ترکیه کشوری است در نزدیکی ایران که بسیاری از ایرانیان مقصد اول سفر خود را ترکیه و تور لحظه آخری استانبول انتخاب می کنند.

استانبول نیز یکی از بهترین شهرهای ترکیه می باشد که سالانه گردشگران بسیاری به سمت استانبول روانه می شوند . استانبول پلی میان دوقاره است و تنها شهری است که دو قاره آسیا و اروپا را به هم متصل می کند . در واقع اولین پل روی تنگه بسفر به دستور داریوش بزرگ هخامنشی ساخته شد که دو قاره آسیا و اروپا را به هم متصل می کند و سپاهیان هخامنشی بتوانند سپاهیان سکایی را که فرار می کردند را دنبال کنند همچنین این پل راه ورود به بالکان بوده تا سپاهیان داریوش تا مقدونیه را تصرف کنند .

تفاوت دو قسمت آسیایی و اروپایی استانبول

استانبول روی دوقاره آسیا و اروپا واقع شده است . شهر اولیه استانبول در قسمت قاضی کوی در قسمت آسیایی واقع شده است . شهر استانبول در زمان عثمانی و روم گسترش پیدا کرد و به سمت اروپا راه پیدا کرد . بخش اروپایی استانبول دارای جاذبه های گردشگری بیشتری است و گردشگران بیشتر به سمت اروپایی استانبول سفر میکنند .

تفاوت بخش اروپایی و آسیایی استانبول در چیست؟

بخش آسیایی قبل از دوره بیزانس ساخته شد بنابراین قدیمی تر از بخش اروپایی است . اما بخش اروپایی تاریخی تر از بخش آسیایی است . در بخش آسیایی و اروپایی خیابان های معروفی وجود دارد که در بخش اروپایی خیابان استقلال در کنار میدان تقسیم قرار دارد و خیابان بغداد در بخش آسیایی و از خیابان های مدرن بخش آسیایی می باشد و بین قاضی کوی و بوستانسی قرار دارد . در این خیابان پر از کافه و رستوران می باشد.

در هر دو قسمت آسیایی و اروپایی فرودگاه مجزا قرار دارد. فرودگاه آتاتورک در بخش اروپایی و فرودگاه صبیحا در بخش آسیایی قرار دارد . و اما اولین مسجدی که در استانبول ساخته شد در بخش اروپایی در سال 717 به نام مسجد عرب استانبولی قرار دارد.

یک تفاوت عمده ای که می توان از آن نام برد این است که بر روی پل بسفر برای رفتن به بخش اروپایی نیازی به پرداخت پول نیست اما برای رفتن به بخش آسیایی باید هزینه پرداخت شود.

تنها دانشگاه جهان که بر روی دو قاره قرار دارد به نام دانشگاه مرمر در بخش آسیایی می باشد . اما تعداد دانشگاههای بخش اروپایی بیشتر از بخش آسیایی می باشد .

مدارس نظامی بیشتری در بخش آسیایی به نسبت بخش اروپایی قرار دارد .

بخش اروپایی شب های سرزنده تری دارد. طولانی ترین خط مترو در بخش آسیایی ساخته شده است .

بخش اروپایی مراکز خرید بیشتری دارد . مراکز ورزشی و استادیوم ها بیشتر در بخش اروپایی قرار دارند .

همچنین هتل های استانبول بیشتر در بخش اروپایی قرار دارند چرا که بخش اروپایی مرکز جاذبه های تجاری و گردشگری می باشد که برای رزرو هتل های استانبول می توانید به سایت مهر پرواز رجوع کنید.با این وجود نرخ جرم و جنایت در بخش آسیایی کمتر از بخش اروپایی می باشد .

بخش آسیایی ارتفاع بیشتری نسبت به بخش اروپایی دارد .

بخش اروپایی از بخش اسیایی جمعیت بیشری دارد .

تفاوت در بخش آسیایی و اروپایی زیاد است ولی به همین میزان کفایت میکنیم.

جاذبه های گردشگری استانبول

جاذبه های توریستی استانبول که شامل درویش های چرخان استانبول ، برج گالاتا استانبول ، بازار بزرگ استانبول ، مسجد سلطان احمد استانبول ، مسجد ایا صوفیه استانبول ، دریای سیاه ، خلیج شاخ طلایی استانبول ، قلعه رملی حصار استانبول ، برج ساعت استانبول ، کاخ ییلدیز استانبول ، کاخ بیلربیی استانبول ، کاخ دولما باغچه استانبول ، کاخ توپکاپی استانبول ، موزه آتاتورک استانبول و… می باشد.

رستوران های استانبول

رستوران های استانبول که شامل رستوران سان ست گریل استانبول، رستوران اولوس 29 استانبول ، رستوران وای نات استانبول ، رستوران سانس استانبول ، رستوران و بار تراس کلود سون استانبول می باشد .

خرید در استانبول :

خرید در استانبول یکی از جذابیت های سفر به استانبول است .در سفر خود به استانبول حتما سری به مراکز خرید جواهیر استانبول ، کانیون استانبول ، فروم استانبول ، اولیویوم استانبول ، ایستسنیه پارک استانبول ، آکمرکز استانبول ، مترو سیتی استانبول ، سفایر استانبول ، مارمارا استانبول بزنید و از اجناس استانبول با قیمت و کیفیتی بی نظیر لذت ببرید.

آژانس مسافرتی و گردشگری مهر پرواز مجری مستقیم مسیر ترکیه ، تایلند ، تور لحظه آخری مالزی ، ارمنستان ، دبی و … می باشد و آماده ارائه خدمت به گردشگران عزیز می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت مهر پرواز www.mehrparvaz.com مراجعه نمایید.