي بسيار بيشتر از موقعي كه همسفران زيادي داريد، قدرت تشخيص و جذب شما را افزايش مي دهد. به من اعتماد كنيد، بسيار بيشتر از آن چيزي كه انتظارش را داريد،‌ احساس كرده و خواهيد آموخت.

مسافرت هاي انفرادي، به شما كمك مي كنند كه بيشتر در مورد جهان پيرامون بدانيد، چشم اندازتان را روبه آينده گسترده تر مي نمايند و در عين حال آگاهي شما را ارتقاء داده و شناختتان از خصوصيات و آسيب پذيري هاي فردي خودتان را كاملاً افزايش مي دهند.

به طور اجمالي، مسافرت انفرادي شما را باهوش تر و از نظر ذهني قوي تر مي نمايد، چرا كه هم قوه اكتشاف داخلي و هم قوه اكتشاف خارجي شما را پرورش مي دهد. مخصوصا در سفر به کلان شهرهایی همچون تهران این رشد بسیار بارز تر خواهد بود. زمانی که اقدام به رزرو هتل در تهران کرده و برای یک سفر چند روزه انفرادی در این شهر بزرگ برنامه ریزی می کنید قطعا با چالش های بیشتری همچون مسیر یابی، خرید، کشف مناطق دیدنی برخورد با افراد مختلف و حفظ امنیتتان رو به رو خواهید بود نسبت به زمانی که به شهرهای کوچک تر سفر می کنید.

مسافرت انفرادي آگاهي از خود را افزايش داده و فشار رواني را كاهش مي دهد

سفر انفرادی

در اين مورد اشتباه نكنيد – در اين نوع مسافرت ها، مواقعي هستند كه به شدت احساس تنهايي مي كنيد. حتي اگر افراد زيادي در اطراف شما وجود داشته باشند، بعضي وقتها احساس تنهايي بر شما غلبه مي كند، خصوصاً در صورتيكه در مكان هايي باشيد كه ارتباطات مشكل بوده و كسي به زبان شما حرف نمي زند.

در هرحال، تجربه هم به شما كمك مي كند تا تفاوت هاي مهم بين احساس تنهايي و تنها بودن را درك كنيد.

بله، تنهايي و احساس تنهايي يكي نيستند. احساس تنهايي روحيه را تخريب كرده و احساس انزوا را در شما افزايش مي دهد. از طرف ديگر، تنهايي حس خودآگاهي را در شما بالا برده و در نهايت احساس ارتباط شما با كل جهان را افزايش مي دهد. ما هرگز به شكل واقعي تنها نيستيم، اما اگر منصفانه نگاه كنيم، تشخيص آن بدون صرف زمان كافي براي انعكاس اين مسئله، سخت است.

اساساً انسان ها،‌ موجوداتي اجتماعي هستند،‌ و واقعيت اين است كه ما بدون حضور ديگر انسان ها، ‌قادر به ادامه حيات نيستيم. اما در جستجو براي يافتن گروه ها، بعضي وقتها شايستگي هاي تنها بودن را تشخيص نمي دهيم.

به بيان ديگر، مسافرت ذهن شما را آزاد كرده و به شما ياد مي دهد تا از هر دم و بازدم خود خوشحال شويد.

بنابراين دفعه بعد كه از مسافرت انفرادي خود بازگشتيد، به موفقيتي كه كسب كرده ايد، افتخار كنيد. با هر ماجراجويي كه به تنهايي انجام مي دهيد، انعطاف پذيري ذهني خود را افزايش داده و مهارت رواني مفيدي را كه باعث رشد شما در هر حوزه و بخش از زندگيتان مي شود، پرورش مي دهيد. خداحافظ!