zhiwaar تور یک روزه

 تابستان فصل سفر است. فصل رقابت تنگاتنگ تورهای مسافرتی. سفرهای تابستانی به اندازه‌ی میوه هایش رنگارنگ است. زردآلو و هلو و شلیل و آلبالو و گبلاس همه مهیاست. دستت را که دراز کنی از تور یک روزه یا چند روزه و خارجی و داخلی و تور تهرانگردی همه روی میز است در ظرف های زیبا و وسوسه انگیز. تورهای یک روزه شاید بازارشان داغ‌تر هم باشند، آدم‌ها به دنبال سایه‌ساری رخت سفر می‌بندند و جنگل‌ها و آبشارها میزبان مسافران تابستانی می‌شوند. جنگل راش، جنگل الیمستان، ییلاق فیلبند، پلتگ دره و بسیاری دیگر نمونه‌های محبوب تور یک روزه تابستان اند.

تکراری نباشید، متفاوت سفر کنید

تابستان و تعطیلی مدارس فرصت مناسبی برای سفرهای خارجی است. اداره‌های دولتی ( و بعضی خصوصی‌ها) هم حتما یک تعطیلی تابستانی دارند. در این میان اما معمولا مقاصد تکراری میزبان ایرانیان می‌شوند. از ترکیه و ارمنستان و گرجستان گرفته تا سفرهای پر خرج تر مثل سفرهای اروپایی. در این میان اما مقاصد بکری از قلم می‌افتند که در دنیا پر طرفدارند و اتفاقا ایرانی‌ها می‌توانند بیشتر از هر ملیت دیگری از آن لذت ببرند اما نمی‌برند و نمی‌روند. مقاصدی مثل تاجیکستان و ازبکستان از این دست‌اند. تور ازبکستان پیشنهاد ما برای یک تعطیلات متفاوت در آخر شهریور است. ازبکستان با معماری با شکوهش و مردمان آشنایش، با سمرقند و بخارایش، با موسیفی و شب‌های زیبایش می‌تواند یک سفر کاملا متفاوت را برایتان رقم بزند.

zhiwaar تور ازبکستان

اگر تا به حال اهل سفر با تور نبوده باشید احتمالا این سوال برایتان پیش می‌آید:

چه طور یک تور مسافرتی خوب را انتخاب کنیم؟

راستش را بخواهید پاسخ این سوال خیلی قطعی نیست. معیار انتخاب یک تور خوب جایی نوشته نشده است. اما راهکارهایی وجود دارد که می توانید از آن ها کمک بگیرید:

  1. با آژانس‌های مسافرتی مجوزدار سفر کنید. اگر می‌بینید یک تور با قیمتی پایین‌تر از سایر تورها خدماتی را ارائه می‌دهد به آن شک کنید! چرا که هیچ ارزانی ای بی حکمت نیست. مطمئن شوید که تور مسافرتی مورد نظر مجوز از سازمان گردشگری دارد.
  2. به شبکه‌های اجتماعی سر بزنید. این روزها همه‌ی آژانس‌ها و تورهای مسافرتی اینستاگرام دارند. به اینستاگرام آن‌ها سر بزنید و ببینید مخاطبانشان چه تجربه‌ای از همسفری با آن‌ها داشته‌اند.
  3. قرارداد دریافت کنید. بدون قرارداد شما هیچ حق و حقوقی نخواهید داشت. البته که این وظیفه آژانس مسافرتی است که به شما قرارداد ارائه بدهد. اما خودتان در گرفتن آن پیگیر باشید.
  4. اگر تور خارجی می‌روید و هزینه‌ و ریسک زیادی را متحمل می‌شوید می‌توانید سری به سازمان میراث فرهنگی بزنبد و در مورد پیشینه‌ی آژانس مورد نظر تحقیق کنید.
  5. با شرکت های معتبر سفر کنید. برخی شرکت ها برای خود برندی دارند و ذهنیتی در مخاطب ایجاد کرده‌اند که این ذهنیت از نوع فعالیتشان شکل گرفته مثلا شرکت بیساران گشت ژیوار این روزها یک برند فرهنگی شده که اتفاقا تور یک روزه و تور تهرانگردی از تورهای پرمخاطبش است.