اگر شما از علاقه مندان کتاب خوانی باشید می‌دانید که در حال حاضر ناشران کتاب های خود را به دو صورت کتاب های الکترونیکی و چاپی عرضه می‌کنند و به هر دوی آن‌ها  دسترسی خواهید داشت. در این نوشته سعی داریم تا مزایا و معایب هردوی آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنیم.  سایت ایران پیپر امکان دانلود رایگان کتاب را برای کاربران ایرانی فراهم کرده است.

 سایت ایران پیپر

مزایای استفاده از کتاب های چاپی چیست؟

انقلابی که در عرصه چاپ حدود 600 سال پیش اتفاق افتاد استفاده از کتاب‌ها را به سرعت بین مردم دنیا گسترس داد و مردم دنیا با فرهنگ‌ها و علوم مختلف و اختراعات و حتی افکار رویاپردازانه نویسنده های مختلف آشنا شدند و کتاب ابزاری برای گسترش ایده‌ها و اطلاعات به مردم دنیا معرفی شد. مزایای کتاب های چاپی را در زیر مطالعه کنید:

ملموس بودن

وقتی کتابی می‌خرید، به طور تضمین شده کتاب خود را برای سالیان زیادی می‌توانید به راحتی نگه داری کنید. در دسترس خود قرار دهید و آن را لمس کنید. این ویژگی باعث می‌شود افراد زیادی عاشق کتابخانه خود باشند و از دیدن و مطالعه کتاب های نفس بهترین اندیشمندان دنیا در منزل خود لذت ببرند.

استفاده آسان و راحت برای تمام سنین

کتابها به گونه ای طراحی می‌شوند که براحتی بتوانید در دستان خود بگیرید و مطالعه کنید و اندازه استاندارد و ویرایش صفحات خوبی دارند و در هنگام مطالعه چشمان شما در مقایسه با مطالعه کتاب های الکترونیکی اذیت نخواهند شد.

به اشتراک گذاشتن آسان با دیگران

شما کتاب های چاپی را حتی به کسانی که از کامپیوتر استفاده نمی کنند می‌توانید هدیه و یا به طور موقت قرض بدهید و هر زمانی که بخواهند می‌توانند مطالعه کنند. اما کتابهای الکترونی را نمی توان به این صورت در اختیار دیگران به راحتی قرار داد. درک کتاب های چاپی آسان تر هست. می‌توانید هرجا که بخواهید علامتی بگذارید و یا حتی چیزهایی را به راحتی بروی آن بنویسید.

کتاب های چاپی نیازی به باتری و برق ندارند

کتاب های چاپی را در هر زمان و هر مکانی می‌توانید بخوانید. در مقایسه با کتاب های الکترونیکی که نیاز به کتابخوان دارند و یا همیشه باید از داشتن شارژ کافی تبلت، لپ تاپ و یا کتابخوان خود مطمئن باشید.

کتاب های چاپی نیازی به دستگاه کتابخوان ندارند

شما بعد از دانلود کتاب از اینترنت نیاز به کتابخوان و یا تبلت یا لپ تاپ برای مطالعه خواهید داشت. اما در حالی که برای استفاده از کتاب های چاپی نیازی به دستگاه اضافه ای ندارید.

خواندن کتاب های چاپی همیشه حس زندگی سنتی و نوستالژی را به همراه خود خواهند داشت و بوی کاغذ و لمس آن احساس خوبی به شما می‌بخشند.

مزایای استفاده از کتاب های الکترونیکی چیست؟

تقریبا از سال 2010 فروش کتاب های الکترونیکی رونق گرفت و تعداد افرادی که در دنیا به مطالعه کتاب های الکترونیکی می‌پردازند بسیار افزایش یافت. بعضی از نویسنده‌ها دیگر به سراغ ناشران نرفتند و مستقیما کتاب های خود را بروی اینترنت به فروش رساندند. در ادامه دلایل این علاقه مندی زیاد افراد را به مطالعه کتاب های الکترونیکی را بخوانید.

راحتی در استفاده

با مطالعه ای که بروی 300 فرد کتابخوان انجام شد، 80 درصد افراد گفتند که در استفاده از کتابخوان های الکترونیکی احساس راحتی می‌کنند و در هر جایی می‌توانند به مطالعه بپردازند. چه در سفر باشند و یا در مسیر بازگشت به خانه خود، آن‌ها می‌توانند براحتی خرید کتاب از آمازون را به صورت اینترنتی انجام دهند و یا دانلود کتاب از فروشگاه های آنلاین داشته باشند و حتی دانلود رایگان مقاله از ایران پیپر برای فعالیت های دانشگاهی خود را براحتی دنبال کنند.

تعداد نامحدود برای نگهداری

اگر شما تعداد زیادی کتاب داشته باشید، نیاز دارید که کتابخانه بزرگی در خانه خود نگهداری کنید و قطعا با محدودیت فضا روبرو خواهید شد. اما با دانلود کتاب به صورت آنلاین شما محدودیتی برای ذخیره سازی آن‌ها ندارید و بی نهایت کتاب را می‌توانید بروی فضای آنلاین استفاده کنید.

سایت ایران پیپر

ارزان تر بودن دانلود کتاب های الکترونیکی

کتابهای الکترونیکی ارزان تر از نسخه های چاپی هستند و دلیل آن هم واضح خواهد بود زیرا هزینه های خرید کاغذ و حمل و نقل و نگهداری از آن‌ها برداشته می‌شود.براحتی با پرداخت مبلغ کمتری دانلود کتاب را از اینترنت انجام می‌دهید و بدون هزینه اضافه ای برای خرید می‌توانید کتاب مورد نظر خود را در کمتر از یک دقیقه پیدا کرده و خریداری کنید.

سرعت بالاتر در خرید

وقتی که بخواهید کتابی بخرید شاید اگر کتابفروشی نزدیک محل زندگی شما آن را نداشته باشد باید سفارش دهید و حتی با سفارش دادن کتاب برای ارسال به صورت پستی هم باید چند روز صبر کنید و یا اگر کتاب خارجی بخواهید بخرید با دشواری های زیادی روبرو باشید اما با استفاده از اینترنت براحتی می‌توانید با استفاده از سایت های واسطه ای مانند بوک رالی خرید کتاب از آمازون را انجام دهید و در کمتر از چند دقیقه کتاب خود را دانلود کند.

استفاده از اینترنت همه چیز را تغییر داده است، از دانلود رایگان مقاله برای فعالیت دانشگاهی خود گرفته تا دانلود کتاب و یا خرید کتاب از آمازون به صورت آنلاین به آسانی صورت می‌پذیرد. به این صورت می‌توانید در زمان و هزینه های خود صرفه جویی کرده و به انجام کارهایی که دوست دارید مانند مطالعه کتاب‌ها به صورت نسخه های الکترونیکی بپردازید.