pelicanparvaz

پلیکان پرواز، مجری تخصصی تورهای بالی و ویتنام

در ادامه با ویتنام و بالی بیشتر آشنا شوید:

تور ویتنام

ویتنام کشوری در جنوب شرقی آسیا و دریای چین است و به سبب رودخانه ها, معابد, سواحل و شهرهای شلوغ شناخته شده است. هانوی پایتخت کشور ویتنام است. هوشی مین ( سایگون سابق ) شهری در ویتنام است که نشان دهنده ی استعمار فرانسه میباشد. نام رسمی کشور ویتنام, جمهوری سوسیالیستی ویتنام میباشد. ویتنام سرزمینی بسیار حاصلخیز و مناسب برای رشد برنج و سایر محصولات زراعی میباشد. ویتنام با چین در شمال و با کامبوج و لائوس در غرب هم مرز است.

در سرشماری ژوئیه سال 2013 ویتنام دارای 92477857 نفر جمعیت بود. در سال 1890 فرانسه کنترل ویتنام را در دست گرفت و در سال 1945 هوشی مین , رهبر حزب کمونیست ویتنامی اعلام کرد که ویتنام یک کشور مستقل است. ویتنام شامل تعداد زیادی نماد فرهنگی مانند اژدها ویتنامی ( اژدها مقدس افسانه ای ) , پرنده مقدس , لاک پشت و اسب نیز میباشد. ویتنام بزرگترین تولیدکننده بادام زمینی و فلفل سیاه در جهان با یک سوم تولید جهانی است. ویتنام دارای سطح بالایی از تنوع زیستی است که حدود 16 درصد از گونه های جهان را داراست.

ویتنام بطور سنتی شامل 5 طعم از عناصر اساسی است از جمله تند ( فلز ) , ترش ( چوب ) , تلخ ( آتش ) , شیرین ( زمین ). محبوب ترین ورزش ویتنام فوتبال است. از دیگر ورزش های مورد علاقه ویتنام میتوان به تنیس روی میز, بدمینتون و هنرهای رزمی اشاره کرد. ویتنام کشوری طولانی و دراز و به شکل حرف S است. روز ملی ویتنام 2 سپتامبر سال 1969 میباشد. از سال 1954 تا 1975 بیش از 3 میلیون نفر در جنگ ویتنام از جمله 58000 آمریکایی کشته شدند. حدود 38 درصد از مردم ویتنام نام خانوادگی نگوین ( به معنای پیروزی ) را دارند ! ویتنام در قرن 13 پرجمعیت ترین کشور جهان محسوب می شد. وسعت کشور ویتنام حدود 329550 کیلومتر مربع است.

تاریخ ویتنام:

اولین تمدن ویتنام در حدود 5000 سال پیش در دره رودخانه سرخ به وجود آمد. این قبایل تا 207 پیش از میلاد رونق گرفتند تا زمانی که منطقه شان بوسیله پروردگار چینی که پادشاهی به نام ویتنام ( Nam Viet ) تاسیس و فتح شد. در 111 قبل از میلاد ویتنام بخشی از امپراتوری چین بود تا زمانی که یک فرمانده ویتنامی به نام Ngo Quyen شورشی ترتیب داد. در سلسله بعد ویتنام به نام دای ویتنام تغییر نام داد و در اواسط 1500 , دای ویتنام بین پادشاهی رقیب تقسیم شد:Trinh در شمال و Nguyen در جنوب. در سال 1802 با کمک فرانسه کشور به نام ویتنام تغییر نام داد. در سال 1945 هوشی مین , رهبر حزب کمونیست ویتنامی اعلام کرد که ویتنام یک کشور مستقل است و در سال 1954 با تقسیم این کشور به شمال کمونیست و جنوب ویتنام به پایان رسید. در سال 1957 شورشیان کمونیست در جنوب به نام ویت کنگ افزایش یافتند. جنگ میان شمال و جنوب در پیش گرفت و دیگر کشورها از جمله ایالات متحده, روسیه و چین درگیر شدند. این جنگ تا سال 1975 زمانی که کمونیست های جنوب سایگون را تصرف کردند, به طول انجامید.

جغرافیای ویتنام:

کوه های آنام کودیلرا در نواحی غربی ویتنام قرار گرفته اند. باریک ترین نقطه ی ویتنام 48 کیلومتر عرض دارد. رودخانه مکونگ نیز در جنوب ویتنام واقع شده است. براساس آمارها 270 گونه پستاندار, 180 گونه خزنده , 80 گونه دوزیست و 800 گونه پرنده در ویتنام وجود دارند. حیواناتی نادر و غیر معمول نیز در ویتنام زندگی می کنند از جمله گربه ماهی غول پیکر, ببر هندوچین , بزکوهی شاخدوکی و کرگدن سوماترایی. جنگل های همیشه سبز گرمسیری غالبا در جنوب و جنوب غربی ویتنام وجود دارند. ویتنام در حدود 16درصد از تولیدات قهوه ی جهان را داراست. 27 درصد از جمعیت اردک جهان نیز در ویتنام زندگی می کنند.

آب و هوا در ویتنام:

بطور کلی ویتنام دارای آب و هوای موسمی استوایی است. ویتنام به طور کامل در کمربند گرمسیری بین خط استوا و مدار راس السرطان واقع شده است در حالی که تغییرات جزئی در دما بسته به فصل و ارتفاع است. تغییرات فصلی اولیه توسط تغییرات در بارش مشخص شده اند. نواحی شمالی ویتنام شامل گستره باران از اواسط آوریل تا اواسط اکتبر میباشد. نواحی جنوبی نیز بیشتر گرمسیری است. فصل گردباد از جولای تا نوامبر در امتداد ساحل مرکزی است. گاهی این طوفان ها بسیار شدید بوده و به محصولات و زندگی افراد لطمه وارد می سازد.

فرهنگ ویتنام:

زبان: زبان رسمی کشور ویتنام , ویتنامی است که یک سوم این زبان از واژگان چینی مشتق شده است. از دیگر زبان های ویتنام میتوان به انگلیسی , فرانسوی , خمر, پلینزی و چینی اشاره کرد.

مذهب: در ویتنام دین رسمی وجود ندارد اما بیشتر افراد پیرو بودیسم هستند. برخی دیگر از افراد پیرو مخلوطی از آیین های بودیسم , تائویسم و آیین کنفوسیوس میباشند. ویتنام را به نام سه گانه دین نیز میشناسند.

اقتصاد: صادرات اصلی کشور ویتنام نفت خام, غذاهای دریایی, برنج, محصولات چوبی, ماشین آلات, قهوه و لباس میباشند. منابع طبیعی ویتنام منگنز , کرومات, برق آبی, زغال سنگ و بوکسیت است. محصولات کشاورزی ویتنام نیز شامل قهوه , ماهی, پنبه, چای, فلفل , سویا, نیشکر, بادام زمینی و موز است. از محصولات صنعتی ویتنام میتوان به معدن, سیمان, لاستیک, فولاد, شیشه, ماشین آلات ساختمانی , پردازش مواد غذایی و کاغذ اشاره کرد.

واحد پول کشور ویتنام دونگ است.

غذا در ویتنام:

غذاهای ویتنام ترکیبی از سبک های چینی و تایلندی است و به عنوان یکی از سالم ترین غذاهای جهان با ترکیبی از مواد تازه همچون سبزیجات تازه, غذای دریایی , میوه , سس سویا , برنج , رب میگو و سس ماهی شناخته می شود.

معروف ترین غذای ویتنام Pho.Pho یک سوپ رشته فرنگی میباشد که با گوشت گاو یا مرغ, ریحان, برگ نعناع درست میشود. از دیگر غذاهای ویتنام میتوان به Bun Cha ( همبرگر کوچک متشکل از گوشت کبابی, سس و رشته فرنگی ) , Cao Lau ( گوشت خوک, جوانه لوبیا, رشته فرنگی و نعناع ) , Cha Ca ( غذای دریایی شامل ماهی, سس گوجه فرنگی و رشته فرنگی ) , Mi Quang ( ظرف ماکارونی به همراه میگو, بادام زمینی, نعناع, تخم بلدرچین و رشته فرنگی ).

مهم ترین شهرهای ویتنام:

هانوی – هوشی مین – هویه و بندر هایفونگ.

هانوی در ویتنام:

هانوی پایتخت ویتنام و دومین شهر بزرگ ( بعد از هوشی مین ) است و شامل فرهنگ غنی از جنوب شرقی آسیا, تاثیرات چینی ها و فرانسوی ها است. هانوی دارای تعداد زیادی از معابد و بازار دونگ ژوان میباشد. هانوی در شمال ویتنام قرار گرفته که جنگ بر آن بسیار تاثیرگذار بوده است. آب و هوای آن مرطوب و حاره ای است. بخش وسیعی از جاذبه ها شامل موزه و بناهای باستانی است. از جاذبه های هانوی میتوان به آرامگاه هوشی مین, موزه ارتش, معبد هنر, خانه اپرا, دریاچه هوان کیم و معبد بودا اشاره کرد.

شهر هوی ان ویتنام:

شهر هوی ان ویتنام در سواحل جنوب دریای چین در جنوب کشور ویتنام مرکزی قرار گرفته است. هوی ان ویتنام شهر کهن و زیبا با پیشینه ی دو هزار سال پیش از امپراطوری چمپا میباشد. معماری باستانی همراه فرهنگ و منسوجات سنتی از این شهر ویتنام یک مقصد دوست داشتنی در ویتنام ساخته است. در مرکز شهر هوی ان ویتنام جو شهر باستانی حاکم میباشد که برای پیاده روی مناسب است. مسیرهای باریک و مارپیچ از شهر قدیمی با معماری قشنگ و کهن، خانه های چوبی باستانی و 100ها فروشگاه خیاطی و فروش لباس، کفش، کیف، سوغاتی و خدمات سفارشی ارائه میدهد..

شهر هوء ویتنام:

شهر هوء ویتنام در سواحل رودخانه عطر در ویتنام مرکزی قرار گرفته است. هوء ویتنام مدتی بعنوان پایتخت پادشاهی سلسله نگوین خدمت ارائه داده است. هم اکنون بقایای آن دوره مقتدر در معماری شهر، فرهنگ و غذاهای آن موثر بوده و آنرا یکی از بهترین اماکن جهت بازدید در ویتنام کرده است. از آثار باستانی شهرهوء ویتنام، ارگ مشهور‌ترین آن است که مدتی صندلی حکومت پادشاهان نگوین بود. ارگ یک مجموعه عظیم از کاخ بزرگ، عبادتگاه های آراسته، دیوارها و دروازه میباشد. رودخانه تین مو نیز نماد رسمی شهر هوء ویتنام میباشد..

شهر ساپا ویتنام:

شهر ساپا ویتنام به وسیله ی کوههای چشم‌گیر، تراس‌های برنج و قبیله های مختلف تپه‌ای در شمال غربی کشور ویتنام احاطه گردیده است، ساپا ویتنام شهری آرام میباشد که بیشتر بعنوان محلی جهت کوه پیمایی در کوه هوانگ لین سان ویتنام و تور شالیزارهای برنج و روستاهای سنتی مورد استفاده قرار میگیرد. در شهر ساپا ویتنام تعداد زیادی از تورهای سازمان یافته قرار گرفته که راهنمای توریستان در رفتن به کوه و جست و جو در نزدیکی شالیزارها و روستاهای دوردست میباشد. این تورها چشم انداز آبشارهای چشمگیر و فرصت‌هایی را برای تجربه غذا، سنت ها و سبک زندگی در بین قبیله های محلی ویتنام را عرضه میکند.

شهر نها ترنگ ویتنام:

شهر نها ترنگ ویتنام در سواحل جنوبی مرکزی ویتنام قرار گرفته است. نهاترنگ ویتنام شهری تفریحی است که در یکی از زیباترین خلیج ها واقع شده است. این شهر ویتنام شامل کوههای چشم گیر و سواحل زیبا و جزایر سرسبز میباشد که گردشگران زیادی را به خود جذب میکند. نها ترنگ ویتنام دارای استراحتگاه های تفریحی و درختان نخل و پارک آبی و قطار هوایی و استخر موجی نیز میشود. شهر نهاترنگ ویتنام مقصد مناسبی برای غواصان است.

دلتای مکونگ ویتنام:

از عواملی که بسیاری از افراد را به سمت دلتای مکونگ ویتنام میکشاند میتوان به بازارهای شناور رنگی، باغهای میوه، شالیزارها، باغ نیشکر، پناهگاه پرندگان و روستاهای عجیب اشاره کرد. دلتای مکونگ ویتنام با اسم مستعار سبد برنج ویتنام، منطقه ای کشاورزی به وسیله کانالها و نهرهایی حاصلخیز است که توسط رودخانه مکونگ تغذیه می‌شوند. دلتای مکونگ ویتنام که وسعت آن از خلیج تایلند تا شهر هوشی مین میباشد. بیشتراز یک سوم کشور ویتنام از مزارع غنی، باغها، شالیزارها و مزارع پرورش ماهی ازدلتای مکونگ ویتنام تغذیه میکنند

شهر هوشی مین ویتنام:

شهر هوشی مین ویتنام در امتداد رودخانه سایگون در نزدیکی دلتای مکونگ در جنوب ویتنام واقع شده و در گذشته بعنوان سایگون نامیده میشد که بعنوان پایتخت ویتنام جنوبی در مدت جنگ ویتنام خدمت ارائه داده است. هم اکنون شهر هوشی مین ویتنام بزرگ‌ترین شهر ویتنام محسوب میشود. از ترکیب جاذبه‌های باستانی و مدرن با همدیگر تا خرید پر جنب و جوش، ناهار خوری و زندگی شبانه در شهر هوشی مین ویتنام قابل رویت است.

روستای مای سان ویتنام:

دایفو بعنوان پایگاه باستان شناسی مهم در نزدیکی روستای مای سان در ساحل مرکزی ویتنام قرار گرفته است. مای سان ویتنام از برجسته ترین پایگاه های تاریخی جنوب شرقی آسیاست. این روستای ویتنام زمانی مرکز اصلی مراسمات آیینی و مذهبی هندو بوده است که در آن به پرستش خدای شیوا بین قرون چهار تا چهارده میپرداختند.

شهر دالات ویتنام:

از ویژگی های شهر دالات ویتنام میتوان به آب و هوای سرد در تمام مدت سال و چشم انداز های روستایی از دره‌های مه آلود، درختان کاج سرسبز و گل‌های رنگی اشاره کرد که همه ی اینها دلایلی میباشند که دالات ویتنام مدتی بوسیله پادشاهان ویتنامی و مستعمره نشینان فرانسوی مورد استفاده واقع میشد. هم اکنون دالات ویتنام در ارتفاعات جنوبی مرکزی ویتنام یک مکان مناسب برای کسانی ست که به دنبال فرار از گرما میباشند. دالات ویتنام برای پیاده‌روی مناسب میباشد و همینطور یک صحنه زیبا از معماری استعماری فرانسه و ویلاهایی در بین چشم انداز های قشنگ است

با چه پروازی به کشور ویتنام سفر کنیم ؟

برای دیدن کشور زیبای ویتنام میتوانید از طریق چندین ایرلاین اقدام به سفر نمایید. در پکیجهای مسافرتی شرکت خدمات مسافرتی پلیکان پرواز آسیا چند گزینه برای سفر به تور ویتنام در نظر گرفته شده است.

با چه ایرلاینی میتوان به کشور ویتنام سفر کرد

پروازهای خارجی مانند: قطر ایرویز و امارات معمولا بهترین ایرلاینها برای پکیجهای تور ویتنام می باشد. البته اگر خواهان این هستید که سفرتان به ویتنام از نظر هزینه کمی ارزان تر تمام شود ، میتوانید از ایرلاینهای داخلی مانند ماهان و ایران ایر و یا آسمان اقدام کنید.

ایرلاینهای خارجی:

باید در نظر داشته باشید که پروازهای خارجی که از ایران به سمت کشور ویتنام و یا سایر کشورها پرواز میکنند ، همگی در مرکز کشور خودشان یک توقف دارند و سپس از آنجا به کشور ویتنام پرواز میکنند و مستقیما به هوشی مین سیتی و یا هاتوی میروند. به عنوان مثال پرواز قطری در دوحه ، پرواز امارات در دبی ، پرواز ال اتحاد در ابو ظبی ،پرواز ترکیش در استانبول و.. البته بهترین پرواز از ایران به مقصد ویتنام از نظر قیمت و توقف کوتاه پرواز قطری میباشد و بیشترین تعداد مسافرین تور ویتنام از طریق پرواز قطری اقدام به سفر میکنند.

ایرلاینهای داخلی:

و اما در مورد پروازهای داخلی مانند ماهان ، ایران ایر و آسمان قضیه کمی متفاوت است. پرواز های داخلی همگی از تهران به مقصد کوالالامپور پایتخت کشور مالزی پرواز میکنند و همکاران ما در شرکت پلیکان پرواز آسیا برای مسافرین تور ویتنام اقدام به صدور بلیط پروازهای بین المللی از مالزی به ویتنام می نماییند. پروازهایی مانند ایر آسیا ، ایر مالزیا و یا هواپیمایی کشور ویتنام ، این پکیج تور ویتنام از نظر قیمتی معمولا مقرون به صرفه تر از پروازهای مستقیم ایرلاینهای خارجی میباشد ، البته گاهی از اوقات آفرهای پروازهای خارجی در برخی از ایام سال حتی از پروازهای داخلی هم ارزان تر تمام میشود ولی اغلب پروازهای داخلی ارزانتر تمام میشود.

مواردی که برای انتخاب پرواز باید در نظر داشته باشیم:

مواردی که در انتخاب ایرلاین مناسب برای تور ویتنام خود باید در نظر بگیرید این است که پروازهای داخلی به مقصد مالزی و در ادامه عزیمت از مالزی به ویتنام کمی خسته کننده و کسالت بار میباشد ، کیفیت پایین تر پروازهای داخلی نسبت به پروازهای خارجی و معطلی چند ساعته در مالزی و تعویض پرواز میتواند خستگی زیادی را برای شما در بر داشته باشد. همکاران ما در شرکت خدمات مسافرتی پلیکان پرواز آسیا برای پایین آوردن احتمال ریسک ، از نظر جا ماندن مسافرین از پروازهای مالزی به ویتنام ، به خاطر تاخیر احتمالی پروازهای ایرانی به مقصد مالزی ، مجبورند تا چند ساعت توقف را در مالزی برای شما در نظر بگیرند تا احیانا در صورت تاخیر از ایران ، مسافران از پرواز بعدیشان جا نمانند. پس بهتر از با در نظر گرفتن تمام این شرایط بهترین تصمیم را برای پرواز و خرید مناسب تور ویتنام اقدام نمایید.

در نظر داشته باشید بهترین پرواز ایرانی برای تور ویتنام ، از نظر ساعت پرواز از ایران به مقصد مالزی ، ماهان می باشد.

تور بالی

بالی جزیره‌ای است واقع در کشور اندونزی که از مراکز گردشگری مهم جهان به شمار می‌رود.

جزیرهٔ بالی با مختصات ۸° ۲۵′ ۲۳″ جنوبی و ۱۱۵° ۱۴′ ۵۵″ شرقی جزو یک رشته‌جزایر است که در غرب آن جزیرهٔ جاوه در غرب آن و در شرق جزیرهٔ لومبوک واقع شده است. هنرهای گوناگون همچون رقص، تندیسگری، نگارگری، چرمگری، فلزکاری و بویژه موسیقی سبک گامِلان در این جزیره در سطح بسیار بالایی قرار دارند.

مردم بالی از تبار نژادی ماقبل تاریخی هستند که از راه خاک اصلی قارهٔ آسیا در حدود ۲۵۰۰ پ.م. به مجمع‌الجزایر اندونزی کوچ کردند. با پایان گرفتن دوره ماقبل تاریخ و رسیدن هندوها در سال ۱۰۰ پ.م. سفال‌نوشته‌های براهمی از آن دوران بدست آمده‌ که آن را تأئید می کنند.

وقتی شاهنشاهی ماجاپاهیت (۱۲۹۳–۱۵۲۰ میلادی) که در جاوهٔ شرقی مستقر شد، در سال ۱۳۴۳ یک کوچ‌نشین هم در جزیره بالی برپا کرد. در پی حملات پیاپی، شاهنشاهی ماجاپاهیت کمی پیش از ۱۵۰۰ میلادی، سرنگون شد و این امر باعث مهاجرت گسترده به بالی گردید.

بالی همچون جزایر دیگر اندونزی با پیوند دادن دو اقیانوس آرام و هند خود از آب و هوای منحصر به فردی برخوردار گردیده که باعث شده در فهرست برترین مقاصد گردشگری جهان قرار گیرد. جمعیت این جزیره حدود 3 میلیون نفر بوده که اکثرا ساکنان اندونزی هستند اما در سالهای اخیر بدلیل رشد فزاینده صنعت توریست مهاجران بسیاری از استرالیا و اروپا در این جزیره سکنی گزیده و مشغول به کار و زندگی هستند.

بالی از لحاظ آتش فشانی فعال بوده و خاک آن برای کشاورزی بسیار حاصلخیز است. اما معروفترین آتشفشان بالی کوه گودان آگانگ بوده که «مادر کوه »ها نیز نامیده می شود. این کوه آتشفشانی ، فعال بوده و ارتفاعی بیش از ۳۰۰۰ متر دارد.و در شمال و جنوب کوه های مرکزی این جزیره زمین های بسیار حاصلخیزی برای کشاورزی وجود دارد که از آن برای کاشت برنج استفاده می شود. مزارع پلکانی برنج بالی شهرت جهانی داشته و از جاذبه های گردشگری منحصر به فرد این جزیره است.دنپازار ،بزرگترین شهر و مرکز اداری این جزیره ، حدود چهارصد هزار نفر جمعیت دارد. جزیره اندونزیایی بالی دارای گنجینه‌های بسیاری است: طبیعت زیبا، پوشش گیاهی متنوع ودنیای منحصر به فرد زیر آب، شالیزارهای پلکانی برنج ، رودها و آبشارها. اما جالب ترین خصیصه این جزیره این است که در هر فصلی از سال که باشیم خورشید هر روز حوالی ساعت6 بامداد در این جزیره طلوع می کند.

فواصل هوایی این جزیره تا جاکارتا حدود 5/1 است،تا سنگاپور و perth در استرالیا حدود 5/2 الی 3 ساعت ،هنگ کنگ 5/4 ساعت و تا سیدنی و ملبورن حدود 5/5 الی 6 ساعت می باشد. شهرت ین جزیره در باغهای میوه و سبزی و سواحل شنی سفید رنگ آن در جنوب ،شش آتشفشان از غرب تا شرق ،مناظر دیدنی ،دریاچه ها ،و رود خانه های زیبا ی آن می باشد.پارچه ،پوشاک و صنایع دستی ،مهمترین محصولات این جزیره بوده و کالاهای کشاورزی آن شامل چای ،قهوه ،تنباکو،کاکائو ،مغز نارگیل ،وانیل،فلفل و میوه و سبزیجات است.

جاذبه های گردشگری و توریستی اندونزی بالی

جزیره بالی پر از جاذبه های طبیعی و گردشگری است. در جزیره بالی کیلومترها سواحل شنی و مرجانی، مزراع زیبای پله پله برنج در دامنه ها، آتشفشانهای فعال با شکوه، غارهای مرموز و جنگل های بارانی گرمسیری شاداب وجود دارد که در کنار نمایشگاهی از جانوران و حیات وحش عجیب و غریب قرار گرفته است. از این رو می توان علت اصلی تاسیس پارک ملی بالی برات را فهمید. اما برای بیشتر بازدید کنندگان جاذبه های بالی در فرهنگ گوناگون و پیچیده آن نهفته است٬ که شامل معابد و قصرهای خیره کننده، موسیقی گاملان و رقص های سنتی است که از حماسه های هندو مانند: رامایانا الهام گرفته شده همچنین صنعتگران بالی بیشتر به خاطر نقاشی های تزئینی، پیکره های سنگی، منبت کاری٬ ظروف نقره و منسوجات بسیار زیبا مشهور گردیده اند. میراث منحصر به فرد جزیره را می توان در موزه هایی چون: موزه هنر آگونگ رای، موزه هنر نکا و موزه پوری لوکیسان نیز یافت.

جاذبه باتوبولان در بالی

در راه رسیدن به باتوبولان و درکنار جاده مجسمه های سنگی زیادی قرار دارد.همچنین مجسمه خدایان و شیاطین بسیاری بر روی نمای خانه های سنگی کنده کاری شده اند. توریست ها میتوانند از کارگاه های مجسمه سازان نیز بازدید بعمل آورند.

جاذبه کشتزارهای برنج در بالی

هوا چه آفتابی و درخشان باشد، چه ابری و تیره، دیدن کشتزارهای برنج بین کاندیداسا و آملاپورا که یکی از زیباترین صحنه های بالیست خالی از لطف نیست.

جاذبه کوتا در بالی

این دهکده که محلی جذاب برای جوانان محسوب می شود، ساحلی محبوب برای موج سواری است و چون رو به سمت غرب وافع شده، غروب هایی بسیار زیبایی دارد. این دهکده مملو از رستوران ها، مغازه ها و امکانات دیگر برای توریست هاست. در کوتا هنرمندان بسیاری برای توریست ها موسیقی محلی بالی را می نوازند.

جاذبه جیانیار در بالی

شهر جیانیار زمانی مرکز قدرت و پادشاهی بالی بوده اما در حال حاضرتخصص مردم جیانیار بافتن نوعی پارچه به نام ایکات است که مردم بالی به صورت سنتی آن را می پوشند.

جاذبه کرتا گوسا در بالی

کرتا گوسا در قلب سماراپورا واقع شده و نام آن از لغت سانسکریتی کرتا به معنی آرامش و گوسا از لغت گوسیتا به معنای اعلان گرفته شده.است این سالن دادگستری قرن هفدهم که پادشاه کلانگ کونگ متد برای وضع قانون، محاکمه و مجازات از آن استفاده میکرده در محوطه ای بسیار زیبا واقع گردیده و سقف زیبای داخل آن، نقاشی هایی بسیار نفیس را در خود جای داده است.

مرکز هنری بالی

این مرکز ، مجموعه ای از ساختمان‌های چوبی به سبک سنتی شامل آثار هنری اهالی بالی در عصر معاصر، ماسک‌های چوبی، حکاکی‌ها و نقاشی‌ها است و همچنین دارای تعدادی فروشگاه‌های سوغاتی است که در آنجا، کارهای هنرمندان بومی با قیمت ثابت به فروش می‌رسند.

موزه جزیره بالی

این موزه یکی از بهترین‌ موزه ها در اندونزی است و مجموعه‌ با‌شکوهی از حکاکی‌های مزین، ماسک‌های نقاشی شده، عروسک‌های خیمه‌شب‌بازی، ظروف سفالی ، منسوجات و دیگر آثار هنرمندان مشهور اهل بالی را شامل می گردد و در محوطه‌ای محصور به خوبی از آنها نگهداری می‌شود.

کاخ‌های تاریخی بالی

مقامات گردشگری اندونزی قصد دارند چند کاخ تاریخی در «بالی» را در آینده نزدیک به جاذبه‌های جدید گردشگری تبدیل کنند. این کاخ‌ها که از آنها به عنوان یادگارهایی از فرهنگ بالی نام برده شده، قدمتی چند صد ساله دارند و متعلق به خانواده‌های سلطنتی و یا تجار بزرگ بالی هستند.

قرار است در این کاخ‌ها غذاهای محلی برای گردشگران سرو شود، آثار تاریخی بالی به نمایش درآیند و فرهنگ غنی این جزیره نیز به گردشگران معرفی گردد. از سوی دیگر اقداماتی نیز در جهت مرمت این کاخ‌ها که تعدادی از آنها در شرایط خوبی قرار ندارند در دست اقدام است و پیش‌بینی می‌شود این کار قدمی باشد در جهت رشد بیشتر گردشگران بالی.

بالی در سال ۲۰۱۲ میزبان بیش از سه میلیون گردشگر خارجی بود که می‌توان آن را رکوردی جدید در جذب گردشگران خارجی به این جزیره دانست.

آتشفشان کینتامانی و دریاچه باتور در بالی

در میان دو آتشفشان کینتامانی و آگونک دریاچه زیبایی به نام باتور بوجود آمده که زیبایی این مندطقه را دوچندان کرده است. جالب اینجاست که این دو آتشفشان هنوز فعال بوده و بومیان این منطقه از گدازه ها و سنگهای سرد شده این آتشفشان برای ساخت منازل خود استفاده میکنند. رسیدن به این نقطه از کوتا تقریبا دو تا سه ساعت بطول خواهد انجامید. اما در طول مسیر از روستاهایی عبور می کنید که بهترین تولیدات صنایع دستی و سوغاتیهای ارزان را دارند. همچنین صرف ناهار در رستورانهای مشرف به دریاچه با منظره قله آتشفشان کینتامانی بسیار مسرت بخش می باشد. از دیگر دیدنیهای این منطقه غار خفاشها می باشد.همچنین به هنگام بازگشت از مزارع و باغات ادویه بالی بازدید می کنید و می توانید حتی گران ترین قهوه جهان را موسوم به کوپی لوآک که محصول پستانداری خارق العاده به همین نام می باشد را تهیه نمایید.

قایق سواری در تنداب بالی

قایق سواری در تنداب از محبوب ترین و معروف ترین سرگرمی هایی است که در بالی وجود دارد. در رفتینگ شما سوار بر قایق های مخصوص شده ضمن لذت بردن از هیجان رویارویی با امواج رودخانه ،از میان جنگل ها، کوهها، دشتها، مزارع، روستا ها و… گذر کرده وبه تماشای مناظری می نشینید که با هیچ وسیله دیگری میسرنمی باشد.

سافاری در بالی

یکی از بزرگترین باغ وحش های آزاد آسیای جنوب شرقی در خارج از شهر دنپاسار در بالی قرار دارد. این باغ وحش دارای دو بخش اصلی است: یکی محل نگهداری حیوانات وحشی و دیگری پارک آبی که گونه های متعدد از حیوانات دریایی در آن مشاهده می شود. شما در این پارک وحش آزاد، به دنیای حیوانات کمیاب نزدیک شده و تغذیه شیر و ببر را از نزدیک می بینید. اصلی ترین جاذبه این باغ وحش، محوطه باز آن است که می توان حیوانات وحشی را در زیستگاه طبیعی خود دید. بازدید از این محل فقط با خودروهای پارک امکانپذیر است. هیجان انگیز ترین بخش بازدید از دنیای وحش زمانی است که گردشگران وارد جنگلی گرمسیری می شوند که در آن تمساح ها منتظر آنها هستند. در پارک آبی این باغ وحش نیز، دلفین ها که باهوشترین حیوانات دریایی خوانده می شوند، نمایش هایی را با توپ اجرا کرده ،آواز خوانده، گردشگران را بوسیده یا با آنها دست می دهند.

پارک آبی واتربم در بالی

در این مجموعه بینظیر که شعبه ای از پارکهای زنجیره ای و بین المللی واتربوم است استخرهای بزرگ و کوچک، چندین نوع سرسره ،Lazy River ، آبی استخر و بازی های مخصوص بچه ها، زمین بازی )پینگ پونگ، فوتبال دستی( و رستوران های مختلف وجود دارد که می شود با آرامش کامل و درکنار تمامی اعضای خانواده از آنها استفاده کرد. تفریحات این مجموعه آنقدر زیاد ، متنوع و هیجان انگیز است که می شود یک روز کامل را در آن گذراند.

منطقه اوبد در بالی

این منطقه که شامل روستاها و محلات مسکونی متعدی است بسیاری از زیبائیهای جزیره بالی را در خود جای داده است. این زیبائیها شامل جنگل میمون ها، دریاچه ی براتان، و معبد آبی اولون دانو، غار فیلها ، معبدهای باستانی متعدد، باغ وحش بسیار زیبای بالی ، پارک فیلها و تعدادی موزه و خانه هنر می گردد. مزارع پلکانی برنج بالی هم که از زیبائیهای این منطقه برشمرده می شوند در مسیر این روستا به چشم می خورد.

جنگل میمونها در بالی

بازدید از جنگل میمونها در این منطقه را خصوصا” اگر کودکان با شما هشستند هرگز فراموش نکنید.در این جنگل حدود 500 میمون از انواع مختلف که در معرض خطر انقراض قرار گرفته اند نگهداری میشود. اگرچه میمونها بسیار فضول و پر رو به نظر میرسند اما حیوانات بسیار باهوش،عاطفی و دوست داشتنی هستند.

این پارک در بنیاد گردشگری جهانی به رسمیت شناخته شده است. هدف اصلی مسئولین پارک آموزش به عموم مردم برای حفظ طبیعت و جنگل ها و حیوانات مخصوصا میمون ها است که در این محیط ها زندگی می کنند. میمون هایی که در این جنگل حفاظت می شوند به درازدم معروف هستند. که نام علمی آنMacaca است.

اصولا در جزیره بالی میمون ها حیوانات مقدسی هستند و این جنگل هم به نوعی یک جنگل مقدس به شمار می آید و معابد زیادی هم در این پارک وجود دارد که مقدس بودن این پارک جنگلی را برای اهالی جزیره بالی دوچندان می کند.

بانجی جامپینگ در بالی

یکی از تفریح های لذت بخش که در بالی می توان انجام داد، بانجی جامپینگ است. در جزیره زیبای بالی دو مجموعه بانجی مشغول به ارائه خدمات به علاقه مندان می باشند که هردو با استانداردهای جهانی و رعایت کلیه موارد ایمنی فعالیت می نمایند. پریدن از ارتفاع 62 متری تجربه ای فراموش نشدنی برای هر آدم ماجراجو می تواند باشد. همچنینی منظره ای که در راه )از بالای سکو تا سطح آب است ( می بینید بسیار زیبا و رویایی است و جالب تر اینکه احتمالا تماس کوتاهی هم با آب در انتهای مسیر خواهید داشت تا تجربه برخورد با زمین را هم داشته باشید. در ضمن امکان پرش در شب و زیر نور ماه و همچنین برگزاری یک جشن کوچک با همراهان به افتخار زنده بودنتان وجود دارد. از عملیات شجاعانه ای که انجام داده اید عکس و فیلم به شما هدیه می دهند و در خاتمه یک تی شرت با نشان بانجی جامپ هم دریافت می کنید.

اسپا سنتر در بالی

یک مرکز اسپا در بالی خدماتی همچون آرایش صورت، آرایش مو، مانیکور، پدیکور، ماساژ بدن، ماساژ پا، ماساژ ماهی و … را در کنار هم به شما ارائه می دهد. در بالی مراکز اسپای بسیاری وجود دارد که از بین آن ها می توان به Anika که در نزدیکی فرودگاه اشاره کرد. خدمات این مرکز شامل آرموتراپی ماساژ ، ماساژ بالینیز، ماساژ کمر، گردن و شانه و ماساژ ویژه و بسیاری از انواع دیگر است.

فیش اسپا یا دکتر ماهی یکی از تراپی های بی نظیر است که شما می توانید در بالی تجربه کنید. روش درمان این گونه است که پاهای فرد داخل حوضچه ای با آب گرم قرار می گیرد که داخل آن ماهی هایی به طول 3تا 4 سانتی متر و بدون دندان قرار دارد. این ماهی ها به پوست فرد حمله می کنند و شروع به مکیدن پوست می کنند و لایه رویی را می خورند. این کار باعث از بین رفتن سلول های مرده پوست می شود. آب حوضچه بعد از هر بار استفاده تصفیه می شود تا میکروب ها به نفر بعدی انتقال پیدا نکند. فیش اسپاهای بسیار متعددی در تمامی بازارها و مراکز توریستی بالی موجود است.

معابد بالی

اگرچه اندونزی بزرگترین کشور مسلمان جهان می باشد ولی جالب است بدانید که دین رسمی مردم جزیره بالی هندو بوده و تا حدود بسیار زیادی با هندوئیزمی که در هند رواج دارد متفاوت است. به همین دلیل معابد زیبایی در بالی ساخته شده است. بازدید از معابد بالی مانند معبد مادر که در منطقه بساکیه قرار گرفته و بزرگترین معبد هندو در بالی است را هرگز نباید فراموش کرد. این معابد که بخش عظیمی از فرهنگ و تاریخ بالی را در بر گرفته اند امروزه از جذابیتهای بسیار مهم و ارزشمند توریستی بالی به شمار می آیند که در زیر به شرح مختصری از آنها پرداخته شده است:

معبد مادر در بالی

این معبد در ارتفاع 1222 متری از سطح دریا و در کوهپایه آتشفشان آگونگ در منطقه بساکیه واقع گردیده است. این معبد مقدسترین معبد هندو در بالی و به اعتقاد هندوان قدیمی ترین معبد نیز می باشد. معبد مادرتوسط پله هایی که از دروازه های جداگانه به حیاط میرسند زیبا تر هم شده است. در اطراف سه معبد اصلی شیوا، برهما و ویشنو، ۱۸ جایگاه مقدس قرار دارد. باز دید از این معبد در صبحگاهان و قبل از رسیدن گردشگران هنگامیکه خدایان شیوا ، ویشنو و برهما هنوز در خواب خوش می باشند توصیه میگردد.

معبد تانالوت در بالی

یکی از مهمترین معابد افسانه ای بالی به شمار می آید. این معبد در ۴۵ کیلومتری کوتا و در سواحل غربی جزیره بالی بر فراز شبه جزیره کوچکی که به هنگام مد ارتباط خود را با خشکی از دست داده و تبدیل به جزیره ای زیبا میگردد واقع شده است. بازدید از این معبد در صورتی میسر است که دریا در حالت مد بوده و شما قادر به عبور از راهی که به آن منتهی میگردد باشید. همچنین در اطراف محوطه خارجی این معبد نیز بازار مکاره ای بسیار خوش رنگ و لعاب خوش آمد گوی شما است که میتوان در آنجا خستگی راه را از تن شست.

معبد اولون در بالی

معبدی آبی که در سواحل دریاچه براتان و در کوهستان نزدیکی بدوگل واقع شده. این معبد در گرامیداشت دوی دانو، الهه دریاچه ای که ۳۰،۰۰۰ سال پیش توسط فوران آتشفشان پدید آمد ساخته شده است.

معبد کهن در بالی

معبد کهن قلب مذهبی بسیاری از معابد بانگلی است. یکی از بزرگترین مجموعه معابد بالی که ساخت آن به اوایل قرن یازدهم بر می گردد. یک درخت بزرگ انجیر هندی در حیاط این معبد خودنمایی میکند.

معبد یاپوری پمکوتان در بالی (Puri Pemecu Tan)

با قدمت صد ساله حاوی یکی از مجموعه های ارزشمند خنجرهای بومی باستانی، ابزار های موسیقی و تندیس های هندو است.

غواصی و سایتهای غواصی جزیره بالی

اندونزی متشکل است از ۱۷۰۰۰ جزیره که از این تعداد ۶۰۰۰ جزیره مسکونی است. این جزایر ۱۵ درصد از کل پوشش مرجانی جهان را در بر گرفته اند. بنابراین اگر این کشور را با دیگر مناطق مساعد غواصی جهان مقایسه نماییم، درخواهیم یافت که اندونزی با دارا بودن بیش از ۴۰۰۰ گونه از آبزیان، صدرنشین، دریای سرخ با ۱۰۰۰ گونه در مقام دوم و دریای کارائیب با ۴۰۰ گونه در مکان سوم قرار گرفته اند. از این رو این کشور به یکی از مهمترین مراکز اکوتوریستی و غواصی جهان تبدیل شده است. اما لازم به ذکر است که این کشور وسیع دارای بیش از ۵۰۰ دایو سایت می باشد که در زیر به تعدای از آنها اشاره می شود:

کشتی مغروق در بالی US Liberty

این کشتی ۱۲۰ متری به فاصله فقط ۳۰ متر ازساحل و در عمق ۳ تا۲۸ متری آرمیده است. این شناور مغروق در۱۱ ژانویه ۱۹۴۲ توسط نیروی دریایی ژاپنی و با شلیک اژدر هدف واقع شد و پس از تلاش بسیار کاپیتان و خدمه برای جلوگیری از غرق شدن در ساحل تولامبن به گل نشست. البته به گل نشستن این شناور در سال ۱۹۶۳، با فوران آتشفشان گونانگ آگونگ و جاری شدن مواد مذاب به پایان رسید و به همراه سیل مذاب این شناور به دریا بازگشت. اکنون بدنه این مغروق پوشیده از مرجان ها و یکی از زیباترین سایتهای غواصی بالی می باشد.

دسترسی به سایت از طریق ساحل به آسانی ممکن است. شما در عمق ۲۰ متری شاهد خورشید ماهیان بسیار بزرگ، باراکودا و ناپلیون خواهید بود. همچنین این سایت برای غواصی در شب بسیار مناسب است.

آموک بی -کندی داسا در بالی Amuk Bay – Candi Dasa

به فاصله ۳ کیلومتری جنوب شرق آموک بی – کندی داسا و در عمق ۳۲ متری مجموعه ای از صخره ها و شکافهای زیر آبی به پهنای ۱۰۰ متر به چشم می خورد. جریان شدید آب (تا ۵ گره) در این منطقه، غواصی را مختص به افراد با تجربه نموده است. غواصی در جریان شدید دره Tepekong فراموش ناشدنی است.

در این سایت شما کوسه های وایت تیپ را به آسانی ملاقات خواهید نمود و در دسته های بسیار بزرگ باراکودا ناپدید خواهید گردید. در شمال و شرق همین نقطه و در عمق ۲۵ متری سنگفرشی وسیع از مرجانهای طبقاتی و ماهیان تروپیکال به میزبانی شما نشسته اند. ماهیانی از قبیل سنگسر زرد، آنجل و پروانه ماهیان نیز از ساکنان این ریف بسیار زیبا می باشند. وسعت دید در این سایت ۲۰ متر بوده و این سایت برای غواصی در تمامی طول سال بغیر از ژوئن تا سپتامبر مناسب است.

تولامبن در بالی Tulamben

تولامبن در شمال شرقی جزیره بالی قرارگرفته است. در شرقی ترین نقطه تولامبن نیز مشهور ترین سایت غواصی جزیره بالی، دیواره ۶۰ متری تولامبن غواصان را به خود فرا می خواند. پوشش این دیواره مرجانهایی بی نظیر با قدمت هزاران ساله می باشند. در عمق ۲۷ متری همین دیواره گرگانیائی به چشم می خورد که شاید عکسهایش را در مجلات دیده باشید. این گرگانیای عظیم الجثه ۳ مترو نیم ارتفاع و ۲ متر عرض داشته و با رنگ صورتی خود تاکنون میزبان ملیونها مشتاق از سراسر جهان بوده است.

در جنوب شرقی همین دیواره و در عمق ۴۰ متری Batu Kelebit با بهترین وسعت دید در منطقه، واقع شده است. در این ریف زیبا نیز شما می توانید به تماشای کوسه های سر چکشی بسیار بزرگ بنشینید. مانتاری ها نیز از میزبانان شما خواهند بود که از آبهای عمیق اقیانوس آرام به اینجا می آیند. شما نیز می توانید در تمامی طول سال بغیر از دسامبر تا مارس به دیدارشان بروید.

جزایر در بالی Nusa Lembongan and Nusa Penida

در اطراف این دو جزیره شما می توانید بزرگترین آبزیان جهان را دیده و با آنها به غواصی بپردازید. این دو جزیره که در جنوب شرقی بالی واقع گردیده اند نیز از بهترین سایتهای غواصی بوده و دسترسی به آنها نیز آسان می باشد. در اینجا خورشید ماهی اقیانوسی و یا مولامولا را می توان دید که از پلنگتون ها و یا عروس دریایی تغذیه می نمایند.

Ped

در شمال جزیره Nusa Penida نیز Ped مشهورترین سایت بوده و از آنجایی که جریان آب در اینجا ملایم تر است، مرجانهای طبقاتی فرصت خوبی برای رشد و گسترش در بستر ۲۰ تا ۴۰ متری این ناحیه یافته اند. در این سایت مانتاری ها و شِورون باراکوداها به میزبانی شما آمده و مناظر بدیعی را خلق می نمایند. در بستر همین سایت نیز گرگانیا و اسفنج های خارق العاده ای دیده می شوند. تایتن تریگر، موری ایل ها وآنجل امپراتور نیز از ساکنان اصلی و خاص این ریف بسیار زیبا می باشند.

Blue point:

این سایت بسیار زیبا و کم عمق نیز از نقاط بسیار مناسب برای غواصی در شب و اسنورکلینگ در نزدیکی جزایر Nusa Lembongan و Nusa Penida می باشد. در این سایت شما شانس ملاقات کوسه های وایت تیپ، بلک تیپ و همچنین مولامولاها را خواهید داشت. این ریف کم عمق دیدنیهای بیش از عمق ۱۲ متری اش را به شما ارائه خواهد داد. در این سایت هم شما می توانید آزادانه در تمامی طول سال بغیر از ماه ژوئن تا سپتامبر به غواصی بپردازید.

اسامی برخی از جاذبه های توریستی بالی:

1) Reptile and Crocodile Park

2) Bali Bird Park

3) Bali Butterfly Park

4) Waterbom Park

5) Bali Barat National Park

6) Besakih

7) Gao Gajah

8) Sangeh Monkey Forest

9) Tanh Lot

10) Tirta Empul

11) Gao Lawah (Bat Cave)

12) Gao Karang Sari

13) Puri Semara Pura

14) Taman Ujung Water Palace

15) Puri Agung Royal Bathing Pool

16) Botanical Gardens

17) Blahmantubg Waterfall

18) Gitgit Waterfall

19) Sanur

مراکز خرید جزیره بالی

کوتا بیچ در بالی

کوتا بیچ قبله آمال تمامی بازدیدکنندگان بالی است. در این محله وجود بازارچه های سنتی فراوان در کنار شاپینگ مالهای مدرن هر گردشگری را از کوچک و بزرگ تا زن و مرد بسوی خود جذب می کند. در این محل هرچیزی که به ذهن شما برسد وجود دارد، از بوتیکهای برندهای معروف دنیا تا دی وی دی های کپی شده. اما فراموش نکنید که یکی از مراکز مهم فروش صنایع دستی و سوغاتیهای زیبای بالی نیز همینجاست ضمنا توقفی کوتاه در یکی از رستورانها، بارها و کافی شاپهای این محله نیز که در کنار هر کوچه و خیابان این منطقه ۲۴ ساعته پذیرای میهمانان می باشند نیز بسیار باصفا است.

هارد راک یکی از معروفترین بار رستورانهای جهان در این منطقه واقع گردیده است که گروه های هارد راک زیادی در آن اجرا داشته اند.

از شاپینگ مالهای معروف این منطقه نیز که نسبتا اجناس مرغوب با قیمتی مناسب در اختیار خریداران قرار می دهند می توان به دیسکاوری مال و دی. اف. اس اشاره نمود که در مجاورت ساحل زیبای اقیانوس هند قرار گرفته است. بازدید از مکان سابق نایت کلاب پدی و ادای احترام به قربانیانی که در سال ۲۰۰۲ هدف حمله تروریستی گروههای خرابکار قرار گرفته و کشته شدند از نظر برخی توریستها کاری است اجتناب ناپذیر.

کوتا اسکویر در بالی

نیز در مرکر این منطقه واقع شده. در این میدانگاه و خیابان مربوطه نیز تعداد بسیاری بوتیکهای عرضه کننده برندهای گرانقیمت جهانی مانند آدیداس، بیلابونگ، ریپ کارل و بسیاری دیگر قرار گرفته اند. فروشگاه زنجیره ای ماتاهاری نیز در این خیابان یک شعبه بزرگ دارد.

جیمباران در بالی

گردشگران به این منطقه بیشتر بخاطر گوناگونی غذاهای دریائی سر می زنند ، اما هنوز هم چیز های خوبی برای خریدن در اینجا موجود است. در این نقطه هنر سفالگران را می توان از نزدیک دید همچنین معدود بوتیک های برند فروشی در این منطقه وافع گردیده است. مانند: Jenggala – Konderatu Surfer’s Paradise

سانور بیچ در بالی

در سانور بیچ آن طوری که خریداران از نظر خرید می بایست، راضی نخواهند بود. اما در ساحل سانور میتوان انواع و اقسام البسه شنا و ساحلی را با قیمتی بسیار مناسب تهیه نمود. همچنین در خیابان سانور شما می توانید مرواریدهای بسیار گرانقیمت بالی را از جواهر فروشیهای این منطقه با قیمتی بسیار پایین تر بخرید. فروشگاه و سوپر مارکت هارویز نیز در خیابان اصلی سانور و بعد از هتل هایات ریجنسی واقع شده است که مکانی خوبی برای کمی خنک شدن و شاید اندکی خرید مایحتاج روزانه میباشد. بعد از هارویز نیز شما با دنیائی از صنایع دستی این منطقه ، شامل مبلمان ، تابلوهای نقاشی و سنگهای بسیار زیبای تراشیده شده با دست رو برو می شوید که می توان به یادگار قطعه ای از آنها را هرچند کوچک به خانه خود برد.

اوبد در بالی

اوبد، اینجا بهترین جا برای خرید صنایع دستی است. اگرچه صنایع دستی بالی را در هر نقطه ای از این جزیره می توان یافت ، اما اینجا مرکز عمده عرضه صنایع دستی است که به دست ساکنین روستاهای اطراف که در امتداد جاده منتهی به جنگل میمونها قرار گرفته اند می باشد.

شاپینگ مال های بالی

بالی گالریا-گالریا

یکی از گسترده ترین مالها در سطح استرالیا ، آسیا و آمریکاست. در گالریا بهترین برندهای جهانی، عطر ، کیف و کفش و البسه عرضه گردیده و نیز یکی از بزرگترین شعب فروشگاههای زنجیره ای ماتاهاری و تعداد بسیار زیادی بوتیکهای دیگر در آن واقع گردیده است. در این شاپینگ مال که در نزدیکی کوتا و در میدان امام بنجل واقع شده است شعبه ای از بزرگترین ابزار فروشی جهان یعنی ایس هاردویر نیز قرار دارد.

دیسکاوری

یکی از زیبا ترین شاپینگ مالهای بالی است که در مجاورت دریا قرار گرفته است. دپارتمان استور سنترو نیز درون همین مجموعه قرار داشته که مملو از برندهای جهانی بوده و نیز قیمتهای مناسبی دارد.رستورانهای این مال نیز که در کنار دریا و در ساحل باز تعبیه گردیده اند بسیار باصفا می باشند.

ماتاهاری

نام مجموعه فروشگاههای زنجیره ای است که در سراسر اندونزی شعبه است و ارائه دهنده کلیه مایحتاج منزل، سوپرمارکت ،البسه و غیره می باشد. یکی از بزرگترین شعبه های این فروشگاه در دنپازار و دیگری در کوتا اسکویر واقع شده است که خرید از آن توصیه می گردد. در این شعبه کفش و کیف های بسیار مرغوبی نیز عرضه می شود.

لوته مارت، ماکرو سابق

ماکرو نیز نام فروشگاه بسیار بزرگی است که مشغول به عرضه کلیه اجناس از وسایل برقی و الکترونیکی تا میوه و اقلام سوپرمارکت بوده و ساعت کاری این مجموعه از هفت صبح تا ده شب می باشد. مجموعه زنجیره ای ماکرو در تمامی کشورهای آسیای جنوب شرقی و استرالیا دارای شعب بسیاری است.

لی بی پلازا

این مال مکان بسیار خوبی برای خرید وسایل ورزشی،الکترونیک و لوازم التحریر می باشد. این بازار نیز در دنپازار واقع گردیده است

کر فور یا

بزرگترین سوپرمارکت زنجیره ای جهان نیز در اینجا دارای شعبه است. این فروشگاه در خیابان سان ست قرار داشته و از ده صبح تا ده شب باز است.

اسامی برخی از مراکز خرید بالی:

1) Denpasar

2) Kuta

3) Sanur

4) Sukawati

5) Ubud

6) Matahari Department Stores

7) Bali Mal Galeria Kuta

8) Galeria Nusa Dua

9) Ramayana Bali mal

10) Legian

11) Seminyak

12) The Bypass

13) Batubulan

14) Celuk

15) Bona

16) Tegalalang

تلفن و اینترنت در بالی:

رومینگ تلفن همراه اول در بالی فعا ل است ولی بدلیل گران بودن هزینه استفاده از آن توصیه نمی گردد. شما می توانید با تهیه سیم کارت اعتباری که قیمت بسیار پایینی دارد و شارژ آن با تمام نقاط دنیا مکالمه داشته باشید. سیستم گوشیهای ایران با اندونزی یکسان بوده و شما می توانید سیم کارت خریداری شده را در گوشی خودتان استفاده نمایید.