کیف پول چرم

رپورتاژ آگهی؛

کیف پول چرم

از سالها پیش بعد از به وجود آمدن پول افراد جامعه به دنبال جای برای نگهداری آن بودند بعد از گذشت چندی کیسه های ساخته شد که از برای استفاده های گوناگونی همچون جای برای نگهداری جواهرات یا پول می شد با گذشت زمان تا به امروز این کیسه پول به شکل های و جنس های گوناگونی تغییر پیدا کرد و در حال حاضر این کیسه پول به شکل ها و جنس های مختلفی در بازار ایران و جهان دارد که بیشترین آن کیف پول چرم از جنس چرم می باشد. کیف پول چرم دارای انواع مختلفی از رنگ ،چرم، سایز و طرح های مختلفی می باشد که هر کدام از آن بنا به سلیقه و کاربرد استفاده های خاص خود را دارد. که در زیر به صورت اجمالی به آنها می پردازیم:

charmstore کیف چرم

انواع چرم برای  کیف پول چرم

چرم مصنوعی:

چرم مصنوعی به وجود آمد تا تنوعی بیشتری در انواع چرم از لحاظ رنگ، قیمت، اندازه و غیره باشد چرم طبیعی به خاطر قیمت بالا و محدود بودن در رنگ و … کم کم جای خود را به چرم مصنوعی داده است اما همچنان چرم طبیعی محبوبیت خود را در بازار دارد تفاوت واضح بین چرم مصنوعی و طبیعی پوشت چرم می باشد. پشت چرم طبیعی حالتی پرز مانند دارد که از خود چرم است که این پرز به سختی کنده یا جدا می‌شود. اما پشت چرم مصنوعی بیشتر از ماده ای به نام فوم ساخته شده است که همچون مثل لایه ای چسب‌زده است. و حالت دیگر این است که اگرلبه‌ های دوخته شده چرم مصنوعی را برگردانید نخ‌ های رشته رشته شده و توری مانند را در آن قسمت‌ ها خواهید دید. بصورت کلی نخ های در پشت چرم دوخته شده را به راحتی مشاهده می کنید.

کیف پول چرم

چرم طبیعی:

چرم طبیعی از پوست حیواناتی همچون گاو و دیگر حیوانات تهیه میشود. چرم طبیعی به خاطر طول عمر بالا و کیفیت خوب طرفداران زیادی دارد. از مشخصه های چرم طبیعی نرم بودن آن و منعطف بودن آن است. در هنگام خرید چرم طبیعی آن را بو کنید. چرم طبیعی بوی مشخص و خود را خاص دارد که هرگز نمیشود از آن کپی‌برداری کرد . وقتی که به بخش های مختلف چرم طبیعی دست بزنید و لمس میکنید به راحتی متوجه می شوید چرم طبیعی یک دست نیست یعنی در بعضی جاها نازک و بعضی از جاها ضخیم است چون قسمت ‌های مختلف پوست حیوانات ضخامت‌ های متفاوتی دارد به همین خاطر ضخامت در پوست و جاهای مختلف متفاوت است. این نوع ضخامت را میتوان در انواع کیف چرم به راحتی مشاهده نمایید.

انواع رنگ کیف پول چرم:

در چرم مصنوعی بخاطر مصنوعی بودن تنوع رنگ بسیار می باشد براحتی میتوانید انواع چرم با رنگهای مختلف داشته باشید اما درچرم طبیعی این کار به راحتی امکان پذیر نیست چرا که بنا رنگ پوست حیوانات رنگ مورد نظر مشخص می شود اما در کل رنگ در چرم طبیعی بسیار محدود می باشد که در زیر بیشترین رنگهای که در چرم مصنوعی و طبیعی وجود دارد را ذکر کرده ایم: مشکی، قهوه ای،کرمی،عسلی و غیره

کیف پول چرم

طرح کیف پول چرم:

کیف  چرم  از محصولاتی است که در بین افراد جامعه طرفدارای بسیاری دارد به همین خاطر کیف چرم مردانه و کیف چرم زنانه همگی داری طرح های متنوعی می باشد. این طرح ها دارای شکل عای مختلفی هستند مثل طرح های هندسی و یا طرح های تاریخی و … این طرح ها بر روی چرم توسط ابزاری مخصوص درج می شود.