گسترش دسترسی به اینترنت و کاربری ساده در فضای مجازی، بسیاری از افراد را به این واداشته است که کارهای روزمره خود را از طریق این شبکه و بصورت الکترونیکی انجام دهند. این فعالیت ها، تمامی صنایع از جمله صنعت گردشگری را هم تحت تاثیر قرار داده است. یکی از فعالیت هایی که امروزه مرسوم شده است، خرید بلیط هواپیما بصورت آنلاین و پس از آن رزرو هتل آنلاین است.

رزرو هتل

رزرو هتل آنلاین یکی از پرطرفدارترین و آسان ترین روش‌های انتخاب مراکز اقامتی در سراسر دنیا است. رزرو هتل بصورت جداگانه ، باعث شده تا بسیاری از شرکت های فعال در زمینه رزرواسیون هتل، اقدام به راه اندازی سامانه ای راحت‌تر و بهتر برای ارائه سرویس رزرو هتل کرده و با پیشنهاد قیمت‌های رقابتی مشتریان بیشتری جذب کنند. سیستم رزرو هتل، به هتل‌ها این امکان را می دهد تا مشخصات، پیشنهاد‌های ویژه، تخفیفات، در دسترس بودن و تعداد اتاق‌های خالی، موقعیت مکانی هتل، قیمت و … را به راحتی در اختیار مشتری قرار گیرد. سیستم آنلاین رزرو هتل برای افرادی که لحظه آخر تصمیم به سفر میگیرند، بسیار کارآمد خواهد بود.

رزرو هتل در سراسر دنیا به شکل های مختلف انجام می گیرد. تعدادی از هتل‌ها بصورت مستقیم در وب سایت خود امکان رزرو اتاق را فراهم کرده اند. این بخش از هتل ها، با ارائه سرویس مستقیم به مشتری و همچنین از طریق همکاری با سایت های رزرو هتل ، سعی در فروش بیشتر اتاق های خود دارند. این هتل ها در واقع کاملترین و بهترین روش را در رزرو هتل را اجرا می کنند که این روش، رزرو آنلاین نام دارند. برخی دیگر از هتل ها با ارائه قیمت هفتگی، ماهانه و یا فصلی به آژانس های مسافرتی و یا موسسات رزرو هتل آنلاین، به ارایه اتاق های خود فکر میکنند که این روش رزرو هتل ، نیمه آنلاین نام دارد. دسته آخر این هتل ها بصورت آفلاین با آژانس ها و موسسات کار میکنند که این روش نیز آفلاین نام دارد. این گونه هتل‌ها، ازهمان روش های قدیمی رزرو هتل (از طریق هماهنگی های تلفنی) و یا به اصطلاح انگلیسی “Mom & Pop Hotels” استفاده می کنند. این روزها بیشتر هتل های سراسر دنیا استفاده از اینترنت و روش های آنلاین را به داشتن ارتباط تلفنی با مشتریان و آژانس های هواپیمایی ترجیح می دهند. این ترجیح باعث شده تا سازمان ها به سمت نوآوری و ارائه خدمات بهتر الکترونیکی در زمینه رزرو هتل و رزرو بلیط هواپیما سوق پیدا کنند.

قطعا یکی از اصلی ترین بخش های زندگی و تفریح یک شخص در طول زندگی نیاز به تغییر آب و هوا و سفر کردن میباشد.
این نیاز باعث شده تا انسان در طول تاریخ همیشه دنبال جاهای دیدنی دنیای اطرافش و هم چنین کشف دور دست ها و زیبایی های آن باشد و در نحوه ی سفر کردنش تغییر ایجاد میکرد.
هواپیما را اختراع کرد، اتوبوس و قطار را اختراع کرد و …

سفر کردن

سفر کردن

در دنیای امروز که به دلیل ورود اینترنت به زندگی مان، دنیای اطرافمان به کلی تغییر پیدا کرده و این تغییر را در همه ی جوانب زندگی مان اعمال کرده، سفر را نیز ازین قاعده مستثنی نکرده است و مسافرت را نیز به شکل جدیدی درآورده است، البته صحبت ما در مورد تدارکات سفر است نه خود سفر.
با آمدن اینترنت، تلفن های همراه هوشمند و انواع گجت های همراه و سهولت ارتباطات و انتقال اطلاعات، تدارک دیدن برای مسافرت نیز بسیار آسان تر از قبل شده است؛ چطور؟ برای دانستن پاسخ با ما در این مقاله همراه باشید.

رزرو بلیط هواپیما

مسافرت و رزرو بلیط هواپیما

در زمان گذشته اگر میخواستیم مسافرت کنیم میبایستی مثلا برای رزرو بلیط هواپیما از جاهای مختلفی سوال کنیم، آشنایان و دوستانی را که تجربه سفر داشته اند بیابیم، و خلاصه به چندین و چند شخص و مکان رجوع کنیم تا فقط بتوانیم اطلاعات پرواز ها را به دست بیاوریم و گاه همین کار نیز با نواقصی مواجه میشد.
از یک طرف برای اقامت در مقصد سفرمان به یک هتل یا مسافرخانه احتیاج داشتیم که آن نیز دردسر های خودش را داشت:

  • محدودیت بودجه
  • ندانستن دقیق امکانات هتل
  • پر بودن اتاق ها
  • قیمت بالا در ایام پیک سفر (مثل نوروز)
  • و…

اما امروز و با گسترش استفاده از اینترنت و ابزار های آن، رزرو هتل و رزرو پرواز بسیار راحت شده است.
وب سایت هایی برای کمک به ما در این زمینه راه اندازی شده اند که به راحتی و بدون صرف هزینه و تنها با چند کلیک بتوانیم همه ی هتل های مناسب شهر مقصدمان را بررسی کنیم و با خیالی راحت تر و مطمئن تر، اقامتگاهمان را انتخاب کنیم و بعد از آن با چند کلیک ساده ی دیگر و به راحتی برای هر تاریخی که بخواهیم هتلمان را رزرو کنیم، آن هم نه با همان قیمت بلکه با تخفیف های ویژه ای که این وب سایت ها از هتل های مختلف برایمان گرفته اند.

رزرو هتل

رزرو هتل

از جمله معروف ترین این وب سایت ها می توان به سیستم رزرو هتل پین تا پین اشاره کرد که با کادر حرفه ای خود و با تدارک امکاناتی مناسب برای پاسخ گویی به نیاز های مسافران، همه ی آن چه که برای یک مسافرت احتیاج است را از مبدا تا مقصد تامین میکند تا مسافر بتواند با خیالی آسوده به استراحت تفریحی خود بپردازد.