باغ عروسی انتخاب این روزهای عروس و دامادها برای برگزاری مجالس عروسی است. سبک میهمانی­ها و مجالسی که برای عروسی برگزار می شوند، از گذشته تاکنون تغییرات زیادی را تجربه کردند. از سبک و نوع میهمانی عروسی تا مکان برگزاری آن همگی دستخوش تحولات گوناگونی شدند. امروزه به دلیل تغییر نوع میهمانی و کم شدن فضای داخلی خانه‌ها، عروس و دامادها اقدام به برگزاری مراسم عروسی خود در باغ عروسی و یا تالار می‌کنند. برگزاری مراسم ازدواج در باغ عروسی و تالارهای عروسی هرکدام مزایا و معایبی به همراه دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

برگزاری مجالس عروسی در باغ

ذات بشر طبیعت دوست است و از قرار گرفتن در محیط‌های باز که دارای انواع گیاهان و گل‌ها است، لذت می‌برد. این موضوع موجب می‌شود تا برگزاری مراسم عروسی نیز در این فضاها از جذابیت خاصی برخوردار باشد. زمانی که مراسم ازدواج در باغ برگزار می شود، دست طراحان برای طراحی و گل آرایی بازتر است. آن‌ها می توانند با استفاده از رنگ‌ها و المان‌های موجود در طبیعت زیبا ترین مناظر ممکن را برای میهمانان شما ایجاد کنند. همچنین، این نماها در عکس های عروسی زیبایی فوق‌العاده ای پیدا می‌کنند.

امکانات باغ‌های عروسی

امکانات باغ‌ عروسی بسیار متنوع است. این امکانات با توجه به هزینه‌های پرداختی برای کرایه باغ متفاوت است. هرچه آیتم‌های رفاهی و تشریفاتی بیشتری در باغ عروسی وجود داشته باشد، به طبع هزینه های کرایه آن هم بالاتر می‌رود.

مهم ترین نکته‌ای که در مورد باغ عروسی باید به آن توجه کرد، ظرفیت محل است. تعداد میهمانان یک مجلس عروسی با ظرفیتی که مدیران باغ در نظر گرفته‌اند باید تناسب داشته باشد. اگر این تعداد بیش از ظرفیت باغ باشد، کیفیت خدمات رسانی در مجلس به دلیل ازدحام پایین می‌آید و اگر باغ عروسی بزرگ‌تر باشد، هزینه‌های اضافی به عروس و داماد تحمیل می‌کند.

مسئله بعدی تناسب فضای پارکینگ با تعداد میهمانان است. به دلیل ازدحام و شلوغی در محل‌های اطراف باغ و برگزار شدن چندین مراسم در یک زمان، در نظر گرفتن فضای مناسب پارکینگ برای میهمانان در کیفیت خدمات رسانی باغ تأثیر بسزایی دارد.

نورپردازی و روشنایی باغ عروسی مسئله بعدی است که البته با توجه به هزینه ها در باغ های متفاوت فرق دارد.

گل‌آرایی یکی از آیتم‌هایی است که به زیبا کردن فضای عروسی شما کمک شایانی می‌کند. با استفاده از تکنیک‌های روز در زمینه گل‌آرایی و صرف هزینه های منطقی در این راستا می‌توان کیفیت مراسم ازدواج را تا حدود زیادی ارتقا داد.

آیتم‌های دیگری از جمله آتش بازی، رقص نور، استیج، سالن مجزا، بارهای نوشیدنی و سفره‌خانه ها، کالسکه عروس و… وجود دارند که با توجه به هزینه‌های صرف شده از سوی عروس و داماد کیفیت های متفاوتی نیز دارند.

توجه به نکاتی که در قسمت‌های قبل گفته شد، تا حدود زیادی کمک می کند تا استفاده‌های بهینه تری از امکانات باغ های عروسی صورت بگیرد.

تشریفات ملل با سال‌ها تجربه در زمینه برگزاری مراسم عروسی و تشریفات مجالس، شب زیبا و به یادماندنی را برای عروس و دامادهای عزیز رقم می‌زند. این مجموعه با داشتن باغ‌های متنوع با ظرفیت‌های گوناگون توانایی برگزاری هر نوع میهمانی را به بهترین شکل دارد.