به جهت استفاده از چوب در فضاهای باز باید با روش های خاصی مانند روش اشباع ، آمیختن با روغن داغ و حرارت دادن، چوب را در مقابل آسیب های خارجی از جمله سرما ، گرما ، رطوبت و … مستحکم نمود.

ترمووود یکی از شیوه های استحکام بخشی چوب به منظور مصرف در فضاهای باز مانند نمای ساختمان ها ، دکینگ و محوطه استخر است. این روش طبیعی بودن چوب را حفظ کرده و اجازه تغییر ابعاد چوب در برابر عوامل طبیعی را نمی دهد ترموود به دلیل سبکی امکان استفاده در همه مکان ها را دارد در انواع شرایط جوی می توان از ترمووود استفاده کرد زیرا دوام و ماندگاری بالایی دارد.

کاربرد های ترمووود

ترمووود را می توان در نمای ساختمان ها و یا محیط هایی که در معرض بارندگی و رطوبت ، سرما و گرماو اشعه یو وی آفتاب قرار دارند استفاده کرد همچنین از دیگر موارد کاربری این چوب دکینگ، سونا و محوطه استخر، پرگولا و فلاورباکس، نما و پارکت چوبی می باشد.

thermowood ترموود

انتخاب ترموود مناسب

برای انتخاب بهترین ترمووود باید نکات زیر را در نظر بگیریم :

ضخامت پروفیل

ضخامت پروفیل اگر از یک مقدار مشخص کمتر باشد آن ترمووود توصیه نمی شود .

تراکم

تراکم ترمووود مصرفی در پروژه باید زیاد باشد تا استحکام و مقاومت آن بیشتر شود به این نکته توجه کنید که وزن چوب ترمو از چوب های معمولی کمتر است.

برند معتبر

سعی کنید در انتخاب ترمووود مناسب به انتخاب برند توجه کنید تا از معتبر ترین برند ها محصول خود را خریداری نمایید .

نمونه پروژه های اجرا شده

برای خرید از شرکت حتما به رزومه کاری آن ها توجه کنید و پروژه های انجام شده و در دست اجرای آن ها را بررسی کنید

گستره محصولات شرکت

حتما قبل از خرید مطمئن شوید شرکت انتخابی محصول مورد نظر شما را می تواند تامین کند یا خیر ؟ اگر این موضوع پشتیبانی شود احتمال مرغوبیت ترمووود هم بیشتر می شود.

با توجه به توضیحات فوق می توانید ترمووود مناسب را برای پروژه هایتان انتخاب کنید در ادامه محصول پارکت چوبی را به طور مختصر شرح می دهیم .

تفاوت بین پارکت چوبی سخت و کفپوش چوبی مهندسی

پوشش چوبی فضای داخلی سخت ماده ای است که جنس آن در سراسر قطعه یکسان است ولی پارکت چوبی مهندسی یک لایه روکش چوب سخت است که آن را به تخته سه لایه متصل می کنند. البته کفپوش چوبی مهندسی را با لمینیت نباید اشتباه گرفت چون لمینیت تصویری از چوب است که به تخته فیبر متصل می کنند.

پارکت چوبی مهندسی اگر واقعی باشد کاملا از جنس چوب است برخی می گویند کفپوش چوب مهندسی ” چوب واقعی ” نیست ولی این تصور اشتباه است چون روکش و تخته سه لایه که دو قسمت کفپوش چوب است کاملا از جنس چوب است.

برای انتخاب ترمووود و پارکت چوبی مناسب به وب سایت شرکت پارس آرای کوهستان www.parsaray.com  و یا با شماره های دفتر فروش 22631405 این مجموعه تماس بگیرید تا اطلاعات وسیع تری در رابطه با پارکت و دیگر محصولات شرکت در اختیارتان قرار دهیم .