کاشت مو hair

آیا کاشت ریش ظاهری طبیعی دارد؟

داشتن ظاهری مرتب مانند خیاطی و اصلاح حرفه‌ای به مهارت و تجربه متخصصی بستگی دارد که آن کار را انجام می‌دهد. به همین دلیل بسیاری از ما در زندگی فقط به چند متخصص اعتماد می‌کنیم و دنیای ترمیم موی صورت هم از این قاعده مستثنا نیست. کاشت طبیعی ریش به روش برداشت واحد فولیکولی (FUE) هم به تخصص، زبردستی و حساسیت متخصص کاشت مویی که آن را انجام می‌دهد بستگی دارد.

با توجه به افزایش روزافزون اطلاعات درباره کاشت موفق ریش، تعداد بسیار زیاد افراد مشهوری که ریش خود را بلند می‌کنند و افزایش تعداد متقاضیان کاشت ریش، در این مطلب به بررسی جراحی کاشت ریش به روش برداشت واحد فولیکولی می‌پردازیم و عناوین مختلفی همچون چگونگی عملکرد آن و اهمیت تجربه جراح در موفقیت کاشت ریش به روش برداشت واحد فولیکولی را مورد بررسی قرار می‌دهیم. درنهایت، سه روش به شما پیشنهاد خواهیم داد تا مطمئن شوید که تصمیمی که گرفته‌اید رضایت‌بخش خواهد بود.

کاشت ریش به روش برداشت واحد فولیکولی راهنمای گام‌به‌گام

 • ترمیم موی صورت که به دلیل عوامل ژنتیکی یا جراحی صورت ریخته است.
 • کاشت مو به روش برداشت واحد فولیکولی: گرافت‌های تکی مو از ناحیه اهداکننده، معمولاً زیر چانه، مستقیماً کاشته می‌شوند.
 • برش مدوری در پوست اطراف قسمت فوقانی فولیکول زده می‌شود.
 • سپس، مو مستقیماً از ناحیه پرمو برداشته می‌شود.
 • پس از آن، متخصص بافت مو را به‌دقت در زیر میکروسکوپ گرافت می‌کند.
 • مو با مهارت در ناحیه مقصد با الگوی پراکندگی و رشد طبیعی قرار داده می‌شود.
 • دلمه‌های کوچک باقیمانده از برش‌ها پس از پنج روز ناپدید می‌شوند و کمی بعد خود موها هم می‌ریزند و فقط ریشه فعال‌شده مو باقی می‌ماند.
 • دو هفته بعد، ریش طبیعی و سالم شروع به رشد می‌کند.

کلینیک‌های کاشت ریش آیا روش همه آن‌ها یکسان است؟

در کاشت مو به روش برداشت واحد فولیکولی، امروزه فرآیند برداشت مو از ناحیه اهداکننده و کاشت آن، تکنیکی قابل‌اعتماد و امتحان شده است. اما نتیجه نهایی که داشتن ظاهری طبیعی است بستگی به مهارت و تجربه جراح کاشت مو دارد و اینکه چگونه هر گرافت را در ناحیه موردنظر می‌کارد. در کاشت مو به روش برداشت واحد فولیکولی، جراح هر مو را صبورانه و با دقت می‌کارد تا مطمئن شود که واقعاً تغییری ایجاد کرده است و قابل‌تشخیص است، بنابراین باید تجربه کار با انواع مو و دانش الگوی رفتاری مو را داشته باشد. پس باید کلینیکی را انتخاب کنید که واقعاً در زمینه کاشت ریش تخصص و در زمینه ترمیم مو تجربه داشته باشد تا ریشتان ظاهری طبیعی پیدا کند.

3 روش برای اطمینان از رضایت‌بخش بودن نتیجه کاشت ریش

 1. قبل از تعیین زمان جراحی با جراح خود ملاقات و مشورت کنید. ترمیم مو، تصمیمی دلهره‌آور است و مشاوره شفاف و نهایی درباره آن با جراح کاشت مو، ارزیابی موی صورت و دریافت اطلاعات درباره همه گزینه‌های موجود به شما کمک خواهد کرد تا بدون استرس برای این تغییر تصمیم‌گیری کنید.
 2. دستورالعمل مراقبتی پس از جراحی را به‌دقت اجرا کنید و از کلینیک کمک بگیرید. کاشت مو، روندی یک‌شبه نیست و می‌توانید با رعایت دستورالعمل‌ها و تماس با کلینیک در صورت بروز مشکل، نتایج فوق‌العاده‌ای به دست آورید و مدت بهبودی را کاهش دهید.
 3. تجسم کنید! باوجوداینکه مد در بین افراد مشهور به‌سرعت تغییر می‌کند اما روزبه‌روز به تعداد مردانی که قصد کاشت ریش دارند افزوده می‌شود زیرا همه آن‌ها می‌خواهند به‌راحتی تغییر مدل لباس، چهره خود را هم تغییر دهند.