آینه­ های تزئینی

رپورتاژ آگهی؛

آینه­ ها همیشه در تزئین دکوراسیون داخلی و زیبایی بخشیدن به فضاهای خانه­های ما نقش مهمی راایفا می­کنند. انواع آینه های تزئینی در محیط­های مختلف بنا به کلیت فضا و هم­خوانی با محیط می­تواند قرار بگیرد. ابن تنوع در آینه­ها شامل انواعی هستند که در ادامه به آن پرداخته­خواهد شد.

آینههای تزئینی

آینه‌هایی با فرم­های هندسی و طرح­های هندسی که با حجم ترکیب می­شوند در قسمت­هایی از سطح آینه بعدی زیبا به کار می­بخشد. قطعات این آینه­ها با نوعی تراش خاص با نام بول[1] که گوشه­های تمام قطعات با اندازه­های مشخص از سطح آینه تراش داده و صیقلی می­شود و همه قطعات با این تراش­­ها همچون الماسی در کنار هم قرار گرفته و می­درخشند. این حجم­ها روی زمینه­های چوبی مستحکم قرار گرفته و ازایمنی بالایی برخوردار است.

آینه‌های مشبک نیز نمونه­ای جالب از این نوع می­باشد که طرح­ها برا اساس الگو برش داده شده و فضاهایی از کار خالی می­ماند که نمود آینه ها را دو چندان می­کند.

آینه­ ونیزی از نمونه­های بسیار متفاوت تزئینی است که درسلیقه­های امروزی جای خاصی را برای خود باز کرده­است. قطعاتی با فرم­های مختلف، منحنی و هندسی، ریز و درشت و درهم تنیده که ویژگی منحصر به فرد این نوع آینه علاوه بر تراش پخ، تنوعی از طرح­های مختلفی است که به روش حکاکی از پشت آینه در سطح جیوه­ای آن به قطعات اضافه می­شود.

آینه های تزئینی آینه های تزئینی

تراش آینه با دستگاه­های خاص و مراحلی متعدد انجام می­شود که در ایران توسط اشخاصی محدود انجام می­شود.

آینه‌های پتینه نوعی از آینه­است که با روش­های حرفه­ای و توسط موادی خاص از قسمت پشت آینه کهنه­کاری شده و دارای تنوع رنگی و طرحی متفاوتی می­باشد. سایه روشن­های رنگی و شدت و ضعف پتینه روی کار تنوع زیبایی را رقم می­زند.

آینه های تزئینی

گاهی سادگی با یک طراحی مناسب ترکیب شده و آینه تراش دار ساده و نصب آینه به صورت حرفه ای بر روی دیوار نوعی خاصی از تزئین را رقم می­زند و زیبایی در سادگی تلفیق می­شود.­

آینه های تزئینی

[1]. Bevel نوعی تراش پخ شیشه با برداشتن سطحی از شیشه با حالتی صیقلی