آموزش نصب چمن مصنوعی

رپورتاژ آگهی؛

شاید ساخت و نصب چمن مصنوعی در زمینه نصب تزئینات یکی از راحت ترین نصب ها باشد، اما رعایت یکسری نکات و اجرای مرحله به مرحله فرآیند نصب به شما کمک خواهد کرد تا مراحل نصب انواع چمن مصنوعی مثل: چمن مصنوعی فوتسال ، چمن مصنوعی تزیینی، چمن مصنوعی فوتبالی و چمن مصنوعی دست دوم را به بهترین شکل به پایان برسانید.

آموزش نصب چمن مصنوعی

مراحل نصب چمن مصنوعی

مرحله 1 : زیرسازی چمن مصنوعی

نیاز است که پیش از اجرای پروژه سطح مورد نظر زیرسازی شود البته زیرسازی چمن مصنوعی انواع محتلفی دارد که در وب سایت چمنزار به آن شاره کامل شده است

مرحله 2 : قرار دادن رول های چمن مصنوعی

آموزش نصب چمن مصنوعی

رول های چمن مصنوعی را روی زمین مورد نظر باز کرده و بر اساس طرح موردنظر قواره های پهن شده چمن مصنوعی را با دیواره های محل مورد نظر یا لبه ها میزان کرده و الگوی برش خود را آماده می کنیم.

مرحله 3 : فشار بر روی درزهای موجود

تمامی درزهای به وجود آمده در قواره های چمن مصنوعی باید به گونه ای تحت فشار قرار گیرند و در یک جهت پخش شوند تا به صورت تیره و روشن دیده نشوند.

مرحله 4 : برش

پس از پهن کردن قواره های چمن مصنوعی و تنظیم کردن آن با کناره ها، مطابق الگوی محل نصب، ابتدا نوار زائد مشکی دور چمن مصنوعی را جدا کرده و سپس به صورت طولی و عرضی آن را برش زده و تکه های اضافی را از آن جدا می کنیم.

 مرحله 5 : درزگیری

با توجه به نوع چمن مصنوعی و استفاده ای که قرار است انجام شود، مرحله درزگیری نیز انجام می شود. برش نهایی و فیکس کردن آن با کناره های دیوار پس از چسب زدن انجام می شود.

مرحله 6: چسباندن

قواره های چمن مصنوعی را به آرامی و تا نیمه پشت و رو کرده و با قلمو بکینگ لایه زیرین چمن و زمین موردنظر را به چسب چمن مصنوعی آغشته می کنیم. پس از حدود 15 دقیقه و کمی خشک شدن چسب، قواره را به حالت اول پهن کرده و با فشار دادن لبه های برش خورده را با لبه های دیوار مماس می کنیم. نیمه دیگر قواره چمن و قواره های دیگر را نیز به همین ترتیب با چسب به زمین فیکس می کنیم.

میانگین زمان نصب چمن مصنوعی بسته به نوع کارایی آن بین 6 تا 8 هفته است.

آموزش نصب چمن مصنوعی